PDA

Zobacz pełną wersję : Porada potrzebna :)



buba
12-07-2011, 14:54
Potrzebuję porady doświadczonych chustonoszek :)

Chciałabym kupić Nati Amazonię lub Avocado - to byłaby nasza pierwsza tkana chusta, do tej pory Mały (3 m-ce i 6.5kg- z tendencją zwyżkową ;)) podróżował w elastyku.

Jaka będzie najlepsza na początek ( i jednocześnie na lato)- bawełniana, z bambusem czy lnem?

i jeszcze jedno- zależy mi, żeby była naprawdę mięciutka (nati to dobry wybór w tym kontekście?)

aurora
12-07-2011, 15:00
Ja wzięłabym bawełnę, chusty z domieszkami wymagają trochę wprawy w dociąganiu.

makatka
12-07-2011, 16:27
My mamy Nati Sycylię :) to nasza pierwsza chusta i wydaje mi się, ze Nati sprawdza się początkującym, tak jak było to u nas. Nie jest sztywna na pewno. Chyba mogę polecić z czystym sumieniem - jako chustonówka ;) Synka motamy od 2. tygodnia życia :) Teraz ma 2,5 miesiaca :)

matysia
12-07-2011, 16:33
Z bambusem jest bardzo delikatna i mięciutka, z lnem sztywniejsze dla większego dziecka.

Karolcia
12-07-2011, 18:19
Zaczynałam od zwykłej bawełny Nati i uważam, że jest rewelacyjna.
Sprawdziła się w zeszłoroczne upały.

Mayka1981
12-07-2011, 20:00
Wybór dobry, te chusty są miękkie już od początku, wybrałabym "czystą" bawełnę lub bambus, no ale ja za lnem nie szaleję;)

A jeżeli chodzi o konkretny model to wybierz to co Ci się bardzeij podoba :)

goshya
13-07-2011, 15:03
goshya, ale porównujesz bawełnę Nati z bambusem LL (!), a nawet bambus bambusowi nierówny, nie mówiąc już o innych kombinacjach porównawczych...:ninja:
Różnice są nawet między bambusami jednej firmy (LL - w testach są dwa), a tu mówimy o chustach Nati :)
Diament z bambusem Nati jest nieco inny niż pasiak z bambusem Nati...
To nie są, oczywiście, jakieś wielkie różnice, ale jednak...



wiem, źle napisłam. więc tak:
miałam bawełnę LL oraz Nati, dla mnie lepsza okazała się LL

a co do bambusa to porównuję tego co mam tylko do bawelny ;)

buba
13-07-2011, 16:37
dzięki :)
a przy moich 165 cm długościowo standardowe 4.6m czy 4.2 też da radę?

metis1
13-07-2011, 16:47
Da radę, tym bardziej, że zawsze jest ciut więcej.
Ja motałam się na początku w vatanaia maruyamę, która miała 4,0, a mam 164 i 36/38 (teraz raczej 38).

A Nati to naprawdę świetne chusty! :love:

goshya
13-07-2011, 16:53
ja bym wybrała z bambusem, teraz taką mam i jestem bardzo zadowolona! jest miększa niż bawełna. mam LL bambus i porównując do Nati bawelny wypada o niebo lepiej!

metis1
13-07-2011, 19:07
goshya, ale porównujesz bawełnę Nati z bambusem LL (!), a nawet bambus bambusowi nierówny, nie mówiąc już o innych kombinacjach porównawczych...:ninja:
Różnice są nawet między bambusami jednej firmy (LL - w testach są dwa), a tu mówimy o chustach Nati :)
Diament z bambusem Nati jest nieco inny niż pasiak z bambusem Nati...
To nie są, oczywiście, jakieś wielkie różnice, ale jednak...

buba, myślę, że u użytkowaniu nie powinnaś mieć problemu ani z bawełnianym, ani z bambusowym pasiaczkiem... Są bardzo miękkie i łatwe w obsłudze ;) Len chyba odpada - sztywny, wymagający łamania i gniecący się (ale dobrze nosi!)