PDA

Zobacz pełną wersję : Wełniane gatki Storchenkinder - kto pomoże rozwikłać zagadkę rozmiarówki??



majka
25-05-2011, 18:44
Hej, witam,
może ktoś będzie w stanie udzielić odpowiedzi.
Problem jest następujący:
od dłuższego czasu używam otulacza wełnianego Storchen... rozm. M i bardzo mi się sprawdza, więc postanowiłam kupić drugi - rozm. większy (bo on w zasadzie zawsze z formowankami na noc i myślałam, że może łatwiej będzie pakować młodego, a ten M w dzień używać). kupiłam rozm. L (na naszywce gr. III) i jak przymierzyłam do mojego M to wyglądają prawie że identycznie. Koleżanka niedawno kupiła M i jak się do jej przyłoży to też praktycznie wielkością od siebie nie odbiegają, więc raczej nie chodzi tu o to, że moja M-ka się rozciągnęła. w sklepie mówią, że niby M i L nie różnią się dużo, ale nie różnić się dużo a prawie wcale to jednak różnica (tak myślę) - tym bardziej, że L ma być dla dzieci od 12-18 kg.
Czy może ma ktoś w domu i M i L i może mnie oświecić, czy faktycznie one się prawie nie różnią między sobą?? Chciałam już pisać zapytanie do producenta, ale może uda się to wyjaśnić prościej - w przeciwnym wypadku będę musiała skrobać chyba po niemiecku:).
ktokolwiek coś na ten temat wie, proszę o informacje
MagdaM

atelka
25-05-2011, 19:25
do tego rozmiar S jest odrobinkę mniejszy tylko niż M :)

jak dla mnie M jest uniwersalne :D

majka
25-05-2011, 19:29
No to chyba L też jest uniwersalne:), bo jest prawie takie samo jak M - trochę mnie to zdziwiło - ale może faktycznie nie widze tych milimetrów różnicy:) - i one pozwolą młodego ubierać aż do 18 kg - oby jak najdłużej - choćby do udanego już nocnikowania - gdy nie będą już potrzebne.

kawiareczka
25-05-2011, 20:29
to w takim razie S też jest uniwersalne skoro jest niemal takie jak M:D Czyli obojętnie które się kupi;)

omniemka
25-05-2011, 21:35
ja mam M i wchodziło na 16 kg dziewczynę bez problemów :D

rafandynka
25-05-2011, 21:45
Ja mam M kupione jako M, a na wszywce jest napisane gr.III z przekreśloną ostatnią kreseczką.

Wg mnie producent mógł się machnąć przy oznaczaniu jakiejś partii.
Pomogłam, Sherlocku?:D

aginia
25-05-2011, 21:48
Właśnie, ciekawe co oznacza ta grupa. Ja mam S gr III przekreslone:confused:

figa84
25-05-2011, 21:50
Obie M mi się trochę zbiegły, obie L rozciągneły... Może to taka różnica:hide: M i L praktycznie identyczne...

rafandynka
25-05-2011, 21:54
aginiu gr to skrót od grosse (wielkość).
Aaa czyli oni maja jedną metkę z trzema kreseczkami i skreślają sobie...niemiecka oszczędność hehe

kista1
25-05-2011, 22:04
Ja też kupiłam M i dostałam też gr III z przekreśloną kreseczką. Na moja 9 kg niunię były troszkę za duże więc je odrobinę sfilcowałam ale teraz za to trzymają na mur beton :D

Pentla
26-05-2011, 00:44
Ja na początku roku kupiłam L, ale nie dałam rady upchnąć w nie 13/14 kg w formowance BBH (ale mierzyłam nieprane, może by się rozeszły). Dopytałam sklepie internetowym, bo myślałam, że może dostałam gacie z pomyloną metką, ale okazało się, że M i L różnią się od siebie (chyba) 1 cm.

bianka2009
26-05-2011, 07:47
To mój synio 8500kg teraz nadal nosi S. Mam też M i są większe od S ale niewiele. Jednka mimo wszystko luźniejsze i wolę zakładać S :)

sunflower
26-05-2011, 21:49
Niby tylko niewiele się różnią, ale ten 1cm u mnie robił różnicę, nosimy tetrę + gatki i w L lecą na potęgę, a w M w miarę się trzymają.

Sihaya
29-05-2011, 00:14
Jaki rozmiar kupić na ponad 7kg dziewczynkę :hmm:dziecko przybiera na wadze jak młoda foka, marzy mi się żeby nosiła je dłużej niż 2-3miesiące (kupuję gatki nowe)??

Mania
29-05-2011, 00:33
a moja mała ma 2 lata i nosi M, nawet na noc ją w te gatki bez problemów ubrałam..

Kreska
25-05-2013, 20:40
odświeże nieco ;)
czy ktoś ma na stanie gatki rozmiar s i mógłby mi zmierzyć wymiary w cm?
mam rozm m i chcę porównać :)

mYSZAKNN
30-05-2013, 12:59
zastanawiam sie nad kupnem- a nie znalazłam recenzji- powiecie coś na ten temat? chcę odstawic kieszonki a pieluchuje dwójkę- mam 30 kieszonek. Starszy dwa lata juz tylko na noc ma ale sam sobie odpina i jest kałuża, młodsza ma 3 miesiace...

Losanna
30-05-2013, 20:53
zastanawiam sie nad kupnem- a nie znalazłam recenzji- powiecie coś na ten temat? chcę odstawic kieszonki a pieluchuje dwójkę- mam 30 kieszonek. Starszy dwa lata juz tylko na noc ma ale sam sobie odpina i jest kałuża, młodsza ma 3 miesiace...

Dla mnie gatki są niezawodne i nie gryzą, ale są dość grube i nie wiem czy na lato się nadają, mimo wspaniałych właściwości wełny.
Dlatego teraz stosuję raczej otulacze wełniane, a gatki zostawiam na zimę.

inka
30-05-2013, 22:07
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/8980-Gatki-Storchenkinder

tutaj jest ze 3 strony recenzji. :)

fensterka
31-05-2013, 23:47
rzeczywiście ta rozmiarówka jest dziwna, kupiłam dla synka 2,5 roku rozmiar L- miałoby byc pod spodnie w razie ewentualnych wpadek po odpieluchowaniu, ciepło w dupcię na placu zabaw w piaskownicy itp.

niestety okazały sie za ciasne... w udach, reszta w porządku, mój synek nie jest grubiutki, udka tez jak u kurczaczka,więc nie wiem jak to się ma do 18 kg wg producenta, za to później przymierzyłam młodszemu chudziaczkowi- miał 9 miesięcy i w pasie były luźne, a w udkach w sam raz, więc nie wiem jak to ma się 8 kg do 18

Kreska
01-06-2013, 00:00
A ja się przypomnę :-)
Ma któras S ke i może mi zmierzyć wymiary? Wysokość, szerokość i szer.nogawek please :-)

yola
05-06-2013, 14:12
A prosze bardzo
wymiary mierzone na płasko pas 17 cm, bioderka (mierzone w połowie pieluszki) 20 cm, stan 17-18 cm, szerokosc nogawek 8 cm
dodam tylko ze gatki sa dośc rozciagliwe pozdrawiam

Patrycja89
26-09-2013, 11:37
A czy mnie ktoś oświeci jaki rozmiar kupić dla chudego 2,5 latka 93cm wzrostu i 13kg żywej wagi(odwód uda 31, pasa 47cm). Tylko żeby nie były za bardzo na wyrost i żeby się dość szybko przydały dla młodszej siostry która się dopiero urodzi tym bardziej, że dla niego to tylko na zimę.