PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego zacząć...



Balbina200384
19-07-2011, 12:52
Mam w domu 14miesieczniaka... I chciałabym ja powoli, powoli odzwyczajac od pieluszek. Mala od 7.miesiaca zycia robi kupe na nocnik, siku tez, ale okazyjnie (jak siadzie i chce jej sie to zrobi, ale nie daje znac ze chce). Na kupe steka, wiec 99%kup "lapiemy" do nocnika. I, dziewczyny, nie mam pojecia jak i od czego zaczac, zeby powoli ja oduczac. Jest lato, mam troche czasu, pozniej ide do pracy a w marcu nowy czlonek rodziny sie pojawi, chcialabym ja odpieluchowac do tego czasu, bo potem bedzie mi trudniej przy dwojce mauchow, a za rok we wrzesniu chcialabym zeby do przedszkola poszla, a warunkiem przyjecia jest nienoszenie pieluchy. Wiec prosze..pomozcie.. Mala malo gada(raczej po swojemu), duzo rozumie, wiec nie wiem jak mam sie dowiadywac, ze skiku moze chciec.

Mag
19-07-2011, 13:16
Balbina,we wrześniu młoda będzie miała 26 miesięcy i jest olbrzymie prawdopodobieństwo,że juz będzie odpieluchowana bez żadnych większych przygotowań wcześniej.w następne lato zdejmij jej po prostu pieluchy na stałe i naszykuj mopa,to wystarczy,no,oczywiście jeszcze luz i cierpliwość:),wydaje mi się,ze za bardzo w przyszłość wybiegasz,ale jest to typowe:),ja tak miałam przed urodzeniem drugiego dziecka i pewnie większość dziewczyn,na zapas chcemy wszystko zrobić i przygotowywać,bo potem może być trudno,a jak dochodzi co do czego to okazuje się,że wszystko samo się układa pomyślnie.w tej chwili Twoja córa nie komunikuje ani kupy ani siku (to stękanie to nie komunikacja,tylko skutek parcia),może być tak,że za kilka miesięcy będzie zwiewać na widok nocnika ile wlezie,taki regres jest dość często,a potem jej przejdzie i po prostu zacznie robić w nocnik.trzeba tylko wyczuć moment,kiedy likwidujemy pieluchy.moja Marylka ma 24 miesiące teraz,zdjęłam jej dwa tygodnie temu pieluchy,minimalnie popuści siku,zorientuje sie i od razu leci na nocnik,może raz dziennie puści całkiem,najczęściej jak się ostro bawi albo jej majtki nałożę-chyba mylą jej sie z pieluchą.a nie robiłam wcześniej żadnych przygotowań.

Guest
19-07-2011, 15:02
odpuść bo możecie przeżyć gehenne
za rok będzie inna bajka, możesz zacząć jużw kwietniu

jul
19-07-2011, 15:59
moja od bodaj około pierwszych urodzin wiedziała co to nocnik, ale odpieluchowaliśmy ją konsekwentnie dopiero niedawno, mniej więcej jak opisała to magda - ja jestem b. zadowolona, że z wielkim brzuchem albo z płaczącym noworodkiem na rękach nie musiałam za nią ganiać z nocnikiem, tylko zmieniałam pieluchę mając akurat wolne ręce, a odpieluchowanie nastąpiło kiedy ona lepiej potrafi kontrolować, dłużej trzyma (koleżanka z młodszą córeczką, która wcześniej niby była bardziej nocnikowa od mojej, miała znacznie trudniej), a młodszy nieco mniej wymagający.

Balbina200384
19-07-2011, 20:14
Skoro twierdzicie ze za wczesnie to ok, pewnie macie racje, wiec poczekam. Troche jestem przerazona tym, ze bede miala dwojke takich maluszkow w domu i moze stad moj stres i wybieganie w przyszlosc. Wiem ze stekanie to objaw parcia, ale zawsze to jakos sygnal, ze kupa w drodze :)

kobuindz
13-04-2013, 22:54
Tak, lepiej faktycznie odpuść na ten czas :)

http://www.dziecimadagaskaru.pl/home