PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza chusta (Amazonas) - prośba o pomoc



wiolecia
26-05-2011, 09:11
Chciałabym zakupić i zacząć używać chusty do noszenia 7 miesięcznego już dziecka.
Niestety kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co wybrać.
Mam dostęp do tanich chust firmy Amazonas, proszę o pomoc w wyborze chusty. Czy chusty tej firmy są godne uwagi?
Na forum czytałam, że najlepsze są chusty tkane wiązane, tylko jak dobrać długość?

Karusek
26-05-2011, 09:28
Wejdź w dział recenzje - powinno coś być o amazonasach. Nie wiem, czy Twoje dziecko nie jest już zbyt ciężkie dla niej (kojarzy mi się, że to raczej dla lżejszych dzieci

IMO na początek fajne są też natibaby bawełniane - nie są grube, łatwo się dociągają, a na chustostraganie lub na allegro kupisz za mniej niż 150 zł

edit: tu o amazonasach: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=174

antonina
26-05-2011, 09:33
Skośnokrzyzowy AMAZONAS jest delikatniejszy od natek - bardzo łątwo się mota i dla mniejszych dzieci jest idealny... Pisze bo kupowałam jakiś rok temu w bujane nowa chuste - a sprzedawałam niewiele używaną za grosze...

jak odnajde zdjcia to wstawie

na forum praktycznie nic nie znajdziesz o tych chustach

antonina
26-05-2011, 09:47
i znalazłam zdjecie http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ei/fd/hlox/rGhWB5avk5aAT3G8VB.jpg

wiolecia
26-05-2011, 10:35
Czy ta chusta "skośnokrzyzowa" to typ carry Slings czy może Carry Sling do Brasil.
Czym chusta skośnokrzyżowa różni się od najprostszej chusty?

wiolecia
26-05-2011, 18:41
Jeszcze pomęcze temat:) A może lepiej kupić chustę Didymos lub Nati? Która jest uznawana za lepsza i jak dobrać rozmiar?

Karusek
26-05-2011, 22:26
Zależy jakie masz fundusze na ten cel ;) Natki tańsze i dobre, didymosy droższe i niektóre świetne, a niektóre mniej :) Na bazarku chustowym jest teraz bardzo dużo fajnych chust - zobacz, co Ci się podoba kolorystycznie i cenowo i pytaj ;)
Jaki nosisz rozmiar? (od tego zależy jak długą chustę potrzebujesz)

Winoroslinka
26-05-2011, 22:41
dodam od siebie: jednym bardziej pasuje nati innym didymos, jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziala na 100%

ja tez na pocxątku upatrzylam sobie chuste dla lekkich dzieci, ale na szcescie darowalam sobie. Moim zdaniem lepiej kupic cos uniwersalnego jesli chodzi o kilogramy, szczegolnie ze chcesz zaczac nosic a nie byloby dorze jakbys sie zniechecila przez malo wytrzymala chuste vs. kilogramy Twojego malego szczescia

wiolecia
26-05-2011, 22:42
Aktualnie po ciąży nosze rozmiar ok 38.
Nad funduszami się nie zastanawiałam, jak coś jest warte swojej ceny to nie ma ograniczeń cenowych:)

Karusek
26-05-2011, 22:52
jeśli rozmiar 38, to szukaj chust rozmiar 5 (czyli 4,2m) i 6 (czyli 4,6-4,7m) - z takiej długosci zawiążesz wszystko. A jeśli myślisz o plecakowaniu, to starczy Ci rozmiar 4 (3,7m) - na plecak prosty. Upatrz sobie coś fajnego i pytaj :)

kajkasz1
26-05-2011, 23:02
Miałam Amazonas Lollipop, świetna chusta na początek noszenia. Przy ciężkim dwulatku niestety poszła dalej w świat, ale mam z nią same dobre wspomnienia. Jeśli masz dostęp do jakichś przystępnych cen to spokojnie skorzystaj.
Ale jeśli chcesz chustę na długo, do końca noszenia to rozpatrzyłabym Didka, Nati ... jest wiele innych, ale pytałaś akurat o te. W zależności od zasobności portfela i upodobań kolorystycznych.

wiolecia
27-05-2011, 15:54
Decyzja podjęta, bedzie chusta Nati Alaska, zobaczymy czy cos nam wyjdzie z zamiaru noszenia w chuscie:)