PDA

Zobacz pełną wersję : Diament z bambusem



cinkowa
11-07-2011, 17:31
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące informacji zawartych na metce diamentu z bambusem, tj. co dokładnie jest na niej napisane w zakresie materiału z którego się składa.
Moje pytanie wynika z tego, iż kupiłam na allegro diament w kolorze turkusu (nieużywany), który według opisu sprzedającego powinien zawierać bambus. Jakież było moje zdziwienie, kiedy na metce zobaczyłam skład...100% bawełna.
To moja pierwsza chusta, więc na podstawie dotyku nie jestem w stanie stwierdzić czy chusta zawiera bambus... ale metka nie pozostawia wątpliwości. A może metki chust z bambusem wyglądają tak samo?
Przepraszam jeśli pytanie jest bardzo głupie, ale zanim zacznę wojnę ze sprzedawcą wolę się upewnić czy faktycznie zostałam oszukana.
Pozdrawiam

matysia
11-07-2011, 17:35
na moim jest napisane 50% bawełna, 50% bamboo.Mam turkus

cinkowa
11-07-2011, 17:47
dzięki. czyli dziewczyna mnie oszukała. Pięknie:/

demona
11-07-2011, 17:48
a ile zaplacilas?
Jest mozliwość wszycia błędnej metki, tak mialy kaszmiry japan.

Kasia.234
11-07-2011, 17:58
Jest diament z bawełny tylko i diament z bambusem.
http://www.natibaby.pl/sklep/?p=p_107&sName=chusta-diament-bawelna
http://www.natibaby.pl/sklep/?p=p_20&sName=chusta-diament-z-bambusem

cinkowa
11-07-2011, 18:07
zapłaciłam 220 zł, więc cena wskazywałaby na bambus. Ale może to było działanie naumyślne sprzedawcy. Szkoda, że sama nie potrafię ocenić z jakiego materiału uszyta jest chusta. Wiem, że jest cieńsza od tkanej LennyLamb, ale to nie wyznacznik, bo zdaje się, że LL ma stosunkowo grube chusty. Napiszę do sprzedawcy i zobaczymy co odpisze. Ale znamienne jest to, że z pudełka została zdarta jakaś naklejka...być może na niej napisane było jaka dokładnie chusta się w nim znajdowała.

matysia
11-07-2011, 18:10
Bambus jest bardzo miękki. i ma taki lekki połysk

cinkowa
11-07-2011, 18:20
Połysku raczej nie dostrzegam... i raczej jest średnio miękka... ale jako że nieszczególnie jestem doświadczona w temacie chust trudno mi to ocenić.

Karola
11-07-2011, 18:29
na mojej też 50% cotton 50% bamboo

aurora
11-07-2011, 19:10
Na pudełkach natek nie ma podanego składu.

Przysługuje Ci prawo zwrotu towaru, więc nie rozumiem, o co zaczynać wojnę.

cinkowa
11-07-2011, 19:19
oj użyłam za dużego słowa, ale nie czepiajmy się słów;) pisząc wojna miałam na myśli wygenerowanie maila z prośbą o wyjaśnienia i propozycją rozwiązania sytuacji. Przecież nie będę do nikogo strzelać. Ale przed podjęciem jakichkolwiek czynności chciałam się w miarę możliwości upewnić czy moje wątpliwości nie są bezpodstawne.

aurora
11-07-2011, 19:25
A kupowałaś ze sklepu czy od użytkownika prywatnego, bo już się zgubiłam.

cinkowa
11-07-2011, 19:31
od prywatnego. Ze sklepu nie byłoby problemu, a tak to klops

Kasia.234
11-07-2011, 19:39
A niezgodność towaru z opisem to nie powód do zwrotu?

cinkowa
11-07-2011, 19:52
Wygląda na to że jest to powód do zwrotu. Muszę się tylko dogadać ze sprzedającym co do szczegółów, a na razie nie odpowiada na maila. Strasznie mi szkoda, że w ogóle taka sytuacja ma miejsce. Zależało mi, aby szybko otrzymać chustę, a tak muszę poczekać aż wszytsko się wyjaśni. A już po nocach mi się śni zamotana córa.

JJ
11-07-2011, 20:15
aurora mnie ubiegla

miss.didi
11-07-2011, 22:44
Heh, cinkowa, miałam dokładnie taką samą sytuację. Też kupiłam turkusowego babmusa a dostałam bawełnę. I też była to moja pierwsza chusta, ale na szczęście macałam bambusa na warsztatach chustowych i ten był strasznie sztywny (i metka też była 100%bawełna) co wzbudziło moje podejrzenia. Upewniałam się u Natalii co do opisu na metce i dziewczyna u której kupowałam okazała się bardzo w porządku i oddała mi pieniądze. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko dobrze się rozwiąże :)

demona
11-07-2011, 22:48
Jeli zdarzyły się juz przynajmniej dwa takie przypadki śmiem twierdzić, że to nie oszuctwo:
albo metki są źle przyszyte
albo sprzedające kupiły chusty jako bambus a dostały z NAti bawełnę

cinkowa
12-07-2011, 08:45
Jeli zdarzyły się juz przynajmniej dwa takie przypadki śmiem twierdzić, że to nie oszuctwo:
albo metki są źle przyszyte
albo sprzedające kupiły chusty jako bambus a dostały z NAti bawełnę

nie wiem czy oszustwo czy nie oszustwo, na razie czekam na wyjaśnienia dziewczyny, od której kupiłam chustę, ale póki co nie odpowiada na maila.
Być może dziewczyna chciała kupić bambusa a dostała bawełnę, ale w takim razie nie powinna konstruować oferty w ten sposób, że wprowadza kupujących w błąd co do rodzaju chusty.
Dopuszczam też oczywiście taką możliwość, że dziewczyna była nieświadoma jaką chustę miała w posiadaniu, ale dla mnie liczy się fakt, że zgodnie z opisem aukcji chusta miała być z bambusem a jest bawełniana... nie takiego zakupu chciałam dokonać.

demona
12-07-2011, 08:46
Cinkowa, masz rację. Ty oddasz jej, ona do Nati:)

miss.didi
12-07-2011, 09:02
Demona, ale to moje to była na pewno bawełna to raz (metka poniekąd uratowała sprawę!), a po drugi dziewczyna od której ją kupiłam nie miała jej ze sklepu tylko z drugiej ręki. Absolutnie nie można posądzać NATI o oszustwo!!

Prawdę mówiąc ja to widzę tak. Diament bambusowy się cały czas dobrze sprzedaje (widać nawet po bazarku). A bawełna? :ekhm:
Może część osób widzi w tym jakąś szansę na pozbycie się zalegającej chusty a potem już leci łańcuszkiem..

demona
12-07-2011, 09:05
O jakie oszustwo? Myślisz, że Nati by się dorobiło na 2 podmienionych chustach? :lool:
Mówimy o zwykłej pomyłce przy pakowaniu. Co sie akurat w Nati zdarza czesto.

Edit: i diament z bambusem czy bez raczej ciężko będzie odsprzedać. A za 220 to zupełnie niemożliwe
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=60273&highlight=diament

Kasia.234
12-07-2011, 09:26
Edit: i diament z bambusem czy bez raczej ciężko będzie odsprzedać. A za 220 to zupełnie niemożliwe
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=60273&highlight=diament

A to jeszcze zależy od koloru i długości :)

cinkowa
12-07-2011, 09:49
już wszystko wiem. Dziewczyna kupowała hopka i diament dostała w gratisie. Nie sprawdziła metki, tylko na stronę Nati rzuciła okiem i wyszło jej, że dostała diament z bambusem. Dziś odsyłam chustę i dziewczyna odda mi pieniądze. Szkoda tylko, że chusty jak nie miałam tak nie mam.
Ale może skorzystam z okazji i zweryfikuję swoje potrzeby... jeśli pozwolicie przy Waszej pomocy. Polecacie diament z bambusem czy nie? Szukam cieńkiej chusty na lato, a diament podpasował mi wizualnie i cenowo też nie jest tragicznie. Ale może zasugerowałybyście mi inną chustę?

Kasia.234
12-07-2011, 09:58
już wszystko wiem. Dziewczyna kupowała hopka i diament dostała w gratisie. Nie sprawdziła metki, tylko na stronę Nati rzuciła okiem i wyszło jej, że dostała diament z bambusem. Dziś odsyłam chustę i dziewczyna odda mi pieniądze. Szkoda tylko, że chusty jak nie miałam tak nie mam.
Ale może skorzystam z okazji i zweryfikuję swoje potrzeby... jeśli pozwolicie przy Waszej pomocy. Polecacie diament z bambusem czy nie? Szukam cieńkiej chusty na lato, a diament podpasował mi wizualnie i cenowo też nie jest tragicznie. Ale może zasugerowałybyście mi inną chustę?

Jeśli to ma być pierwsza chusta, to chyba nie polecam. Moją pierwszą chustą był własnie diament z bambusem, chusta jest naprawdę świetna, ale dopiero po czasie, patrząc na zdjęcia widziałam, że nie zawsze przykładałam się do wiązania ;) To jest chusta wymagająca naprawdę prawidłowego wiązania, jeśli są jakies błędy to szybko je widać. (no nie wiem, jak to opisać - u mnie bardzo często były luzy przy szyi dziecka, wiązałam kieszonkę, trochę wina wiązania, trochę odpychania się dziecka w trakcie)

cinkowa
12-07-2011, 10:12
ale jeśli nie diament to co? jestem jeszcze zielona w temacie, więc nie wiem które chusty są łaskawsze dla początkujących... Chciałabym chustę przewiewną, cobyśmy się z córą nie zagotowały. Mała waży 6 kg.

Kasia.234
12-07-2011, 10:13
łaskawsze są bawełny, poszukaj jakiejś cieńszej :)zresztą, latem w upał we wszystkim będzie gorąco

demona
19-07-2011, 10:38
A to jeszcze zależy od koloru i długości :)

o jaki kolor sie sprzedaje? Bo na pewno nie czerwony. wisi już miesiąc
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=58874&page=1

Kasia.234
19-07-2011, 10:42
o jaki kolor sie sprzedaje? Bo na pewno nie czerwony. wisi już miesiąc
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=58874&page=1

Najbardziej popularny był chyba turkus, ale w sumie nie wiem, jak teraz, pewnie też by wisiał na bazarku. (mam swój osobisty,ale nie będę wystawiać, żeby sprawdzić ;))

izka_74
24-07-2011, 09:33
Ostatnio na allegro nową Nati z bambusem sprzedawali za 160 zł. z przesyłką - kolory były do wyboru czerwień albo beż. Ta czerwień tak mi się szalenie podobała - bo to akurat taki odcień, który uwielbiam od zawsze, że nabyłam :hide: