PDA

Zobacz pełną wersję : 3.7, 4, 4.1, 4.2, 4.6 m - noszenie na plecach, którą wybrać



Mela
29-12-2007, 21:07
Dzień dobry,
chciałabym kupić chustę wiązaną, ale jestem w kropce jaka długość jest najlepsza.

Moja córka ma rok, waży około 10 kg. Chciałabym nosić ją na plecach.
Nie lubię jak zostaje długi ogonek :).

petisu
29-12-2007, 21:11
Moim zdaniem wystarczy Ci 3,7. Ja mam 175 i 53 kg, a córcia 12 i starcza bez problemu na prosty plecaczek.

hanti
29-12-2007, 22:23
spokojnie 3,7 :D

Mela
29-12-2007, 22:41
A czy polecacie jakąś konkretną?
Taką, żeby przy coraz większym dziecku się nie wpijała, łatwo zawiązała, jednym słowem, żeby było lekko? ;)
Tyle chust, ze nie potrafię się zdecydować!

DonKaczka
29-12-2007, 22:50
ekhm, zalezy jaki plecaczek
nosicie klocuszki w prostych plecakach? mnie bola ramiona, najchetniej bwcc wiaze

wiec ja bym przy takiej drobince 4,2 obstawiala na wypadek potrzeby motania sie bardziej
chyba ze 3,7 na bwcc tez wystarcza, dopoki nie zrzuce pociazowej nadwagi to nie powiem po sobie

hanti
29-12-2007, 22:51
firm mogę polecić kilka :)
nati, didymos, babylonia i storchnwiege
te na pewno ie będą się pijały :) także sugeruj się kolorem który Ci pasuje :)

Mela
29-12-2007, 22:58
ekhm, zalezy jaki plecaczek
nosicie klocuszki w prostych plecakach? mnie bola ramiona, najchetniej bwcc wiaze


Generalnie mam na myśli wiązania na plecach :). Niestety zerowy ze mnie ekspert "plecowy":)
Właśnie oglądam chuściany zakątek :)
Pewnie głupie pytanie, ale co oznacza bwcc?

na, i wolałabym, żeby chusta nie była zbyt gruba, bo jesteśmy z córką typem zimnolubnym.

marta
29-12-2007, 23:05
bwcc - plecak z krzyżem na piersiach.

Ja noszę 15kg prawie dwulatka w prostym plecaku i nic mnie nie boli, nie zsuwa się, nie pije (w Nati). Z dziewczynami doszłyśmy do wniosku, że to zależy od budowy noszącego. Osoby drobne o wąskich ramionach raczej nie polubią prostego plecaka, oczywiście są wyjątki. Nie sprawdza się też na śliskich kurtkach. Ja przez całą zimę chodzę tylko w polarze i pp dobrze się trzyma.

solidna
29-12-2007, 23:06
zdaje sie ze bwcc to plecak z iksem
ja mialam ten sam problem- tez nie chcialam, by mi cos zwisalo, iw koncu wybralam Nati 4,1 lub 4,2.
Mysle, ze najlepiej by bylo, gdybys sama sie zamotala w chuste stosownej dlugosci. jesli chcesz nosic jednorazowo dluzej, to mysle, ze jednak plecaczek z iksem bedzie wygodniejszy a 3,7 moze byc jednak ciut za krotkie.
Jestes z W-wy? Jesli tak, to z pewnoscia sie znajda dziewczyny, ktore pomoga w wyborze rozmiaru;)

DonKaczka
29-12-2007, 23:10
BWCC- back wrap cross carry
BWCC w/ CB- back wrap cross carry with a chest belt

czyli plecaczek krzyżowy i plecaczek krzyzowy z czestbeltem :)

gruba, hmm, to ciezko o chustach powiedziec
te definitywnie ciensze, vatanai chociazby, do noszenia komfortowego ciezkich dzieci nie bardzo niestety
a te ktore sa ok, tez sie roznia, choc na oko grubosc ta sama, miekkoscia, jakoscia dociagania
ale skad te roznice nie pytaj, pewnie i producencie nie wiedza, empirycznie sie je sprawdza :)
mi sie dobrze nosi klocusia w didkach, storczach i babylonii, ale lilibule czy nati nie mam


bloga pociagne :oops: jak znajde wiecej czasu i weny, ostatnio mam troche na glowie

hanti
29-12-2007, 23:10
ja nawet Lolkę noszę w prostym i bardzo sobie chwalę :) ale ja mimo ze chudzina jestem to mam szerokie i proste ramiona

DonKaczka
29-12-2007, 23:12
tez mi sie wydaje, ze to moze byc kwestia budowy, trzeba by jakies badanie z macaniem noszacych zrobic


Osoby drobne o wąskich ramionach raczej nie polubią prostego plecaka, oczywiście są wyjątki.

hehehehe u mnie to raczej nie drobnosc a dysproporcja brzuszna, gruba na dole jestem i te ramiona mam faktycznie wezsze w stosunku do talii
moze jak schudne, to mi sie odmieni :)

Mela
29-12-2007, 23:31
bwcc - plecak z krzyżem na piersiach.



Niepokoi mnie ten krzyz na piersiach. Mam wąskie ramiona i duży biust. Powiedziałabym, że za duży. Czy da się (bez rozpłaszczania biustu:) nosić w ten sposób? A tak pragnę nosić na plecach.

Mam bardzo fajną kółkową, ale ciągle noszę na tym samym ramieniu, Jak noszę na tym "drugim" ramieniu to biodro mi pęka ;)

Chyba nigdy się nie zdecyduje! A jak już mam się sugerować tylko kolorem chusty, to przepadłam... ;)

dioneja
29-12-2007, 23:43
Mela, to wpadnij na chustowe spotkanie. widzę, że z Warszawy jesteś, więc zaprzasam w imieniu warszawskich chustonoszek we czwartek do św.Anny. zobaczysz jak się można motać i pomacasz różne chusty.

Mela
29-12-2007, 23:50
Dziekuje :), a o ktorej jest chustospotkanie?

hanti
29-12-2007, 23:50
Mela a możesz wpaść w czwartek do Św Anny ?? przywiozę parę długości chust, pomotasz się zobaczysz ...

DonKaczka
29-12-2007, 23:50
Niepokoi mnie ten krzyz na piersiach. Mam wąskie ramiona i duży biust. Powiedziałabym, że za duży. Czy da się (bez rozpłaszczania biustu:) nosić w ten sposób? A tak pragnę nosić na plecach.


no a jeszcze mleczne rozplaszczac, ała

da sie, czestbelt do tego sluzy :) nie da rady, musisz sie pofatygowac na jakies spotkanie :)

Mela
29-12-2007, 23:55
Mela a możesz wpaść w czwartek do Św Anny ?? przywiozę parę długości chust, pomotasz się zobaczysz ...

Dziękuję. Postaram się przyjść! A o której jest spotkanie?

hanti
30-12-2007, 00:09
od 10 się zbieramy i czasem trwa to troszkę (czyt niektóre dziewczyny do 12 dobijają ).
Ja ze szmatkami o 12 się zbieram bo muszę dzieci z przedszkola odebrać :)

anifloda
30-12-2007, 22:27
ekhm, zalezy jaki plecaczek
nosicie klocuszki w prostych plecakach? mnie bola ramiona, najchetniej bwcc wiaze

wiec ja bym przy takiej drobince 4,2 obstawiala na wypadek potrzeby motania sie bardziej
chyba ze 3,7 na bwcc tez wystarcza, dopoki nie zrzuce pociazowej nadwagi to nie powiem po sobie


Ja wiążę BWCC z chestbeltem z 3,5 metrowej :), ale przyznaję, że jestem chuchro. Według mnie na plecak z krzyżem bez chestbelta wystarczy 3,7.

Jeszcze chciałam o Vatanaiu sprostować. Mi się w nim bosko nosi, dobrze się sprawdza zwłaszcza w wiązaniach z kilkoma warstwami - wczoraj mieliśmy 4-ro godzinny maraton zakupowy z moim 13-sto miesięczniakiem w plecaku z krzyżem z Teesty i niosło mi się świetnie, ale fakt, że musiałam się nauczyć w niej nosić.

Bogusia
28-01-2008, 21:34
Kto mnie widział, to i wie . Rozmiar 50 , no teraz 48 , 173 cm . Wagę pominę:) No i chyba do wiązania plecaczka , bo widaĆ poniżej ile mam moje dziecię . ????
Chyba że na spotkaniu czwartkowym doradzicie .

Jasnie Pani :)
28-01-2008, 21:52
bogusia ja przy prawie twoich rozmiarach motam sie w prosty plecak bez krzyza w didymosie 5 i zostaje po ok 15 cm ogonkow :wink:

Natalia
28-01-2008, 22:37
BWCC- back wrap cross carry
BWCC w/ CB- back wrap cross carry with a chest belt

ale skad te roznice nie pytaj, pewnie i producencie nie wiedza, empirycznie sie je sprawdza :)


Wiedzą, wiedzą :mrgreen:

Natalia od Nati