PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z chińskimi pieluszkami?



kasia_B
31-05-2011, 11:07
nie wiem czy był już taki temat- nie chodzi mi tu o recenzję poszczególnych "firm", ale o całokształt. Bo tak się zastanawiam jaka jest jakość tych pieluch i jak się sprawują na dłuższą metę w porównaniu z "firmówkami". W dotyku jakieś takie cienkie, materiały niewiadomego pochodzenia- producenta się nie uświadczy- ale cena czyni cuda. Co o tym myślicie? Macie jakieś opory przed używaniem? Spotkałam się z opinią że "oszczędnej mamy nie stać na kupowanie tanich pieluch- lepiej mieć mniej ale sprawdzonej firmy" Czy tak jest rzeczywiście?

v
31-05-2011, 11:10
mialam dwie sztuki, do obejrzenia wlasnie (naughty i jeszcze cos z allegro)

rozpadly sie - ten pseudopul szmatlawy - po kilku (3,4?) praniach

ale swietnie sluza misiom :mrgreen:

jesli chcesz oszczedzac, zainwestuj

anitanelka
31-05-2011, 11:20
Ja mam te ebayowe
PUL ok, nic nie przecieka. Polar lipny, w sensie dość gruby, ale to polar a nie mikropolar, ale za tą cenę kleszego się nie spodziewałam. Sprawują się ok, ale u nas idą na końcu jak już inne, bardziej lubiane zejdą...
U nas to tylko kwestia gustu, wolę inne, ze względu na kształt, wygląd na pupie itp. a nie na pochodzenie ;)

kasia_B
31-05-2011, 11:44
mnie ich pochodzenie też nie przeszkadza:rolleyes:- ale nie wiedząc jeszcze co i jak, zamówiłam takich 5 szt i o ile kolorki super, to jakość mnie rozczarowała. Na szczęście udało się je wymienić na dwie porządne:lol:

v
31-05-2011, 11:48
no akurat w tym wypadku pochodzenie ma scisly zwiazek z jakoscia. i cena rowniez :D

kawiareczka
31-05-2011, 12:04
no akurat w tym wypadku pochodzenie ma scisly zwiazek z jakoscia. i cena rowniez :D

ja na samym początku uważałam że 50-60zł za jedną kieszonkę to zdzierstwo i kupiłam trochę chinek;) z jednych byłam mniej zadowolona, z innych bardziej. Bardzo jestem zadowolona z Happy Flute (to chinka w ogóle?) te z bambuskiem przy pupie, pul minky (minkee). Bardzo byłam zadowolona z kieszonek Babyland (kupione na allegro), zgrabne, na trzy napy co lubię a rzadko się zdarza, można fajnie dopasować do pupci, pul porządny podobny dotykowo do np BG. Niestety rozstaję się z nimi bo młody nie toleruje polarków przy pupie. Aczkolwiek jak mi się nie sprzedadzą to płakać nie będę, bo awaryjnie mogę założyć.

Wiewiórka
31-05-2011, 13:01
To zależy od porównania marek konkretnych pieluch. Naughty Baby nie lubię z chinek, za to Happy Flute bardzo, ich jakość mi odpowowiada. Jak mam porównywać do firmowej kieszonki Bumgenius to wolę kupić minkee niż BG, nie warto za niego tyle zapłacić

kawiareczka
31-05-2011, 13:11
Jeżeli miałabym się do czegoś przyczepić w HF, to to, że gumka na pleckach się odciska, mogliby zrobić jakąś szerszą albo nie tak mocną. Poza tym super. I milusia nadal po wielu już praniach.

panthera
31-05-2011, 13:16
ja tez pochwalę babyland, jeszcze były takie sugarboom - maja super PUL - nawet 90 st nic mu nie robi, były w wersji na napy i rzepy i wersja rzepowa mi bardziej przypadła do gustu.
otulacze minkee od mamamaria tez bardzo chwalę.
NB - niewypał to fakt choć wkładki od nich są super jak ktoś lubi mikrofibrę.
mam tez 1 coola baby - tez nie narzekam choć moze nie powala - bo pul nie jest super mieciutki to można go oficjalnie prać w 60 st (na metce)
mi się żadna chinka nie rozpadła, natomiast z firmówek CP owszem.
no i hand made - niektóre tez się rozpadły :(

Guest
31-05-2011, 13:31
ja w zeszłym roku kupowałam od mamymarii i sa rewlacyjne
może miałam farta ale jakość naprawde b dobra

metis1
31-05-2011, 13:36
Mialam NaughtyBaby, ale sprzedałam, bo była na rzepy.
5 szt. happyFlute (2x zoo z polarkiem, 3x minkee z welurkiem) spisuje sie bez zarzutu, z jednego minkee zszedł tłoczony wzorek z pieskiem (szare dalmatynczyki). Uzywam jakies 9 mies.
Kilka chińczyków w kwiatki z e-baya z polarkiem - super, bez zmian. Uzywam od lutego.

Wszystko piore w 60 st.

Uwazam, ze jak za taka cene, to nie ma co grymasic, spelniaja swoja role bardzo dobrze.

espejo
31-05-2011, 13:36
Byl watek o pochodzeniu pieluch
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=42297

jakosc nie zawsze idzie za pochodzeniem - przeciez sporo firmowek tez sie szyje ...gdzies tam:)
najlepiej to sprobowac samemu:) mialam tylko NB ale w momencie, kiedy nam za mocno uciskaly gumki, wiec w sumie nie wiem

Jasnie Pani :)
31-05-2011, 13:45
Miałam kilka chinek i najgorzej wspominam Coolababy (?) a najlepiej Babyland.

Wiewiórka
31-05-2011, 21:25
Też lubię Babyland (papoose), teraz wprowadzili 2 rząd napek, więc mogą się jeszcze fajniej spisywać.
Niektóre firmówki warto kupić nawet za wysoka cenę, niektóre nie (lepiej kupic 2 chińskie Happy Flute niż 1 Cushie Tushies)

kawiareczka
31-05-2011, 21:45
a nie wiecie, że są babylandy z bambuskiem przy pupie....?

Wiewiórka
31-05-2011, 22:19
a nie wiecie, że są babylandy z bambuskiem przy pupie....?
chyba tylko z bambusowymi wkładami, z bambusem przy pupie są niektóre tanie minkee (np. od Marsjanki)

kawiareczka
31-05-2011, 22:20
chyba tylko z bambusowymi wkładami, z bambusem przy pupie są niektóre tanie minkee (np. od Marsjanki)

ah, tyle to i ja wiem;) mamy te minkee i są super. Babylandy też miałam i też były super ale polarek już nie:-( może by złożyć zamówienie do Chin na babylandy z bambusem?:P

kasia_B
31-05-2011, 22:47
z bambusem przy pupie to chyba tylko happy flute. Choć widziałam na allegro minkee z bambusem z podwójnymi napkami- jak znajdę to zalinkuję

gdzie-idziesz
31-05-2011, 22:52
Ja mam NB i papoose. Nic się z nimi nie dzieje - nie niszczeją, nie szarzeją. NB czasem się odciska, no i niestety zdarzają się przecieki. Papoose są niezawodne (mam te z podwójnymi napkami). Ale problemem jest założenie tej pieluchy uciekającemu dziecku. Piorę na 60 stopni, suszyłam zimą na kaloryferze.

camee
01-06-2011, 08:11
a ja je lubie za ksztalt i rozmiar. sa onesize, ale dosc duze, inne juz z ledowscia zapinam, a te normalnie. nic sie nie psuje, nie niszczy, no ale szybciej przeciekaja. mam HF.