PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przekonać dziecia do ubikacji



pasqda
01-06-2011, 21:44
Młody ma 16 miesięcy i bardzo ładnie robi na nocnik (w pieluchy też, ale ufam, że to przejdzie ;) ). Wcześniej nie miałam problemu wysadzić go nad kibelkiem, umywalką albo posadzić na nocniku składanym a od jakiegoś czasu jest straszny bunt! Nawet nocnik składany nie pomaga :( a ciężko do plecaka pakować duży nocnik, pod wózek jeszcze wejdzie, ale jak mały jest w chuście?

Jak zachęcić go do siusiania w innych miejscach? U znajomych, lekarza czy w jakimś centrum handlowym jak już muszę tam iść z młodym :(

sakahet
01-06-2011, 21:49
a czy młody mówi już, bo może czegoś się obawia podczas załatwiania się w innych miejscach niż nocnik; jeśli jest szansa znaleźć u niego przyczynę- dopytać czy coś się wydarzyło, czy czegoś się obawia?
może być taki etap

pasqda
01-06-2011, 21:53
Nie mówi, ale sygnalizuje dość dosadnie, że nie chce robić siusiu, bo się wygina i marudzi mocno, więc go zabieram. Ale jak wchodzimy do ubikacji to jest wszystko dobrze, jak zdejmuję mu portki i pieluchę to też, dopiero jak go trzymam to jest problem albo sadzam na małym nocniku. Za to jak postawie na ziemię to znowu stoicki spokój.

panthera
01-06-2011, 22:14
i tak jest nieźle mój krzyczy i ucieka, gdy tylko próbuje zasugerować nocnik, kibelek cokolwiek...

ale może faktycznie coś zobaczył coś go przestraszyło, może ma jakiś powód dla którego tylko ten jego ukochany nocnik może być.
synek znajomej np dopiero po kilku miesiącach powiedział (przy okazji wyszło w sumie) ze zobaczył reklamę domestosa i tam te zarazy i sie bał że go pogryzą i nie chciał siadać na kibelek.

busia
01-06-2011, 23:47
U nas sprawdza sie w sumie do dzis mis, lala ktora Zosia wysadza zanim sama usadzie. Dziala to troche na zasadzie odwracania uwagi. Z kolei siusianie na trawke jest najfajniejsze ;-)

Lucy van Pelt
01-06-2011, 23:49
Mój ma 3,5 roku i tylko nocnik wchodzi w grę - nie daje się przekonać do toalety ani żadnego innego "awaryjnego" sposobu :hide:

pasqda
02-06-2011, 09:03
Dzięki dziewczyny, czyli jednym słowem trochę odczekać i zobaczymy co będzie dalej.

Może spróbuję w domu posadzić go na ten przenośny nocnik? bo ogólnie to nie jest tak, że ma jeden ulubiony nocnik, w żłobku i w domu ma zwykły taki z kaczuszką, a do tego u babci i w domu ma rotho - nie robi mu to różnicy, na którym nocniku siedzi ;)

mama-japonka
02-06-2011, 16:45
Dobrze działają zabawy, tak jak busia napisała - że najpierw robi siusiu misio, czy lala i hurrraaaa, jak "zrobi" albo dajemy pić kibelkowi :mrgreen:

kawiareczka
02-06-2011, 23:13
jest taka książeczka "Kamyczek na nocniczku" czy jakoś tak. Napisana koszmarną polszczyzną ale przekaz się liczy, poza tym jak czytałam to trochę zmieniałam tekst:P ;) Mój syn, który dostawał histerii na widok nocnika, na którego żadne sikające misie nie działały, po dwóch czytaniach Kamyczka USIADŁ. Tylko że był sporo starszy, miał 2.5 roku, nie wiem czy taki maluch zakuma Kamyczka.

pasqda
03-06-2011, 10:46
Może faktycznie to jest rozwiązanie, jak siedzi na nocniku to często ma jakieś zabawki pod ręką, albo książeczki, chociaż nie zawsze.
Przy najbliższej okazji spróbujemy :)