PDA

Zobacz pełną wersję : Ergo baby



winka1979
08-07-2011, 00:33
Co myślicie na temat nosidełka Ergobaby. Czy warto je kupować? Dodam, że mój synek ma 5 miesięcy i waży 7,5 kg

Kanga
08-07-2011, 00:37
to było chyba pierwsze prawdziwie ergonomiczne nosidło na rynku, myślę, że warto. Ja nosiłam w swoim synka od kiedy miał 1,5 roku i było mi wygodnie. Wtedy było w zasadzie tylko ergobaby. potem pojawiły się manduce.

winka1979
08-07-2011, 00:40
Manduca jest strasznie droga a ja znalazłam na allegro Ergobaby za 250 zł i zastanawiam się co zrobić. Czy kupić to ergo czy jednak postawić na nosidełko manduca.

jul
08-07-2011, 01:43
to porządne nosidła, solidne pasy, wygodna jest kieszeń na plecach.
Dla mnie wadą był trochę niski panel - kiedy mój mały mocno wyrośnięty miał z 10 m-cy to panel już go nie otulał tak wysoko, jak chciałam, ale mi rehabilitantka kazała na to zwrócić specjalną uwagę bo brzuch młodego słaby. No i mój synek w wieku Twojego miał chyba z 9 kg i stosowny do tego wzrost, więc dla Twojego synka powinno być ok (starsze dzieci można nosić z rękoma na wierzchu).

ps a dla ułatwienia dodam, że są jeszcze i inne nosidła, a w dobrych cenach można szukać używek...

wrapsodia
08-07-2011, 07:48
Też w manduce lubie rozszerzany panel, bo jest wygodniej noszącemu jak dziecko rączki ma w środku, a przy zaśnięciu wręcz konieczne jest podparcie dziecku całego kręgosłupa a nie tylko do paszek. Ale ja już wiem że zakupów nie robi się na całe noszenie :) Wyrośnie lub znudzi się to sprzedaje i kupuje nowe :D

Eyja
08-07-2011, 08:03
dokładnie ten sam temat był załozony chwilę wczesniej
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=60222&p=1294858#post1294858

zochmama
08-07-2011, 08:06
Właśnie miałam linka wrzucić :)

kokoro
14-07-2012, 10:48
ja uwazam, ze warto. moim zdaniem w ogole nosidelka sa zaraz po wozku najlepszym rozwiazaniem. ja od urodzenia tymolka az do teraz (jutro skonczy 6 miesiecy, 8kg) noislam go w babybjorn i uwazam, ze dla maluszkow do tych 8 kg to najlepszy sprzet na swiecie. teraz jak juz troszke wiecej wazy ergo jest o wiele wygodniejsze, ciezar bobola rozklada lepiej. moim zdaniem ergo nie obciaza juz tak plecow jak babybjorn.

okoani
14-07-2012, 10:51
noislam go w babybjorn i uwazam, ze dla maluszkow do tych 8 kg to najlepszy sprzet na swiecie.
Ale BB to, zdaje się, wisiadło, a nie nosidełko.

Wiewiórka
14-07-2012, 11:24
ja uwazam, ze warto. moim zdaniem w ogole nosidelka sa zaraz po wozku najlepszym rozwiazaniem. ja od urodzenia tymolka az do teraz (jutro skonczy 6 miesiecy, 8kg) noislam go w babybjorn i uwazam, ze dla maluszkow do tych 8 kg to najlepszy sprzet na swiecie. teraz jak juz troszke wiecej wazy ergo jest o wiele wygodniejsze, ciezar bobola rozklada lepiej. moim zdaniem ergo nie obciaza juz tak plecow jak babybjorn.
wcale się nie dziwię, że w ergo wam wygodniej niż w tym okropnym wisiadle baby bjornie:ninja: Poza tym malutkich dzieci poniżej 8kg to się raczej w nosidłach nie powinno nosić, muszą umieć siedzieć

Georgina
14-07-2012, 23:41
Mamy ergobaby carrier od roku, rok temu nosiłam w nim ja, ale było mi niewygodnie (dziwnie mnie brzuch po noszeniu bolał). Teraz nosi w nim mój mąż i jest zadowolony.

Tamarin
31-03-2014, 07:58
Ja tez planuję kupić ergobaby, oglądam zdjęcia i mam mieszane odczucia jak długo starczy?

Gonia80
14-07-2014, 08:11
Witajcie ,
Kupiłam nosidło ergobaby, jednak moj synek nie chetnie w nim "siedzi".
Mam wrażenie że wyniaka to ze nie moze mieć szeroko rozstawionych nożek.
Mój syn ma 3,5 miesiaca waży 8 kg.
Proszę podpowiedzcie z własnych doświadceń z czego moze wynikać ta nie wygoda ?
Na co powinnam zwrocic uwagę.
Bardzo lubi byc noszony, jednak przy tych kilogramach , ktore osiagnął zaczynam czuc ból kregoslupa a jednak jak go wlożę w nosidełko czuje odciążony kregosłup za to jednocześnie widzę niezadowolenie i dyskomfort syna....
Z gory dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam
Malgosia

Wiewiórka
14-07-2014, 08:42
Przede wszystkim dziecko jest o wiele za małe na noszenie w nosidle, w tym wieku w grę wchodzi tylko i wyłącznie chusta

farfallina_07
14-07-2014, 11:58
Witajcie ,
Kupiłam nosidło ergobaby, jednak moj synek nie chetnie w nim "siedzi".
Mam wrażenie że wyniaka to ze nie moze mieć szeroko rozstawionych nożek.
Mój syn ma 3,5 miesiaca waży 8 kg.
Proszę podpowiedzcie z własnych doświadceń z czego moze wynikać ta nie wygoda ?
Na co powinnam zwrocic uwagę.
Bardzo lubi byc noszony, jednak przy tych kilogramach , ktore osiagnął zaczynam czuc ból kregoslupa a jednak jak go wlożę w nosidełko czuje odciążony kregosłup za to jednocześnie widzę niezadowolenie i dyskomfort syna....
Z gory dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam
Malgosia

Jesli czujesz dyskomfort przy 8 kg to znaczy ze zle zakladasz nosidlo.Mozliwe tez ze panel nosidla jest jeszcze zbyt szeroki.

JustNik
14-07-2014, 12:35
a jesli koniecznie nosidlo to marsupi

wbrew temu co pisza producenci wszystkie ergonomiki sa dobre tj zdrowe dla kregoslupa dziecka dopiero od momentu gdy umie utrzymac siedzaca pozycje posadzone a najlepiej od moment gdy samo siada z czworakow. A wiec rzadko kiedy nosidlo przed 6,7,8 miesiacem zycia. Poza wspomnianym marsupi, ktore ma zupelnie inna konstrukcje i zapiecie

czy probowalas chusty ? 3,5 mies dziecko spokojnie mozna nosic na plecach, a wtedy przy masie 8 kg czujesz jakbys niosla nie dziecko a...lekki plecak :)
tam gdzie mieszkasz popatrz czy jest jakis doradca ktory moze Ci pomoc