PDA

Zobacz pełną wersję : Wielo na start - co wybrać



art-butik
02-06-2011, 10:31
Chciałabym spróbować wielo, ale jestem w temacie w ogóle nie obeznana. Czytałam o pullach, otulaczach, kieszonkach, wkładach i jestem zakręcona, bo nie wiem co i jak, co do czego się wkłada, jak wybrać najlepszy 'starter', ile czego trzeba kupić z bardzo ograniczonym budżetem.Co się najbardziej opłaca? Macie jakieś polecone sklepy???Czy tutaj czy na all? Myślę nawet o jakiś używanych.
Moje dziecię waży między 9,5 a 10 kg w tym momencie. Myślę na razie o pieluchach na dzień, na noc mogę na razie pampersy zakładać. Dziewczyny pomóżcie, jestem zdesperowana, bo na pampersy majątek wydaję.

ala
02-06-2011, 10:32
przejrzyj bazarek, jeśli CI się nie sprawdzą dużo nie stracisz :)

espejo
02-06-2011, 10:39
Z wlasnego doswaidczenia, bo tez zaczynalam pozno
- zaczelam od 2 szt, bo sie balam i nie mialam kasy, potem stopniowo robilam zakupy - zamiast jednorazowek
- cos prostego w uzyciu na poczatek - moze aio, kieszonka? - ale mozesz tez i taniej - tetra w prostokat i welniany otulacz ale nie gacie (na lato) lub inny polecany
- kazdemu pasuje cos innego - musisz sama sprobowac i szukac najlepszego dla was rozwiazania - dlatego polecam dobre choc drogie, ale w razie czego sprzedasz - cos sie na pewno zwroci, zuzutych pampersow sprzedac sie nie da:)

aaa i jest fajny poradnik, slowniczek - tam wszystko fajnie opisane - co do czego się wklada:)

jadorota
02-06-2011, 10:42
Tyle ile nas używających tyle pewnie opinii. Twoje dzieci pewnie już chodzące wiec mi trudno doradzić. Ja używam flipa plus tetra oraz kieszonek. Te na allegro kupione całkiem dobrze się sprawdzają no i popatrz na bazarku pieluszkowym. Tam możesz kupić i nie przepłacić a później ewentualnie odsprzedać:)

kawiareczka
02-06-2011, 11:50
hihi, na wielo też wydasz majątek:P
ponieważ mamy dzieci w podobnym wieku, to napiszę Ci co ja używam:
tetra (niebielona) plus flip-tylko w domu i to nie za każdym razem, bo mam tylko trzy takie tetry ale zamierzam dokupić
formowanki plus flip- po domu i na dwór, zwłaszcza te bardziej chłonne formowanki np TB Flexi
kieszonki - po domu i na dwór
AIO- po domu i na dwór ale głównie na dwór bo mam bardzo chłonne
jednorazówki-na noc oraz na długie i dalekie wyjścia
w sumie nie mam dużo tych pieluszek, przydałoby się jeszcze trochę;)
co i ile kupisz zależy od kasy, na pewno musisz na początek wydać więcej niż na miesięczną porcję pampersów.
żeby nie prać codziennie przydałoby się ze 20 kombinacji tj formowanka/tetra + otulacz, kieszonka lub aio.
Wersja najtańsza: dwa otulacze plus tetra ze 30 sztuk ale wtedy czeka Cię częste zmienianie, lekki stresik na wyjściach;)
ja na początku nakupowałam różniastych kieszonek, które sprawdzałam z różnymi wkładami. Są najłatwiejsze w użyciu a te z polarkiem szybko schną.
Potem zaczęłam wchodzić w formowanki i teraz mam tak pół na pół i w sumie nie umiem zdecydować co mi bardziej pasuje;)

mama-japonka
02-06-2011, 16:41
Hej!
W tym wieku najłatwiej z kieszonkami i AIO, bo moje to około roczku w ogóle nie chciały być przewijane...:ninja: zaczynałam od 2 kieszonek, a potem sprawdzając, co i jak dokupywałam resztę...

mi.
02-06-2011, 16:56
Tyle ile nas używających tyle pewnie opinii. (...) Ja używam flipa plus tetra oraz kieszonek. Te na allegro kupione całkiem dobrze się sprawdzają no i popatrz na bazarku pieluszkowym. Tam możesz kupić i nie przepłacić a później ewentualnie odsprzedać:)

:iagree:

ewaibartek
02-06-2011, 19:39
ja tez jestem za tetra plus otulacz oraz na ta pore formowanki waskie w kroku(Pupeko i Baby Jungle,oraz pewnie eko mamy,ale one dopiero do mnie przyjda,ale dziewczyny zachwycone)
na wyjscia cos nieprzemakalnego czyli waskie w kroku kieszonki

kasia_B
02-06-2011, 20:37
tu są linki do sklepów, znajdziesz tam dużo opinii i podpowiedzi jakie pieluchy dobre na konkretne potrzeby. Pieluchy możesz rzeczywiście kupić na tutejszym bazarku. Nieraz dziewczynom coś nie pasuje i sprzedają prawie nowe.

http://www.pieluszkarnia.pl/
http://sklep.ekodzieciak.pl/
http://www.krainapieluszek.pl/

art-butik
03-06-2011, 11:45
Z wlasnego doswaidczenia, bo tez zaczynalam pozno
- zaczelam od 2 szt, bo sie balam i nie mialam kasy, potem stopniowo robilam zakupy - zamiast jednorazowek
- cos prostego w uzyciu na poczatek - moze aio, kieszonka? - ale mozesz tez i taniej - tetra w prostokat i welniany otulacz ale nie gacie (na lato) lub inny polecany
- kazdemu pasuje cos innego - musisz sama sprobowac i szukac najlepszego dla was rozwiazania - dlatego polecam dobre choc drogie, ale w razie czego sprzedasz - cos sie na pewno zwroci, zuzutych pampersow sprzedac sie nie da:)

aaa i jest fajny poradnik, slowniczek - tam wszystko fajnie opisane - co do czego się wklada:)
Dzięki, a gdzie znajdę ten poradnik?

art-butik
03-06-2011, 11:47
ja tez jestem za tetra plus otulacz oraz na ta pore formowanki waskie w kroku(Pupeko i Baby Jungle,oraz pewnie eko mamy,ale one dopiero do mnie przyjda,ale dziewczyny zachwycone)
na wyjscia cos nieprzemakalnego czyli waskie w kroku kieszonki

Czy otulacz za każdym razem przy siusiu jest mokry (bo raczej przez tetrę przejdzie) i trzeba go wymieniać, czy można jakieś dodatkowa wkładkę włożyć, żeby nie zamoczyć?

ewaibartek
03-06-2011, 12:38
jesli chodzi o welniany otulacz to moze byc lekko wilgotny(ale nie musi),wtedy trzeba go przewietrzyc i wyschnie,pulowy to samo,za kazdym razem nie trzeba go prac,jesli bardzo sie zmoczy i smierdzi moczem to wystarczy przepłukac w zimnej wodzie,wysuszyc i mozna dalej uzywac
co jakis czas prac,ja jak piore co 3 dni,to wtedy wrzucam go do prania

reasumujac na pewno 2 otulacze musisz miec na zmiane,w tym wieku masz dziecko,ze ja już bym nie kupowała za dużo,ale 2 to minimum :)

aha, tetra IV jest na tyle gruba,ze rzadko mi moczy otulacz

art-butik
03-06-2011, 13:11
jesli chodzi o welniany otulacz to moze byc lekko wilgotny(ale nie musi),wtedy trzeba go przewietrzyc i wyschnie,pulowy to samo,za kazdym razem nie trzeba go prac,jesli bardzo sie zmoczy i smierdzi moczem to wystarczy przepłukac w zimnej wodzie,wysuszyc i mozna dalej uzywac
co jakis czas prac,ja jak piore co 3 dni,to wtedy wrzucam go do prania

reasumujac na pewno 2 otulacze musisz miec na zmiane,w tym wieku masz dziecko,ze ja już bym nie kupowała za dużo,ale 2 to minimum :)

aha, tetra IV jest na tyle gruba,ze rzadko mi moczy otulacz

Czy otulacz to to samo co flip i pull? Trochę się w tym nazewnictwie gubię.
Czy terra musi być niebielona? A ta tetra IV to 140g? Jak rozumiem nie jest wskazane używanie takich zwykłych pieluch tetrowych?

espejo
03-06-2011, 15:08
Czy otulacz to to samo co flip i pull? Trochę się w tym nazewnictwie gubię.
Czy terra musi być niebielona? A ta tetra IV to 140g? Jak rozumiem nie jest wskazane używanie takich zwykłych pieluch tetrowych?

Tutaj slowniczek - poradnik w sumie, troche czytania, ale warto!
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6847
tutaj lista sklepow
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=8343&page=5
niektore mają poradniki - tez warto poczytac
od razu polecam przyklejone watki - sporo tam wiedzy

flip to nazwa konkretnego otulacza firmy BumGenius
pul - to nazwa nieprzemakającej tkaniny - od ang. skrotu (nie pamiętam dokladnie)
tetra nie musi byc niebielona - mam taką i taką, musliny czy tetra o roznej gramaturze Imse Vimse (IV) są na pewno lepszej jakosci od zwyklej tetry, ale jak masz w domu zwyklą to mozesz sprobować (choc nie jest za mocno chlonna).
Nie tyle nie jest wskazane:) po prostu jest mniej chlonna no i bielona:)
Uzywam i takiej i takiej.

erithacus
03-06-2011, 15:11
Otulacz to takie coś, co nakłada się na pieluszkę (formowaną bądź składaną), żeby nie przemokło. Otulacz jest wartswą nieprzemakalną.
Może być wykonany z PULu, wełny albo polaru.
PUL to rodzaj tkaniny - laminowany poliester (czasem bawełna), który oddycha, to taka jakby membrana.
Flip to rodzaj otulacza, firma. Flip akurat jest otulaczem PULowym.

Zwykłą tetrę jak najbardziej można używać, tylko trzeba ją częściej zmieniać, bo jest mało chłonna.

ewaibartek
03-06-2011, 15:16
flip to otulacz pulowy :)
tetra każda może być,nawet taka najtańsza jak masz,ale oczywiscie jest najgorsza,cienka i twarda z kazdym praniem
ja mam troche takiej,ale najbardziej lubie IV,mam 100g i nawet 2 duze siki wytrzymuje :)

art-butik
05-06-2011, 13:00
Dzięki za rady, trochę mi się rozjaśniło w sprawie Wielo. Mam w sumię sporo zwykłych pieluch tetrowych, więc chyba na pierwszy raz kupię otulacz, tylko nie wiem czy wełniany na lato będzie odpowiedni. Trochę się boję pula, czy on rzeczywiście przepuszcza powietrze i jest miły do ciała, wygląda na zdjęciach bardzo sztucznie, zresztą polar przy pupie na upały chyba też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem?
Oglądałam też jak można samemu uszyć otulacz i może spróbuję z flaneli??? Dziergac nie umiem. Chyba erithacus szyła fajne wielo, masz jakiś sprawdzony przepis na otulacz?

miracle
05-06-2011, 13:09
Kup ze dwa otulacze wełniany i pulowy, do tego tetra<często zmieniamy>na spacery i szpan 2- 3 kieszonki!:D

art-butik
05-06-2011, 13:19
Dziewczyny znalazłam na bazarku Otulacz pul one size Babyetta na napy, czy polecacie? Jest jeszcze inny L od Eko_mama?

blabla0
05-06-2011, 13:27
babyetta to chyba najlepsze pieluchy :) szczególnie kieszonki cieszą cię dużym powodzeniem
no i otulacz flip niezastąpiony
my używamy tylko tych pieluch
do środka: w kieszonkach bambusowe ręczniki lub oryginalne wkłady babyetty, do otulacza prefordy

zapraszam na bazarek, mam 2 kieszonki do sprzedania, mamy za dużo
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=55734&p=1193145#post1193145

ela84
05-06-2011, 17:01
przejrzyj bazarek, jeśli CI się nie sprawdzą dużo nie stracisz :)
Niektóre ceny na bazarku nie odbiegają wiele od cen sklepowych :rolleyes:

kawiareczka
05-06-2011, 18:02
Niektóre ceny na bazarku nie odbiegają wiele od cen sklepowych :rolleyes:

trzeba sprawdzać ceny nowych pieluch i się targować, jak to na bazarze;) większość jednak jest sporo tańsza, zwłaszcza w przypadku tych drogich pieluch za 60-80zł.

Olban
05-06-2011, 22:02
Kup ze dwa otulacze wełniany i pulowy, do tego tetra<często zmieniamy>na spacery i szpan 2- 3 kieszonki!:D
to właśnie chciałam napisać :) my na co dzień otulacze (wełniane) ew flip lub otulacz pul Babyetty plus tetra, na wyjścia kieszonki sio Babyetty lub Itti Bitti (mamy kilka, ale bez przesady 8-))
jak Ci się sprawdzi wielopieluchowanie, możesz się "rozbrykać" z kieszonkami :hide:

art-butik
06-06-2011, 09:41
to właśnie chciałam napisać :) my na co dzień otulacze (wełniane) ew flip lub otulacz pul Babyetty plus tetra, na wyjścia kieszonki sio Babyetty lub Itti Bitti (mamy kilka, ale bez przesady 8-))
jak Ci się sprawdzi wielopieluchowanie, możesz się "rozbrykać" z kieszonkami :hide:
Olban a jaki wełniany otulacz byś polecała? Może namówię mamę, to mi wydzierga. Ale czy na lato się wprawdza wełna? Czy w tym otulaczu pul Babyetty pupa się nie odparza, czy ten pul dobrze oddycha? To może się skuszę na bazarkowy.

art-butik
06-06-2011, 09:51
Dziewczyny a Babino Mio ma któraś i może polecić? Można nówkę kupić w cenie używanej Babyetty.

espejo
06-06-2011, 10:18
Dziewczyny a Babino Mio ma któraś i może polecić? Można nówkę kupić w cenie używanej Babyetty.

polecam dział recenzje np to:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=55618

oraz
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=56152
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=57537

Olban
06-06-2011, 12:04
My miałyśmy wełnianego Storszena i w zeszłoroczne upały dał radę :) więc w tym roku nic nie zmieniam... Oprócz Storszenów mam Loveybums- jest super! ale drogi straszzzzzzznie :(

marlei
06-06-2011, 13:13
Ja zaczynalam kupujac wszystkiego po kilka sztuk, na angielskiem ebayu;-) Mozna kupic na prawde tanio no i nowe pieluszki;-)
Tyle, ze mi sie calkiem orientacja zmienila:duh: i z kieszonek przestawialam sie totalnie na formowanki i otulacze bambino mio - na wyjscia(moim zdaniem maja fajny ksztalt:love: i nie robia ogromnej pupy;)) w domu tylko formowanka:lol:. Takze uwazaj z zakupami, bo moze Ci tez sie zmieni:) i moje pewnie juz wkrotce wyladuja na bazarku, wiekszosc nawet nie uzyta:hide:

kasia_B
06-06-2011, 14:23
jeśli chodzi np o kieszonki dla noworodka, to małe i zgrabne są apple cheeks, charlie banana, rozmiarowe bum genius. Jakoś nie mam przekonania do on size- nie wyobrażam sobie w nich noworodka- za kilka dni bedę miała okazję sprawdzić...:D

kawiareczka
06-06-2011, 14:49
jeśli chodzi np o kieszonki dla noworodka, to małe i zgrabne są apple cheeks, charlie banana, rozmiarowe bum genius. Jakoś nie mam przekonania do on size- nie wyobrażam sobie w nich noworodka- za kilka dni bedę miała okazję sprawdzić...:D

u mnie formowanka po domu się nie sprawdza;) tzn sprawdza się do pierwszego sika ale młody łazi po całym domu, wszędzie wchodzi, nie mam nerwów latać za nim żeby pilnować czy nie zmoczył podłogi, sofy, dywanu, łóżka. Zakładam otulacz i szafa gra. W upały to samo. Tylko że częściej zmieniam bo szybciej jest mokro, bo więcej pije;) odparza się tylko jak ma za długo polarek na pupie ale tego mamy mało, więc zakładam rzadko.

art-butik
14-06-2011, 09:08
Właśnie czekam na pierwszy wełniany dziergany otulacz - jakie macie doświadczenia z zapinaniem, najlepszy (w sensie najszybciej do założenia i nie przesuwający się, dobrze trzymający pieluchę) jest na rzepy??? zawiązywany??? czy na snapi??? Mogę wybrać, a nie wiem co.

espejo
14-06-2011, 09:54
Właśnie czekam na pierwszy wełniany dziergany otulacz - jakie macie doświadczenia z zapinaniem, najlepszy (w sensie najszybciej do założenia i nie przesuwający się, dobrze trzymający pieluchę) jest na rzepy??? zawiązywany??? czy na snapi??? Mogę wybrać, a nie wiem co.

Wszystko zalezy od wielu rzeczy:):):)
nigdy nie mialam dzierganego bo do mnie jakos nie przemawiają, z innych to tak - napy sa fajne, zapina sie szybko, rzepy też - w sumie jak jednorazowka z wkladem:) gacie sprawdziły sie u mnie na chodzącym już Piotrku zakladane na formowanki, ale teraz znowu wolę zapinane np na rzepy bo jest szybciej, a Piotrek sie spieszy przecież:)
snappi nie wyobrazam sobie na otulaczu - jak dla mnie nie bardzo, bo czasem odskakuje i nie wiem jak to welenka zniesie:) ale ja w ogole snappi nie lubię - za duzo czasu mi zabiera i denerwuje:)

sprobuj co Ci pasuje intuicyjnie, najwyzej bedziesz kombinowac pozniej i szukac idealnego rozwiazania - ale uwaga wszystko sie zmienia, np z wiekiem dziecka, ruchliwoscią itd...