PDA

Zobacz pełną wersję : jedna-która ???



hanti
29-08-2007, 17:04
tak mnie to męczy :) ponieważ coraz więcej osób pyta o konkretne firmy czy jestem w stanie z czystym sumieniem polecić jedną firmę. No i tak myślę i myślę...i nic wymyślić nie mogę :roll:

Nati super się mota, nawet moja czterolatka nie osiada, no ale cieńsza jest niż mięsisty hopp, który ma zdecydowanie więcej i bajecznie intensywnych kolorów i moja ukochana kieszonka na smoczek i komórkę, no ale w hoppie dziecko czasem trzeba poprawić, no w didymosie nie trzeba, ale od szału doprowadzają mnie takie same brzegi, kiedy motam na plecach, ale z drugiej strony te cudne dwustronne wzory :D no i mój ukochany storch :) piękny bo wreszcie w moich kolorach :) pięknie podtrzymuje i nie osiada, no ale znów te brzegi nie oznaczone i brak kieszonki....no i ta myślę i wniosek jest jeden ja kocham wszystkie moje chusty i nie mogę powiedzieć TA jest najlepsza.

jedyne co wiem to na które chusty bym kasy NIE wydała :) co w pewien sposób ogranicza moje szaleństwa zakupowe :)

czy któraś z Was tak z czystym sumieniem może polecić jedną firmę ???

Vega
29-08-2007, 17:38
Hanti, czy to czasem nie jest podpucha ;)

No bo wiadomo, że większość z dziewczyn, które mają różne chusty w swoich stosikach :) preferuje jednak jedną z nich :)

Z uwagi na dostępność i odkąd są u nas w miarę powszechnie dostępne, wybór przeważnie pada na Nati, Hoppa i Didymosa. (rozumiem, że rozmawiamy tylko o długich wiązankach a nie wszelkich chustach).

Wszelkie nowości typu girasole, ellaro, vatanaje dopiero raczkują, ale pewnie za jakieś pół roku jak już będą powszechniejsze dołączą do naszych ulubieńców.

oliwia_ma
29-08-2007, 19:18
Ja jestem dopiero początkująca, ale mam pytanie:
co to jest za chusta storch?
Gdzie można ją kupić?
Ile kosztuje?
Jest tkana diagonalnie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ania z Tulikowa
29-08-2007, 21:43
Oto link ;)
www.storchenwiege.com (http://www.storchenwiege.com) lub www.storchenwiege.de (http://www.storchenwiege.de)

Niestety w Polsce jeszcze ich nie ma, ale możesz kupić używaną na niemieckim ebayu.
Tą która ma Hanti kupiła Donkaczka, jest nawet o tym w poście komisowym ;)

oliwia_ma
30-08-2007, 09:39
Dziękuję za linki.
Mam jeszcze jedno pytanie:
nie znam niemieckiego, a w wątku komisowym nie doczytałam: czy ta chusta ma splot diagonalny?

serafinka
30-08-2007, 13:51
ja właśnie wcześniej zadawałam takie pytanie która!!!!!????? mimo że nikt nie odpowiedział konkretnie że "ta" to wasze opinie bardzo mi pomogły, dużo pisałyście o róznych aspektach i rzeczach na które trzeba zwrócić uwagę, jakimi cechami charakteryzują się poszczególne chusty i jakie są marki - to naprawde bardzo dużo jak na początek, a potem to już sama będę budowała mój stosik chustowy

Vega
30-08-2007, 17:51
storcze są tkane diagonalnie :)

oliwia_ma
31-08-2007, 21:53
Dzięki Vega :-)

visenna2
01-09-2007, 17:21
tak mnie to męczy :) ponieważ coraz więcej osób pyta o konkretne firmy czy jestem w stanie z czystym sumieniem polecić jedną firmę. No i tak myślę i myślę...i nic wymyślić nie mogę :roll:

Nati super się mota, nawet moja czterolatka nie osiada, no ale cieńsza jest niż mięsisty hopp, który ma zdecydowanie więcej i bajecznie intensywnych kolorów i moja ukochana kieszonka na smoczek i komórkę, no ale w hoppie dziecko czasem trzeba poprawić, no w didymosie nie trzeba, ale od szału doprowadzają mnie takie same brzegi, kiedy motam na plecach, ale z drugiej strony te cudne dwustronne wzory :D no i mój ukochany storch :) piękny bo wreszcie w moich kolorach :) pięknie podtrzymuje i nie osiada, no ale znów te brzegi nie oznaczone i brak kieszonki....no i ta myślę i wniosek jest jeden ja kocham wszystkie moje chusty i nie mogę powiedzieć TA jest najlepsza.

jedyne co wiem to na które chusty bym kasy NIE wydała :) co w pewien sposób ogranicza moje szaleństwa zakupowe :)

czy któraś z Was tak z czystym sumieniem może polecić jedną firmę ???

Pewnie że mogę, i wszyscy wiedzą jaką :) więc juz się nie będę powtarzać bo juz nudna jestem, wiem ;)

Chociaż ja zachłanna jestem i ciekawska, i cały czas skupuję rózności żeby wypróbować:)

serafinka
01-09-2007, 18:17
visenna2 ja za krótko jestem tu żebym wiedziała - dla mnie uwierz nie jest to oczywiste. Wchodziłam na strony tych chust i każda firma wiadomo zachwala swoją- dopiero w używaniu to wychodzi.
WIĘC JAAAAAAAAAKA POLECeZ?????????????????????????

hanti
01-09-2007, 19:22
Visenna a w storchu nosiłaś ????? bo nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale nosi się zupełnie jak w nati

visenna2
01-09-2007, 19:52
visenna2 ja za krótko jestem tu żebym wiedziała - dla mnie uwierz nie jest to oczywiste. Wchodziłam na strony tych chust i każda firma wiadomo zachwala swoją- dopiero w używaniu to wychodzi.
WIĘC JAAAAAAAAAKA POLECeZ?????????????????????????

Dla mnie najwygodniejsza jak dotąd chusta to nati:) Ja wiem, że kolorów mało i instrukcja wizualnie niezbyt piękna, ale komfort noszenia moich ponad 16 kilo szczęścia jest ogromny :)

serafinka
02-09-2007, 00:04
hej visenna2 dzięki za konkretną odpowiedź!!!!!!!!!!!!!!!! i już mam następne zadanie - będę oglądała nati!!!!!!!!! na razie nabyłam girasola ale wiązania mi nie wychodzą jakoś ciągle coś mi odstaje nie opina tak pięknie dziecka jak na waszych zdjęciach!!!!!!!!!!!! bede musiała wybrać się na spotkanie i może mnie trochę poduczycie

visenna2
02-09-2007, 07:55
Serafinka, nie martw się, trochę praktyki i będzie OK :) Moje pierwsze wiązania były za nisko i za luźno, następne za wysoko i za ciasno, ale z czasem nabiera się wprawy i wszystko wychodzi jak trzeba :)

hanti
02-09-2007, 09:02
Podobne są też ponoć chusty Lana, mają śliczne nadruki. Też mnie kusi :)

a możesz link podesłać ???

hanti
02-09-2007, 09:11
girasola i tez był bardzo ok.


poważnie ???? przecież on jest jeszcze rzadziej tkany niż hopp, dzieci osiada w tym strasznie, już po krótkiej chwili musiałam dziecię poprawiać. No i jak dla mnie to one jednostronne są, bo druga strona jest już szaro-bura i nieładna

visenna2
02-09-2007, 09:11

visenna2
02-09-2007, 09:15
girasola i tez był bardzo ok.


poważnie ???? przecież on jest jeszcze rzadziej tkany niż hopp, dzieci osiada w tym strasznie, już po krótkiej chwili musiałam dziecię poprawiać. No i jak dla mnie to one jednostronne są, bo druga strona jest już szaro-bura i nieładna

Naprawdę, nic mi nie osiadało. Sama się szczerze zdziwiłam, bo słyszałam dokładnie to co teraz napisałaś - że są jeszcze bardziej uciągliwe niż hopp. Spodziewałam się że mi się zrobi worek po paru minutach, a tu niespodzianka.

hanti
02-09-2007, 09:15
no to znów wpadłam, bosz jakie to piękne :shock:

visenna2
02-09-2007, 09:17
no to znów wpadłam, bosz jakie to piękne :shock:

Prawda? Cudności:) przymierzam sie do tatoo, bo czysto czekoladowej chusty jeszcze nie mam.

visenna2
02-09-2007, 09:20
Ola od Girasola napisała mi że oni mają dwa rodzaje chust - jednostronne (tez mi sie to nie bardzo podoba, ta druga strona zawsze mi jakoś wyłaziła i psuła efekt) - sa mniej ciągnące; i dwustronne, które bardziej "pracują".

hanti
02-09-2007, 09:21
ja już wiem jak do tematu Leny podejść :twisted: zupełnie przez przypadek dodałam tą stronkę do zakładek męża :twisted: :twisted: :twisted: i nie będę tematu kolejnej chusty poruszać, za dwa trzy dni sam zobaczy i to on zachoruje na te wzorki :wink: :D

hanti
02-09-2007, 09:24
Ola od Girasola napisała mi że oni mają dwa rodzaje chust - jednostronne (tez mi sie to nie bardzo podoba, ta druga strona zawsze mi jakoś wyłaziła i psuła efekt) - sa mniej ciągnące; i dwustronne, które bardziej "pracują".

na szczęście nie choruję na żaden kolor girasola, bo miałabym zagwozdkę ;)

visenna2
02-09-2007, 09:24
Sprytnie :applause:
U mnie się tak nie da, małż pragmatyczny jest i chetnie by wszystkie szmaty posprzedawał i zostawił jedną :D

visenna2
02-09-2007, 09:27
A, zapomniałam dodać - wzorki Lany to nadruki, są tylko z jednej strony, tak jak hoppowa florka.

hanti
02-09-2007, 09:45
na szczęście są jednobarwne, więc nie powinno się to oczy rzucać :)

Vega
02-09-2007, 11:02
wow :) zachorowałam na tą czekoladową z tatuażem :) kurcze, idę sprawdzić co jeszcze mogę wyprzedać...
może ktoś się zjmie sprowadzaniem tych chust do Polski :)...

serafinka
02-09-2007, 15:02
mój girasol jest szalenie KOLOROWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jest dwustronny, może uda mi się wkleić zdjęcie, tylko z tym wiazaniem coś nie tak.... niby mały mi nie wypadł z chusty ale wyglądałam tak jakby ktoś na mnie rzucił kolorowe szmatki...

jeszcze teraz będę szukała czegos w rózu...wczoraj siedziałam na ebaju ale nic ciekawego nie znalazłam

mama40_2007
16-09-2007, 03:33
Podczytałam Waszą rozmowę i już coraz bliże decyzji zakupu! Dzięki. :wink:

serafinka
16-09-2007, 15:05
mama40 jak coś już wybierzesz to napisz boja taka trochę ciekawska jestem pozatym może coś znajdziesz co mnie zaciekawi?

Milosznik
16-09-2007, 20:03
A, zapomniałam dodać - wzorki Lany to nadruki, są tylko z jednej strony, tak jak hoppowa florka.

dziewczyny prosze podajcie lina na te wzorki....
tez bym popatrzyla :)

serafinka
16-09-2007, 21:40
a co o kółkowych powiecie???? fajne są?????

hanti
17-09-2007, 20:12
może i są fajne, ale ja się nie nadaję do noszenia na jedno ramię, za bardzo cenię swój kręgosłup :) a na krótko wolę poucha

serafinka
17-09-2007, 22:14
o masz rację nie pomyślałam o tym a kręgosłupek mnie boli !!! a już miałam chęć coś takiego kupić a poucha też mam i rzeczywiście na krótkie i szybkie wyskoki jest super

mama40_2007
18-09-2007, 04:19
mam nadzieję że w końcu coś postanowię gdy w środę spotkam się z "zamotanymi", które zaprosiłam do Jastrzębia. kusiła mnie kółkowa od OPPAmAMY ale też zastanawiam sie nad tym obciążeniem na jedno ramię... Jak Was "czytam" to obawiam sie że ja też wkrótce będę uzależniona od chust, wzorków, elastyczności, długości itd.

serafinka
18-09-2007, 12:26
mślę ze tak!!!!!!!!!!! to wciąga!!!!!!!!!!!!

Milosznik
18-09-2007, 19:32
Wzorow jest duuuzo....a my kobiety lubimy sie stroic :)
No ale Maz Hanti tez sie lubuje w pieknych wzorach :)

serafinka
18-09-2007, 19:49
mój mąż też chce nosić ale dopiero jak ja nauczę sie wiżac na warsztatach

visenna2
19-09-2007, 09:32
Co do kółkowych to mam ich dużo, i bardzo sobie chwalę:) Znakomite jako chusty "pomocnicze", do noszenia na krótko (30-40 minut).

serafinka
19-09-2007, 09:36
Visenna a czy ty masz takie które sama uszyłaś ( jeśli tak to napisz jak) i czy może masz kólkową Fizzabella? Czy one podobnie sie noszą????

visenna2
19-09-2007, 10:42
Mam jedną samoróbkę, ale szyła moja mama, ja się na tym kompletnie nie znam. Instrukcję szycia chusty kółkowej masz np. na: http://www.oppamama.pl

Milosznik
19-09-2007, 11:41
czyli na dluzsze wedrowanie to najlepsza wiazana ???

visenna2
19-09-2007, 13:13
Tak, zdecydowanie na dłuższe noszenie najlepsza wiązana. Ewentualnie jakiś mei-tai albo podegi :)

serafinka
19-09-2007, 19:08
Visenna dzięki ale fajny ten link i dużo ciekawych pomysłow!!!!!!!!!!!!!!

mama40_2007
19-09-2007, 23:07
Po spotkaniu, które udało mi się zorganizować mam pożyczone dwie chusty samoróbki- kółkową i wiązaną. Ta pierwsza na razie odpada, boję się,że Zosia jest już za duża do noszenia w kołysce, nie czułabym się bezpiecznie gdyby nóżki musiały jej wystawać z boku, to chyba jest opcja dla mniejszych dzieci, ona już chce sie rozglądać choć jeszcze nie trzyma pewnie główki. Ponoć za jakiś czas będzie ok do noszenia na biodrze. Ciekawe, kto był bardziej przerażony dzisiaj, gdy próbowałyśmy włożyć Zosię do kółkowej- ja czy ona.... miny miałyśmy nietęgie.
Bardzo podoba mi się wiązanie na 2X i kieszonka z długiej wiązanej. I to myślę u nas zda egzamin, zanim ja się nauczę motać Zosia będzie już coraz pewniej trzymać główkę...

serafinka
20-09-2007, 00:21
ja dziś na warsztatach zawiązałam raz ( nie pamiętam co to było chyba kieszonka ) i było super podobało się małemu i zaraz usnął..... i więcej już nic nie poćwiczyłam ale popatrzyłam na dzieła Hanti i mam chęć coś zrobić ...tylko jeszcze nie wiem co

Milosznik
20-09-2007, 09:15
A zdjecia jakies beda ???
Hanti faktycznie cudenka robi :)
Znaczy sie ze Serafinka juz motac sie bedzie :)

Vega
20-09-2007, 10:26
chyba będą :) Kamyszkasia chyba zrobiła, ma wrzucić na fotoforum gazetowe.

Serafinka zawiązała śliczną kieszonkę. Dzieciowi było tak dobrze, że przespał resztę warsztatów :lol:
Nic straconego :) Spotkamy się jeszcze nie raz, i nauczysz się innych wiązań :lol:

serafinka
21-09-2007, 13:41
no ja już nie mogę się doczekać

hanti
21-09-2007, 14:14
to atakuj ekomamę, bo dobrze kobita umie tłumaczyć :)

serafinka
21-09-2007, 14:28
o tak bardzo cierpliwa i tak ładnie tłumaczy że wszystko takie proste się wydaje

Vega
21-09-2007, 17:26
Muszę Wam przyznać rację :) Byłam na warsztatach prowadzonych przez inną osobę i porównanie wypada na korzyść Ekomamy :). Dowiedziałam się, że jednak nienajlepiej wiązałam mojego szkraba... :( ale to jest właśnie korzyść płynąca ze spotkań z profesjonalistami.

serafinka
21-09-2007, 17:35
TY nienajlepiej???? :shock: :shock: :shock:
Vega ty dla mnie jak wzór!!!!!!!!!!!!!!

Vega
21-09-2007, 17:37
no coś Ty... a spojżałaś jak mota Hanti... to jest dla mnie wzór niedościgniony :)

serafinka
21-09-2007, 19:36
a długo już chustujesz Tymcia???

hanti
21-09-2007, 20:33
no coś Ty... a spojżałaś jak mota Hanti... to jest dla mnie wzór niedościgniony :)

:oops: :oops: :oops: :oops: Vega wprawiasz mnie w zakłopotanie :oops:

serafinka
21-09-2007, 20:48
o jesteś Hanti. Ja mam pytanko jak nazywa sie ta kurtka z miejscem na dzidzię????

Milosznik
21-09-2007, 21:46
Dziewczyny jak Wy to robicie
ze zapamietujecie te wszystkie nazwy...... ????
Czy ekomama sprzedaje chusty ???

Vega
21-09-2007, 22:49
Serafinka - kurtka nie ma nazwy jako takiej - jest kilka firm które szyją takie kurtki specjalnie dla chustonoszek :) jutro poszukam nazw - ale to strasznie drogi interes... Hanti bardzo dużo nosi - kilka godzin dziennie i dla niej to dobra inwestycja, ale jak się nosi sporadycznie to moim zdaniem drogo ... używane chodzą po 500 - 600 zł za granicą na e-buy np. niemieckim. W polsce można kupić kurtkę didymosa - ale sprawdź jakie ma opinie na forach zagranicznych, bo u nas nikt jej nie ma...

Vega
21-09-2007, 22:50
Miłosznik - to przychodzi z czasem i ze wzrostem fascynacji, pożądania (nowych chust i kolorów) :twisted:
poczekaj trochę - kilka spotkań w gronie chustowym i jesteś pogrążona :)

Vega
21-09-2007, 22:52
Hanti ... :lol:

no wiesz co... mam kłamać, że nie umiesz wiązać ? ;) echh... kobieto, trzeba się nauczyć przyjmować komplementy :)

a raczej stwierdzenia faktów. ha

serafinka
21-09-2007, 23:25
ja widzę po sobie że zaczynam myśleć skad wziąć kaskę na następne chusty... jestem zarażona.... teraz chciałabym didymosa albostorchena

hanti
22-09-2007, 10:59
ja widzę po sobie że zaczynam myśleć skad wziąć kaskę na następne chusty... jestem zarażona.... teraz chciałabym didymosa albostorchena

:applause: :applause: :applause: to każdego trafia :)

hanti
22-09-2007, 11:03
Ja mam pytanko jak nazywa sie ta kurtka z miejscem na dzidzię????

Ja mam suses kinder (używana kosztowała mnie 95 euro), są jeszcze didymosa ale mają złe opinie na zagranicznych forach.

serafinka
22-09-2007, 23:37
no trafiło mnie!!!! nie moge o niczym innym mowić i myśleć!!!!!!!! i ciagle myślę w której byśmy fajnie wyglądali????

Vega
23-09-2007, 07:26
na następnym spotkaniu poprzymierzaj :) zrobi się zdjęcia i zobaczysz :) ale róże są najfajniejsze :)

choć ostatnio zafascynowała mnie inka storcha...

Milosznik
23-09-2007, 13:23
Oj, dziewczyny...zajrzelismy wczoraj na ebaya niemieckiego....
mozna wsiaknac :) i zeby tylko mial kto kupic....

Vega
23-09-2007, 13:59
Donkaczka kupuje :) Teraz się co prawda rozpakowuje, albo już się rozpakowała, bo o ile dobrze pamiętam to na sierpień miała termin :) ale jak już będzie na chodzie, to trzeba się do niej uśmiechnąć (w wątku komis chustowy w kupię/sprzedam).
Fantastyczna kobieta - dzięki niej mam swoje didki :)

hanti
23-09-2007, 18:27
Donkaczka już się rozpakowała :D ma drugą śliczną dziewczynkę

Milosznik
23-09-2007, 19:32
Hanti prosze przekaz Gratulacje dla
Donkaczki :) o smyrniecia dla coreczki :)
rozpakowala...pierwszy raz sie spotykam z takim
terminem :) Nie ukrywam z wielka ochota
skorzystalabym z takiej mozliwosci :)

bonsai
23-09-2007, 20:05
Hanti od mnie też pogratuluj donkaczce rozpakowania :wink: ...

Kurczę... czytam ten wątek i ciągle się zastanawiam co kupić sobie jako pierwszą firmówkę :roll:

Milosznik
23-09-2007, 20:09
Bonsai ja tez sie zastanawiam....
Ekomama pisala ze cos z francji ma, i cos tam jeszcze do macania bedzie..ale ja mam glowe kwadratowa....
kolory, nazwy.... nie wiem... :)

hanti
23-09-2007, 20:11
ekomama ma pewnie storchenwiege o tu jest:
http://www.storchenwiege.de/

no i widziałam u niej nati do pomacania

Vega
24-09-2007, 06:47
Nie wiem dziewczyny jak u Was z finansami, ale ja bym polecała właśnie Storcha lub Didymosa, a jak za mniejszą kasę to tylko Nati (kolor kalahari ma Hanti - jest cudny, ale fajny jest też nowy turkusowy tylko ten bez zielonych paseczków).

Mama_Tosi
24-09-2007, 11:35
Ten który się nazywa "błękit z turkusem"? Bo ja właśnie się przymierzam do zakupu. Z zielonymi paseczkami nie widziałam.

serafinka
24-09-2007, 13:13
a już mozna kupować u ekomamy- już mam upatrzony kolor storcha

hanti
24-09-2007, 13:39
ekomama już zbiera zamówienia, także atakują ją na priv :)

a który kolor ????

Vega
24-09-2007, 15:03
Ten który się nazywa "błękit z turkusem"? Bo ja właśnie się przymierzam do zakupu. Z zielonymi paseczkami nie widziałam.

ta pierwsza "błękit w paski" ma właśnie takie zielone paseczki... no mnie się nie podobała... ale ta druga - błękit z turkusem jest cudna, granatowa w paseczki też fajowa :)

Milosznik
24-09-2007, 21:33
Serafinka a jakie ceny ??? wszystkie wzory ???
oj w tym Toruniu to zaszaleje :)

visenna2
25-09-2007, 11:04
ta pierwsza "błękit w paski" ma właśnie takie zielone paseczki...

Mam taką, i one są żółte moim zdaniem:) Chociaż faktycznie, na tle tego niebieskiego mogą wydawac się zielone :)
To mój ulubiony kolor, chociaz błękit z turkusem jest też prześliczny:)

McBaby
25-09-2007, 12:01
I ja sobie storcha znalazłam :)
Teraz negocjacje z małżonkiem. Oby mi pozwolił :)))))

Milosznik
25-09-2007, 12:23
gdybysmy nie mieli ograniczen finansowych
zapewne Milosz ze mna by negocjowal ;)

Gdy rozmawialismy o tym jak technicznie rozwiazac problem
wspolnego pojechania na warsztaty, kto ma jechac sam...uslyszalam:
"zobaczyc tyle zamotanych kobiet na raz- to musi byc piekny widok !!!"
Jak tu takiego nie kochac :)

serafinka
25-09-2007, 23:13
mój mąż stwierdził że zwariwałam na punkcie chust i wszędzie o tym mówi, trochę ze mnie żartuje ale tak miło i ciepło.... dla naszego synka zaakceptuje wszystko.... aż wstyd mi mówić co on wymyśla na chrzciny.... ale sam już chdził z chustą i z Bronkiem oczywiście ( a jak dumnie KROCZYŁ!!!!!!!!!!!)

Vega
26-09-2007, 06:43
Serafinka, szczęściaro :) mój mówi... owszem - że oszalałam :( i że nigdy nie założy na siebie takiej szmaty...
niereformowalny gość.

bonsai
26-09-2007, 13:37
A ja w końcu będę miała chustę... :D zamówiłam przepięknego girasola :wink: co prawda używanego, ale to mi nie przeszkadza, za to zaoszczędzę trochę :P

serafinka
26-09-2007, 14:49
a którego???? ja mam tęczowego. teraz maży mi się storch inka

bonsai
26-09-2007, 19:11
Jeszcze-nie-moje cudo to piękny girasol czerwono-pomarańczowo-żółto-śliwkowy :wink: ...
nie wiem czy girasole mają swoje nazwy tak jak inne chusty więc wolę napisać w jakim jest kolorze :oops:

mama40_2007
27-09-2007, 12:35
Witajcie, ja dalej próbuję motanie na pożyczonej samoróbce, ale jakoś mało elastyczna mi sie wydaje, powiedzcie bardziej doświadczone- czy Nati wszystkie są elastyczne? Mówi się, że "chusta elastyczna" to dla malutkich całkiem bobasów.

visenna2
27-09-2007, 12:42
1. Są chusty tkane i chusty elastyczne (z dzianiny bawełnianej).
2. Hoppediz ma oba rodzaje chust (elastyczne bodajże do 10 kg)
3. Polekont to chusty elastyczne (do 15 kg)
4. Nati to chusty tkane, nie elastyczne:)

Nie wiem czy cokolwiek pomogłam:)

Może kup jedną tkana i jedną elastyczną? Czasem można dostac używane w trochę niższej cenie:)

visenna2
27-09-2007, 12:43
A jeśli chodzi o Girasole, to podobno dwustronne (czyli mające obie strony "prawe") sa bardziej rozciągliwe niż te jednostronne (z prawa i lewą stroną)

serafinka
27-09-2007, 14:35
mama40 ja niedawno też byłam w takim dylemacie i kupiłam girasola i hoppka, i nadal nie widzę wielkiej różnicy między nimi ( poprostu jestem jeszcze za mało doświadczona) ale też są indywidualne upodobania. Może ktoś ci pożyczy żebyś mogła popróbować - skąd jesteś????

Milosznik
27-09-2007, 19:40
dziewczyny ale ze swoich doswiadczen co polecacie na takie maluchy....
czy to naprawde kwestai gustu??
a jak sie nie ma rozeznania to sie nie marudzi???

Vega
27-09-2007, 20:45
No ja się wypowiadałam :) jak dla mnie jest różnica i to duża - im cięższe dziecko tym większa :)
Nie polecam amazonasa i chust nie tkanych diagonalnie (nie sprawdzają się przy dłuższym noszeniu i trudno je dobrze ułożyć) za to często zachwycają bogactwem barw i wzorów, które trudno osiągnąć przy splocie diagonalnym.

Z chust tkanych diagonalnie niezmiennie moimi faworytami są storchenwiege i didymos.
A w przypadku mniejszej kasy - polskie chusty Nati (są porównywalne do didymosa).

Miłosznik - są różnice - ale nie każdy otwarcie się przyzna :) więc pytanie na forum nie zawsze przyniesie oczekiwany efekt, są różne powiązania - przyjaźnie między forumkami i sprzedawcami i takie tam...

Ja jestem bezpartyjna :) i w dodatku zawsze walę prosto z mostu nie zważając na konsekwencje.
Jak będziesz w okolicach Warszawy to możemy się spotkać, sama sprawdzisz :) chust Ci u nas dostatek, wszelkich dostępnych firm :)
Zapraszam do mnie na wieś :) dojadą jakieś koleżanki z Warszawy i zrobimy imprezkę :) chustową.

Serafinka, ja też na początku nie widziałam większych różnic (testowałam początkowo nati, hoppa, amazonasa i didymosa)- jak się potem przekonałam, wiąże się to z wagą noszonego dziecka :) różnice pojawiają się kiedy dzieć zaczyna ważyć więcej :)

hanti
27-09-2007, 21:10
zgodzę się z Vegą w 100% jak Ci doświadczona motaczka mówi ze nie ma różnicy, to dla mnie już coś śmierdzi :wink:
Różnica jest i to znaczna, gdybym szła w góry wiem jaką chustę bym zabrała :)

Milosznik
27-09-2007, 21:13
to bedzie wyrwane z kontekstu biezacego :)
cos dla serafinki :)
http://cgi.ebay.de/Storchenwiege-Traget ... dZViewItem (http://cgi.ebay.de/Storchenwiege-Tragetuch-INKA-4-10m_W0QQitemZ140160052138QQihZ004QQcategoryZ77128Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem)

serafinka
27-09-2007, 22:30
PIĘKNA INKA!!!!!!!!
dziewczyny cięszę sie zkażdym dniem że tu trafiłam i że niektóre z Was mogłam poznać ze jesteście DZIĘKI!!!!!!!!!! tyle sie już od was nauczyłam a terza poczytam o szczepieniach

Jazzoo
28-09-2007, 10:17
zgodzę się z Vegą w 100% jak Ci doświadczona motaczka mówi ze nie ma różnicy, to dla mnie już coś śmierdzi :wink:
Różnica jest i to znaczna, gdybym szła w góry wiem jaką chustę bym zabrała :)

Ja tez sie zgadzam ze sa roznice ale kazden jest inny i dlatego jest czasami trudno radzic komus ktora chusta jest najlepsza dla niej.
To trzeba samemu poprzymiezac, ponosic, pomotac...W czym mi sie nosi dobrze moze komus innemu nie odpowiadac.
Dlatego jest tak dobrze na rynku chustowym second hand ze mozna "spokojnie" probowac rozne i sprzedawac je dalej i nie tracic zbyt duzo na tym..Moze mozna tez pozyczyc od innej motaczki chuste na pare dni i sprawdzic czy ta jest wlasnie odpowiednia dla ciebie.
Mi jest trudno radzic komus innemu bo kazdy ma inne wymagania, ma inna budowe ciala itd. Trzeba poprostu samemu na wlasnych doswiadczeniach dojsc do chusty idealnej dla Ciebie. :wink:

marta
28-09-2007, 11:32
Jakie piękne te chusty u ekomamy. I cena nie bardzo wysoka :)

serafinka
28-09-2007, 11:45
a gdzie widziałaś te chusty czy ekomama ma stronkę????

Jazzoo
28-09-2007, 11:54
a gdzie widziałaś te chusty czy ekomama ma stronkę????

Vega do nich linkuje w innym poscie:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=5916674

Ruda
28-09-2007, 11:58
ja mam rozeznanie tylko w hoppach i nati, i z tych dwoch bezapelacyjnie wygrywa hopp, jakos dla mnie jest bardziej miekki i fajniej mi sie go nosi. ale jak czytalam wypowiedzi innych osob - to wszystko kwestia gustu, ile dziewczyn tyle preferencji :)

visenna2
28-09-2007, 13:56
jak się potem przekonałam, wiąże się to z wagą noszonego dziecka :) różnice pojawiają się kiedy dzieć zaczyna ważyć więcej :)

Zgadzam się:) Zaczynałam nosić jak Zuza wazyła ok 11 kilo, różnice między chustami jakie wówczas miałam widac było wyraźnie :)

serafinka
28-09-2007, 18:47
ja pierwszy raz słyszę o tych chustach ekomamy??? czy ktoś taką już ma i czy cos moze napisać ja myślałam że ekomama będzie miała storche w sprzedaży ( chyba mi ktoś tak mówił)

Vega
28-09-2007, 18:50
Sama Ekomama mówiła o storchach, a o tych nie wspominała :) ale tak mi się teraz wydaje, że ta w pomarańczowe pasy, którą miała na szkoleniu to była ta lillebulle... hmm... może sama nas oświeci?

serafinka
28-09-2007, 19:27
ale storchy też będzie miała????

Vega
28-09-2007, 20:11
Pewnie tak, skoro zbiera zamówienia na kolory :)

Ja się waham ciągle między ulli a inką :) ...

serafinka
28-09-2007, 23:13
oj ja tez!!!!!!!!!!!!! widze że mamy podobne zapotrzebowania!!!!!!!!!!!!!!!

Milosznik
29-09-2007, 20:49
A w jakiej cenie te stochenki mialyby byc???
ech juz mnie korca lapki.. :)

Vega
30-09-2007, 00:49
w podobnej jak didymosy - czyli koło 330 zł, ale nie wiem na pewno !

serafinka
02-10-2007, 19:30
już po jutrze sobie je ogladnę!!!! już się nie mogę doczekać!!!!

McBaby
02-10-2007, 21:46
Tak sobie czytam czytam :)
Jako posiadaczka dwóch chust powiem:
nigdy więcej Hoppa chyba, że coś zmienią w produkcji i dostosują długości do różnych wysokości :)

Jako osoba niewielka ogon z Hoppa miałam w kostkach :(, węzeł gruby, ciągle się luzował :(
Teraz korzystam z Didka Katja. Nie byłam przekonana co do kolorów, ale teraz jestem zakochana w tej chuście :)

Będę jeszcze oglądać LIlibulle :) niestety na nowego storcha mnie nie stać :( ale może będę mieć zajęcie odpłatne to sobie uzbieram i wtedy dorzucę :)
Póki co mam zarezerwowanego Didka i będę jeszcze oglądać Lilibulle :)
Sama nazwa jakoś tak do mnie przemawia :)

serafinka
02-10-2007, 22:27
a jak sie noszą te lilibulle ????

hanti
03-10-2007, 08:15
wklejam moją wypowiedź z gazetowego :)



bardzo mi się ta chusta podoba, od razu zrobiłam chuście test ekstremalny,
czyli wrzuciłam na plecy Karolkę i urządziliśmy sobie godzinny spacer :)
Ma zaznaczone brzegi i środek.

Strasznie trudno mi tą chustę zaszufladkować, na pewno jest niesamowicie wręcz
miękka i miła w dotyku najmilsza z moich chust (mam nati, storchenwiege,
didymosa i hoppa).
No i tu pojawia się mój problem z zaszufladkowaniem, bo z jednej strony, wiąże
się mały węzełek, co oznacza że chusta jest cienka, a z drugiej strony daje
wrażenie takiej przytulnej (a ten efekt dają mi zazwyczaj chusty grube).

Na pewno nosi się w niej bardzo przyjemnie i miło się mota. Mój mąż stwierdził
że jest mu wygodniej niż w didku (mamy żakardowego), no ja się jeszcze nie
odważę na takie porównanie, jeszcze troszkę muszę ponosić.

serafinka
04-10-2007, 23:43
czyli na początek - bardzo fajnie a skąd pomysł na te chusty???? czytałaś gdzieś o nich?????

hanti
05-10-2007, 00:47
pierwszy raz zobaczyła je w tv, o ekomama wypożyczyła je do programu, no i się zakochałam :D jeszcze simon jest piękniasty, ale trzy chusty jednej firmy to wbrew mojej polityce wielofirmowości stosiku :wink: :lol:

serafinka
05-10-2007, 23:51
a masz chęć go jeszcze powiekszyć???????? :omg:

Vega
06-10-2007, 06:34
No nie mów Serafinka, że Ty nie chcesz nowych chust ...
To jest jak narkotyk - uzależnia :twisted:

serafinka
06-10-2007, 16:38
no pewnie że chcę!!!!!!!!!!!! i jak chcę!!!!!!!!!!!!!!! zaczęłam traktować je jak ubrani.... ta pasuje do tego a ta do tego....... i już mam chetkę na nastepne....

mama40_2007
17-10-2007, 01:10
Vega, a jaką chustę wiązaną miałaś jako pierwszą i dlaczego? ktoś Ci polecił, czy sama wybrałaś, a może i inne doświadczone wypowiedzą sie na ten temat
Ja sie nadal miotam między hoppem, nati , a lilibulem ;) storch i didek zdecydowanie za drogi- mąż ma skodę octavie a nie mercedesa więc i my musimy w podobnej klasie się zmieścić- bo wg. zachwytów nad didkiem i tutaj i na forum gazetowym rozumiem że jest the best

Vega
17-10-2007, 08:18
Moją pierwszą chustą był Hoppediz - bo był najlepjej rozreklamowany wtedy... poza tym chciałam czerwoną chustę :) Potem dołączyły do kompletu prawie jednocześnie nati, didymos i amazonas. Na początku nie widziałam zbytniej różnicy między hoppem, nati i didymosem (amazonas mi nie odpowiadał od początku). Pojawiały się w miarę jak dziecko było coraz cięższe.
No i wtedy hopp okazał się niewygodny. Nati i didymos zdecydowanie lepsze i mimo wszystko podobne. Potem sprzedałam moją nati więc nie mam porownania jak by było przy dłuższym noszeniu - ja na długie dystanse zawsze brałam didymosa... A po tym jak nosiłam kilka godzin w storchu - to teraz mój faworyt :)

A może kupisz używaną? Chodzą w różnych cenach - ale widziałam za 190 i za 220 - może warto? Ja jestem wielką zwolenniczką chust używanych - bo wielokrotnie prane i używane wg mnie zyskują na komforcie noszenia.

(a tak na marginesie skoda oktavia jest czasem dużo droższa od mercedesa :) )

Z tych tańszych wybrałabym Nati. Jakość porównywalna ze strochem - trochę inna kolorystyka -ale zależy co komu odpowiada - kalahari jest cudne, colorado - piękna, nowy błękit z turkusem - też - nie widziałam jeszcze żadnej zieleni... ale wyglądają zachęcająco...

DonKaczka
17-10-2007, 11:00
A jak oceniacie ellaroo? Bo zabiły mnie kolory. Wiem ze to chusty cienkie, ale mam w perspektywie motanie dwóch sztuk na raz i chyba cienkie chusty mnie poratują.
Zamówiłam u Loli vatanaia, rozważam ysabel i larae, bo straszna ze mnie sroka badziewiarka im bardziej pstrokate tym bardziej oczy mi się świecą.

Sprzedałam na to konto didka indio i gypsymamę elastyczną, zostały mi tylko 4 chusty buu, ja biedna ;).

Hanti, jak motasz dwie chusty naraz to dobierasz kolory? ;) Bo chyba muszę pod tym kątem też coś dokupić hehe.

mama40_2007
17-10-2007, 13:06
dzięki, może faktycznie trzeba promować rodzimą produkcję, nati mnie kusi, ale raczej z nowych kolorów wiec używanej nie znajdę. Przy wzroscie ok.173-5cm i obecnie 73 kg wystarczy ni standard I hope? normalnie rozmiar 40-42, teraz jeszcze spora oponka na brzuchu, ale to musimy zgubic i bedzie max70kg!

bonsai
17-10-2007, 16:32
Wystarczy - wymiary masz w przybliżeniu moje, a ja się standardami bez problemu motam :wink:

Vega
17-10-2007, 16:33
Ja przy wzroście 165 i wadze... wtedy prawie 80.... :( związywałam się bez problemu. Teraz ważę już dużo mniej :) hi hi - i ogony są długie, więc myślę, że możesz spokojnie wziąć standard.
Nie masz u kogo przymierzyć? Z jakiego jesteś miasta - może ktoś w pobliżu ma taką chustę?
Zresztą, jeśli się okaże, że jest za krótka myślę, że będziesz mogła wymienić, albo sprzedać i kupić drugą (może od Ciebie odkupię, zależy jaki chcesz kupić kolor :) )

mama40_2007
17-10-2007, 18:05
No niestety ja ślazaczka jestem i to prowincjonalna, jutro w Rybniku obejrzę czerwonego hoppa- to chyba Paris? a ja chciałabym coś w różach albo fioletach, .... ale właściwie kolory nie są jak na razie najisttniejsze, choć niektóre naprawdę boskie!!! Ta tęczowa Inka jest przepiękna!!!! No ale to storch, na razie przejrzę Nati.

Jasnie Pani :)
20-10-2007, 17:43
a ja mam samoróbke, ale wlasnie zamowilam taka
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :IT&ih=015 (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=250176496979&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=015)
zna ktos??? jakies opinie?

Jazzoo
21-10-2007, 12:51
a ja mam samoróbke, ale wlasnie zamowilam taka
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :IT&ih=015 (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=250176496979&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=015)
zna ktos??? jakies opinie?

To jest Rebozo, ktora jest chusta syntetyczna, bardzo cienka i nie ma splotu skosnokrzyzowego.
Fajna na lato ale jak ma sie ciezsze dziecko to nie jest tak wygodnie w niej nosic na dluzsza mete.

Jasnie Pani :)
21-10-2007, 13:25
a ja mam samoróbke, ale wlasnie zamowilam taka
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :IT&ih=015 (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=250176496979&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=015)
zna ktos??? jakies opinie?

To jest Rebozo, ktora jest chusta syntetyczna, bardzo cienka i nie ma splotu skosnokrzyzowego.
Fajna na lato ale jak ma sie ciezsze dziecko to nie jest tak wygodnie w niej nosic na dluzsza mete.
wiec chyba nastepny nieprzemyslany zakup :cry: :roll: :roll:

DonKaczka
21-10-2007, 16:00
ale mozesz odeslac, kasy za przesyłki nie odzyskasz, ale za chuste owszem

Jasnie Pani :)
22-10-2007, 13:15
Na szczescie nie musze placic za ta chuste, bo w aukcji mieli napisane, ze mozna placic transferem z angielskiego konta, a maja teraz to konto zawieszone. ja nie moge inaczej niz transfrerem i nie wkopalam sie w ta chuste.... :D

serafinka
22-10-2007, 18:27
na na allegro sa chusty o nazwie rebozo aqle są całkiem inne?????

Jasnie Pani :)
22-10-2007, 18:42
na ebayu sa i takie jak te z allegro, ale dla mnie to sa one conajmniej dziwne :roll: jak szalik wygladaja :roll:

serafinka
22-10-2007, 20:23
czy one też są sztuczne i nie skośnokrzyżowe???????????????

Jasnie Pani :)
22-10-2007, 20:32
85% bawełna, 15% akryl

Lela
27-10-2007, 18:12
Witam, trafiłam na waszą strone jak szukałam czegos na temat chust. Mój synek uwielbia byc noszony na rękach, a nie jest już taki lekki. Żeby sobie ulżyc kupiłam chuste taką zwykłą z chusta.pl ale niestety Michas jej nie zaakceptował-nie znosi być noszony w takiej pozycji-coś typu kołyskowa,najszczęśliwszy jest gdy nosze go przodem do świata a plecami do mnie. Przyznam sie że jest to męczące. Ostatnio ma też awersje do wózka i juz kilka razy sie zdarzyło że ze spaceru wracałam niosąc go na rękach. No i tak myśle wciąż o chuście...waham sie między hopediz a nati bo jedynie te są na moją kieszeń-w miare....

Jazzoo
27-10-2007, 18:24
[quote="Lela":24aa4qbq]Witam, trafiłam na waszą strone jak szukałam czegos na temat chust. Mój synek uwielbia byc noszony na rękach, a nie jest już taki lekki. Żeby sobie ulżyc kupiłam chuste taką zwykłą z chusta.pl ale niestety Michas jej nie zaakceptował-nie znosi być noszony w takiej pozycji-coś typu kołyskowa,najszczęśliwszy jest gdy nosze go przodem do świata a plecami do mnie. Przyznam sie że jest to męczące. Ostatnio ma też awersje do wózka i juz kilka razy sie zdarzyło że ze spaceru wracałam niosąc go na rękach. No i tak myśle wciąż o chuście...waham sie między hopediz a nati bo jedynie te są na moją kieszeń-w miare....

Lela
27-10-2007, 20:46
anna dzięki za odpowiedź :D , bardzo chętnie bym poszła na takie spotkanie ale nie wiem gdzie szukać terminów takich spotkań, jestem z Nowego Targu więc pewno najbliżej będzie dlanas Kraków.

Miło wiedzieć że inne dzieci też są wybredne jeśli chodzi o niektóre pozycje :lol:

Jazzoo
27-10-2007, 21:08
Zagladnij na forum Warsztaty/spotkania i oglos spotkanie, albo moze Magdalena z www.ekodzeciak.pl (http://www.ekodzeciak.pl) organizuje warsztaty chustowe w poblizu nie dlugo. :)

Lela
27-10-2007, 21:17
dzięki już buszuje po tej stronie... :lol:

Jazzoo
28-10-2007, 11:43
Jeszcze tu zagladniej:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=71171471 (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=71171471)

Dziewczyny szykuja warsztaty w Krakowie! :D

Jasnie Pani :)
28-10-2007, 12:06
[quote="Lela":5p6butvt]Witam, trafiłam na waszą strone jak szukałam czegos na temat chust. Mój synek uwielbia byc noszony na rękach, a nie jest już taki lekki. Żeby sobie ulżyc kupiłam chuste taką zwykłą z chusta.pl ale niestety Michas jej nie zaakceptował-nie znosi być noszony w takiej pozycji-coś typu kołyskowa,najszczęśliwszy jest gdy nosze go przodem do świata a plecami do mnie. Przyznam sie że jest to męczące. Ostatnio ma też awersje do wózka i juz kilka razy sie zdarzyło że ze spaceru wracałam niosąc go na rękach. No i tak myśle wciąż o chuście...waham sie między hopediz a nati bo jedynie te są na moją kieszeń-w miare....

serafinka
28-10-2007, 17:22
myślę że też warto wypróbować wędrujace chusty tu na forum to wtedy juz sie wiecej wie czy to sie przyda czy też nie

Jasnie Pani :)
28-10-2007, 18:31
O! wlasnie! dobry pomysl serafinko

serafinka
30-10-2007, 14:01
jaśnie pani czy cos masz do wypróbowania???? czy ty chodzisz na FAJNE SPOTKANIA CHUSTOWE????

Jasnie Pani :)
30-10-2007, 21:05
serafinka w mojej zabitej deskami dziurze tylko mam tylko jedna towarzyszke niedoli i ona ma duzo wiekszy wybor niz ja :cry: ale juz niedlugo 8)) zaraz (jak tylko poczta angielska przestanie strajkowac) bede miala didka, a poniewaz juz sie wciaglam to na niemieckim ebayu wyszukuje jakies perelki i moze za posrednictwem Don Kaczki cos wyhacze :wink:

Lela
31-10-2007, 12:05
wiem wiem że nie powinno sie nosic dzieci przodem do świata, dlatego mam skryta nadzieje że Michał zaakceptuje nowy sposób. Jak czytam wasze wypowiedzi to trudno mi uwierzyć że są dzieci które nie lubią chust, piszecie jakie to są szczęśliwe itd. Też tak chcę :lol:

A Wy macie cos do wypróbowania?

Lela
17-11-2007, 15:08
no i mam!!!!didka simona. Jest prześlczny a od wczoraj noszę w nim Michasia, jest przeszczęśliwy.Rozwiały sie moje wątpliwości, Michał chętnie siedzi przodem do mnie a na spacerze po 10min zasnął. Polecam wszystkim chusty!!!!!Mój mąż też się zakochał od pierwszego wejrzenia, wprawdzie najpierw musiałam go gonić z chustą po domu żeby go zamotac ale jak juz dopadłam i zmotałam to nie chciał potem dziecka oddać :lol:

Jazzoo
17-11-2007, 15:12
no i mam!!!!didka simona. Jest prześlczny a od wczoraj noszę w nim Michasia, jest przeszczęśliwy.Rozwiały sie moje wątpliwości, Michał chętnie siedzi przodem do mnie a na spacerze po 10min zasnął. Polecam wszystkim chusty!!!!!Mój mąż też się zakochał od pierwszego wejrzenia, wprawdzie najpierw musiałam go gonić z chustą po domu żeby go zamotac ale jak juz dopadłam i zmotałam to nie chciał potem dziecka oddać :lol:

:vagen: SUPER! Fajnie ze sie chusta podoba i synkowi i tatusiowi! :D

Jasnie Pani :)
17-11-2007, 19:06
Lela widze, ze sie nam simonowy klubik powieksza :thumbs up: wklejaj foty :wink: .

Lela
17-11-2007, 21:20
jak tylko dojde do tego jak się wkleja zdjęcia to napewno wkleje. Ojej ale się ciesze, z tej radości to babcie też zamotałam z małym http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035.gif

Jazzoo
17-11-2007, 21:24
jak tylko dojde do tego jak się wkleja zdjęcia to napewno wkleje. Ojej ale się ciesze, z tej radości to babcie też zamotałam z małym http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035.gif

:lol: Fajna masz rodzinke!

A zdjecia wklejasz dokladnie tak samo jak wkleilas usmieszka. :wink:

fajerwerka_1
18-11-2007, 09:39
Kochana, widzę, ze masz już chustę. Czy w takim razie masz jeszcze ochotę się spotkać? Na pewno juz sama wiesz, jak się wiąże, nie wiem czy dam rade ci jeszcze jakoś pomóc? :) Chyba się spóźniłam z tym spotkaniem, bo widzę, że bardzo się nie moglas doczekać i masz już swoją :).

Lela
18-11-2007, 10:25
na spotkanie cieszę się tak samo jak cieszyłam sie na chuste więc myśle że szkoda odwoływać, dopiero się uczę wiązać więc napewno mi pomożesz :lol:
a zdjęcie już wkleiłam :lol: