PDA

Zobacz pełną wersję : Wkłady bambusowo-węglowe



ela84
19-06-2011, 18:36
Czy ktoś już wypróbował wkłady bambusowo-węglowe? W polskich sklepach jeszcze ich nie widać, ale pojawiły się na allegro http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-weglowe-pieluszki-wielorazowe-i1662225652.html, opis np. tutaj: http://www.littlepreciousgarden.com/2011/04/bamboo-charcoal-insert.html.

http://4.bp.blogspot.com/-oW3LAJ3Q4m4/TaBqOruvaRI/AAAAAAAABEg/ZrRymE0pGA0/s400/bamboo+charcoal+insert.JPG

kawiareczka
19-06-2011, 19:03
Czy ktoś już wypróbował wkłady bambusowo-węglowe? W polskich sklepach jeszcze ich nie widać, ale pojawiły się na allegro http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-weglowe-pieluszki-wielorazowe-i1662225652.html, opis np. tutaj: http://www.littlepreciousgarden.com/2011/04/bamboo-charcoal-insert.html.

http://4.bp.blogspot.com/-oW3LAJ3Q4m4/TaBqOruvaRI/AAAAAAAABEg/ZrRymE0pGA0/s400/bamboo+charcoal+insert.JPG

o, ciekawe...ja nie próbowałam, nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest.

Marsjanka
19-06-2011, 22:09
jakoś nie mam zaufania - poczytajcie w necie do czego się używa takich materiałów

przymierzałam się do tego, poczytałam i zrezygnowałam - jakoś straciłam chęć do eksperymentów

np. tu (http://en.wikipedia.org/wiki/Bamboo_charcoal)

ela84
20-06-2011, 10:22
Mnie ten opis nie zniechęcił, wręcz przeciwnie ;) jeśli to rzeczywiście taka stara tradycja i używa się tego np. do oczyszczania wody z zanieczyszczeń organicznych, to nie węszę tu nic niebezpiecznego. Tylko ciekawi mnie, czy te wkłady rzeczywiście są bardziej chłonne i jak na to reaguje pupa dziecka.

gabi0308
20-06-2011, 12:48
czytałam kiedyś coś takiego, że jak ktoś nie ma w lodówce powłoki antybakteryjnej to wystarczy w jakiejś miseczce włożyć do lodówki kawałki węgla - więc coś w tym musi być

okoani
08-09-2011, 15:15
wkłady znów się pojawiły na allegro - ktoś je już wypróbował?

Paulinina
09-11-2011, 13:43
Ciekawe czy te wkłady mają jakieś inne właściwości niż jedynie bambusowe... Podbijam - może już ktoś zdążył wypróbować??

mi.
17-02-2012, 23:34
czyli, że to bambus i mikrofibra po prostu?

livada
18-02-2012, 00:13
Hm, kupiłam takie wkłady na Allegro jakoś w wakacje i albo nie doceniłam ich niezwykłych walorów, albo zostałam nabita w butelkę... Dla mnie wyglądały jak mikrofibra obszyta z zewnątrz czarnym polarem. Warstwa zewnętrzna wydawał się sucha i nie chłonęła wody, zupełnie jak polar - więc może to był polar :ninja: Nie sprawdzały się nam kompletnie, wywaliłam je w końcu :oops:

dora
08-03-2012, 01:42
Dla mnie sa swietne bo bardzo chlonne a dziecie nie czuje mokro bo zaraz wchlania do srodka, na poczatku byly chyba bardziej chlonne ale to zalezy jak sie je pierze. Jak jest tylko jedne siku to nawet nieraz nie wiem czy bylo sikane czy nie, sa tylko ciut krotkie jak na moj gust.

guzik
08-03-2012, 10:31
ja się nie skusiłam, bo nie wydają mi się jakieś cudowne
widziałam w necie i też wydaje mi się, że to ciemny polar
bambusowe i mikrofibrowe wkłady nam wystarczają:)

Chava
29-03-2012, 10:33
Też się nad tymi wkładami zastanawiałam, ale sobie je odpuszczę.

Basia-75
12-04-2013, 11:15
Testowałyście te wkłady, czy jednak bambusowe są lepsze? Kokosi wkładki i ręczniczki super mi się sprawdzają, zastanawiam się czy te bambusowo-węglowe tez są ok?

ewaibartek
12-04-2013, 12:05
Testowałyście te wkłady, czy jednak bambusowe są lepsze? Kokosi wkładki i ręczniczki super mi się sprawdzają, zastanawiam się czy te bambusowo-węglowe tez są ok?
raczej nie zawracaj sobie gitary
skoro masz jedne z najlepszych (Kokosi :) )

lilith83
12-04-2013, 13:02
Ja mam dwa takie wkłady i bardzo je lubię,ale jestem również przekonana,że to zwykła mikrofibra w polarze,jednak jakoś wyjątkowo dobrze się sprawdza,bo sporo chłonie i wilgoć na zewnątrz się nie wydostaje :)

Atorianna
12-04-2013, 13:15
Ja mam dwa takie wkłady i bardzo je lubię,ale jestem również przekonana,że to zwykła mikrofibra w polarze,jednak jakoś wyjątkowo dobrze się sprawdza,bo sporo chłonie i wilgoć na zewnątrz się nie wydostaje :)

a daja rade na noc czy raczej na dzien i krotsze noszenie na pupie?

*LOLA*
12-04-2013, 13:27
Też się skusiłam na dwie takie wkładki szału nie ma rzadko po nie sięgam na noc nie są złe choć ja używam na noc głównie formowanki i wełniaka to zdarza mi się nimi posiłkować chcąc zwiększyć chłonność formowanki czy kieszonki na noc i drzemkę bądź spacer

lilith83
12-04-2013, 13:48
a daja rade na noc czy raczej na dzien i krotsze noszenie na pupie?
Na noc nie mam pojęcia,ale w dzień owszem,o dziwo potrafi wytrzymać nawet 2h,ale to zależy od tego ile dziecko siusia,ja jak dołożę np ściereczkę bambusową to 3h spokojnie wytrzymuje. Ja lubię je zakładać do wełniaka zamiast tetry,np gdy mała po nocy wstanie z lekko zaczerwienioną pupą.

Fiolka
18-10-2013, 14:08
Może jakieś nowe recenzje? Zastanawiam się czy dokupić do pieluszek. Na razie jestem początkująca a koleżanki mi te wkłady polecały
a może wkłady konopne czytałam o nich dużo dobrego

AneczkaG
18-10-2013, 14:44
Ja mam kilka. Są dość sztywne, ale IMO chlonniejsze od zwykłej mikrofibry. Konopnych jeszcze nie mam, więc nie wiem. Zwykłe bambuski dopiero zaczynam testować, więc też się nie wypowiem.

Fiolka
18-10-2013, 16:41
Ja też dopiero zaczynam. Zamówiłam kilka bambusowych i mam jeden ten bambusowo węglowy. Podobno na noc i wyjścia najlepsze.
O konopnych słyszałam że najtrwalsze są

hubertowa
18-10-2013, 17:02
Koleżanka kupiła bambusowo węglowe za moją namową (ja już mam pełny stosik, a byłam ciekawa jak się sprawują) i jest zadowolona. Ale na moje oko to one wyglądają jak mikrofibra obszyta czarnym polarem - nie wiem czy tak to ma wyglądać, ale w sumie nie wiem czy czuć się oszukaną, jak się dobrze sprawują i świetnie chłoną, tylko materiał może nie ten...

A co do konopnych, to trwałe może i są, ale cholernie sztywne i prawie w całości poszły u mnie w odstawkę. Jedynye czasem ich używam, żeby Młody miał też coś naturalnego przy pupie od czasu do czasu.

Magenta
18-10-2013, 17:25
Hubertowa, a próbowałaś je wygotowac w kwasku, zmiękna trochę(mi miękły mięczaki jedne ;-))

Wiewiórka
18-10-2013, 19:20
moje konopie są miekkie. Moze to zależy w jakiej wodzie pierzecie? Moze macie twardą?

Fiolka
18-10-2013, 20:25
No to teraz już nie wiem :P a sam bambus jak się sprawuje ?

hubertowa
19-10-2013, 11:04
Hubertowa, a próbowałaś je wygotowac w kwasku, zmiękna trochę(mi miękły mięczaki jedne ;-))

Nie próbowałam, ale chyba dziś spróbuję w takim razie. A masz jakiś gotowy sprawdzony przepis?

A wodę niby mamy miękką. Tak miękką, że miękcej się nie da - tak mi w wodociągach powiedzieli. A mimo to pieluchy sztywniuchne.

froggy80
19-10-2013, 14:24
Dziewczyny, a te wasze wkładki bambusowo-węglowe jak długo schną? Bo raczej powinny dość długo, tymczasem wydaje mi się, że w środku jest mikrofibra, bo schnie migusiem...

Krypto
28-10-2013, 00:20
Dziewczyny, a te wasze wkładki bambusowo-węglowe jak długo schną? Bo raczej powinny dość długo, tymczasem wydaje mi się, że w środku jest mikrofibra, bo schnie migusiem...

Schnie faktycznie bardzo szybko. W 12-15h potrafią wyschnąć. Ja na początku byłam nimi zachwycona, bo chłonne są bardzo i ciemne (co jest dużym plusem przy wiecznie kupkającym niemowlaku), więc po praniu wyglądają jak nowe. Faktycznie, czasem nie wiadomo, czy młody siknął czy nie, bo tak dobrze izolują wilgoć. Jakiegoś super kojącego działania na skórę nie odnotowałam, bo to raczej tylko polarek na mikrofibrze.

Fiolka
28-10-2013, 00:22
A nam właśnie ten wkład przeciekł na spacerze :omg: i to jakoś dziwnie górą.
Schną faktycznie szybko

owieczka33
29-10-2013, 08:41
U nas aktualnie- przebój- pięknie chłoną, szybko schną, a kupa się ich nie czepia. :thumbs up:
Jedyne co mi nie pasi- kłaczą, kłaczkami, które zostaja na skórze.

kustafa
19-12-2013, 21:20
niedawno kupiłam jeden na próbę, może więc za wcześnie na pełną recenzję. ale pierwsze wrażenia są takie, że wkład jest bardzo chłonny i rzeczywiście szybko schnie. trudno mi jednak uwierzyć, że w środku jest bambus...

AneczkaG
20-12-2013, 00:47
niedawno kupiłam jeden na próbę, może więc za wcześnie na pełną recenzję. ale pierwsze wrażenia są takie, że wkład jest bardzo chłonny i rzeczywiście szybko schnie. trudno mi jednak uwierzyć, że w środku jest bambus...
Rozpruć trzeba ;)

Dafnia
30-12-2013, 15:52
Mam jeden, jest kiepski. Dokładnie jak mikrofibra obszyte czarnym polarem... Chłonny słabo, używałam jak syn był malusi, gdzieś do 6 m-ca. Trzymam awaryjnie jak wszystkiego zabraknie ;-)
Konopny wkład bez porównania lepszy: bardziej chłonny, a cieńszy (mam babykicks) taki jakby ciężki, przyjemniejszy niż ten czarny polar.

kustafa
31-12-2013, 11:57
może to zależy od producenta? koleżanka ma kilka węglowo-bambusowych i też na nie narzeka. ja kupiłam swój w boboliderze i jest ok. powiedziałabym nawet, że jest bardziej chłonny niż ich wkład nocny, które moje dziecię przesikało dziś rano w niecałe 2h :D

AneczkaG: kusi mnie, ale kasy szkoda… ;-)

Orville94
02-01-2014, 17:03
Ja mam kilka sztuk węglowo -bambusowych i są ok.

kamyczek
08-10-2015, 10:25
Ja też mam kilka sztuk i nie zauważyłam żeby były jakoś szczególnie chłonniejsze w porównaniu do innych. Są na pewno grubsze bo mają więcej warstw. Schną w przyzwoitym czasie. Ale bardziej chłoną zapachy i jeżeli zdarza się że któreś z wkładów zaczynają mi śmierdzieć to właśnie one. Ale do tej pory właściwie nie wiem dlaczego nazywają się węglowe ( poza kolorem) :P

klucha
09-10-2015, 09:34
mam jeden i nie jestem z niego zadowolona, jest bardzo sztywny i nie widzę różnicy w chłonności

Liskova
02-07-2016, 17:49
Ja mam wkladki bambusowo węglowe z Pupusa i sobie chwalę, nawet mimo ze moj syn ma sik naprawdę duuuzy.
Takze polecam.
Nie sa sztywne, wrecz przeciwnie

atsumi
15-07-2016, 11:12
Mam, przetestowałam kilka marek.

Chinkowe czyli Pupus na przykład:
Ogólnie są sztywniejsze od innych materiałów uszytych z takiej samej ilości warstw, polar czasem odparza. NIE MA W NICH WĘGLA - PYTANO PRODUCENTA!! Węglowy, to tylko razcej kolor. To zwykła mikrofibra obszyta polarem. Koniec kropka, żadnego ale, jakkolwiek się komu nie wydaje - taka jest prawda i prosze tego nie negować.
Chłonność - mikrofibra z obszyciem nieźle chłonie - te Pupusowe szczególnie - bardzo chłonne wkłady.

Puppi (Igle-Figle) - wkłady do SIO. Tutaj już mamy prawdziwy węgiel, więc te będą węglowe - w środku ZORB III. Nieźle chłoną, ale mega jest to, że dają uczucie suchości, co w naturalnych tkaninach jest trudne. Bardzo fajny, naturalny wkład.

mazepppo
10-10-2016, 11:21
Mam, przetestowałam kilka marek.

Chinkowe czyli Pupus na przykład:
Ogólnie są sztywniejsze od innych materiałów uszytych z takiej samej ilości warstw, polar czasem odparza. NIE MA W NICH WĘGLA - PYTANO PRODUCENTA!! Węglowy, to tylko razcej kolor. To zwykła mikrofibra obszyta polarem. Koniec kropka, żadnego ale, jakkolwiek się komu nie wydaje - taka jest prawda i prosze tego nie negować.
Chłonność - mikrofibra z obszyciem nieźle chłonie - te Pupusowe szczególnie - bardzo chłonne wkłady.

Puppi (Igle-Figle) - wkłady do SIO. Tutaj już mamy prawdziwy węgiel, więc te będą węglowe - w środku ZORB III. Nieźle chłoną, ale mega jest to, że dają uczucie suchości, co w naturalnych tkaninach jest trudne. Bardzo fajny, naturalny wkład.
Czyli w tych pupusowych nie dość, że węgla to bambusa też nie uraczymy? Skąd więc taka nazwa? :/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

atsumi
11-10-2016, 07:00
A zapytaj producenta :) - śmiało!! Albo technika odzieży, kogoś kto się dobrze zna na materiałach. Skąd taka nazwa... a dlaczego danonki to "mnóstwo pyszności dla zdrowych kości" :)? Takie czasy..

plejady
12-10-2016, 00:51
dowód rzeczowy :D

http://images82.fotosik.pl/78/8264f2cb579a6a4amed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/8264f2cb579a6a4a)

Sandra
12-10-2016, 11:42
To czemu lepiej chłoną???

plejady
12-10-2016, 15:28
lepiej od czego? ;)

Sandra
12-10-2016, 16:01
lepiej od czego? ;)

Od mikrofibry czy bambusa. No widzę różnice jak bum cym cyk...

plejady
12-10-2016, 16:14
a do wkładów z ilu warstw je porównujesz?

mazepppo
12-10-2016, 17:12
A zapytaj producenta :) - śmiało!! Albo technika odzieży, kogoś kto się dobrze zna na materiałach. Skąd taka nazwa... a dlaczego danonki to "mnóstwo pyszności dla zdrowych kości" :)? Takie czasy..
To bardziej jak byśmy w restauracji wybrali z karty kotleta schabowego a dostali piers z kurczaka w panierce. Albo -co akurat jest częstą praktyką ponoć-w sklepie zamiast pietruszki dostali pasternak :D
Nie no, dopytywac sie nie muszę, wierze na słowo.tylko czuję się oszukana :p

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Sandra
12-10-2016, 19:10
a do wkładów z ilu warstw je porównujesz?

Hm... Nigdy nie przecinałam. O kurczaki...

Krycha
12-10-2016, 21:54
dowód rzeczowy :D

Plejady, a te białe warstwy w środku to bambus czy mikrofibra? Może chociaż połowa nazwy nie jest przekłamana.

plejady
13-10-2016, 07:53
Krycha to mikrofibra, niestety nie widać zbyt wyraźnie :/
ale np. tu: http://pupus.pl/product-pol-414-MALA-wkladka-bambusowo-weglowa-szara-27x11cm.html macie napisane czarno na biały, że w środku jest mikrofibra ;)

Sandra mikrofibry też są różne, np. te z Mommy Mouse super chłoną albo z Bumgeniusów też są spoczko, dlatego niektóre wkłady bambusowe przegrywają z nimi ;)

dziwiłam się np. dlaczego wkład nocny mikrofibrowy (soft) Mommy Mouse jest bardziej chłonny niż wersja z bambusem (plus) - chodzi o to, że soft ma więcej warstw bardzo ladnie chlonacej mikrofibry :)

atsumi
14-10-2016, 00:24
Wg mnie, badań moich i moich koleżanek lepiej chłonął ponieważ SĄ OBSZYTE POLAREM, a to sprawia, że chłoną ile mogą, ale ta wilgoć nie wydostaje się od razu na zewnątrz, polar ją trzyma w środku w sporej ilości.. Gdyby taki sam wkład był bez polaru, chłonąłb tyle samo ale zaraz oddałby wilgoć ;) - Z POLAREM NIE CIEKNIE. Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłam :).

plejady
14-10-2016, 09:46
o super atsumi! pewnie i o to chodzi ;) fajnie to opisałaś :)

atsumi
16-10-2016, 11:22
;)