PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - chusta elastyczna



Naniby
06-06-2011, 11:17
Czesc dziewczyny!:)
Z gory przepraszam za brak polskich literek, ale wywialo nas na chwile do Szwecji i te komputery takiego dobrodziejstwa nie posiadaja...
Postanowilismy sie zaczac chustowac i z roznych wzgledow padlo na chuste elastyczna. Cala wiedze na temat wiazania mam z internetu, nigdy nie widzialam tego na zywo, stad moja prosba o konstruktywna krytyke mojego pierwszego wiazania.Tak sie omotalismy (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5423c3f375876c5d.html)
Szymek ma 12 tygodni, absolutnie nie chce lezec, tylko pragnie zwiedzac swiat. W chuscie przez pierwsze 15 minut bylo w porzadku, pozniej chwilke poplakal i zasnal na jakas godzinke. Obudzil sie z placzem, wiec go od razu wyjelam, ale u taty na rekach zaraz zasnal i spal drugie tyle.
Powiedzcie mi: bylo mu niewygodnie? Byl zle ulozony? Czy po prostu sie musi przyzwyczaic? Nie chce go zniechecic na samym poczatku naszej chstowej przygody, wiec ratujcie!:)

Mayka1981
06-06-2011, 13:57
Witaj :)

Wygląda bardzo ładnie, ewentualnie może ciut luźno ale pozycja i wysokość naprawdę ładna:D

Być może kwestia "nowosci" dla Twojego synka, być może kwestia wieku ;)
Rozumiem, że cały czas spacerowałaś? Prawdopodobnie po obudzeniu gdybyś chwilkę pochodziła zasnąłby dalej...

Naniby
06-06-2011, 14:42
Bardzo dziekuje:) Z wieksza wiara w siebie bede trenowac dalej.
To nastepnym razem jak bedzie taka sytuacja sprobuje dluzej poczekac - moze faktycznie zasnie znowu.
Wydaje mi sie, ze moj dziec nie przepada za zabka - najlepiej jest jak mozna swobodnie pomajtac nozkami (oczywiscie wszelkiego typu wisiadlom mowimy stanowcze i zdecydowane NIE!). Jest zdeklarowanym przytulakiem, ale co chwike potrzebuje troche przestrzeni, zeby sie przeciagnac, wyprostowac wszystkie cztery peciny, a chusta mu to uniemozliwia... Przyzwyczai sie?


Probowalismy znowu - wierci sie i prezy, jakby mu bylo ciasno i niewygodnie. Tanczenie i spiewanie pomaga na krotko - moze pol minuty:( Co jest nie tak?

Mayka1981
06-06-2011, 18:34
Wiesz to dość kiepski czas na chustowanie ;) tzn z moich obserwacji wynika że 3/4 miesiąc to "bunt chustowy" czy jak to nazwać, dziecko więcej widzi, powoli robi się "mobilne" i chce eksplorować...

Moim dzieciom jedyne co pomagało to wyjście z domu i marsz, żadne tam tańce i śpiewy, grzechotki etc, po prostu regularne kołysanie w czasie spaceru - przez czas jakiś chusta nie nadawała się na użytek domowy...

Naniby
06-06-2011, 18:53
Dzieki, sprobujemy - faktycznie na spacerze bylo lepiej:) W takim razie cycus, chusta, spacer i spanko to nasz plan na jutro. A jak wrocimy do kraju, to pewnie poszukamy jakiejs chustomamy w Krakowie, zeby zobaczyla, jak to u nas wyglada na zywo.
Bardzo, bardzo dziekuje!

Mayka1981
06-06-2011, 23:12
Ależ proszę ;) ale jak wrócicie do kraju to się pewnikiem na tkaną przerzucicie bo upały u nas ostatnio... :)

Naniby
07-06-2011, 07:35
Wierz mi, tutaj tez upaly straszne! Niestety w okolicy nie udalo nam sie znalezc tkanej chusty, a ja bylam zdesperowana, bo moj maly odkrywca nie akceptuje innej formy poznawania swiata, jak z wysokosci moich rak;)
A mysle, ze chusta tkana bedzie jednym z pierwszych zakupow po powrocie do Polski:D