PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło ERGONOMICZNE Eco Womar



Cobra
07-06-2011, 13:28
Ponieważ osobiście popełniłam instrukcję do prawdziwego ergonomika (sic!) Womaru oraz byłam jedną z forumek, które pomagały przy jego projektowaniu, to sobie napiszę, a co!

Pojawił się ergonomik, a właściwie dwa. Oficjalna premiera będzie 11-12 czerwca 2011 na targach Mother&Baby w Warszawie.

Mam szczerą nadzieję, że jest to przełomowy moment w historii tej firmy i od teraz zaczną produkować dobre i przede wszystkim bezpieczne nosidła dla dzieci :ninja:

To tyle wstępu a teraz do rzeczy. Nosidła są dwa, znaczy dwa modele Eco1 i Eco2.

Ja mam ten Eco1.

PLUSY:
- miękki materiał
- zapięcie pasa biodrowego na boku a nie na środku (wreszcie klamra nie wrzyna mi się w sadło na brzuchu chociaż nie wiem czy osobom leworęcznym będzie wygodnie go zapiąć)
- sama klamra z zabezpieczeniem sensownym a nie tak beznadziejnym jak w manduca gdzie ja przynajmniej nie jestem w stanie odpiąć jej jedną ręką, zwłaszcza gdy mi się spieszy
- wydłużony kapturek na karku i do tego można go dowolnie przesuwać
- "pętle" przy końcach pasa biodrowego na zaczepienie np. torebki tokidoki
- dość wysoki panel ale da się większemu dziecku wyjąć rączki i nie obetrą się pod paszkami tak bardzo jak w timaru
- pasy ramienne; wydawało mi się, że są zbyt miękkie i po dłuższym spacerze będą mnie bolały ramiona (również ze względu na to, że są jednak ciut za długie dla mnie) ale jestem mocno jestem zaskoczona (pozytywnie) - są mięciutkie ale wygodne, nie bolało mnie kompletnie nic
MINUSY:
- dla mnie zbyt krótki pas biodrowy; ja rozumiem, że jestem "rozłożysta" więc większość dziewczyn (tych szczuplejszych) by się nie zapięła w nim gdyby był dłuższy), niemniej jednak IMO powinien być przedłużony co najmniej jeszcze o jakieś 20 cm (po 10 z każdej strony)
- śliniak; nie bardzo wiem jak go przypinać, bo do pasów ramiennych? ale co to wtedy otaczałby szyję dziecka...? idea niby zrozumiała ale jakoś nie podoba mi się zupełnie
- dla mnie jeszcze zbyt długie pasy ramienne, przydałoby się je móc jeszcze bardziej skrócić ale podobno w tym modelu Eco2 jest taka możliwość wiec muszę się przyjrzeć mu na targach
NIE WIEM CZY PLUS CZY MINUS (jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji):
- tzw. pasy bezpieczeństwa; nie przeszkadzają dziecku (a wręcz wyściełają miękko pod kolankami) i chociaż przynajmniej u Pyzy nie wymuszają jakiejś pozycji to raczej trudno wpinać w nie dziecko i dla mnie jest to jakaś kompletna pomyłka i porażka. Za to są rewelacyjne IMO do podczepienia w zimie polarka celem zacieplenia nosidła i przeróbki go na wersję zimową :ninja: latem możne jakiś cienki frotek albo co? ;) tudzież jeszcze do innych celów, których nie wymyśliłam ale z czasem na pewno to zrobię :mrgreen:
- wypełnienia panela; jest takie "puchate" w częściach bocznych i pod karkiem dziecka, na plecach jest już cienkie; nie wiem czy nie będzie w nim za ciepło na dłuższą metę ale co fakt to fakt - DOPISEK: w ciągu dwóch godzin spaceru w temperaturze 27 stC w cieniu nie było nam za gorąco
- kieszonko-piórnik na pasie biodrowym; super, że nie na plecach dziecka i wreszcie można schować telefon a nie tylko bilet ZTM ale bezużyteczny przy noszeniu na plechach, chyba że ktoś ma małpie ramiona i potrafi sięgnąć tak daleko do tyłu :twisted: - jak na razie IMO najlepszą kieszonkę ma ErgoBaby
Generalnie nosidło Eco1 jest fajne i wygodne a jeśli potwierdzi się plotka o jego cenie, to będzie to godna uwagi alternatywa dla innych nosideł.

A ponieważ wątek bez fotek się nie liczy :mrgreen: to proszę:

PRZÓD:

https://lh3.googleusercontent.com/-n-lHNyr2X1Q/Tev2jmoN63I/AAAAAAAAHis/pp-28C08-QU/s400/DSC02363.JPG

SPÓD:

https://lh6.googleusercontent.com/-o60KfBPlzrc/Tev2neD9YAI/AAAAAAAAHiw/pUfbsvZzqa0/s400/DSC02364.JPG


W AKCJI NA 19 miesięcznej Pyzie:

https://lh6.googleusercontent.com/-wPaw9dZnosE/Te4KjBnrcLI/AAAAAAAAHi0/9TrHrFbjlF4/s400/DSC02368.JPG


Uwaga! uprzedzając wszelkie dalsze pytania i ucinając wszelkie dalsze dyskusje oficjalnie oznajmiam, że poza napisaniem instrukcji i konsultacjami przy projektowaniu ergonomika nie mam nic wspólnego z tą firmą! :ninja: A ponieważ od zawsze powtarzam, że działa mi na nerwy nie firma a jej produkty, to tym bardziej jestem zadowolona z faktu, że tym razem chcieli zrobić coś dobrego i odważyli się (bo jest to nie lada odwaga, moje drogie panie i panowie) poprosić o pomoc dziewczyny od nas z forum. :applause:
Ja nie wiem czy bym się na taki krok zdobyła, gdybym robiła do tej pory wisiadła... :bduh:

POST SCRIPTUM:
może uda mi się wydębić jedno nosidło na testy to puściłabym na forum...

Kreska
07-06-2011, 13:35
proszę proszę :applause:
firma idzie w dobrą stronę ;)

a czym się ma różnić eco 1 od 2?
i jakie to plotki o cenie? ;)

no i gratuluję udziału w słusznej sprawie :)

mamafranka
07-06-2011, 13:38
mam nadzieje na testy, chętnie bym wypróbowała
i podoba mi sie wzór, lubie takie obiciówki:mrgreen:

Cobra
07-06-2011, 13:39
no wlaśnie ponoć różnią się:
- regulacją długości też na pasie ramiennym (jak w manduca)
- kieszonką
- chyba (ale podkreślam chyba) materiałem
i... resztę sprawdzę na targach

antonina
07-06-2011, 13:39
nono noo fajnie wyglada :) a cenowo jak to wyglada??

Cobra
07-06-2011, 13:40
no ja słyszałam tylko plotki, że ma być w przedziale 100-200 zł ale nie znam szczegółów.

A i pierwsze instrukcje będą podobno czarno-białe bo coś tam z nimi nawaliło w drukarni (jeśli dobrze ich zrozumiałam) i prosili mnie o zgodę wydruku bez koloru. Ale później już mają iść w kolorze. Chyba nie zdążyła drukarnia do targów... ważne że jest instrukcja :)

panthera
07-06-2011, 13:41
no, robi pozytywne wrażenie, tez bym chętnie potestowała.
ciekawe jaki zakres kilogramowy ma to nosidło. :)

Cobra
07-06-2011, 13:49
no, robi pozytywne wrażenie, tez bym chętnie potestowała.
ciekawe jaki zakres kilogramowy ma to nosidło. :)

ja napisałam, że od momentu w którym dziecko siedzi (min 5,5 kg) do 18 kg - oglądałam szczególnie uważnie wszycia panela w pas biodrowy, i jeśli nie zmienia niczego w czasie produkcji seryjnej to zostanie tak jak to co widziałam, czyli wszyty przez całą szerokość panela. Stąd IMO poniesie i 18 kg.

no Damiana już nie poniesie :mrgreen: ale Maciusia możesz śmiało w nie włożyć hihihi <-- jeśli o to pytasz

panthera
07-06-2011, 13:57
j
no Damiana już nie poniesie :mrgreen: ale Maciusia możesz śmiało w nie włożyć hihihi <-- jeśli o to pytasz
:D Damiana to i chusty nie wszystkie poniosą, o moich ramionach nie wspominając (w tej chili waży ok 30 kg co stanowi ponad połowę mojej wagi) ale 18kg to całkiem dobry wynik :)

sakahet
07-06-2011, 14:52
wygląda ciekawie, też bym z chęcią przetestowała

mamuchap
07-06-2011, 15:24
wygląda calkiem przyjemnie:mrgreen:
ja tez chetna do testowania :rolleyes:

matysia
07-06-2011, 16:01
W razie czego ja też chetna do testów.

Filippa
07-06-2011, 16:09
Chętnam do testowania:) A cena jeśli się potwierdzi, to baardzo zachęcająca :)

miracle
07-06-2011, 16:10
wygląda ciekawie ,ale pas biodrowy dla mnie za maly....ale może eco 2 ?to prosim też eco 2 do testów to ja pierwsza:mrgreen:

dankin-82
07-06-2011, 16:10
jeśli chodzi o mnie to wizualnie mam kilka "zastrzeżeń" (ale to bardziej chodzi o moje osobiste preferencje) i bardzo jestem ciekawa wymiarów i Waszych wrażeń po testach

Czy te pasy naramienne są normalnej szerokości czy raczej wąskie?

Jeśli cena okaże się prawdą to całkiem przyjemnie:mrgreen:

Jak się nie mylę to jakoś rok temu było głośno że Womar planuje wypuszczenie ergo i tak czekałam i czekałam aż myślałam że przegapiłam i proszę w końcu jest ;)

mmadzik
07-06-2011, 21:58
BAAARDZO ciekawie się zapowiada :)
Też bym chętnie przetestowała :)

jul
07-06-2011, 22:27
fajnie

czyli teraz będzie można znajomych spokojnie przekonywać do ergonomików - jeśli będą mogli je znaleźć w zwykłych sklepach i w ludzkiej cenie (czyt.nie koniecznie będą mieć poczucie, że próbuję im wcisnąć jakieś dziwne wynalazki, a za to będą mogli obejrzeć, przymierzyć, kupić/zamówić na prezent nowe nosidło, a do tego wszystkiego ja nie będę musiała robić za pośrednika)

Cobra
08-06-2011, 11:15
miałam wczoraj coś jeszcze dodać bo byłam po 2 godzinnym spacerze z 9 i pół kilową Pyzą na pleckach ale wredna i podstępna burza znienacka napadając odcięła mi prąd :evil:

Dlatego dopiero dzisiaj piszę.

Wymiary:
pasy ramienne 8 cm - dla mnie ok bo mi szersze wiecznie z ramion spadały (mam tzw. okrągłe ramiona).

zaraz uzupełnię recenzję, żeby nie szukać po postach

Sania
08-06-2011, 11:25
Ja mam pytania:
po co są te wypełnienia po bokach?
czy klamra na boku nie obciera nóżki dziecka?

jakby co to ja też chętna na testy :)

Cobra
08-06-2011, 11:51
Ja mam pytania:
po co są te wypełnienia po bokach?

może po to, żeby materiał nie obcierał dziecka? :bduh: nie wiem


czy klamra na boku nie obciera nóżki dziecka?
nie, Pyzie nie obcierała

Pondo
08-06-2011, 11:57
Szkoda ,ze nie zdążyli na krakowskie targi:(

Ale, doprawdy ciekawe, bo jak napiszą wszytskie zalety ergonomika , to co , napiszą w ulotce do wisiadła?

PS.Ładne.

Cobra
08-06-2011, 22:52
Wydębiłam nosidło na testy - lecę otworzyć wątek w testach :D

I poprosić administrację o przeniesienie wypowiedzi kto chce testować do niego (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=58124&p=1248152#post1248152) - o ile się tak da wybiórczo bo jak nie to ręcznie skopiuję listę. hmmm zakładam, że ta przedtestowa lista obowiązuje :mrgreen:

modrooczka
08-06-2011, 22:57
ja do testowania! Ja!!! Bardzo jestem ciekawa polskiego produktu o połowę tańszego niż manduca.

bursztynka
08-06-2011, 23:04
i jaaa też prosze :)

mamafranka
08-06-2011, 23:24
super, czyżbym była pierwsza:mrgreen:

Cobra
08-06-2011, 23:47
dziewczyny, przejdzcie na wątek testowy, tam jest lista, tu tylko recenzje

mama-igi-tata
13-06-2011, 07:43
oj to ja czekam na recenzje, czekam.

Cobra
13-06-2011, 10:39
Może uda się namówić Dr.Obinkę, jul, Vernea i Luthienne żeby skrobnęły recenzję bo widziały już i póbowały to moje nosidło...

Vernea
13-06-2011, 23:49
No dobra. To ja piszę o tym drugim egemplarzu Eco2 czyli z pasami regulowanymi podobnie jak w manducy. Mam model jednobarwny w kolorze brązowym (takim jak czekolada mleczna :-) ).
Materiał milusi, mięciusi i bardzo przyjemny w dotyku. Nie odgniata się, nie obciera. Także wrażenia dotykowe super.:lol:
Chyba się nie brudzi jakoś tragicznie bo zostało eksploatowane intensywnie i śladu jakiegokolwiek syfu nie ma.
Nawet przy sporym ciepełku nie było nam jakoś upiornie gorąco.
Pasy naramienne: mięciutkie. Tutaj miałam obawy, czy sprawdzą się przy większym ciężarku. 11,5 kilosów niesie się wygodnie. Prawie 16 kilo też. Przy większym obciążeniu nie sprawdzałam.
Szerokość pasów jak dla mnie bardzo dobra. Klamerki mi się nigdzie nie wżynają, a to jest dużą bolączką dla mnie przy ergonomikach. Czyli jak dla mnie pasy ok.
Ponieważ są miękkie to stosunkowo łatwo układają się do ciała.
Pas biodrowy: Jak dla mnie super. Świetnie wyprofilowany, przemyślany. Nic nie ugniata, nie odgniata. Nie ma kieszonki na pasie, ale i tak mi się takie wynalazki nie przydają, więc szczególnie mi jej nie brakuje. Ogólnie, moim zdaniem, ten pas jest b. fajny chociaż układa się inaczej niż w innych rgonomikach.:bduh:
Klamra: hmmm... W miejscu bardzo dobrym bo w brzuch nie ciśnie, ale ten sposób zabezpieczenia jest trochę denerwujący. To do przesuwania samo mi przejeżdża na pozycję odblokowującą. Czy to wada klamry czy tak ma być:hmm:
Jedyne, co mi zdecydowanie przy pasie nie odpowiada to cienkość taśmy. Jak dla mnie mogłaby być grubsza bo ta się trochę roluje :-(
Kieszonka na panelu - chyba niezbyt przydatna bo cokolwiek by tam nie włożyć to w plecki dziecka ciśnie.
Śliniak: dla mnie bezużyteczny.
Brak kapturka. Taki strasznie niezbędny to on nie jest, chociaż jak młody mi przykimał na plecach to wyglądał dosyć malowniczo z wygiętą do tyłu głową:hide:
Te zabezpieczenia przy panelu jako zabezpieczenie nieprzydatne. Przydały się do zaczepienia pieluchy tetrowej, żeby młody jej nie wywalił.
Aha, już wiem co mnie wkurza. Chestbelt mi strasznie po tych pasach jeździ i jak przerzucam młodego na plecy to mi gdzieś zawsze zjedzie. No i trochę ciężko reguluje mi się długość pasów. Jakoś trudne do opanowania:duh:

To z takich plusów i minusów. A tak bardziej subiektywnie. Bardzo dobrze mi się nosi zarówno młodszego jak i starszą. Dzieciom wygodnie, mnie też. Spokojnie 2 godziny mogę chodzić, a nawet i dłużej. Bardzo się polubiliśmy i efekt jest taki, że aktualnie inne leżą i się kurzą.

Fot ciągle nie ma, ale jest jeszcze jedna uwaga. Ten brązowy kolor jednak łapie zabrudzenia w postaci rozmemłanego ciasteczka :-( Tzn. inne nosidła też łapią, ale od tego dosyć trudno odkleić/odczyścić bez prania :-(

Foty chyba jutro.

lati
30-06-2011, 23:22
:hello:
jak tam recenzje, znajoma zastanawia się nad zakupem :) warto?

Cobra
30-06-2011, 23:36
no właśnie, jakoś cicho na forum ale djdag obiecałą dziś napisać recenzję

dankin-82
01-07-2011, 08:31
no dziewczyny, dawajcie dawajcie bo też ciekawa jestem Waszych opinii ;) i fotyyyyyyy :cool:

djdag
01-07-2011, 12:02
już piszę recenzję, zdjęć nie mam niestety, moje dziecko już zupełnie nie współpracuje, a z lalką jakoś się nie fociłam.

Po pierwsze baaardzo dziękuję za możliwość testowania i obejrzenia z bliska nosidła słynnej firmy na W ;)

Nosidło jest zapakowane w przyjemny wizualnie karton, ogólne wrażenie bardzo przyzwoite, materiał jak najbardziej ok. Nie nosiłam w nim dziecka, próbowałam tylko "zapakować" lalkę.

I teraz moje opnie z "motania":
- Nosidło jest miękkie, nie ma żadnych usztywnień, panel szerszy minimalnie niż w Tuli, węższy niż w Manduce, zagłówek, boki i pasy są wypełnione, jak na mój gust tego wypełnienia jest za dużo.
- Pas biodrowy ok, ja nie mam żadnych specjalnych wymagań, czy klamra jest z boku, z przodu, czy po skosie jest mi kompletnie obojętne. Trudny jest dla mnie sposób dociągania tej klamry, w zasadzie trzeba ją dociągnąć przy ściągniętym nosidle, bo na mnie nie udała mi się ta sztuczka. Kieszonka na pasie biodrowym kojarzy mi się z cinkciarą ;)
- Pasy naramienne wypełnione, wygodne, ale mają potężną wadę: nie da się ich dociągnąć, po maksymalnym dociągnięciu dziecko mi dyndało w okolicy pasa, a ja przecież nie jestem ułomkiem, mam 175 cm wzrostu i rozmiar 38/40... I to dla mnie największa wada tego nosidła.
- Poza tym wewnątrz panela są 2 dodatkowe pasy, nazwane zabezpieczającymi. Producent nakazuje tam włożyć nóżki dziecka (zwiększając odwiedzenie) i zapiąć na nóżce pasek (ściskając nóżkę) - nie wiem, po co to zrobili.
- Wykonanie na pierwszy rzut oka ok, na drugi, w 2 miejscach prują się nitki w nowym nosidle, więc nie wiem, co będzie po dłuższym użytkowaniu.
- ten śliniak to taka niepotrzebna pozostałość z wisiadeł ;)

Reasumując: cena jest bardzo kusząca, te pasy wewnątrz panela można wypruć, natomiast producent musiałby poprawić pasy naramienne i w instrukcji napisać, że trzeba je dociągnąć (teraz o tym nie pisze). No i na allegro i w instrukcji facet ma lalkę bardzo nisko, do buziaka w czółko wiele tu brakuje i to dlatego, że inaczej się po prostu nie da :(
Dla mnie niemożność poprawnego dociągnięcia pasów niestety dyskwalifikuje nosidło.

Cobra
01-07-2011, 20:46
a bo to jest ta wersja dla większych panów pewnie, bez dodatkowego ściągania pasów na ramionach (jak w manduce). Już rozmawiałam z W. o długości tych pasów, mają je skrócić chociaż ja zasugerowałam zostawienie jak jest ale dodanie takiej klamry/przewleczki do pasów naszytych na pasy naramienne (takie cóś jak jest w manduce przy pasie piersiowym, że można mieć ale można zdjąć... :bduh: czy ktoś mnie zrozumiał?)

w tym drugim nosidle (eco2) jest znacznie większa regulacja pasów (na dole i na górze)

Olban
01-07-2011, 22:21
no ale pozwolenie na nosznie przodem :( http://allegro.pl/womar-nosidlo-nosidelko-rainbow-n15-zaffiro-i1683685530.html porażka..

sakahet
01-07-2011, 22:40
no ale pozwolenie na nosznie przodem :( http://allegro.pl/womar-nosidlo-nosidelko-rainbow-n15-zaffiro-i1683685530.html porażka..

ale to nie dotyczy nosidła eco, tylko ich starego produktu; dajmy im szansę na zmiany

Vernea
01-07-2011, 22:59
ale to nie dotyczy nosidła eco, tylko ich starego produktu; dajmy im szansę na zmiany

Popieram gosię83. Oceniajmy konkretny produkt.

Olban
02-07-2011, 01:35
to ja przepraszam... :)

dankin-82
02-07-2011, 09:01
a możecie mi powiedziec jakie wymiary ma to nosidło, głównie chodzi mi o panel

Cobra
02-07-2011, 23:05
szerokość gdzieś już podawałam, długości nie mierzyłam ale teraz Pyza śpi i nie bede skrzypieć chustową szafą :ninja:

mamafranka
09-07-2011, 19:23
dziękuję za możliwość testowania
to i ja piszę recenzję, zdjęć niestety nie mam
- Wizualnie nosidło bardzo mi się podoba, materiał (wzór i faktura) jak dla mnie super

-za duzo wypełnień, ciązko mi było założyć na plecach, Franek plłtał sie w tych wewnętrzynych pasach i to była porażka
- Pas biodrowy ok, ale nie umiałam dociągnąć klamry jak już załozyłam jest dla mnie sposób ta kieszonka na pasie przy noszeniu z przodu ok, ale na plecach to do niczego nie przydatna
- past naramienne ok, dobrze wypełnione, ale nie mogłam ich dociągnąć i Franej wisiał mi za nisko
- sliniak do niczego mi sie nie przydał
- kapturek taki trochę bez sensu, albo ja się z nim nie dogadałam, bo komletnie nie trzyma głowy

Ogólnie nosidło fajne, cena kusząca, ale wymaga kilku poprawek

mamuchap
13-07-2011, 11:02
nosidlo wizualnie ładne, kolorek tez

plusy
+ dobrze wypełniony pas biodrowy. plus za zapiecie klamry na wypelnieniu przez co nie uciska
+ pasy naramienne dobrze wypełnione jak i boki panela

minusy
- za krotki panel. konczył sie ponizej łopatek, przez co moj ruchliwy dwulatek mial za duzo swobody i spokojnie sie odchylał do tylu
- za daleko wypelnione pasy naramienne. mimo ich maxymalnego skrócenia byly za dlugie przez co mały nie byl do mnie "przyklejony" i siedzial za nisko mi na plecach.
- kapturek nie przydatny w momencie zasniecia dziecia. jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi tak, ale nie jako pomoc przy "latającej" główce. przy zamocowaniu go potrzebna pomoc osób trzecich
- zbyt słabe przeszycia gumek okalających pasy. nosidło prawie nowe a szwy juz nie wytrzymmują
- wewnętrzne pasy nie przydatne, szkoda ze nie mozna ich odczepic

nosidło testowane tylko w domu. ze wzgledu na zbyt nisko osadzone dziecko i za duzy luz miedzy nami bałam sie wyjsc na spacer

Cobra
13-07-2011, 19:21
wielkie dzięki za krytyczne uwagi :mrgreen:

kwestia zbyt długich pasów i zbyt małej ich regulacji została już kilkukrotnie poruszana i nawet wysłałam e-mail w tej sprawie i z tego co słyszałam, już pewne zmiany zostają wprowadzone w kolejne egzemplarze.

jeśli dobrze zrozumiałam, to pasy wewnętrzne zostały wprowadzone na życzenie testujących mam... podejrzewam, że mogły to zgłaszać mamy malutkich dzieci, które nie miały wielkiego doświadczenia z nosidłami (ale to chyba nikt od nas z forum, prawda? :ninja:)

a kapturek to moja "wina" - biję się w piersi, że w instrukcji nie napisałam jak zakładać kapturek. Mam nadzieję, że będzie możliwość wprowadzenia poprawek do niej (pewnie w kolejnym dodruku) :hide: poniżej zamieszczam więc oddzielny post z instrukcją zakładania kapturka.

BTW: czy doszycie troczków w jakimś miejscu kapturka pomogłoby w jego używaniu?

mamuchap: a możesz zaproponować jakieś zmiany/rozwiązania w tym nosidle aby było lepsze?

Cobra
13-07-2011, 19:51
Kapturek w Eco1 zakładamy w inny sposób niż standardowe kapturki w nosidłach innych firm dostępnych na rynku. Innowacyjny sposób zakładania kapturka jest wynikiem prac nad tym, aby nawet osoby z bardzo obniżoną ruchomością stawów barkowych mogły go założyć bez skorzystania z pomocy osób trzecich.

1. Kapturek przypinamy do pasów ramiennych z przodu za pomocą troczków z rzepami w taki sposób, aby wnętrze kapturka było zwrócone w naszą stronę a czubek kapturka skierowany był do ziemi.
2. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie ściskać pasów troczkami zbyt mocno, gdyż mogłoby to utrudnić swobodne przesuwanie kapturka
3. Następnie przesuwamy go do tyłu po pasach ramiennych za swoją głowę naciągając na główkę i kark dziecka.

bursztynka
14-07-2011, 14:04
Całą opinię napiszę po testach ale chcę pokazać na szybko co prawda kiepskiej jakości ale zdjęcia.
Czy tylko moim zdaniem moja 14 miesięczna Hania jest na niego za duża ? a przynajmniej do pozycji na brzuchu choć pewnie i z tyłu panel krótki ?


https://picasaweb.google.com/113743039178639590351/WomarEco?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJK3p_KI_a3oVg&feat=directlink

zwróćcie uwagę na "dyndającą główkę ":(

Sania
14-07-2011, 19:11
Całą opinię napiszę po testach ale chcę pokazać na szybko co prawda kiepskiej jakości ale zdjęcia.
Czy tylko moim zdaniem moja 14 miesięczna Hania jest na niego za duża ? a przynajmniej do pozycji na brzuchu choć pewnie i z tyłu panel krótki ?


https://picasaweb.google.com/113743039178639590351/WomarEco?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJK3p_KI_a3oVg&feat=directlink

zwróćcie uwagę na "dyndającą główkę ":(

Jest za duża, a nawet dużo za duża :(

bursztynka
14-07-2011, 23:50
Jest za duża, a nawet dużo za duża :(


no to kurczaki jak to jest że tam ma się zmieścić dzieć do 18 kg ? moja waży 10,500 ok. i ma 14 miesięcy ?

djdag
15-07-2011, 08:54
nosidło się zrolowało pod pupą, spróbuj naciągnąć nosidło tak, żeby rączki wychodziły pod pasami naramiennymi.

dankin-82
15-07-2011, 10:08
jak na moje oko to panel jednak jest za mały, ja nie widzę żeby coś się porolowało :hide:

Vernea
15-07-2011, 10:16
no to kurczaki jak to jest że tam ma się zmieścić dzieć do 18 kg ? moja waży 10,500 ok. i ma 14 miesięcy ?

Nie wiem, jak w będzie w przypadku 18 kilo ale mój młodszy ma prawie 12 i jest ok. Wsadziłam również trzylatkę i na szerokość faktycznie jest u niej dosyć wąskie (ale żaba jest), ale wysokość jest ok (w okolicach pach).

Edit: Przyjrzałam się fotkom. Chyba faktycznie powinnaś małą tak jakby wrzucić głębiej w nosidło. Ten napis zaffiro na panelu powinien byś wyżej a u Ciebie wypada na wysokości pupy.

dankin-82
15-07-2011, 10:37
dziewczyny, jakby któraś mogła podac wymiary panela będę wdzięczna ;)

ja mam dosyc wysokie dziewczynki i u nas jest zawsze problem z doborem panela:twisted:

bursztynka
15-07-2011, 19:54
Dzieki dziewczyny moze jutro uda mi sie pokombinowac bo dzis caly dzien w pracy bylam.

Cobra
15-07-2011, 20:25
Jest za duża, a nawet dużo za duża :(

a my też sie tak nosimy bo inaczej Pyza dostaje wrzaskuna :omg:

bursztynka
18-07-2011, 23:43
Dziękuję za możliwość testowania :) Dzięki :heart:
Przede wszystkim ładnie zapakowane fajny Pan :) na pudełku ...
Nosidło sprawiło na mnie dobre wrażenie jeśli chodzi o materiał jego fakturę i tą miękkość w dotyku - super.
Ja też tak jak dziewczyny uważam za zbędne te pasy w środku tego materiału - nam tylko niepotrzebnie plątał nogi przy pakowaniu się w nosidło.
Założenie samodzielne proste nawet kapturka ale z przodu z tyłu nie umiałam ale zbytnio się nad tym nie głowiłam.
Kapturem może chronić przed czynnikami atmosferycznymi ale na pewno nie podtrzyma głowki dziecka jak widać na moich bardzo kiepskich jakościowo zdjęciach, gdy Hania padła zmęczona testowaniem.

Nie mam niestety nowych zdjęć ale u nas nie dało się podciągnąć wyżej tego panela.

Czyli moja wrażenie:
Podoba mi się ale minus przy dziecko które zasypia bo nie umiem sobie tego jakoś wyobrazić z trzymaniem głowy mojej Hani.

darade
27-07-2011, 10:10
Nosidełko kupiłam jako prezencik
Eco1 zielone - kolorek ładniutki bardziej intensywny niż na zdjęciach womara, materiał bardzo milutki

Cobra
27-07-2011, 11:03
dziewczyny, istnieje możliwość doszycia sznurków/troczków etc do kapturka tak aby mocniej utrzymywał główkę dziecka gdy śpi. :fire:

Gdzie proponujecie go wszyć?

Cobra
16-08-2011, 20:51
ponownie ponawiam pytanie o troczki :D

acha. i NIE JEST OBOWIĄZKOWE :ninja: sadzanie dziecka wewnątrz tych pasów wewnętrznych - ja zawsze sadzam Pyzę NA PASACH, tak jakby ich nie było..

czekam na dalsze recenzje :fire: i FOTOGRAFIE!!! :twisted: :mrgreen:

sakahet
16-08-2011, 22:03
to ja wpisuję zaległą recenzję:

nosidło starannie wykonane, ładna kolorystyka
cieszę się, że miałam możliwość testowania eco2, z większą regulacją ramion, bo inaczej bym w ogóle nie ponosiła
- nie poręczna regulacja długości ramion- by nosić z tyłu musiałam maksymalnie skrócić pasy, a i tak miałam wrażenie, że mam je ciut za luźno; a kiedy chciałam z przodu, z powodu krzyżowego przełożenia pasów z tylu (inaczej mi spadały) musiałam je przestawiać- niestety ciężko się reguluje pasy w biegu, kiedy chce się szybko przełożyć dziecko z tyłu do przodu- miałam taką konieczność raz- choć może ja nie nosidłowa jestem po prostu, chyba wolę mt
- do noszenia na plecach jest wygodne, ale z przodu nie miałam już komfortu użytkowania
- odnośnie kapturka się nie wypowiem, bo nie używałam
- trochę za wysokie w stosunku do szerokości moim zdaniem
- bardzo szeroki i dobrze wypełniony pas biodrowy- dla mnie chyba ciut za duży, ale ja ogólnie jestem drobna więc potrzebuję czegoś mniejszego
- z pasów wewnętrznych nie korzystałam, tzn. sadzałam córę na nich i trochę mi to przeszkadzało- rolowały się trochę
większa osoba powinna mieć zdecydowani więcej komfortu w tym nosidle niż ja
- ale spokojnie mogłam ponosić moje 16 kilo szczęścia i było mi wygodnie

a teraz fotki oczywiście:
najpierw z niespełna 4-latką, którą najpierw wsadziłam w ramach przymiarki- widać, że dla niej nosidło jest dobre na wysokość, a ma ponad 1m wzrostu:
https://lh6.googleusercontent.com/-Tp60FgC_erQ/TkrJhQS2NdI/AAAAAAAABMo/riS7RcuTnsA/s400/PICT0007.JPG%22%20height=%22400%22%20width=%22295% 22

i z 14 m-czną córą:
https://lh6.googleusercontent.com/-s8QtI-xiFOA/TkrJxnrJj9I/AAAAAAAABMs/teP_ZuoDS9k/s400/PICT0016.JPG%22%20height=%22400%22%20width=%22265% 22

Cobra
17-08-2011, 09:33
dzięki :) a pasami to tak jest w każdym nosidle klamrowym, że (o ile w ogóle można pasy ramienne skrzyżować, bo nie w każdym się da :ninja:) to potem jest mnóstwo zabawy z regulacją przy przerzucaniu na tył :duh:

dlatego niektórzy wolą MT :mrgreen:

panthera
19-08-2011, 14:59
nie zgodzę się. regulacja powinna się odbywać jednym ruchem reki, jak i dociąganie. a tu nie potrzebnie dodano klamerkę jak w plecakach, która bardzo utrudnia...ale recenzja od początku :

nosidło bardzo ładne kolorystycznie, obejrzałam dokładnie klamry wszystko dobrej jakości - widać przyłożyli się. materiał mięciutki milutki i wydaje się bardzo mocny. Pasy bardzo dobrze wypełnione, wygodne. Pas biodrowy ma fajne wypełnienie, od zewnątrz sztywniejsze od środka mięciuteńkie.
pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
po założeniu:
jak dla mnie za krótki pas biodrowy (w sensie za krótkie wypełnienie) ale klamra na boku, nie gniecie. jakby wypełnienie było lekko zwężone i zaokrąglone przy końcach....
taśma mogłaby być szersza, ale fajnie ze pomyśleli o zabezpieczeniu (ten przesuwany kwadracik) w tej drugiej wersji tez by było ok.

z największych minusów:
- wewnętrzne paski w panelu - mnie wkurzały, Maciek zahaczał o nie butami, rzepkami, nóżkami zwłaszcza przy wrzucaniu na plecy. (jakbym kupiła nosidło to bym te paski wycięła)
może odpinane zrobić?
- za dużo gąbki w panelu- wypełnienie przy główce i przy nóżkach ok, cała reszta niepotrzebna, chyba ze to ma być wersja jesienno-zimowa :)
- najpoważniejszy minus regulacja pasów. ciężko i wieloetapowo, co sprawia ze nie da się wyregulować pasów po włożeniu dziecka i zapięciu.
model eco2 ratują te dodatkowe ściągane paski u góry - te da się dociagnąc jednym ruchem (ale jak dziecko na plecach to trzeba troszkę gimnastyki lub pomocy drugiej osoby)

a w porównaniu z eco 1 to ten model jest designem bardziej sportowy. ( mnie bardziej zachwyciły piękne hafty na eco1 lub materiały w kwiatowe esyfloresy :)

kieszonka na panelu dobra na chusteczki lub tetrówkę (coś miękkiego i płaskiego)
mi się bardziej podoba ta na eco 1 - ja bym nosiła w niej klucze.
no i w eco 2 brak podtrzymania główki - jak dziecko zaśnie trzeba trzymać ręką.

wielkość : na mojego prawie 2 latka (rozm 86) panel na szerokość węższy niz od kolanka do kolanka, ale to u tak dużego dziecka może być, wysokością - pod paszki, ja bym wolała ciut wyższy.
w skali 1-6 dałabym 4 czyli ok.

aha i dopisze jeszcze instrukcja :thumbs up:- super jakby jeszcze zechcieli zainwestować w szatę graficzną...

Cobra
19-08-2011, 21:34
no a ja zrozumiałam, że chodzi o to, że po rozciągnięciu pasów do krzyżowania potem trzeba je skracać... :bduh: czyżbym miała problem z czytaniem ze zrozumieniem? :omg:

panthera
21-08-2011, 15:25
no a ja zrozumiałam, że chodzi o to, że po rozciągnięciu pasów do krzyżowania potem trzeba je skracać... :bduh: czyżbym miała problem z czytaniem ze zrozumieniem? :omg:
a nie mi chodziło o to mnóstwo zabawy :D
przestawienie np manducy z rozm XS (mój) na XXL (mąż) zajmuje mi ok 5-10 sekund dzięki temu że pasy wydłuża się skraca jednym pociągnięciem.dodatkowo jesli cos jest nie tak (za luźno/ za ciasno) można dociągnąć poluzować juz z dzieckiem w środku. - tez jednym pociągnięciem (podobnie mają tuli i doux doux i w sumie większość nosideł które widziałam, dlatego te dodatkowe klamerki mnie zdziwiły)

Cobra
21-08-2011, 21:13
a ja je odbieram jako dodatkowe zabezpieczenie :mrgreen: zresztą sama dokupiłam i zamontowałam dodatkowe klamerki do Timaru ergo :hide: - jakoś się tak czułam bezpieczniej, bo wolę rozluźnić i popuścić dodatkową klamerkę niż żeby mi się samo suwało (jak to miało miejsce właśnie min w timaru :ninja:)

krasne
23-08-2011, 09:58
z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie Wasze opinie o ergonomiku womar. Rozważam zakup dla malucha (5,5 miesiąca, 9 kg) - kupować? Czy lepiej poczekać na wprowadzenie poprawek a tymczasem wybrać np. ergobaby? poradźcie!

sakahet
23-08-2011, 10:23
z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie Wasze opinie o ergonomiku womar. Rozważam zakup dla malucha (5,5 miesiąca, 9 kg) - kupować? Czy lepiej poczekać na wprowadzenie poprawek a tymczasem wybrać np. ergobaby? poradźcie!

ergobaby ja osobiście nie polecam, bo mi zupełnie nie podpasowało, ale ja je przymierzałam, jak córa miała 8 m-cy i drobna była; już wygodniej mi było w womarze, ale testowałam już przy większym dziecku

dankin-82
23-08-2011, 10:44
z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie Wasze opinie o ergonomiku womar. Rozważam zakup dla malucha (5,5 miesiąca, 9 kg) - kupować? Czy lepiej poczekać na wprowadzenie poprawek a tymczasem wybrać np. ergobaby? poradźcie!


ale dzieciaczek zdecydowanie za mały do tych nosideł :( powiniem samodzielnie siedziec; są inne nosidła dla mniejszych dzieci, lepiej do nich dopasowane

kociakocia
23-08-2011, 10:51
Zgadam się, że można jeszcze przynajmniej miesiąc poczekać zanim zacznie się nosić malucha. W skali życia to zaledwie chwila :)

Cobra
24-08-2011, 10:50
podpisuję się pod przedmówczyniami - poczeaj aż będzie siedzieć (nie jest to tożsame z tym, że samo usiądzie ;) )

ergobaby mam dwa: standard i sport - zdecydowanie lepszy jest womar ale weź ten z regulacjami na górze też (eco2).

A może mieszkasz gdzieś blisko kogoś, kto własnie testuje lub niedługo będzie testował womara z wątku testowego - wtedy sama ocenisz)

AS
24-08-2011, 15:06
Dziękuję za możliwość testowania :) To było nasze pierwsze spotkanie z ergo, więc nie mam porównania z innymi. Odnoszę wrażenie, że ilość gadżetów i dodatków przesłoniła trochę perspektywę na wygodę noszenia.

- super nosi, moje 16kg siedziało ponad pół godziny, a jakby go nie było, bardzo wygodnie wypełnione pasy: biodrowy oraz naramienny
- ładny materiał, wygląda na solidny, miły w dotyku, kolory ładnie skomponowane
- wygodne dla noszonego, Starszak nie chciał wychodzić, bardzo mu się podobało, a Młodszy szybko usnął
- ruchomy pas piersiowy, łatwo można go przesunąć, ale uciska pasy, nie wiem czy po czasie nie będą się odgniatały
- śliniak - niepotrzebny
- brak kapturka (nie znalazłam)
-dość wąski panel w stosunku do szerokości - młodszy miał panel powyżej karku, a na szerokość było ok, u starszaka żabka była mocno umowna...
- nie wiem czy trochę nie zanadto wypełniony zagłówek i góra panela, nie było to zbyt wygodne
- pasy wewnętrzne dla nas bezużyteczne
- mały zakres regulacji pasów naramiennych: roz. 42, 1,70m, miałam wszystkie pasy podociągane na maxa, a musiałam opuścić znacznie niżej pas biodrowy niż by mi pasowało, żeby nie mieć luźnego panela
-pas biodrowy mógłby mieć zaokrąglone końce, czułam rogi na skórze przy noszeniu na plecach
- klamra w pasie biodrowym z kwadracikiem - przy noszeniu na brzuchu Młody tak o nią zawadzał nogami, że przesunął zabezpieczenie, lepsza wg mnie byłaby ta z trzema przyciskami
- dodatkowe klamerki - konieczne, bo inaczej pasy same się luzują pod ciężarem dziecka, za to koszmar pod względem regulacji - nim dopasowałam nosidło, dziecko było dwa razy zmęczone, a ja nadal niegotowa do spaceru
- przy noszeniu na brzuchu z szelkami nieskrzyżowanymi na plecach zawadzałam boleśnie ramionami o klamry

Instrukcja bardzo czytelna, bardzo dokładna, czarno-biała, co mi nie przeszkadzało, jednak napisana miejscami trochę niegramatycznie po polsku.
Ładnie wykonane opakowanie.

Liv
26-08-2011, 23:07
edit - recenzję usuwam z powodów organizacyjnych

modrooczka
09-09-2011, 20:57
Dziękuję za możliwość testowania.
Materiał miły w dotyku, ładny kolor.
Wypełnienia miękkie, trochę dla mnie za krótki ten wypełniony kawałek na biodrach.
Pasy wewnętrzne raczej Zuzkę irytowały, więc sadzałam na nich. Generalnie ona jest chyba za mała (1rok i 3 mce, ale jest drobna). Lubi mieć ręce wyjęte od góry, więc wysoki panel strasznie ją wściekał, dlatego krótko wytrzymała, nawet fotek nie porobiłyśmy.
Niektóre paski trudno dociągnąć: ten na plecach bardzo ciężko regulować, podobnie reszta. Wolałabym żeby paski dociągały się jednym ruchem i jedną ręką.
Nie wiem, dlaczego (w manducy tak nie mam) ale mimo zapiętego paska z tyłu nosidło zjeżdżało mi z ramion. Albo coś źle zapięłam, albo coś jest nie tak.
Śliniaczek ja dla nas zbędny.
Instrukcja czytelna, przystojniak z pudełka zachęcający :-)

bojzanka
24-09-2011, 22:31
no to ja:
- nosidło bardzo ładne, milutkie w dotyku, miękkie
- bardzo spodobało się mojemu partnerowi, który w chustę nie lubi być motany - tak naprawdę rozmiar nosidła był dopasowany bardziej do niego, dla mnie wydawało się jakoś za duże, nie mogłam dociągnąć pasów na tyle, żeby uzyskać wygodną wysokość. chyba za długie pasy dla mnie (160cm wzrostu), mimo max dociągnięcia,
- trudno mi się dociągało, niemożliwe było dociąganie z Małą w nosidle, musiałam ustawić wszystko przed założeniem, a i tak było mi jakoś trudno te wszystkie pasy poustawiać,
- Mała mi utonęła w nosidle, a ponieważ jest dość drobna na 7 miesięcy, denerwowała się, że nic nie widzi, bo główkę okalał gruby materiał,
- wewnętrzne pasy tylko utrudniały wkładanie dziecka w nosidło, zrezygnowałabym z nich...
- sprzączka na plecach to wyzwanie, jak szłam ulicą i Mała już miała dosyć, nie mogłam jej sama wypiąć z nosidła - stresujące to było,
- ogólnie fajne nosidło, trochę potrzebuje dopracowania w sposobie dociągania i mocowania.

Bardzo dziękuję za możliwość testowania!

Celebrianna
30-09-2011, 21:32
Nosidło na pierwszy rzut oka wydaje się fajne. Miły materiał, miękkość, ładnie wykonany, wszystko profesjonalnie. Niestety, w noszeniu już nie jest tak miło... do tej pory narzekałam na paski w manduce, ale po tym nosidle z Womaru mogę je jedynie chwalić.
Paski mają podwójne klamry, co niemal uniemożliwia dociąganie już z dzieckiem w środku. Co prawda w instrukcji jest mowa o tym, żeby pasy dociągnąć na sobie najpierw...ale zupełnie nie wyobrażam sobie tego. Dociągnę za mocno i co? muszę dziecko wyciągnąć, żeby zmienić ustawienie. Poza tym, ja noszę często w nosidle w różnych pozycjach - zmiana nawet dwa razy dziennie ustawień, to masakra. Nie wspomnę już o różnych noszących - tato i mama w innych rozmiarach (mój małż ma 2m wzrostu, ja 1,6 :-)).
Nosidło było trochę za nas za wąskie w panelu - nóżki nie były podparte do kolanek.
Na plus dodam, że gdy już jakoś, po bólach dociągnęłam pasy, w nosidle nosiło się dość wygodnie. Może, jak ktoś nie musi zmieniać ustawień, to może być całkiem niezłe nosidełko. Zdjęcia niestety nie mam, bo tak byłam wyczerpana zakładaniem, że miałam tylko :ninja: w oczach...

kachna_zg
21-10-2011, 18:26
i ja w końcu muszę zaległą recenzję napisać :)
Nosidło na pierwszy rzut oka wygląda bardzo sympatycznie, jest mięciutkie, kolorowe.
Niestety mam wrażenie, że materiał jest zbyt delikatny i będzie się rozłaził w miejscach wszycia pasów :( Regulacja pasów to koszmar, nijak tego nie można na sobie podociągać. Panel w stosunku do szerokości jest dość wysoki. Zoja należy do drobnych dzieci, w wieku 9 miesięcy waży około 7kg i niestety panel już nie starczał od kolanka do kolanka, za to na wysokość to wpadała tak głęboko, że nic nie widziała... Udało nam się raz wyjść na dłuższy spacer i niestety po jakimś czasie zrobiło się niewygodnie, chyba przez kiepsko wypełnione pasy naramienne(gąbka w nich jest strasznie delikatna i po dłuższym noszeniu pasy zaczęły nam się zwijać).
Zdjęć tym razem nie mamy, mąż pracował w takich godzinach, że nie mieliśmy jak zrobić. Dziękuję za możliwość testowania

dorcik81
29-10-2011, 14:25
wypadało by napisać parę słów...
tak naprawdę to pierwszy ergonomik w którym miałam okazję ponosić (wcześniej przymierzałam AP)więć porównania z innymi nie mam
nosidło wykonanie ładnie,miłe w dotyku,ładnie dobrane kolory,panel miękki,pasy całkiem fajnie wypełnione,łatwo się zapinały i całkiem dobrze dociagały
mimo to komfort noszenia taki sobie,ja osobiście wolę mt

procella
12-12-2011, 11:34
Przede wszystkim dziękujemy za możliwość testowania :)

mam duży sentyment do Womaru - miałam od nich pierwszą chustę...

do rzeczy
Zalety:
1) gustownie uszyte;
2) bardzo wygodne ( Krzys 12 kg);
3) możliwość krzyżowania pasów;
4) możliwość noszenia na biodrze; :high:
5) dobrze wypełnione ( pasy i brzegi nosidła)
6) dokładna instrukcja;
6) gumeczki na pasy ( moje ulubione )
Wady
1) trochę skomplikowane;
2) źle reguluje się pasy z dzieckiem wewnątrz
3) brak kapturka;

+ uwagi dodatkowe
1) śliniak nie potrzebny;
2) pasy dodatkowe - denerwujące i nie potrzebne;

odynka
14-01-2012, 19:04
ja poki co foty - recenzyja jak usna potffory;)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/380865_343821552297329_100000084600123_1521840_985 021550_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/394608_343821578963993_100000084600123_1521841_165 7271768_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/390161_343821685630649_100000084600123_1521845_100 1391753_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/395545_343821712297313_100000084600123_1521846_158 8624880_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/391120_343821862297298_100000084600123_1521850_943 511254_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/375285_343822085630609_100000084600123_1521852_112 0980293_n.jpg

Cobra
14-01-2012, 23:41
eeehhh, piękniejesz kobieto z miesiąca na miesiąc :ninja: zamiast się starzeć to z upływem czasu wyglądasz coraz lepiej - to niesprawiedliwe! :twisted:

odynka
15-01-2012, 13:52
eeehhh, piękniejesz kobieto z miesiąca na miesiąc :ninja: zamiast się starzeć to z upływem czasu wyglądasz coraz lepiej - to niesprawiedliwe! :twisted:

o mamo :oops: dziekuje choc wcale sie tak nie czuje;) ale podobno matki blizniakow starzeja sie wolniej;)

a teraz nt:

dla mnie podstawowym i chyba najwiekszym minusem jest pas biodrowy... za gruby i za krotki, to ze jest tak gruby powoduje iz te pasy czarne wrzynaja sie w cialko a ja takowe posiadam:P

druga rzecz, ktorej moglo by nie byc to te pasy w srodku, ale w manduce tez mnie drazni ten wklad dla niemowlaka... dla mnie po prostu jest to zbyteczne bo niemowlecia w to nosidlo bym nie wlozyla...

generalnie material bardzo miekki,mily w dotyku i przyjemny w noszeniu, panel fajny - ja lubie takie wyzsze aczkolwiek w zaglowku jest duzo wypelnienie a glowki dobrze nie podtrzymuje gdy dziecie usnie...

wqrzalo mnie zapinanie na biodrze, za to bardzo spodobal mi sie patent z zabezpieczeniem rozpinania klamry przy pasie biodrowym.

sliniak od czapy;)

nosilo nam sie wygodnie i milo zaskoczyla mnie szerokosc panela - w zalaczeniu foty porownawcze z manduka;)

aha - pudlo ladne aczkolwiek jakos nie widzi mi sie by Pan na focie z przodu mial to malenstwo w tym modelu;) toz moim panel jeszcze wysoko siega - takie malenstwo by mi sie utopilo zapewne;)

instrukcja w porzadku.

uwazam, ze firma idzie w dobrym kierunku:)

obiecane porownanie szerokosci i dlugosci panela i pasa biodrowego:

http://odimage.pl/dn-1213265720976.png

http://odimage.pl/dn-1013265721003.png

http://odimage.pl/dn-413266283380.png

dziekuje za mozliwosc testowania - nadal szukamy nosidla idealnego;)

m_nika
02-02-2012, 13:47
witam :D

Mam dylemat i chciałabym się poradzić/prosić o pomoc :D
Jestem początkującą mamą 3,5-miesięcznego Filipa i zaczynam rozglądać się za nosidełkiem dla niego. Wiem już, że powinno być to nosidełko ergonomiczne, więc zastanawiałam się nad dwoma firmami: Womar i Tula. Z Womaru modele eco1 i eco2; z tuli-to chyba wszystko jedno:wink: przeczytałam dużo opinii na forum, ale nadal nie wiem, co zdecydować...czy mogę liczyć na pomoc/rady?
Filip rośnie jak na drożdżach. Ma 3,5 miesiąca, ale waży już ok. 7 kg i nosi rozmiar 62/68.

Pozdrawiam :D

sakahet
02-02-2012, 17:45
witam :D

Mam dylemat i chciałabym się poradzić/prosić o pomoc :D
Jestem początkującą mamą 3,5-miesięcznego Filipa i zaczynam rozglądać się za nosidełkiem dla niego. Wiem już, że powinno być to nosidełko ergonomiczne, więc zastanawiałam się nad dwoma firmami: Womar i Tula. Z Womaru modele eco1 i eco2; z tuli-to chyba wszystko jedno:wink: przeczytałam dużo opinii na forum, ale nadal nie wiem, co zdecydować...czy mogę liczyć na pomoc/rady?
Filip rośnie jak na drożdżach. Ma 3,5 miesiąca, ale waży już ok. 7 kg i nosi rozmiar 62/68.

Pozdrawiam :D

w tych womarowych eco jeszcze się utopi- one są wysokie; tula jest trochę mniejsze,
ale nosidło polecam dopiero jak Filip zacznie siadać

Cobra
02-02-2012, 18:55
popieram rozmówcę :)

m_nika
02-02-2012, 21:17
Tak, wiem, że jeszcze za wcześnie, ale zastanawiam się nad zakupem przyszłościowo bardziej. Teraz mam po prostu przeznaczone na to pieniądze i chcę kupić, póki się nie rozejdą magicznie :)
Ale które lepsze?

sakahet
02-02-2012, 21:26
Tak, wiem, że jeszcze za wcześnie, ale zastanawiam się nad zakupem przyszłościowo bardziej. Teraz mam po prostu przeznaczone na to pieniądze i chcę kupić, póki się nie rozejdą magicznie :)
Ale które lepsze?

najlepiej jakbyś mogła sobie przymierzyć oba; mi w eco womarze nie było za wygodnie, bo jestem drobna, a córa mi się topiła, choć miała już ponad rok- zresztą w tym wątku są zdjęcia :) w tuli było mi ok

m_nika
02-02-2012, 22:34
No to powiem tak: tulę mierzyłam :) Ja mam 1,73 m wzrostu, mój mąż 1,90 m i podejrzewam, że nasz syn, jeśli utrzyma tempo wzrostu, będzie wysoki :) Zwłaszcza, że na długość jest już teraz jak jego ponadpółroczni koledzy. I zastanawiam się, które dłużej wykorzystamy i będzie praktyczniejsze.

sakahet
02-02-2012, 22:42
No to powiem tak: tulę mierzyłam :) Ja mam 1,73 m wzrostu, mój mąż 1,90 m i podejrzewam, że nasz syn, jeśli utrzyma tempo wzrostu, będzie wysoki :) Zwłaszcza, że na długość jest już teraz jak jego ponadpółroczni koledzy. I zastanawiam się, które dłużej wykorzystamy i będzie praktyczniejsze.

tylko pytanie czy jak będziesz chciała zacząć w ergo, gdy synek będzie miał ok 7 m-cy, czy womar nie będzie jeszcze za wysoki, bo szerokość mają chyba podobną;
a jak Twój Filip będzie miał długie nogi to i tula standard i womar eco, mogą szybko okazać się za wąskie i wtedy lepiej się przesiąść na wersję todler lub uszyć nosidło/ mt na wymiar

reni
02-10-2012, 11:52
musze więcej poczytać bo nsidła interesujące cenowo

Cobra
02-10-2012, 21:50
podjedź do mnie, to przymierzysz ;) daleko nie masz :)

reni
03-10-2012, 10:01
podjedź do mnie, to przymierzysz ;) daleko nie masz :)

sprawdzę gdzie to i pomyślę
napisałam do womaru ale nie odpowiedają

Cobra
03-10-2012, 13:07
napisałam do womaru ale nie odpowiedają

rzadko to robią, lepiej zadzwonić

reni
03-10-2012, 13:30
rzadko to robią, lepiej zadzwonić

a to dzięki za info

Atorianna
15-05-2013, 22:20
Odswiezam temat.

Może ktoś ostatni my czasy przymierzał to nosiło? Jest atreakcyjne cenowo i się nad nim nawet zastanawiam.jestem wprawdzie na tule wstępnie zdecydowana, ale tu mi bardziej cena by odpowiadała :roll:

Będzie raczej służyło do jakiś weekendowych wycieczek .

villemko
23-06-2013, 21:07
Odswiezam temat.

Może ktoś ostatni my czasy przymierzał to nosiło? Jest atreakcyjne cenowo i się nad nim nawet zastanawiam.jestem wprawdzie na tule wstępnie zdecydowana, ale tu mi bardziej cena by odpowiadała :roll:

Będzie raczej służyło do jakiś weekendowych wycieczek .

Witam, i ja jestem zainteresowana. Bardzo się napaliłam na to nosidełko, bo koniecznie chcę synka w czymś nosić - początkowo miała to być chusta ale stwierdziłam że nie dam rady motać go na sobie. więć stanęło na nosidle. Ten womar eco bardzo mi podpasował ale nie mogłam się zdecydować który model wybrać czy eco czy eco 2 - po przeczytaniu tego wątku mój entuzjazm trochę opadł - te wszystkie posty o kiepskim dociąganiu ramiączek - i teraz już sama nie wiem czy kupowąć to czy jakieś inne. Womar jest przystępny cenowo - ponad 300 zł to już dla mnie za dużo - chyba ze wychaczę używane .
A i jescze jedna rzecz na zdjeciach przystojniak nosi niemowlaka... wy piszecie że to zdecydowanie za wcześnie -w jakim nosidle będę mogła nosić swojego 3 m brzdąca? dodam że ekspresowo rośnie wąży 7,5 kg i jest dość "wysoki"- ja mam 172 ojciec 185

Elanna
23-06-2013, 21:45
Witam, i ja jestem zainteresowana. Bardzo się napaliłam na to nosidełko, bo koniecznie chcę synka w czymś nosić - początkowo miała to być chusta ale stwierdziłam że nie dam rady motać go na sobie. więć stanęło na nosidle. Ten womar eco bardzo mi podpasował ale nie mogłam się zdecydować który model wybrać czy eco czy eco 2 - po przeczytaniu tego wątku mój entuzjazm trochę opadł - te wszystkie posty o kiepskim dociąganiu ramiączek - i teraz już sama nie wiem czy kupowąć to czy jakieś inne. Womar jest przystępny cenowo - ponad 300 zł to już dla mnie za dużo - chyba ze wychaczę używane .
A i jescze jedna rzecz na zdjeciach przystojniak nosi niemowlaka... wy piszecie że to zdecydowanie za wcześnie -w jakim nosidle będę mogła nosić swojego 3 m brzdąca? dodam że ekspresowo rośnie wąży 7,5 kg i jest dość "wysoki"- ja mam 172 ojciec 185

Najlepiej by było w ogóle nie wsadzać tak małego dziecka w nosidło (chusta na początku wydaje się przerażająca, ale to bardzo szybko mija). Jeśli już musisz, poszukaj wątków o ergonomikach dla małych niemowląt (tam były opisywane nosidła, które by się ewentualnie nadawały dla niesiedzacych dzieci).
Używanych jest sporo w dziale "sprzedam", zresztą - ergonomika po zakończeniu noszenia sprzedasz tu bez problemu i odzyskasz sporą część kasy, a womaru nikt nie kupi ;-)

Aaa propos pytania w czym ponosisz większe dziecko - dziś miałam dwie godziny na plecach swojego 14-kilowego synka. W manduce :-)

villemko
23-06-2013, 22:51
Czyli reasumując:
- dziecka, które jeszcze samo nie siedzi i nie trzyma główkę nie ponoszę w żadnym nosidle ?
- Seria womar eco nie jest polecana...? - rozumiem że są lepsze nosidła?

Wezmę się do czytania wątków o innych nosidłach póki co widzę że polecacie:
- tula/tuli
- manduca
i w nich też mogę nosić dopiero siedzące dziecko?