PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką chustę na początek dla mnie i noworodka??



schiselle
02-07-2011, 16:04
Jaką chustę na początek dla mnie i noworodka??

demona
02-07-2011, 16:07
zwykła tkaną bawełnę, z bazarku za 150zł dostaniesz naprawdę fajną.

Basinda
02-07-2011, 16:18
Potwierdzam :)
bawełniany pasiaczek złamany dobrej firmy (byle nie za szeroki unikaj szerokości powyżej 70cm) dobre będzie tez stare mięciutkie indio (bywają węższe os pasiaków a przy noworodku to plus)

anoli85
02-07-2011, 16:42
na bazarku widziałam nati diament z bambusem bardzo mieciutka i cienka chusta super na lato i dla maluszka ;)

Pat
22-07-2011, 22:09
Tutaj masz ciut więcej odpowiedzi: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=59960

Daj znać, co wybrałaś :).

Ire
23-07-2011, 20:46
Ja w tej samej sytuacji, kupiłam tu używaną Lenny Lamb 5,2m, tkaną. Duużo jej, ale jak tak treningowo wiążę kieszonkę, to końce okazują się wcale nie aż tak długie. Martwię się dociąganiem, bo tego chyba nie nauczę się na pluszowym misiu, trzeba będzie trenować jak małe przyjdzie na świat. I tak myślę, co by mi się przydało do kompletu, jak zdecyduję się nabyć drugą chustę. Może krótsza i elastyk?

Basinda
23-07-2011, 20:53
Ja w tej samej sytuacji, kupiłam tu używaną Lenny Lamb 5,2m, tkaną. Duużo jej, ale jak tak treningowo wiążę kieszonkę, to końce okazują się wcale nie aż tak długie. Martwię się dociąganiem, bo tego chyba nie nauczę się na pluszowym misiu, trzeba będzie trenować jak małe przyjdzie na świat. I tak myślę, co by mi się przydało do kompletu, jak zdecyduję się nabyć drugą chustę. Może krótsza i elastyk?

Jak masz tkaną to elastyk zupełnie zbędny:)
Lepiej kup krótką tkaną 3,6 . Długą wykorzystasz do kieszonki i później do różnych wariantów plecakowych a krótką do kangurka i plecaka a także do noszenia na biodrze :)

Pat
24-07-2011, 18:22
A ja bym jednak wypróbowała elastyk. Jeśli kiedyś trafi się okazja, na pewno zainwestuję ;). Po porodzie nie miałam siły, by sprawnie wiązać tkaną. Robiłam to, ale nie sprawiało mi to takiej frajdy. Z perspektywy czasu uważam, że dobrze wypróbować kilka opcji. Jeśli ma się możliwość, można pożyczyć/kupić i elastyka, i tkaną, żeby te pierwsze wiązania były jak najbardziej komfortowe.

Agata
25-07-2011, 08:19
Ja też zaczynałam od elastyka, choć na pczątku zamierzałam od razu kupić tkaną. Zaczęłam nosić malucha, jak miał 2 tygodnie, nie było żadnego problemu z wiązaniem i dociąganiem chusty i myślę, że na początek i naukę chustowania to był super wybór. Pozdrawiam :)

schiselle
25-07-2011, 09:30
Dzięki wszystkim, na razie mam elastyka i jest spoko, ale napewno będę myśleć o tkanej :)