PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na przechowanie pieluszek na wyjeździe.



Niezapominajka
26-05-2011, 15:58
Cześć dziewczyny!
Mam pytanie jak sobie radzicie z pieluchami na wyjazdach, jedziemy wprawdzie tylko na 3 dni, ale nie ma możliwości prania co radzicie?
Jak przechować pieluchy bo chciałbym uniknąć używania jednorazówek w 30 stopniach;)

Guest
26-05-2011, 16:11
o man 3 dni bez prania??:hmm:
ja bym nie chciała potem otworzyć tego worka

a tak serio to ja przechowywałam w workach pulowych, bardzo dobrze trzymały i zapch i wodę ;)

miracle
26-05-2011, 16:20
kup eco rossmanowskie

Szczuru
26-05-2011, 16:23
kup eco rossmanowskie


otóż to i po sprawie..i też młode się kisić nie będzie.

Aniamama
26-05-2011, 16:28
Ja właśnie się łamię chce jechać do mamy na ok 14dni , ale tam wilgoć straszna i pranie słabo schnie i nie wiem co wziąć czy eko czy wielo ale wkłady np. tetra?

miracle
26-05-2011, 16:30
Ja właśnie się łamię chce jechać do mamy na ok 14dni , ale tam wilgoć straszna i pranie słabo schnie i nie wiem co wziąć czy eko czy wielo ale wkłady np. tetra?

Jak wakacje to wakacje...jak tak jeżdziłam z tobołami rok temu....zmądrzałam już nie jestem ortodoksem biorę eco jednorazówki

espejo
26-05-2011, 16:48
W zeszłym roku wzięłam eko z rossmana i kilka formowanek, tetry i welniany otulacz - zakladalam wielo zanim się wygrzebalismy na spacer - plukalam i wieszalam, to co mi nie wyschlo po prostu w siatkę (w sensie foliowa reklamowka) - jakos do domu dojechalo a daleko mialo:) i pociagiem jechalo:):):)
Zdarzylo mi się tez niedawno po spacerze zapomniec o kieszonce - przelezala w worku jakis tydzien - zapach mnie nie zabil:)
Na 3 dniowy wyjazd jak mozesz i chcesz wziac wielo - to albo pulowy worek albo zwykle foliowe - do tego olejek z drzewa herbacianego i powinno wytrzymać - tylko, ze ja bym je wyplukala (bo ja zawsze pluczę przed zapakowaniem do wora w domu) - woda biezaca bedzie?

barbamama
26-05-2011, 17:07
wyprać w ręce też można :)

kawiareczka
26-05-2011, 18:30
Jak przechować pieluchy bo chciałbym uniknąć używania jednorazówek w 30 stopniach;)

nic się dziecku nie stanie. Często zmieniaj tzn wystarczy tak często jak wielo;) jak może niech lata bez i przeżyje. Chyba że jedziesz po to aby prać pieluchy, to oczywiście możesz. Trzymać brudne pieluchy przez 3 dni przy 30 stopniach raczej ryzykowne;)

Pondo
26-05-2011, 21:22
Po prostu bym przechowywała w wiaderku tudzież siatce byle przewiewnej.

Przyznam się,że raz jak byłam chora, moja mama odbierając młoda ze żłobka zapomniała jednej pieluszkę- taką lekko przepłukaną ale po kupce, odebrałam ją w poniedziałek. Natychmiastowa reanimacja- pranie pod prysznicem, raz 70st, potem 40 z Nappy..i nic..pieluszka jak nowa.
To chyba normalne czasami prać nawet co 3 dni, jeśli ma się aż takie zapasy pieluszek- choć ja takowych nie mam.

kawiareczka
26-05-2011, 21:39
ja swoje piorę co 2-3 dni ale na trzeci dzień już czuć zapaszek. No ale ja mam w domu stosowne wiadro, no i to jest moja łazienka....niewiadomo czy komuś innemu nie będzie przeszkadzać wiadro ze smrodami;) poza tym potem trzeba to wieźć do domu...w upale....;)imho za dużo zachodu ale ja nie jestem wieloortodoksem;)

Niezapominajka
26-05-2011, 22:30
dzięki dziewczyny, ja tez nie jestem wieloortodoksem, raczej nawet wielonówka bo może z miesiąc stosuję, ale pomyślałam, że może macie jakiś sposób,
dzięki raz jeszcze za wskazówki, poza tym ja tez w domu czasem co 3 dni piorę i żyjemy

gdzie-idziesz
26-05-2011, 22:47
a stałoby się coś gdyby zużyte pieluchy wysuszyć przed zapakowaniem do wora?

Pondo
26-05-2011, 22:52
Myślę, ze lepiej chyba najpierw przepłukać:)
Tylko gdzie takie COŚ suszyć:D:D

Niezapominajka
26-05-2011, 23:00
No właśnie ja pomyślałam, że może je tak porządnie wydusić w wodzie, wypłukać i do worka bo suszyć chyba nie bardzo

jul
26-05-2011, 23:20
wyjeżdżałam na miesiąc, była pralka, wiaderka nie brałam, ale wzięłam duży worek pulowy na brudy i było ok.
Na trzy dni to jeszcze można wziąć wielo jeśli się ma tyle, żeby starczyło, tylko ilość bagażu rośnie chyba nieproporcjonalnie do zysku z rozwiązania. Na planowane dwutygodniowe wakacje bez pralki myślę (do sierpnia coś może mi się oczywiście zmienić) wziąć same jednorazówki.

mila
27-05-2011, 09:15
U mnie pieluchy 3 dni to minimum czekają na pranie, pieluch mamy dużo (za dużo) ale MĄŻ :omg: nie pozwala pozbyć się nadmiaru
Jak byliśmy u babci to chyba 4 dni leżakowały zapakowane w łazience w zwykłą reklamówkę jednorazową (worka pulowego nie mam) i było ok
Tyle że torba z pieluchami była większa niż ta z ubrankami
Ja zawsze przed praniem nastrawiam na samo płukanie z odwirowaniem, potem pranie (czasem z dodatkowym płukaniem) i pieluchy nie zalatują

mama-donna
27-05-2011, 10:01
Ja myślę, że po trzech dniach im nic nie będzie, ale samo przepłukanie przed zapakowaniem to może dobry pomysł, żeby nie zalatywało z wora za mocno lub olejek z drzewa herbacianego i po sprawie. U nas się też zdarza prać co 3 dni i nie ma żadnego problemu. A do transportu z powrotem to bym jeszcze je zapakowała do foliowego worka i dobrze zawiązała, żeby uniknąć ewentualnych zapachów w samochodzie.

Ja np. na najbliższy wyjazd tygodniowy do teściów gdzie nie ma możliwości suszyć na dworze zabieram tylko otulacz, może jakieś kieszonki i tetrę, bo to wszystko szybko schnie, na nocki jednorazówki i po sprawie. Jak kiedyś jeździliśmy na miesiąc czy dwa to brałam cały ekwipunek i faktycznie torba z pieluchami zajmowała więcej niż moja walizka :D