PDA

Zobacz pełną wersję : odpieluchowywanie po naszemu ;-)



formichiere
16-10-2008, 14:57
Pierwsze sukcesy w odpieluchowywaniu mojego 2 latka. Nocnik był be i nie służył absolutnie do niczego, to samo z toaletą. 4 miesięczniaka już od jakiegoś czasu wysadzam nad miską. Starszak w ten o to sposób nauczył się gdzie się sika tzn do miski. Zaczął do niej siusiać na stojąco oczywiście. Jak już sie oswoił że nie trzeba w pieluchę to przestawiliśmy się na nocnik. Od 2 tygodni bardzo ładnie wstaje i idzie sam siusiu, nie chce wołać co prawda. Jednak ciemna strona tego to że sika do każdego pojemnika stojącego na ziemi :wink: kiedy ma potrzebę to wstaje i idzie do najbliższej rzeczy mogącej spełnić rolę nocnika, wczoraj np była to mała miseczka którą wcześniej zrzucił na ziemie. Jeszcze pojemnik plastikowy po klockach, normalnie gość z niego. :D

Ridibunda
16-10-2008, 15:54
Piękne :). Postęp spowodowany (może) przez zazdrość :).

ko-zo
22-10-2008, 21:56
u nas było dokładnie to samo!
Szymek jak odkrył, że potrafi z siebie "wydobyć coś" to obsikiwał nasze łóżko z ogromnym zaangażowaniem. Miał wtedy coś ok roku. jak zbliżał się do dwóch lat to zaczęłam intensywniej go odpieluchowywać. Nuśke w tym czasie wysadzałam na miseczkę. Szymek czasem próbował załatwić się na ta miskę i to była prawdziwa komedia, gdyż miseczka mierzyła sobie jakieś 15 cm średnicy a młody próbował na niej usiąść... siusiał tez do innych pojemników jakie znalazły się w zasięgu jego rączek, nie oszczędził nawet pudełka z klockami

atoja
23-10-2008, 09:03
He he... mój synek też uwielbiał siusiać do różnych pojemników. Kiedyś nasikał do torebki foliowej :) A sikanie przez balkon było dla niego najlepszą zabawą (oczywiście mieszkamy w domku nie w bloku).

formichiere
23-10-2008, 10:17
He he... mój synek też uwielbiał siusiać do różnych pojemników. Kiedyś nasikał do torebki foliowej :) A sikanie przez balkon było dla niego najlepszą zabawą (oczywiście mieszkamy w domku nie w bloku).

hi hi hi :D przez naszą balustradę nawet Kuba by nie dał rady nasikać takie małe dziurki są :D

slawka
01-11-2008, 00:30
Niezłe :) Bardzo mi się podoba :)
U nas Marek ebardzo lubi będąc płukany na stojące w wanience siusiać do niej :evil: