PDA

Zobacz pełną wersję : czy wygodnie nosi się Wam w wiązaniu z boku?



pchliczek
12-10-2008, 12:04
Piszę ogólnie a nie o jednym konkretnym wiązaniu. Próbowałam kilka razy wiązać na boku ale dla mnie te wiązania są niewygodne, dziecko jest gdzieś pod ręką, właściwie jedną rękę mam ograniczoną.
Czy ktoś z Was lubi nosić na boku? Jeśli tak to w którym z wiązań? Ja wiązałam tylko jeden rodzaj siodełka, może przy innych wiązaniach jest wygodniej, bardzo jestem ciekawa.

Agnen
12-10-2008, 12:44
Ja lubię nosić na boku w kółkowej. W długiej też w tym wiązaniu a'la kółkowa, ale w kółkowej wygodniej. Jakoś tak jest takie miejsce nie za bardzo z przodu i nie za bardzo z tyłu że dzieć nie przeszkadza prawie wcale (przynajmniej u mnie). Na krótkie noszenie to u mnie kółkowa króluje :D

tulipowna
12-10-2008, 12:52
rowzniez bylo mi niewygodnie. podobnie jak agnen - lepiej sprawdza sie kolkowa lub pouch w takich pozycjach (przynajmniej u mnie).

kajkasz1
12-10-2008, 13:06
Ja lubię nosić z boku. Lepiej co prawda mi w kółkowej, ale jak sKubany był wysoko i dobrze zamotany w wiązance (i długo wytrzymywał :evil: ) to nosiło mi się świetnie. Aaaaaa ... zapomniałam dodać, że najlepsza była do tego Nati Savanna 3,8m. Idealna długość :lol:

olgap
12-10-2008, 13:15
Ja tez wolę w kółkowej. Dzisiaj Marta łaskawie pozwoliła się zanieść na plac zabaw w naszej nowej kólkowej z Girasola :) W końcu miałam okazję ja przetestować. A czy wy nosicie raz na jednym a raz na drugim boku?. Bo mi na tym "drugim" zawsze jest niewygodnie :?

12-10-2008, 13:25
Czy ktoś z Was lubi nosić na boku? Jeśli tak to w którym z wiązań? Ja wiązałam tylko jeden rodzaj siodełka, może przy innych wiązaniach jest wygodniej, bardzo jestem ciekawa.
nie wiem, jak jestw długich wiązankach, bo jeśli chcę nosić na boku, noszę w kółkowej.
mam ideę najprostszego używania chust; długie chusty na długie dystanse w plenerze z solidnymi wiązaniami, chusty kółkowe wiązane na biodrze - na krótkie wycieczki i po domu.
ad rem. w kołkowej na biodrze jest mi wygodnie. ale krótko (max 1,5 h) i ze zmianą ramienia.

tulipowna
12-10-2008, 13:32
Ja tez wolę w kółkowej. Dzisiaj Marta łaskawie pozwoliła się zanieść na plac zabaw w naszej nowej kólkowej z Girasola :) W końcu miałam okazję ja przetestować. A czy wy nosicie raz na jednym a raz na drugim boku?. Bo mi na tym "drugim" zawsze jest niewygodnie :?

ja rzadko, ale wiem, ze trzeba zmieniac boki i ramiona, bo sie dziecku asymetrie utrwala (zwlaszcza tym najmlodszym). niestety zazwyczaj nosimy (czyt. ja nosze) zgodnie ze swoja skolioza :(

hanti
12-10-2008, 13:37
ja wolę wiązanej niż w kółkowej, ale od wiązanej wolę poucha.

Żeby w wiązanej było wygodnie trzeba naprawdę dobrze podociągać :D

agucha
12-10-2008, 14:17
Dla mnie wiązanie na boku jest dobre na stosunkowo krótko - znieść dzieciaka do samochodu, samochód-przychodnia, z wózka pod sklepem do sklepu, bo na wózek za ciasno. Idealnie było na wyjazdach na posiłki - ręce w miarę wolne, starszakowi można pomóc, małe zainteresowane tym, co się dzieje (teraz by ten numer nie przeszedł, Zosia musi jeść razem ze wszystkimi).
Noszę na przemian na jednym i drugim boku, chociaż rzeczywiście z jednej strony mi wygodniej. Generalnie im lepiej się podociąga, tym jest wygodniej. No i trzeba znaleźć to idealne miejsce dla dzieciaka, żeby właśnie nie był za bardzo z przodu ani za bardzo z tyłu. Najbardziej lubię wiązać siodełko z pętelką, ale to na "dłuższe krótko" :wink: . Na naprawdę krótko - kółkowa.

scharon
12-10-2008, 14:44
Teraz na krotkie dystanse ,lub spacer ,przy ktorym Filip co 5min chce na rece wybieram poucha i jest mi najwygodniej i najszybciej.Miesci mi sie w torebce:)

Jak Filip byl mniejszy wybieralam wiazanke ,urzywalam wiazania siodelko z petelka.

april
12-10-2008, 16:03
Nie lubię i nie mogę nosić. Nie lubię bo mój kręgosłup cierpi bardzo i nie mogę bo rehabilitacja Mani. A ubolewam bo te kółkowe są cudne :love:

andziulindzia
13-10-2008, 12:26
Noszę na boku w kółkowej i w długiej. Ale nie lubię tak typowo na biodrze dziecka nosic bo mi niewygodnie i właśnie mam jedną rękę, z której nie mogę normalnie korzystać. Dlatego noszę dziecko nie tyle na biodrze co z przodu na boku :roll: . Niby na boku ale nieco jakby brzuszek do brzuszka :wink:

Andzia

petisu
14-10-2008, 13:41
A ja na biodrze noszę w krótkiej, w wiązaniu a'la kółkowa, czyli z węzłem przesuwnym. Jak się solidnie podociąga, to jest bardzo wygodnie (oczywiście przy 13 kg Luśki nie za długo).
Mój problem jest taki, że umiem tylko na lewym biodrze.

olgap
14-10-2008, 14:40
Mój problem jest taki, że umiem tylko na lewym biodrze.
No właśnie, ja tez tylko na lewym :?

ma.ya
14-10-2008, 21:08
Ja lubię na boku najbardziej z petęlką.

milorzab
15-10-2008, 14:16
Ja bardzo lubię wiązanie z pętelką.
http://www.didymos.de/html/trage_sl.htm Hüftschlinge, jest instrukcja.
Dla mnie najwygodniejsze wiązanie na biodrze. Potem kółkowa, na końcu pouch. Najczęściej noszę w 4.
I wtedy plecak albo na biodrze. I zwykle w czasie dłuższego noszenia jest i to i to.