PDA

Zobacz pełną wersję : Bum Genius-ile razy uprac nowa przed uzyciem?



pasquda
11-10-2008, 20:43
Zostalam obdarowana 3 nowymi Bum Geniusami. :jump: Trzesacymi rekami wyjelam z paczki i wpatrywalam sie w te cuda;)) Upralam raz, w malej ilosci proszku Jelp (taki na razie mam, zglebiam watek o ekologicznych srodkach do prania) - i co, do dziela?czy jeszcze wyprac raz zeby dobrze chlonely?Do tej mialam tylko 1 nowa kieszonke.

swebe
11-10-2008, 20:46
z tego co tu czytam, jelp czesto uczula - dodadkowe plukanie nie zaszkodzi ale i tak wyjdzie ci w noszeniu czy to proszek dla was.
ja piore w bobasie i zawsze daje dodatkowe plukanie. wkladki warto wygotowac od czasu do czasu.

mart
11-10-2008, 20:52
przed pierwszym użyciem prałam kieszonki raz.
nawet jesli nie będą super chłonne od samego początku to i tak przecież zaraz je upierzesz :D i to nie raz...

chyba częściej uczula lovella niż jelp. ale od jelpa rzeczy szarzeją.

zdecydowanie nie pierz kieszonek w środkach organicznych - u mnie była katastrofa i z chłonnością pieluszek i z pralką (na razie przechodzę kryzys ekologicznego prania)

pasquda
11-10-2008, 21:41
Dobra, to jutro zakladamy;) Jak nowa P'tits Dessous mialam to raz przed uzyciem wypralam i nie bylo zadnych klopotow z chlonnoscia.Ale Petitka miala chyba inny material wenatrz niz BG, wiec wolalam sie upewnic.
po zglebieniu watku nt prania pieluch szykuje sie do kupna proszku jakiegos ekologicznego, bo jak dziewczynom pralki poplesnialy od plynow to sie nie odwaze kupic.Do tej pory uzywalam orzechow do ubran i jelpa do pieluszek.
Dziekuje za rady.

Anna Nogajska
13-10-2008, 12:42
po jednym praniu spokojnie można używać i będą chłonne. takie super hiper chłonne będą po około 10 praniach, ale nie warto tak prac czystych pieluszek.
nas lovella uczulała strasznie.
wszystkie kieszonki od ponad roku piorę w ekologicznym ulrich natuerlich i nie mam problemów z chłonnością (przyznam, że robięt o też w ramach testów). z tego co wiem najbardziej zatłuszczają środki zmiękczające. duże różnice wychodzą w związku z rózymi rodzajami wody. największe problemy oczywiście z twardą...

powodzenia :)

agul
15-10-2008, 14:17
poniewaz nam BG nie podeszly za bardzo, zacytuje jedna forumowiczke, problem poruszony byl w temacie pranie pieluch wielorazowych:

Ewa-Krystyna pisze:

rowniez gdzies wyczytalam szukajac pomocy podczas walki z odparzeniami,ze BG powinno sie wyprac przed uzyciem w goracej wodzie ( max 60C) z dodatkiem 1/4 szklanki Bleach'u ( co chyba na polski sie tlumaczy jako chlor); ponoc BG maja jakas warstwe na materiale,ktora jesli sie jej nie potraktuje przed uzyciem Bleach'em moze powodowac wlasnie podraznienia... musze poszukac linkow i wam wstawie :D

moze cos w tym jest, bo u mnie lekkie odparzenia po BG mialy miejsce