PDA

Zobacz pełną wersję : Dziękuję za rady czyli moje pierwsze chusteczki nawilżające homemade :)



schiselle
14-06-2011, 12:49
Pomocy, bo zbankrutuję!!! Czego używać zamiast chusteczek nawilżających dla dziecka???
Idą mi w takich ilościach, że mały ma 10 dni, a ja już 3 paczkę mam na ukończeniu.




Naprawdę dzięki. Skorzystałam z rad i kupiłam myjki od jednej z forumek i zrobiłam sama chusteczki z przepisu podanego i są super. Wiem, że na pupie ląduje tylko woda, oliwa z oliwek, trochę płynu do kąpieli dla dzieci i kropelka olejku. Chusteczki, których używałam były chyba tak przesiąknięte chemią, że jak raz użyłam na sobie, czułam normalnie jak mi skórę ściąga ta chemia. Dzięki jeszcze raz :)

Agnen
14-06-2011, 12:51
oczywiście miseczki z wodą i wacików :P

Truscaveczka
14-06-2011, 12:51
A czemu Ci tak dużo schodzi? Jedna-dwie na zmianę pieluszki nie wystarcza?
Zawsze zostaje poczciwa wata i woda w misce ;)

n2605
14-06-2011, 12:51
wody ciepłej i wacików. Ja stosowałam takie duże watki: dzidziuś się chyba nazywają.

Chusteczki tylko na wyjścia.

kamaal
14-06-2011, 12:53
a ja używam wody plus ręczniczki takie małe z ikei

Dr.Obinka
14-06-2011, 12:55
Woda w miseczce + waciki (najtańsze w tesco), lub pupa pod kran. I zdrowiej i taniej.

Chusteczek nawilżanych używałam tylko na wyjścia z domu. Do tej pory mam paczki, które były gdzieś podoczepiane jako gratisy ;)

anmuszka
14-06-2011, 12:59
Woda + wata lib waciki. Nawet położne w szpitalu polecały bo małej szybko wyszło uczulenie na chusteczki.

pszczoła
14-06-2011, 13:00
W ogóle chusteczek w domu nie uzywam, myje mała pod kranem.
Gdzies na forum był przepis, jak samemu mozna chusteczki zrobic, brzmiał sensownie:)

fijonka
14-06-2011, 13:13
ja mam małe myjki wielo, u mnie każdy sklep z wielo je sprzedaje, frotowe, bawełniane, bambusowe, białe, kolorowe. mam 20szt, piorę razem z pieluchami.

schiselle
14-06-2011, 13:27
ja mam małe myjki wielo, u mnie każdy sklep z wielo je sprzedaje, frotowe, bawełniane, bambusowe, białe, kolorowe. mam 20szt, piorę razem z pieluchami.

a gdzie można kupić takie myjki?

Gdzies na forum był przepis, jak samemu mozna chusteczki zrobic, brzmiał sensownie-----gdzie to mogę znaleźć???

Lamia
14-06-2011, 13:32
woda, mydełko dla dzieic i waciki, rzeczywiście, te z Dzidzisia są fajne, bo są duże

pszczoła
14-06-2011, 13:33
a gdzie można kupić takie myjki?

Gdzies na forum był przepis, jak samemu mozna chusteczki zrobic, brzmiał sensownie-----gdzie to mogę znaleźć???


W wątku wiosennym, calineczka chyba podawała jakiś miesiąc temu. Ja moge poszukac, ale juz nie dzis, bo wychodzę w córami, a popoludniami moje życie nabiera rozpedu;)

Agnen
14-06-2011, 13:33
a gdzie można kupić takie myjki?

Gdzies na forum był przepis, jak samemu mozna chusteczki zrobic, brzmiał sensownie-----gdzie to mogę znaleźć???

tu: http://dziecisawazne.pl/jak-zrobic-naturalne-kosmetyki-dla-dziecka/

fijonka
14-06-2011, 13:59
schiselle ja mieszkam w uk, tu te myjki są b.popularne, aż dziwne że w Polsce nie- bo przecież wyrzucanie ton wacików dziennie też nie jest eko. a co to za problem wyprać razem z pieluchami

słoneczny_blask
14-06-2011, 14:20
Naj-naj-naj taniej i najzdrowiej samemu "skólkować" (zawsze mówiłam "misiować" ;) ) waciki z waty z czystej bawełny. Te gotowe są albo drogie albo bawełniano-wiskozowe chyba (nie pamiętam dokładnie jaki był ten drugi składnik, ale chyba wiskoza). "Miśki" najlepiej czyszczą "odbycik" niemowlaczkowi. Do większej powierzchni -pośladków brałam duże prostokątne waciki przekrojone na pół.

fijonka
14-06-2011, 14:21
no nie, najtaniej to jest używać wielokrotnie

Elanna
14-06-2011, 14:33
Tak na marginesie chusteczek nawilżających - lekarz koleżanki ją mocno oburczał, że tego się nie używa w domu tylko w awaryjnych sytuacjach, bo prócz uczuleń lubią się na wrażliwej skórze robić ropnie - a pupa to średnie miejsce do leczenia ropnia :-(
Miseczka z wodą i płatki niemowlęce :-) (tańsze od Dzidziusia są My Baby z Tesco).

livada
14-06-2011, 14:36
Ja kupiłam frotkowe myjki wielorazowe cheeky wipes, cały zestaw - drogie, ale się w końcu zwróci, a zależało mi na maksymalnej wygodzie użytkowania, żeby mi się chłop nie zniechęcił;-) Dokupiłam też trochę welurkowych od forumki w dziale Handmade.

Agnen
14-06-2011, 14:39
no nie, najtaniej to jest używać wielokrotnie
Najtaniej to jest metodą pupa pod kran :P

słoneczny_blask
14-06-2011, 14:44
Najtaniej to jest metodą pupa pod kran :PJak tak zaczęłam, to rachunki za wodę wzrooooooooooooosły. Nie wiem jakim cudem, ale wody idzie wtedy megadużo.

Co do "miśków", to wiadomo, że to nie to samo, co wielorazowe.

kubutkowa
14-06-2011, 14:47
Pupa pod kran!Chusteczki to na wyjscie najwyzej :D

bianka2009
14-06-2011, 14:59
Już zapomniałam jak wygląda chusteczka jednorazowa :) Zrobiłam sobie z flanelki :) Jak kupa to pod kran jak siku to przemywam myjką z woda i do prania z pieluchą wrzucam. Na wyjścia tez zabieram myjki i wodę w sprayu :)

bladykot
14-06-2011, 15:12
ktoś polecał, że jednorazówki nivea można prać, te porowane.

odynka
14-06-2011, 15:12
Tak na marginesie chusteczek nawilżających - lekarz koleżanki ją mocno oburczał, że tego się nie używa w domu tylko w awaryjnych sytuacjach, bo prócz uczuleń lubią się na wrażliwej skórze robić ropnie - a pupa to średnie miejsce do leczenia ropnia :-(
Miseczka z wodą i płatki niemowlęce :-) (tańsze od Dzidziusia są My Baby z Tesco).

no patrz a ja mam trójkę dzieci i używam od zawsze Dzidziusiów różowych i pupy mają jak hmm brakuje mi słowa;) gładziutkie i bez podrażnień jakichkolwiek...

polecam http://nosidla.com.pl/pl,product,2418775,chusteczki,wielorazowe,cheeky,w ipes.html :)

szast.prast
14-06-2011, 15:16
mam flanelowe myjki, z 40 sztuk, kupione tu na forum. chusteczki nawilżane tylko na wyjścia.

Pondo
14-06-2011, 17:11
Wersja najtańsza:)

pocięłam na kwadraty pieluszkę flanelową nożyczkami:) i woda:D z miseczki co by z kranu nie puszczać hektolitrami!

margeritta
14-06-2011, 20:11
kup sobie jakąś miękką frotkę albo pieluszkę flanelową i potnij na kawałki jakie Ci odpowiadają :-)
ja chusteczek nawilżanych raz w życiu użyłam, na początku była woda z olejkiem herbacianym (antybakteryjny) i olejkiem z nagietka (łagodzi podrażnienia) teraz papier toaletowy i mycie jeśli trzeba

Laminatorka
15-06-2011, 19:11
chsteczki nawilżane można wyprac i wtedy nadają się do ponownego uzycia (mi służą jako waciki + miseczka z wodą)

jadoma
15-06-2011, 22:23
niezlamama w wątku o ekokosmetykach podawała przepis na chusteczki do pupy (trochę inny niż ten z dziecisawazne):

A ja polecam chusteczki dla niemowląt. Potrzebne są:
- pół rolki dobrej jakości, grubego, chłonnego, bez żadnych nadruków papierowego kuchennego ręcznika (przecinamy rolkę ręcznika papierowego ostrym nożem na pół),
- 1 łyżka oliwy z oliwek lub oliwy z migdałów,
- 1-2 łyżki delikatnego szamponu dla dzieci,
- 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego lub lawendy (właściwości antyseptyczne)
- około 1 szklanki destylowanej lub przegotowanej wody,
- plastikowy pojemnik z wieczkiem do którego zmieścimy pół rolki ręcznika
Do wody dodajemy oliwę, szampon, olejek eteryczny i delikatnie mieszamy. Rolkę papieru stawiamy w pojemniku i równomiernie rozlewamy naszą miksturę na rolkę. Zamykamy i odstawiamy na kilka minut aż ręcznik dobrze cały nasiąknie płynem. Na końcu usuwamy tekturową rolkę ze środka. Chusteczki bardzo łatwo wyciąga się ze środka rulonu.

Przyznam , ze nie próbowałam, ale zapisałam sobie, bo nieustannie zamierzam:D

taniuka
15-06-2011, 22:57
waciki (najtańsze w tesco)



niestety już zdrożały :( Oprócz Dzidziusia (Cleanic) i Tesco'wych są jeszcze w Rossmannie - Babydream.

Dr.Obinka
15-06-2011, 23:13
niestety już zdrożały :( Oprócz Dzidziusia (Cleanic) i Tesco'wych są jeszcze w Rossmannie - Babydream.

A widzisz, to nie jestem na bieżąco. Ale fakt - już nie używam (a mam jeszcze zapas, bo jak były w tesco to brałam wszystkie z półki ;)), bo teraz już tylko w wannie stawiam i myję prysznicem :)

pania
15-06-2011, 23:28
nie wiem... ja pamietam jak moja cora najstarsza sie urodzila, to chusteczki byly tylko na wyjscia, a normalnie na codzien mylam ja woda i albo pod kranem albo zwykla wata taka zkulkowana.
I bylo ok:)

Fusia
16-06-2011, 00:33
Pomocy, bo zbankrutuję!!! Czego używać zamiast chusteczek nawilżających dla dziecka???
Idą mi w takich ilościach, że mały ma 10 dni, a ja już 3 paczkę mam na ukończeniu.
wody -pupa pod kran i recznikiem wytrzeć-ja chusteczek używam tylko na wyjscia

jul
16-06-2011, 00:48
wielorazowe myjki - ja kupowałam w NappiMe (cudownie miękkie bambusowe), pewnie i inne szyjące mamy szyją, chyba franiszki widziałam; możesz też używać ręczniczków ikea, choć te trochę szorstkie może.

Sihaya
16-06-2011, 09:03
U nas głównie płatki dzidziusia i woda w termos, żeby ciepła była pod ręką. Choć ostatnio wpakowałam dziecia do umywalki ;)

Jak chusteczki to takie (http://www.blizejciebie.pl/chusteczki_nasaczane_bella_happy_jedwab_i_bawelna_-72szt_.html,151_282,1072,1), kupiłam kiedyś z Belli cały karton, 4,22 za paczkę to chyba przyzwoita cena? do tych marki tesco czy rossamann jakoś nie mam przekonania, może bezpodstawnie...

Laminatorka
16-06-2011, 09:37
Babydream z Rossmanna sa lepsze od Belli :D

bladykot
16-06-2011, 13:08
bardzo lubię produkty rossmanowskie i często z nich korzystam.

Agut
16-06-2011, 13:20
Nigdy nie używalam chusteczek ,od poczatku waciki i woda. Uzywamy tych z rossmana. A jak pupa mocno brudna to pod kran :)

mamaHani
16-06-2011, 13:26
myjki bawełniane polecam

Anyczka
16-06-2011, 13:43
U nas też tylko woda (czasami z mydłem dzieciowym) i wielorazow emyjki. Polecam te od sylviontka z forum i ze strony www.franiszki.pl.
Chusteczki na wyjazdy. Nic się nam od nich nie dzieje, ale po co?

JustNik
16-06-2011, 14:08
a gdzie można kupić takie myjki?

rekawice-myjki sa fajne a tanie; ja mam 10 czy 15 szt (chyba 5 kompletow) i wystarcza spokojnie; piore z pieluchami.
np tu w JYSK http://www.jysk.pl/97/98/2022500/a/catalog

no i pod kran, nawet poza domem, nawet w kawiarni jest w lazience umywalka i woda, a wytrzec można tetrówką, zawsze jakas masz przy sobie

schiselle
25-06-2011, 18:24
niezlamama w wątku o ekokosmetykach podawała przepis na chusteczki do pupy (trochę inny niż ten z dziecisawazne):

A ja polecam chusteczki dla niemowląt. Potrzebne są:
- pół rolki dobrej jakości, grubego, chłonnego, bez żadnych nadruków papierowego kuchennego ręcznika (przecinamy rolkę ręcznika papierowego ostrym nożem na pół),
- 1 łyżka oliwy z oliwek lub oliwy z migdałów,
- 1-2 łyżki delikatnego szamponu dla dzieci,
- 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego lub lawendy (właściwości antyseptyczne)
- około 1 szklanki destylowanej lub przegotowanej wody,
- plastikowy pojemnik z wieczkiem do którego zmieścimy pół rolki ręcznika
Do wody dodajemy oliwę, szampon, olejek eteryczny i delikatnie mieszamy. Rolkę papieru stawiamy w pojemniku i równomiernie rozlewamy naszą miksturę na rolkę. Zamykamy i odstawiamy na kilka minut aż ręcznik dobrze cały nasiąknie płynem. Na końcu usuwamy tekturową rolkę ze środka. Chusteczki bardzo łatwo wyciąga się ze środka rulonu.

Przyznam , ze nie próbowałam, ale zapisałam sobie, bo nieustannie zamierzam:D


skorzystałam i POLECAM :)

Behemot
26-06-2011, 10:35
dobry ten przepis -pokażę bratowej:)