PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłam 5 metrów, a mam 4 (dmuchawce)??!!



Olik
30-06-2011, 21:02
Rok temu kupiłam nowe białe dmuchawce nati, bambus z lnem. 5,2 metry. Jak dotarły jakieś strasznie długie nie były, ale wiązałam Nelę na plecach i spoko. Idalię wiązałam w kieszonkę. Spoko, chociaż ogona to ja tam nie miałam, ale jakoś tak mierzyć mi się tej chusty nie chciało. Jednak parę dni temu ją wyprałam (jakiś 4 raz w ciągu tego roku). 30 stopni, program krótki, mało proszku, dodatkowe płukanie. Wyjątkowo jej nie wyprasowałam, bo nie było czasu i pojechała z nami na spacer. No i już się nie mogłam z Idalią zawiązać... Mąż pomógł, ogona 1 cm. Dzisiaj ją wzięłam, wyprasowałam (..) i zmierzyłam. Dokładnie 4 metry chusty mam! A płaciłam za 5,2!

I teraz pytanie:
Jak to możliwe??? Czy ktoś realizując zamówienie przesłał mi krótszą chustę a ja przez pracownika producenta i swoje gapiostwo w takim razie sporo przepłaciłam (bo jednak dłuższa chusta = droższa chusta), czy aż tak mi się skurczyła???

Karusek
30-06-2011, 21:05
no, bambus się mocno kurczy ;)
A popracuj nad nią trochę: ponaciągaj, hamak zrób, huśtawkę i wtedy zmierz?
ja miałam perłę, to mi wracała do normalnej długiści po noszeniu (no, po kilku noszeniach, bo wkład był jeszcze wtedy leciutki ;)). Dmuchawce też miałam, ale już nie pamiętam, jak u nich było z długością ;)

Olik
30-06-2011, 21:08
no, bambus się mocno kurczy ;)
A popracuj nad nią trochę: ponaciągaj, hamak zrób, huśtawkę i wtedy zmierz?
ja miałam perłę, to mi wracała do normalnej długiści po noszeniu (no, po kilku noszeniach, bo wkład był jeszcze wtedy leciutki ;)). Dmuchawce też miałam, ale już nie pamiętam, jak u nich było z długością ;)

No to że się kurczy to ja wiem, dlatego zawsze rozprasowywałam ją przed noszeniem. Ale 1,2 metra??? Faktem jest że Kornelia ważyła 14 kg to może się szybko wyciągała, Idalia waży połowę z tego...

Karusek
30-06-2011, 21:15
jak nosiłam Domisia, to miał około 5-6kg i dopiero po kilku noszeniach wracała mi do normalnej długości. Ale czy różnica 1,2m jest normalna, to już nie wiem ;)

peluche
30-06-2011, 21:17
z tego co pamiętam to dmuchawce były dość długie, jak wszystkie natki hojnie cięte. ale też mocno się kurczyły. ponoś kilka dni i zmierz ! :)

Fusia
04-07-2011, 12:34
jak tam chusta?

lemniscus
04-07-2011, 14:23
ja mam szare no-cotton i raczej sie nie kurczyly za bardzo nigdy nie prasuje po praniu bo mi sie nie chce i bylo ok choc ogony mialam dosc dlugie wiec moze nie zwrocilam uwagi
a i ja kupilam uzywane wiec moze po pierwszych praniach sie skurczyly ?

demona
04-07-2011, 14:24
Moim zdaniem to pomyłka byla, zadna chusta sie nie skurczy 1,2m

Olik
04-07-2011, 15:07
Moim zdaniem to pomyłka byla, zadna chusta sie nie skurczy 1,2m
no właśnie też mi się tak wydaje :(

czuszka
04-07-2011, 15:18
mam białe dmuchawce, fabrycznie 4,2, lekko się mogły skrócić ale tak max do 4 m, nie wiem dokąłdnie bo nie mierzyłam, tylko tak wizualnie przyrównuje ogony do ogonów w innych chustach tej długości.
tez sądzę ze kupiłas krotsze, 4,2 m może.

Olik
04-07-2011, 15:23
mam białe dmuchawce, fabrycznie 4,2, lekko się mogły skrócić ale tak max do 4 m, nie wiem dokąłdnie bo nie mierzyłam, tylko tak wizualnie przyrównuje ogony do ogonów w innych chustach tej długości.
tez sądzę ze kupiłas krotsze, 4,2 m może.

szkoda, że zapłaciłam za 5,2 :( i że ich nie zmierzyłam...

I teraz się zastanawiam... Bo jak je kupiłam to szybko dotarły, ale kilka dni później przyszła do mnie druga paczka z białymi dmuchawcami. Nie otwierałam jej, chusty nie wyjmowałam, zadzwoniłam do Natalii i powiedziałam, że przysłali mi dwie chusty i że jedną odeślę. Była bardzo zdziwiona. Odesłałam. Jak ktoś się pomylił, wysłał mi dwie chusty i nawet się nie zorientował (gdyby nie moja uczciwość byłby stratny) to równie dobrze mogła trafić do mnie chusta za krótka... A teraz to już pewnie po ptakach :(

Malina
04-07-2011, 16:19
Olik, napisz do Natalii, moze jeszcze pamieta tamta sprawe. Raczej na wieksza Ci nie wymienia, bo nie ma:(
A moja jest 4.6 i dalej jest dluuuuga, chociaz nie az tak jak byla przed praniem. Na pewno metra nie stracila.

Olik
04-07-2011, 16:23
Wiem, że mi nie wymieni na dłuższą, ta najwyżej będzie na plecaczki, to b. fajna chusta, tylko za krótka się zrobiła, no...

sheana
04-07-2011, 21:24
Ale może zwrot części aksy choć dostaniesz :P czy cus. Pisz.

Olik
04-07-2011, 21:28
Ale może zwrot części aksy choć dostaniesz :P czy cus. Pisz.
napisałam do niej priv, ale obawiam się że to zbyt stara sprawa, no i nie wiem czy mi uwierzy :(

irla
05-07-2011, 19:12
napisałam do niej priv, ale obawiam się że to zbyt stara sprawa, no i nie wiem czy mi uwierzy :(

czyli wychodzi, że odesłałas nie tą chustę co trzeba
raczej nie ma podstaw do reklamacji po tak długim czasie niestety

Olik
05-07-2011, 19:15
czyli wychodzi, że odesłałas nie tą chustę co trzeba
raczej nie ma podstaw do reklamacji po tak długim czasie niestety
na to wychodzi. Tylko że pierwsza już była "użyta" a drugiej w ogóle nie rozpakowała, tylko odesłałam... Mam nauczkę, żeby mierzyć każdą zakupioną chustę :(

Pondo
05-07-2011, 20:30
A ja myślę ,ze oddanie chusty jest tak charakterystyczną sytuacją, że Natalia będzie pamiętać sprawę i jakoś dojdziecie do porozumienia:)

kammik
05-07-2011, 21:01
raczej nie ma podstaw do reklamacji po tak długim czasie niestety

Niezgodność towaru z umową - sprzedawca odpowiada za to przez DWA LATA od momentu zakupu.

Olik
05-07-2011, 22:01
Natalia była dzisiaj na forum ale na priv nie odpowiedziała :roll:

Fusia
05-07-2011, 23:25
to napisz na jej firmowego maila
mysle ze jesli oddałaś chuste którą wysłali przez przypadek to wiedzą ze jesteś uczciwa i uwieżą moze dadzą poprostu zwrot różnicy cenowej między długościami wsumie jeśli skurczyła się do 4m to nawet5 nie jest tylko długawa4 bo piątki są od4,1chyba

Olik
06-07-2011, 15:49
to napisz na jej firmowego maila
mysle ze jesli oddałaś chuste którą wysłali przez przypadek to wiedzą ze jesteś uczciwa i uwieżą moze dadzą poprostu zwrot różnicy cenowej między długościami wsumie jeśli skurczyła się do 4m to nawet5 nie jest tylko długawa4 bo piątki są od4,1chyba

jeżeli wchodzi na chusty to jej wyskakuje informacja że ma prywatną wiadomość. Była dzisiaj i to po 15.00. Może nie chce odpowiedzieć po prostu... szkoda.

nemhain
06-07-2011, 15:55
jeżeli wchodzi na chusty to jej wyskakuje informacja że ma prywatną wiadomość. Była dzisiaj i to po 15.00. Może nie chce odpowiedzieć po prostu... szkoda.

To nie Natalia odpowiada za wysyłkę chust, musisz napisać do nich do firmy.

Olik
06-07-2011, 16:06
To nie Natalia odpowiada za wysyłkę chust, musisz napisać do nich do firmy.
OKej, napisałam. Aczkolwiek można było mi odpisać: "pisz na adres firmowy, ja się tym nie zajmuję" ;)

nemhain
06-07-2011, 16:08
OKej, napisałam. Aczkolwiek można było mi odpisać: "pisz na adres firmowy, ja się tym nie zajmuję" ;)

wiem i rozumiem ;), możliwe też ze Natalia nic nie odpisuje bo zleciła sprawdzenie wszystkiego, u nich teraz się osoba zmieniła od obsługi więc zanim posprawdza wszystko to też może potrwać trochę.

Olik
06-07-2011, 16:11
wiem i rozumiem ;), możliwe też ze Natalia nic nie odpisuje bo zleciła sprawdzenie wszystkiego, u nich teraz się osoba zmieniła od obsługi więc zanim posprawdza wszystko to też może potrwać trochę.
OKej, czekam cierpliwie... w miarę, bo ja w gorącej wodzie kąpana ;)

nemhain
06-07-2011, 16:13
OKej, czekam cierpliwie... w miarę, bo ja w gorącej wodzie kąpana ;)


hihiih ja to bym pewnie do nich zadzwoniła ;)

Fusia
06-07-2011, 19:56
natalia chyba nie ma czasu na privy na forum mnie też nie odpisała

truskawa
07-07-2011, 15:11
Dziewczyny a lepiej mierzyć przed czy po praniu? :oops: Chodzi mi głównie o kurczenie się bambusa

demona
07-07-2011, 15:13
Dziewczyny a lepiej mierzyć przed czy po praniu? :oops: Chodzi mi głównie o kurczenie się bambusa

po, chodi o dlugość użytkową przeciez

truskawa
07-07-2011, 15:20
tak się wlaśnie głowiłam:oops: dzięki demona!

Olik
08-07-2011, 09:33
Z Natibaby nikt mi nie odpowiedział :frown

s0nata
08-07-2011, 10:30
to zadzwoń tam, spróbuj

Olik
11-07-2011, 11:03
dostałam odpowiedź, że maila przekazują Natalii

basiaT
11-07-2011, 11:14
A tak prawie na temat - mierzycie chusty po zakupie?
Czytając wątek próbowałam sobie przypomnieć i ...czarna dziura ... pewności nie mam czy mierzyłam (chyba tak:hmm:, ale głównie dlatego że używki kupowałam i to ze dwie z allegro a trzecią od forumki z bardzo małym stażem). Kupując nówkę w sklepie, w oryginalnym opakowaniu - chyba nie sięgnęłabym po centymetr:hide:.

demona
11-07-2011, 11:16
Basiu, ja nie mierzę centymetrem, ale jak motam to się mierzy samo:) Zawsze próbuje "na sucho" 2x, szczególnie od Nati. Bo na ostatnich 5 przesyłek 2 były ze złym rozmiarem.

basiaT
11-07-2011, 11:22
Basiu, ja nie mierzę centymetrem, ale jak motam to się mierzy samo:) Zawsze próbuje "na sucho" 2x, szczególnie od Nati. Bo na ostatnich 5 przesyłek 2 były ze złym rozmiarem.

w takim układzie to może - u mnie po jednej z każdej długości to nie bardzo jest jak porównywać niuanse w ogonach ;)

Olik
16-07-2011, 15:50
Po kilkakrotnym noszeniu Idalii chusta ma 4m 30 cm.... Natalia nie odpowiedziała. Miałam nadzieję chociaż na jakieś wytłumaczenie, czuję się zignorowana... nie, totalnie olana :mad

sheana
16-07-2011, 16:11
:(

rafandynka
16-07-2011, 17:30
Współczuję szczerze i mam nadzieje, że sprawa się wyjaśni. Niezgodność towaru z umową, jeśli tak można to określić, była widoczna przy zakupie. To tak jakbyś kupiła sobie 2 lewe buty. Zgubiła Cię uczciwość w tym wypadku (albo nie, pochopność) i...pozostaje liczyc na uczciwość producenta. Trzymam kciuki :)

Olik
20-07-2011, 21:16
Natalia zaproponowała zwrot różnicy pomiędzy ceną chusty 5,2 m a 4.0 m. Ja jestem za :mrgreen:

Olik
28-07-2011, 14:32
No to sprawa zamknięta ;) Otrzymałam zwrot pieniążków, więc "zpałaciłam" za chustę 4,0m a nie 5,2m. Teraz muszę sobie kupić jakąś długą :duh: :ninja: