PDA

Zobacz pełną wersję : MT- Pathi czy LL?



Truscaveczka
27-06-2011, 07:43
Jej, szyfrem piszę ;)
Synu ma 8 miesięcy prawie, waży prawie 10 kilo i nosi ciuchy w rozmiarze 80. I teraz dumam właśnie nad wyprzedażą Alci - i rozmiarem, jaki powinnam wybrać - chyba ten średni, jak myślicie? To moje pierwsze nosidło, dotąd nosiłam w chustach i kompletnie nie wiem, czym się kierować przy wyborze tak firmy, jak i rozmiaru (oprócz tych wskazówek, które przeczytałam tu, na forum).

dankin-82
28-06-2011, 12:25
tak na szybko, przy wyborze nosidła kieruj się tym co Ci odpowiada, czy chcesz miec wypełnione pasy, kapturki, kształt panela itd itd

a przy wyborze rozmiaru kieruj się wymiarami dzieciaczka, zmierz rozstaw nóżek od kolanka do kolanka i Ci wyjdzie o jakiej szerokości panela musisz szukac


przy wyborze firmy to już bardziej kwestia wizualna, obie są ok i mt mają fajne; mt LL jest wg mnie lepsze na lato bo cieńsze ale nośnośc mają ok

Truscaveczka
28-06-2011, 14:05
Dzięki. Zmierzyłam i wychodzi ok. 40cm.
Kapturek mi niepotrzebny, a jeśli chodzi o kształt panela i wypełnienie to zwyczajnie nie wiem, co jest lepsze ;)
Czy panel może być nieco większy, niż rozstaw kolanek? Bo u Alci widzę np. 39 cm - a potem już 44-45.

dankin-82
28-06-2011, 23:10
wiesz co, ja takiemu maluszkowi nie fundowałabym 44cm, lepiej poszukac coś w odpowiednim rozmiarze lub po prostu poszukac dwu rozmiarowego mt lub po prostu uszyc "pod siebie" i swoje potrzeby
Kaprurek się przydaję, np do przytrzymania główki śpiącego dzieciaka, do osłonięcia przed wiatrem, słońcem itp
Pasy naramienne i biodrowy dobrze jak sa wypełnione bo fajnie odejmują słodkich kilogramów

na forum jest ogrom tematów dotyczących mt, warto troszkę posiedziec i zgłębic temat i wybrac ideał dla siebie ;)

marta-la
29-06-2011, 06:42
Możesz też kupić większy na wyrost i na początki wiązać z wywiniętym na panel pasem. Alci mt są dwurozmiarowe. Przy takim zawiązaniu nóżki wypadają w tym węższym miejscu a mt starczy Ci dzięki temu na kilka sezonów.

Truscaveczka
29-06-2011, 06:54
wiesz co, ja takiemu maluszkowi nie fundowałabym 44cm, lepiej poszukac coś w odpowiednim rozmiarze lub po prostu poszukac dwu rozmiarowego mt lub po prostu uszyc "pod siebie" i swoje potrzeby
Gdybym miała możliwość uszyć samej, pobawiłabym się w testowanie różnych rozwiązań :( A na gotowce Alci skusiłam się, bo wychodzą taniej niż nowy, na zamówienie.


Pasy naramienne i biodrowy dobrze jak sa wypełnione bo fajnie odejmują słodkich kilogramów

Tyle to ja wiem sama ;) Nosiłam parę plecaków w życiu. Miałam na myśli, że nie miałam w ręku ani na sobie żadnego MT i nie mam żadnego przyłożenia do rzeczywistości.

na forum jest ogrom tematów dotyczących mt, warto troszkę posiedziec i zgłębic temat i wybrac ideał dla siebie ;)
Od czytania MTwątków w głowie zaczęłam mieć lekką kołomyję. A ideał, obawiam się, tylko w praktyce da sie dobrać, nie w teorii :)


Możesz też kupić większy na wyrost i na początki wiązać z wywiniętym na panel pasem. Alci mt są dwurozmiarowe. Przy takim zawiązaniu nóżki wypadają w tym węższym miejscu a mt starczy Ci dzięki temu na kilka sezonów.
Dzięki! Dokładnie tej informacji potrzebowałam :)

dankin-82
29-06-2011, 08:41
mi tylko chodziło że są dziewczyny na forum które szyją cudeńka, cena bardzo korzystna, czas oczekiwania ok, szyją typowo pod Ciebie; nie pisałam że sama masz sobie uszyc ;)

libra
21-08-2011, 09:37
A czy użytkowałyście MT LL bambusowe? Bo ja się przymierzam do mietkowego zakupu i też mam podobny dylemat....:hmm: LL czy Pathi??

dankin-82
21-08-2011, 10:27
dla mnie LL było ok, lubiłam i często używałam tego miecia, niestety poleciał uszczęśliwiac innego chuściocha a ja za nim tęsknie :hide:


Obie "firmy" są ok, tylko kwestia odpowiedniego dopasowania wimiarków ;)

Truscaveczka
21-08-2011, 13:55
W końcu kupiłam Pathi i jestem zachwycona :) Sztruks się sam nierozmotuje, więc nawet po rozwiązaniu węzłów mt się trzyma. No i fason fajny, bardzo wygodny.
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296151_1866690158233_1570422560_31456963_3602125_n .jpg
Tutaj górna część pleców odwinięta w dół :)

bursztynka
21-08-2011, 19:33
Ja tez polecam Mt od Pathi co prawda nie wiem jak LL bo nie miałam ale teraz byliśmy w Tatrach i mieciu Alci pięknie odejmował kilogramów a mija Córcia waży już 11 i sama ja targałam po górach.

libra
23-08-2011, 13:42
Ja tez polecam Mt od Pathi co prawda nie wiem jak LL bo nie mialam ale teraz bylismy w Tatrach i mieciu Alci pieknie odejmowal kilogramow a mija Corcia wazy juz 11 i sama ja targalam po gorach.
W Tatrach? :shock:
No to chylę czoła! Ja się w Sudety wybieram i na razie pożyczyłam miecia LL i będziem testować;-)

bursztynka
24-08-2011, 22:34
W Tatrach? :shock:
No to chylę czoła! Ja się w Sudety wybieram i na razie pożyczyłam miecia LL i będziem testować;-)


ech spoko było myślę że w przyszłym roku też ją ponoszę :) choć zapewne trochę sama podrepta już :)

Ale ważne są super wypełnione pasy naramienne :)

Powodzenia na szlaku :)