PDA

Zobacz pełną wersję : Bondolino na plecach...



kropka75
25-07-2011, 12:08
Witam.

Czy ktoś, kto nosi w Bondo mógłby mi powiedzieć w czym problem?

Noszę synka (14 miesięcy) z przodu. Waży 10kg ale jest mi tak wygodnie. Jemu chyba mniej, bo widzi na boki i zaczyna mi się ostatnio mocno wiercić i wyginać do tyłu.
Chciałam go przerzucić na plecy i nie umiem...

Tzn. nie założyć nie umiem, tylko nosić. :/

Po 1. w takiej pozycji on mnie ciągnie do tyłu, więc ja uparcie zginam plecy i idę jak ta babuleńka dźwigająca chrust.
Po 2. Ciągle mam wrażenie, że jest za luźno, w efekcie dociągam go chyba za mocno i przypłaszczam do siebie dużo bardziej niż, gdy jest z przodu.
Po 3. Pasy krzyżują mi się między biustem i spłaszczają mi cyc po wewnętrznej, rozciągając go dodatkowo na boki - cholernie niewygodna sprawa.
Po 4. Pas biodrowy unosi mi się do góry pod wpływem ciężaru dziecka i po chwili nie jest już tam, gdzie go zapinam.

Co robię nie tak?

A może to tak ma być, tylko przyzwyczajenie mnie gubi?

jasulka
25-07-2011, 12:22
Pasów w Bondolino się nie krzyżuje z przodu gdy dziecko jest na plecach. Spójrz jeszcze raz na instrukcję. Pasy wiąże się sznureczkiem doczepionym do nosidła.
Na stronie Hopediz jest film instruktażowy dotyczący bondolino. Może on pomoże Ci rozwiązać problem.
My też nosimy na plecach naszego 9 kilo Okruszka i jest bardzo wygodnie i nam i synkowi.

panthera
25-07-2011, 12:39
ja dodam jeszcze - spróbuj zapiąć pas biodrowy wyżej (w talii, nieco wyżej niż zapinasz jak masz syna na brzuchu), synek będzie więcej widział, a moze byc wygodniej - u mnie tak to działa z wszystkimi nosidłami i MT.
jak dociągniesz warto zerknąć w lustro. czasem potrzebny jest ten ruch nóżek w górę (za kolanka i podciągnąć w górę troszkę) żeby pupa wpadła a kolanka były bliżej siebie - inaczej często zostaje taka rozpłaszczona żaba (nogi za mocno na boki).
no i jeśli rączki ma na zewnątrz, to niestety uczucie ciągnięcia do tyłu jest silniejsze niż jak masz dziecko z przodu. jak ma rączki pod panelem - powinien być dość ciasno przytulony do ciebie.

marza
25-07-2011, 12:48
Polecam obejrzec instrukcje :)


http://vimeo.com/11891852">BONDOLINO® Komforttrage für Babys

- odradzam krzyżowanie pasów naramiennych nosząc z tyłu. Jezeli masz wąskie ramiona, i masz wrażenie jakby za chwile pasy miały zeslizgnąć się z ramion polecam uzyć sznureczka-chest belta :)
- pas biodrowy mocno zapięty? Przy mniejszych dzieciach warto zapiąć w pasie niż na biodrach nosząc z tyłu.
- po włożeniu skrzata na plecy złap za pasy naramienne i podciągnąć do gory aby pupka dobrze wpadla:)

kropka75
26-07-2011, 07:45
O ja tępota niereformowalna. :oops:

Zapomniałam o tym sznurku, nawet nie wiem gdzie jest. Logiczne - jakby się krzyżowało, sznurek nie byłby potrzebny. :roll:

Dzięki, babeczki!

Dziecko jest duże, ma 78cm i 10kg, więc łapki są już u góry.

Spróbuję wyżej zapiąć pas, może to pomoże.

Nóżki do góry podciągałam, ale gdy już byłam skrzyżowana, to dupka dalej nie wpadała, była płaska żaba i koniec, może to przez krzyżowanie... Może jak będzie na prosto to jednak pupa wpadnie, bo nie będzie tak ciasno.

Popróbujemy. :)

Dzięki raz jeszcze.