PDA

Zobacz pełną wersję : jaką długość wybrać?



traschka
26-07-2011, 16:20
Zastanawiam się, które wiązanie jest najbardziej wymagające pod kątem długości chusty? Obecnie mam 5m LL i jest zdecydowanie za długa, dobra na mojego męża. W kieszonce zostało mi na ogonach z dwóch stron w sumie niecały metr (plus skosy!). Czy jeśli kupię chustę 4,2 to wystarczy mi do motania wszystkiego, czy lepiej wziąć 4,6?

oki
26-07-2011, 19:12
Ja mam 4,6 i ja zamotam kieszonkę to z tyłu wisi mi po 48 cm ze skosami - brzydko to wygląda taki kuper kaczy mi się robi :mad a na dodatek za krótkie jest żeby te końce zawiązać z przodu. Teraz czekam na chustę 4,1 zobaczę czy nie lepiej to będzie wyglądało, ale tak sobie myślę że jakby była dłuższa tak ok 5 to starczyłoby żeby zawiązać końce z przodu ?

traschka
26-07-2011, 20:26
pewnie starczyłoby ale po co? :) Mi zostaje tak dużo materiału że ostatnio pod wieczór na grillu u znajomych zrobiłam sobie z ogonów okrycie na całą siebie, ale na dłuższą metę to jednak męczące.

Karusek
26-07-2011, 20:53
z podstawowych wiązań najbardziej "żerna" jest kieszonka, nawet 2x bierze mniej chusty. Więc jeśli w kieszonce zostaje Ci metr z 5metrowej chusty, to spokojnie możesz kupić 4,2.
Jaki nosisz rozmiar? Ja 38 i kieszonkę, 2x, plecak z krzyżem (że nie wspomnę o mniej żernych wiązaniach) wiążę z 4,2 :) dziecko ma 12 kg, więc już spory :)

edit: a dłuższa się czasem przydaje, bo jak jest chłodniej to końcówkami z długiej chusty opatulam stópajki dziecka :)

basiaT
26-07-2011, 20:56
wybrałabym jednak 4,6:
- dziecko mimo wszystko Ci podrośnie i troszkę więcej chusty zaanektuje
- wiążąc kieszonkę robiłam supeł z boku - wiszący z tyłu ogon mnie irytował i czułam, że nie mam pełnej kontroli nad chustą

traschka
26-07-2011, 21:13
dzięki dziewczyny, skoro kieszonka jest najbardziej chustożerna to widzę, że mam większy wybór przy zakupach. Po prostu kupię co akurat wpadnie mi w oko:) Mała urośnie ale ja na pewno schudnę, niecałe dwa miesiące temu urodziłam i mam jeszcze duuużo do zrzucenia:(

yvona
07-09-2011, 10:09
Aha, odkopuje.
Bo mam problem, na ebayu fajny didek indio z lnem, gradacja, tylko ze jest problem natury rozmiarowej. Otoz rozmiar 5 czyli 4.2m, ja z tych wysokich, 178 cm, rozmiarowka, hmmm, na oko to zdaje sie 46+ ostatnio ;) i nie wiem, czy jest sens. Z drugiej strony na proste wiazania czemu nie, prawdaz, a jeszcze mozna metoda no-sew te kolka zamontowac, tak?
Plis, poradzcie. A moze jeszcze poczekac?

Karusek
07-09-2011, 10:57
yvona, a dopytaj sprzedającej, czy na pewno ma te 4,2. Z tego co pamiętam indio z lnem natury (czyli te idealne pod farbkę), które wisiały u nas na straganie miały wszystkie poniżej 4m (pomimo że były to 5 ;))
może problem sam się rozwiąże ;)

yvona
07-09-2011, 12:06
Dobra mysl. Bo ja naiwna po prostu sprawdzilam na stronie didka :P
Spytam wiec.