PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o kieszonki



dariazv
22-10-2008, 16:27
kupilam 2 kieszonki-bumgenius i swaddlebees.
Dzis w nocy mielismy probe generalna BG. Oprucz wkladu w kieszonce uzylam dodatkowo wkladki ktora dolaczona byla do BG i wkladki bambusowej.Nic nam nie przemoklo ale Sara miala mokra pupe.I tak sie zastanawiam czy te dodatkowe wklady mam pakowac do kieszonki czy na wierzch...Nakladac tez papierek?

natala
22-10-2008, 18:53
wklady do srodka. papierek w nocy bym sobie darowala, szczerze mowiac - szansa na kupe jest raczej mala (no, chyba, ze sie myle :wink: ), a pupa (wg mnie) jest mniej sucha jak daje papierek.

Anna Nogajska
22-10-2008, 20:22
dokładnie, wkłądki zawsze do środka. pieluszka, a właściwie wkładki nabiorą jeszcze wiekszej chłonności po kilku praniach. jesli polarek jest wilgotny to znaczy, że po prostu dzidziuś bardzo dużo w nocy siusia.

Lulka
22-10-2008, 21:51
daria a gdzie swaddlebees zakupilas?

natala
22-10-2008, 23:28
ja nie Daria, ale jedna tez mam - a kupilam tu http://www.nappyneeds.co.uk/

dariazv
22-10-2008, 23:41
tak jak pisze mama frania w nappy needs kupilam. Natalia-jak ci sie podoba ten sklep? Ja zrobilam zakupy u nich raz i od razu mi podpadli.Fakt maja dobre ceny.Czekalam 11 dni na przesylke.Nadal czekam na reszte bo nie mieli w magazynie.Oczywiscie nie poinformowali mnie ze nie maja.Kontakt z nimi jest tragiczny-nie odpisuja na mejle a telefon maja zepsuty.Na ebayu kilka nieciekawych komentarzy i na forum tez.

natala
23-10-2008, 00:34
tak jak pisze mama frania w nappy needs kupilam. Natalia-jak ci sie podoba ten sklep?

ja tam pare razy kupowalam i zawsze bylo OK. raz tylko dluzej czekalam, ale wlascicielka napisala, ze przeprasza za zwloke, ale bierze slub :lol: zwlaszcza getry u nich kupuje, bo sa ciagle w promocji :)

mam pare innych sprawdzonych sklpow, jak chcesz to napisz - podesle linki.

ja mam za to pytanie o swaddlebees - ktore masz? sprawdzaja sie? Franek ma Econappi jedna (ach te kolorki...) ale jakos szybko ma w niej mokro... w srodku jest cos innego niz w innych pieluchach (welur???) i jakos srednio chlonie i chroni od wilgoci. moze za pare pran sie poprawi...

dariazv
23-10-2008, 02:07
tez mamy econappi.Wypralam dopiero raz i dzisiaj zalozylam na noc z dodatkowa wkladka bambusowa.Dam ci znac jutro jak jak bylo.
Wlasnie dostalam mejla ze otulacza na ktory czekam nie ma w ich dostawcy i czy chce inny kolor.Kurcze mogla od razu zapytac czy chce jakis kolor co ma w magazynie i ona by miala mniej roboty z zamawianiem a i ja bym nie musiala czekac.
Mam pecha na calego.

swebe
23-10-2008, 08:37
j amam 2 kieszonki swaddlebeas z welurem w srodku i niestety nigdy nie jest suchy - poprostu nie dziala jak polar. pozatym sa bardzo fajne :lol:

dariazv
23-10-2008, 12:09
:( niestety econappi nie wytrzymala.Przeciekla.Jak na razie najlepsza jest BG

natala
23-10-2008, 12:45
my na noc tez tylko BG. to znaczy - najpierw P'tits Dessous, a jak sie klade spac, to przewijam w BG. i nad ranem przewijam w taki sam zestaw - BG+duzy wklad BG+bambusowy 'dopychacz'. czasem wytrzyma, czasem przecieknie - zalezy ile dziec w nocy zje, czasem krzywo zapne... ale generalnie jestem zadowolona :)

agul
23-10-2008, 21:44
econappi swaddlebees to nie sa pieluchy, ktore maja byc suche w srodku, ma byc w nich mokro, ja mam wiekszosc swaddlebees formowanych welurowych, sa to najbardziej chlonne pieluchy z jakimi mialam do czynienia (oprocz konopnej easypeasy harmony), szczegolnie chlonne sa welurowe onesizy, ale rozmiarowka tez super, poza tym to najpiekniejsze pieluchy bawelniane na swiecie:) dla mnie numer 1 pod kazdym wzgeldem

natala
23-10-2008, 22:14
econappi swaddlebees to nie sa pieluchy, ktore maja byc suche w srodku, ma byc w nich mokro

to mnie zmartwilas, szkoda, ze tego nie przeczytalam wczesniej. u nas nie moze byc mokro - po kilku minutach maly jest kompletnie odparzony :( trudno, swadlebees zostanie rezerwowa pielucha na awarie...

dariazv
23-10-2008, 22:54
"econappi swaddlebees to nie sa pieluchy, ktore maja byc suche w srodku, ma byc w nich mokro "


Nie rozumiem :( dlaczego ma byc w nich mokro

agul
23-10-2008, 23:32
mama frania, uzywajcie suchych nakladek w takim razie... zawsze tez mozecie sprzedac pieluchy :)
dariazy, sa pieluchy, ktore w srodku sa np z polaru i daja uczucie suchosci, a przy bawelnie to wiadomo, ze bedzie mokro, swadddlebees maja tez inne pockety, w ktorych na wierzchu jest mikropolar, ecconappi chyba stworzyli z nieco innym zalozeniem - dziecko ma czuc, ze jest mokro, dlatego bawelna na wierzchu jest

natala
23-10-2008, 23:44
"econappi swaddlebees to nie sa pieluchy, ktore maja byc suche w srodku, ma byc w nich mokro "


Nie rozumiem :( dlaczego ma byc w nich mokro

zeby sie dziec szybciej nauczyl laczyc przyczyne - sikanie ze skutkiem - mokro, jak sadze. czyli sami na siebie bata kreca - szybciej sie uczy byc bez pieluchy :lol:

agul my mamy swadlebees cala jedna, wiec w sumie nie ma problemu, jak sie nie przyda teraz, to sie przyda przy odpieluchowywaniu :) no i te wkladki to fajny pomysl, nabylam kiedys mkropolarkowe (zamiast papierkow), moze w koncu zaczne uzywac.

agul
24-10-2008, 00:24
mama frania zbocze z glownego tematu, ale nakladki sa naprawde super w przypadku problemow, moje ostatnie nabytki czyli sucha wkladka motherease oraz wkladki ze srebrem teraz najbardziej nam pomagaja, ja je na noc stosuje, jesli mieszkasz w uk to silver liners mozesz upic bez problemu kupic na www.twinkleontheweb.co.uk (http://www.twinkleontheweb.co.uk), wygladaja beznadziejnie, ale dzialaja, motherease tez swietna, o wiele lepsza od bobkujacych sie polarkow czy tez "niby-suchych" wkladek imse vimse

dariazv
24-10-2008, 00:57
agul-czyli generalnie moje econappi na noc sie nie nadaja? A gdybym w nie pre folda wlozyla zamiast wkladki i silver liner na wierzch? Dobrze ze mam tylko jedna.Na 4 ostatnie nabytki jak narazie tylko z 1 jestem zadowolona(BG).Dopiero raz je wypralam wiec mam nadzieje ze potem beda bardziej chlonne.

agul
24-10-2008, 01:19
dariazy, czemu maja sie na noc nie nadawac? w srodek mozesz napchac czego chcesz konopii, bambusa, cokolwiek, zalezy jak dziecko sika... jesli dziecko ma miec sucho to na wierzch sucha nakladka, czyli polar albo jakis poliester inny... duzo tego na rynku
wogole wszytsko to kwestia gustu, ja np bg nie pokochalam, pouzywasz, potestujesz, to sie sama przekonasz co ci najbardziej odpowiada, tak jest najlepiej

a silver liners to powiedzialabym, ze raczej lecznicze zastosowanie maja, bo male sa i specjalnie sucho to chyba w nich nie jest...

natala
24-10-2008, 01:22
agul-czyli generalnie moje econappi na noc sie nie nadaja? A gdybym w nie pre folda wlozyla zamiast wkladki i silver liner na wierzch? Dobrze ze mam tylko jedna.Na 4 ostatnie nabytki jak narazie tylko z 1 jestem zadowolona(BG).Dopiero raz je wypralam wiec mam nadzieje ze potem beda bardziej chlonne.

ja mysle, ze to bardziej chodzi o material miedzy pupa a wkladka niz sama wkladke. jak jest polar to izoluje od wilgoci, jak welur - to mniej (tak przynajmniej wynika z naszej dyskusji). wiec ja bym zostawila wkladke oryginalna (ewentualnie z 'dopychaczem') a na wierzch polozyla sucha wkladke.

a co do kupowania - ja kupuje po jednej sztuce, jak 'sie polubimy' to kupuje wiecej, jak nie - to uzywam awaryjnie. zawsze tez mozna puscic w dalszy obieg :)

ps. agul mnie ubiegla :)

dariazv
24-10-2008, 01:34
wlasnie dlatego kupilam po jednej zeby potestowac co nam sie nada:-)

yetta
21-12-2008, 02:43
no i te wkladki to fajny pomysl, nabylam kiedys mikropolarkowe (zamiast papierkow), moze w koncu zaczne uzywac.
Czy te mikropolarowe wkładki co masz, to cos jak np. te "sucha pielucha"?
Gdzie je kupiłaś?

herbal2
08-07-2009, 23:30
Podciągam wątek, bo chciałabym się dowiedzieć które swaddlebees będą trzymać pupę suchą, a w których będzie mokro. Interesują mnie takie (niestety ja po niemiecku niet):
http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?manufacturers_id=66&products_id=740

http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?manufacturers_id=66&products_id=1276

http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?manufacturers_id=66&products_id=925

Czy te z welurem zawsze będą mokre, a kieszonki suche?

Przepraszam, jeśli to głupie pytania ale ciągle się uczę :oops:

natala
08-07-2009, 23:58
Czy te mikropolarowe wkładki co masz, to cos jak np. te "sucha pielucha"?
Gdzie je kupiłaś?

przepraszam yetta, przeoczylam Twoje pytanie :oops: nie wiem jak wygladaja wkladki 'sucha pielucha'... moje mikropolarowe sa takie jak te kolorowe (http://www.totnesnappycompany.co.uk/shop/liners.html). kupilam w ktoryms angielskim sklepie internetowym, juz nie pamietam ktorym...
EDIT - to byl chyba ten sklep z linka, bo ja nabylam wlasnie taki mix roznych kolorow (chyba, ze w innych sklepach tez takie maja...).

herbal2 nie wiem, czy Ci to cos pomoze - ja mam taka - dokladniej taka w pomaranczowo-kolorowe kolka (http://swaddlebees.com/products/pocket_diapers/econappi). i w srodku ma welur - wiec jest mokra. nie umiem po niemiecku, wiec nie umiem wiecej pomoc...