PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa



Strony : [1] 2

Jazzoo
29-12-2007, 01:40
Jeżeli chcesz pomóc, napisz jakie chusty możesz pokazać i z jakimi wiązaniami możesz pomóc. :D

Jeżeli potrzebujesz pomocy, daj znać! :wink:

Vega
29-12-2007, 08:27
No to rozpocznę - Warszawa i powiat Warszawski Zachodni ;)

Chusty: Babylonia, Bebina, Merry Carry, MaM, Storchenwiege, Didymos pasy, żakard, indio; elastyczna Babylonia, kółkowa babylonia i samoróbka.
Niedługo do kolekcji dołączy znowu Nati, Girasol, Vatanai i Lana.

Mam też Mei-Tai a na dniach dołączy podaegi ;)

hanti
29-12-2007, 10:36
no to ja z drugiej strony :wink:

Białołęka

Mam: nati, Storchenwiege pasy i leo, didymos indio i żakard, lilibulle, babylonia, MT

Magdalena
29-12-2007, 11:02
Warszawa południowa - Mokotów, Służew, Ursynów oraz Piaseczno i Konstancin.

Wiązane, Mt, Podaegi, kółkowe, elastyczne, rebozo, selendang...

www.ekodzieciak.pl (http://www.ekodzieciak.pl) - czyli nie tylko mama, ale i handlara :-)

dioneja
29-12-2007, 12:08
Praga Północ

chusty: nati, babylonia, storchenwiege pasy, didymos indio, pouch, MT, podaegi.

McBaby
29-12-2007, 21:49
No to i ja, skromnie chustowo :)
Warszawa Targówek, Białołęka

chusty: Didimos, Lilibule i MT.

malgosiak
07-01-2008, 12:48
witam,
bardzo chetnie skorzystam z pomocy, slyszalam, ze jestescie nieocenione w doborze chusty. a jak - jak ta sierota - nie wiem jaka wybrac. najchetniej bym stestowala jakas. mialam na sobie hopa la paz, bebeleulu nosidelko. to drugie odpada ze wzgledu na moja skolioze i bioderka malej. potrzebuje czegos dlugiego, wiazanego i wygodnego do pozycji na zabe.
VEGA, jestem z pruszkowa, wiec mam chyba najblizej do ciebie. czy mozna kiedys skorzystac z wiedzy i poomocy? oczywiscie jestem zmotoryzowana.

Kanga
19-01-2008, 21:36
MOkotów albo centrum - cała Warszawa również :) od 1szego maja wolny strzelec więc zawsze do usług - zawiążę wszystko - jak trzeba to nawet na prześcieradle lub ręczniku pokaże jak się wiąże ;)

wiązałam szaliki, ręczniki, prześcieradła i chusty wszelakiego typu chyba :backcarry:
wiązane, kółkowe, pouche, majtaje i podeagi , szaliki w stylu rebozo, tkane, samoróbki,

jestem po kursie zaawansowanym Trageschule

Vega
19-01-2008, 23:45
witam,
VEGA, jestem z pruszkowa, wiec mam chyba najblizej do ciebie. czy mozna kiedys skorzystac z wiedzy i poomocy? oczywiscie jestem zmotoryzowana.

Jasne, zapraszam :) Namiary dokładne wysłałam na priva :)

anelka
27-02-2008, 15:25
czesc dziewczyny,
mam chuste nati, potrzebuje pomocy w nauce motania malutkiej, zgubialm oczywiscie instrukcje filmy leca za szybko, wiec wolalabym na żywo i na sobie sie nauczyc. jade z mala na wakacje i mysle ze chusta bedize super rozwiazaniem, o ile naucze sie jej uzywac.. poza tym wydaje mi sie ze jest strasznie dluga.. wisza mi chyba metrowe ogony, wiec tez pytanie czy nie powinnam nabyc krotszej (jestem drobna 47kg, 166cm)
mieszkam na starej ochocie ale moge ruszyc sie w obrebie warszawy wszedzie,
zlitujcie sie nade mna ;) piszcie na priva
pozdrawiam a

mysza
05-03-2008, 13:29
malgosiak do Ciebie mi najblizej, jezeli juz sie wyedukowalas ;) nabylas jakas chuste?
jesli nie to chetnie skorzystam z pomocy Vegi w sprawi nati

Helena
09-03-2008, 22:12
a ja czekam na swoja pierwsza chuste i w razie co odezwe sie pewnie tez do malgosiak ;)

mysza
09-03-2008, 23:02
tylko malgosiak cos sie nie odzywa :wink:

najwyej bedziemy kombinowac same :wink:
a jaka zamowilas?

Helena
10-03-2008, 12:12
vatanai :)

mysza
10-03-2008, 15:53
mnie to nic nie mowi ta nazwa :roll: :oops: ale chyba drogie sa... na allegro jest 4m za 329 :shock:

sugarxxx
10-03-2008, 21:01
Witajcie dziewczyny,
Jestem nowa, chociaż z niektórymi spotkałam się w św. Annie.
Miałam hoppa Rio.

No właśnie, o ile wiązana nie stanowi dla mnie problemu, to nie mogę opanować kółkowej i poucha, a bardzo bym chciała :)

Szukam fachowej pomocy.
Widzę, że najbliżej byłoby mi do Magdaleny... :)

Czy mogę?...

Helena
10-03-2008, 21:16
mysza droga jak cholera, niestety. Pocieszam sie tym, ze przy pierwszym dziecku ze wszystkim sie szczypalam to teraz moge zaszalec. Maluch bedzie mial wszystko po starszym bracie wiec moge cos kupic extra ;) Boje sie tylko jak bedzie z wiazaniem, czy sie nie zniechece i nie bede chciala zreezygnowac...........

mysza
10-03-2008, 22:19
wszystkie w kolejce do magdaleny :wink:

sugarxxx
10-03-2008, 22:43
Ojej, nie wiedziałam, że Magdalena taka oblegana :)

To może jakaś inna chustomama? Proszę się nie pchać ;)

Lokalizacja obojętna, podjadę z córeczką.

Kanga
10-03-2008, 23:45
jak co zapraszam na mokotow -pola mokotowskie - galeria moktów nawet jutro :)

mysza
11-03-2008, 07:16
jeszcze czekam na colorado...
jak dotrxe to podejrzewam ze bardzo chernie skorzystam pomocy
dzieki!!

Vega
11-03-2008, 07:24
Mysza, Małgosiak, Helena - może by tak małe lokalne spotanko?

Ja mogę dojechać, a jeśli macie ochotę zapraszam do siebie - okolice Błonia.

Termin dowolny - poza czwartkiem - spotkanie Warszawskie mnie wzywa :)

Helena
11-03-2008, 13:25
ja najpierw musze dostac chuste i warto by bylo zeby maluch byl juz na swiecie bo starszego w ciazy nie mam sily dzwigac.

mysza
11-03-2008, 15:17
ja jak dostene chuste chetnie
nawet zapraszam do siebie bo z tego co pamietam malgosiak zmotoryzowana
a do blonia tez blisko mam

moze jeszcze jakas mama by sie pisala :D

Vega
11-03-2008, 17:14
jest jeszcze Małgosia jedna w Błoniu :) zapytam, ale pewnie by była chętna :)

mysza
12-03-2008, 16:45
no to potrzebuje pomocy :(
przyszla dzis nati
z misiem poszlo mi niezle ale z synem gorzej :roll:
wiem zeod razu nie bedzie sukcesu ale chcialabym miec pewnosc ze dobrze wszytko robie....
probowalam kieszonke i koala 1 (koala zdecydowanie mi bardziej pasuje)
na razie maly bawi sie chusta

Czekam na jakas pomocna dlon :D

Hoshi
12-03-2008, 22:42
Sugarxxx, coś mi mówiło, że prędzej czy później tu trafisz :)

sugarxxx
13-03-2008, 11:10
Sugarxxx, coś mi mówiło, że prędzej czy później tu trafisz :)

Na szczęście trafiłam :)
Aga jest cudowna, wreszcie załapałam o co chodzi z tymi kółkowymi.
Mam teraz nadzieję, że moja mała będzie tolerowała moje niewprawne ręce po tych mistrzowskich Agi... Na razie się buntuje.

Aga, przepraszam za reklamę ;)

Kanga
13-03-2008, 13:06
a nie ma sprawy , polecam się.

takie maluszki są przesłodkie.. nawet jak marudzą :D

ciesze się, że mimo wszystko choć trochę udało mi się pomóc.

sugarxxx
13-03-2008, 20:31
a nie ma sprawy , polecam się.

takie maluszki są przesłodkie.. nawet jak marudzą :D

ciesze się, że mimo wszystko choć trochę udało mi się pomóc.

no to trochę zaśmiecę wątek...
ale mam wiadomość z ostatniej chwili: hip carry udaje się i z kółkową i z pouchem. Z pouchem nawet lepiej.

Teraz zostaje tylko już karmienie w chuście do przećwiczenia.

mał-gosia
15-03-2008, 00:01
Vega,
dziękuję, że o mnie pomyślałaś! jak czytałam wcześniej o Waszych planach spotkaniowych w okolicy Błonia to właśnie miałam ochotę się wprosić...a tu proszę, zostałam wywołana do tablicy zanim się odezwałam.
dzięki.
bardzo się piszę na spotkanie:) jeśli chodzi o datę i miejsce - ja się dostosuję.
pozdrawiam,
małgosia

justm
19-03-2008, 19:28
witam

jestem nowa, nie posiadam chusty mam za to malutką, 6cio tygodniową córeczkę
chciałabym zacząć motać, najchętniej w nati lub innej długiej, tkanej

niestety nie jestem zmotoryzowana więc szukam mamy z moich okolic, która pomogłaby zacząć :)

hanti
19-03-2008, 19:41
justm tylko nie napisałaś z jakich okolic :)

justm
19-03-2008, 20:13
w tytule :)))

praga południe, konkretniej gocław

hanti
19-03-2008, 20:23
nie zauważyłam :wink:
na początku marca wyprowadziłam się z Gocławia, ale po świętach będę tam często bywać bo dzieciaki nadal tam mają przedszkole :)

justm
19-03-2008, 20:30
że mam szczęscie i mogę Cię zaprosić na herbatę a tym samym poprosic o pomoc? :lol:

hanti
19-03-2008, 20:41
z przyjemnością :) umówimy się po Świętach

justm
19-03-2008, 21:05
wysłałam ci maila

izolllda
19-03-2008, 21:23
czy któras z was ma ellaroo? Strasznie chcialabym ją pomacać :lol: i zobaczyć jak się wiąże. Mam hoppa paris, strasznie sie na nim zawidlam (ciezko sie dociaga i jest gruby :cry: , mam zamiar kupic sobie jakas cienka chuste na lato. Ellaroo bardzo mi sie podoba kolorystycznie, szczegolnie LaRae - cudo. Mieszkam na Sadybie, ale moge sie umówic gdziekolwiek. Oczywiscie razem z coreczka, bez niej się nie ruszam, ma 4 m-ce. A tak w ogole to jest jakas mama z okolic Sadyby czy Stegien?
pozdrawiam
Izolllda mama Helenki www.helena.blox.pl (http://www.helena.blox.pl)

olatola
29-03-2008, 23:58
Witam tutaj jako zupelna swiezynka...Mam Nati i jakos sobie radzimy,ale..no wlasnie ale. Dzis np. zobaczylam ze za nisko szkrabowi ukladamy nozki w 2X...i pewnie jeszcze tysiace bledow popelniamy :? Chcielismy wpasc do Sw.Anny w czwartek, ale mamy wtedy neurologa dla malucha :/ Czy jesta jakas pomocna mama z okolic Pragi lub Ursusa? Akurat bedziemy 2 tyg w PL i z checia bysmy je wykorzystali na nauczenie sie czegos, bo tutaj gdzie mieskzamy niestety chusta to wciaz "posz wynalazek" :evil: Pozdrawiamy, Ola,M & Tymek

Langel
08-04-2008, 18:53
I ja również z chęcią skorzystałabym z fachowych porad z którejś ze specjalistek forumowych :P dopiero uczymy się motać, na razie niestety tylko na własnych błedach ;)
Mieszkam w Wilanowie, ale podjadę w dowolne miejsce
Mam swoją Nati, ale chętnie bym wypróbowała Storcha - Leo i Ulli. Bo to marzenia moje i mam nadzieję ze którąś uda mi się wkrótce nabyć :D

Migotka
16-04-2008, 22:07
chcialabym zobaczyć jak się wiąże i w ogóle korzysta z MT ...

Mieszkam na białołęce, ale inne miejsca ewentualnie wchodzą w grę .. niestety dojeżdzam autobusem w wiekszosci przypadków.

czy mogę liczyć na HEEEElllllllllp ;)

mala_mi_78
26-05-2008, 11:42
Hej! ja niedlugo mam nadzieje tez bede chustomama:) 31 maja idziemy do ortopedy i mam nadzieje, ze dostaniemy zielone swiatlo:)

hanti
26-05-2008, 11:45
chcialabym zobaczyć jak się wiąże i w ogóle korzysta z MT ...

Mieszkam na białołęce, ale inne miejsca ewentualnie wchodzą w grę .. niestety dojeżdzam autobusem w wiekszosci przypadków.

czy mogę liczyć na HEEEElllllllllp ;)

gdzie na Białołęce ? ja mieszkam na Nowodworach

chania
13-06-2008, 22:36
:help:
Czy jest tu jakaś Chustomama z okolic Otwocka? Potrzebuję pomocy w motaniu. Na razie mam bawełnianą samoróbkę i przez to moje wątpliwości dotyczące prawidłowego wiązania są jeszcze większe - koło profesjonalnej chusty nawet nie stałam, więc nie wiem nawet czy ta moja się nadaje...

kamaal
13-06-2008, 22:40
Jestem z Otwocka. Jeżeli chcesz możemy sie umówić, Profesjonalistką nie jestem ale motam

chania
14-06-2008, 00:38
super :) jutro napiszę do Ciebie na pw to sie umówimy :) a teraz idę spać. jeszcze 3 i pół godziny snu a potem karmienie i jak będę miała farta to podrzemię jeszcze ze dwie godzinki :)....

maryane
15-06-2008, 06:46
Witajcie, jestem zieloną chustomamą, a raczej pragnę nią być, jednak moja kruszynka strasznie awanturuje sie przy wszelkich próbach wiązania :( Od 2 tyg mamy hoppediz Nairobi 4,7m, motałam Franka w kieszonkę i podwójne na krzyż. Nie wiem czy coś robie źle czy mały po prostu nie lubi być tak blisko, w każdym razie póki co - porażka. Dlatego chętnie skorzystam z rad i pomocy jakiejś zaawansowanej motaczki z Mokotowa.

riccio
24-06-2008, 18:39
Mój synek ma 3 tygodnie, a mniej więcej od tygodnia noszę się z zamiarem kupienia chusty, ale jestem tak totalnie zielona, a ogrom informacji dostępnych w sieci mnie przerasta. Dzisiaj trafiłam na to forum i od razu proszę o pomoc. Przydałyby mi się konsultacje z kimś doświadczonym. Nie mam (i nie miałam) jeszcze żadnej chusty, bo nie mam pojęcia jaką wybrać. Myślę nad wiązaną, ale jestem niska i nie wiem czy gdybym się obwiązała tymi 4 metrami czy mogłabym się ruszać :). Mieszkam w Śródmieściu. Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, która by się ze mną spotkała, pokazała taką chustę i opowiedziała o niej co nieco? Mogą być pola mokotowskie :)))

polah
24-06-2008, 19:59
riccio w czwartek jest spotkanie chustomam w parku krasińskich - zobacz w dziale Spotkania, warsztaty

riccio
25-06-2008, 10:13
Dzięki za info. Chętnie pójdę na to spotkanie (jak tylko się dowiem o której :))

Linda
16-07-2008, 10:35
Ja jestem z okolicy Babic, zachodniej czesci Wwy. Moge tez dojechac na Bemowo, Bielany, Zoliborz. Nosze glownie w MT, ale wydaje mi sie, ze mam juz spore doswiadczenie mejtajowe :)

kappala
28-07-2008, 23:02
Witam, już niedługo będę miała moją pierwszą chustę Didka Indio i .. liczę wówczas na to że w razie czego mi pomożecie, bo jestem zupełnie zielona.. :roll:
Co prawda będę się bardzo starała.. i mam nadzieję ze Mała nie będzie płakała bardziej niż zwykle, ale jak nie dam rady, to spodziewajcie się mnie z bezradną miną na którymś warszawskim spotkanku :wink:
Pozdrawiam,
Kamila - Ursynowianka

joawoj
29-07-2008, 00:09
Jakby co, to ja jestem z Ursynowa (Natolin konkretnie). Specjalistką może nie jestem, ale jakieś tam doświadczenie mam, więc chętnie się spotkam :D

kappala
29-07-2008, 01:09
Super, ja okolice stacji Ursynów :)

Na razie jeszcze bez chusty, ale już niedługo :P
Joawoj dzięki, a więc liczę na Ciebie w razie kłopotów :)

Dagmara
02-08-2008, 23:33
A mnie się marzy spotkanie z kimś kto potrafi wiązać plecak Jordana poza spotkaniem czwartkowym któregoś dnia, tak na spokojnie.. Jakby coś to z Bielan jesteśmy :)

MamaTymianka
29-08-2008, 13:45
Witam, ja też noszę się z zamiarem noszenia. Na razie prowizorycznie i oczywiscie tylko domowo motam Tymka (6 tyg.) w szlafrok, co wygląda jakby był w takiej kieszonce. Ma dość błogą minę, stąd mam nadzieje, że w chuście będzie mu dobrze.
Chętnie spotkam się w śródmieściu (mieszkamy na powiślu).
Chusty nie posiadam, ale z wyrywkowo, w "wolnym" czasie wyczytanych postów chyba zdecyduję się na elastyczną... tylko jaką? i czy będzie dobra na jesień? bo jak mały podrośnie, to pewnie zakupię tkaną (nie wiem, czy dobrze to wywnioskowałam..).

pozdrowienia
Mama Asia od Tymka Janka

Dagmara
29-08-2008, 17:14
Skoro jesteś z Powiśla to będziesz miała blisko do 100 Pociech od 11 września we czwartki :) Tam będzie mnóstwo osób z mnóstwem chust i nosideł i będziesz mogła po dotykać i popatrzeć i się powiązać :D

pinaska
29-08-2008, 17:30
na Powiślu możesz też zajść do bebelulu sklepu w Arkadach pod Poniatowskim
na ich stronie jest info o warsztatach wiązania :)

yerba
29-08-2008, 18:27
Witam, ja też noszę się z zamiarem noszenia. Na razie prowizorycznie i oczywiscie tylko domowo motam Tymka (6 tyg.) w szlafrok, co wygląda jakby był w takiej kieszonce. Ma dość błogą minę, stąd mam nadzieje, że w chuście będzie mu dobrze.
Chętnie spotkam się w śródmieściu (mieszkamy na powiślu).
Chusty nie posiadam, ale z wyrywkowo, w "wolnym" czasie wyczytanych postów chyba zdecyduję się na elastyczną... tylko jaką? i czy będzie dobra na jesień? bo jak mały podrośnie, to pewnie zakupię tkaną (nie wiem, czy dobrze to wywnioskowałam..).

pozdrowienia
Mama Asia od Tymka Janka

Mieszkam koło pl. Trzech Krzyży, co prawda pracuję codziennie ale mogę jakiś poranny chusto-spacer zaproponować - np. koło pomnika sapera?. Elastyka nie mam, ale mam kilka wiązanek, expertka ze mnie żadna, ale kieszonkę w miarę poprawnie zamotam :-)

MamaTymianka
31-08-2008, 15:07
Dziękuję.
Barrbarra - pomnik sapera ma za rogiem, więc jeśli tylko pogoda będzie dopisywać, serdecznie Cię zapraszam i proszę na spacer instruktarzowy.
Czasowo jestem elastyczna :)

yerba
31-08-2008, 17:30
Dziękuję.
Barrbarra - pomnik sapera ma za rogiem, więc jeśli tylko pogoda będzie dopisywać, serdecznie Cię zapraszam i proszę na spacer instruktarzowy.
Czasowo jestem elastyczna :)

wysłałam PW.

ania.mor
11-09-2008, 09:04
Witam!
Jestem świeżo upieczoną mamą 2-miesięcznej dziewczynki, która nie może sie
obyć bez przytulania mamusi. Poniewaz jestem juz baaardo wyczerpana
i psychicznie i fizycznie to szukałam rady jak sobie z tym poradzić.
Na forum o karmieniu piersia poradzono mi chuste.

domagda
30-09-2008, 13:59
Witaj Aniu, jak tam?
Wiązać nie pomogę, bo sama jestem początkująca, ale bardzo dużo wskazówek można znaleźć na tym forum. Wybieram się też na spotkanie, na razie choroby dzieci mnie powstrzymują.

enerka
08-10-2008, 14:34
A jest jakaś chustomama z Pragi Południe, okolice placu Szembeka albo ronda Wiatraczna?

Kanga
08-10-2008, 20:21
A jest jakaś chustomama z Pragi Południe, okolice placu Szembeka albo ronda Wiatraczna?

ja jestem z tych rejonów ;)
pół życia tam spędziłam :)
teraz inna dzielnica ale bywam czasem :)

madalena
09-10-2008, 18:41
witam,
jestem mamą 4,5 miesięcznego Filipa i chyba dojrzałam do decyzji o zakupie chusty,
doradźcie drogie mamy jaką chustę wybrać:elastyczną, kółkową czy wiązaną?
czy któraś z Was mogłaby mi pokazać jak się zabrać do noszenia dziecia w chuście?
jestem z Tarchomina,
dzięki :D

hanti
09-10-2008, 19:29
cześć sąsiadko :) zapraszam do siebie mam stosik tkanych, elastycznych, kółkową, poucha...czego dusza zapragnie :)

enerka
09-10-2008, 21:14
ja jestem z tych rejonów ;)
pół życia tam spędziłam :)
teraz inna dzielnica ale bywam czasem :)

A ja tu mieszkam od niedawna, nikogo nie znam a i żadnej chustowej mamy nie widziałam. A te "wózkowe" dziwnie na mnie patrzą :( Jak z Zosieńką idę na spacer to chodzę a nie siedzę na ławce.

Może ktoś ze mną pospaceruje?

madalena
09-10-2008, 21:30
cześć sąsiadko :) zapraszam do siebie mam stosik tkanych, elastycznych, kółkową, poucha...czego dusza zapragnie :)

szczerze powiem miałam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz :)
może umówimy się któregoś dnia?
ja przeważnie jestem z małym w domu, teraz wyjeżdżamy na weekend, ale potem bardzo chętnie obejrzę te cudeńka,
mieszkamy na nowodworach, na przeciwko pętli autobusowej
daj znać kiedy Ci pasuje

hanti
09-10-2008, 22:21
cześć sąsiadko :) zapraszam do siebie mam stosik tkanych, elastycznych, kółkową, poucha...czego dusza zapragnie :)

szczerze powiem miałam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz :)
może umówimy się któregoś dnia?
ja przeważnie jestem z małym w domu, teraz wyjeżdżamy na weekend, ale potem bardzo chętnie obejrzę te cudeńka,
mieszkamy na nowodworach, na przeciwko pętli autobusowej
daj znać kiedy Ci pasuje

a ja pod dębami :wink:
przyszły tydzień mam codziennie jakiegoś lekarza któregoś z dzieci :? więc z czasem krucho.
Możemy w poniedziałek albo wtorek po 13 (jak odprowadzę Kubasa do szkoły)

madalena
11-10-2008, 20:58
cześć sąsiadko :) zapraszam do siebie mam stosik tkanych, elastycznych, kółkową, poucha...czego dusza zapragnie :)

a ja pod dębami :wink:
przyszły tydzień mam codziennie jakiegoś lekarza któregoś z dzieci :? więc z czasem krucho.
Możemy w poniedziałek albo wtorek po 13 (jak odprowadzę Kubasa do szkoły)



dla mnie lepszy poniedziałek, może być po 13,
jeśli nic się nie zmieniło, to chętnie wpadnę :)

hanti
11-10-2008, 21:33
w takim razie lecimy tu:
viewtopic.php?f=5&t=6214&start=45 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=6214&start=45)
może ktoś się jeszcze chętny znajdzie :D

sabcia
13-10-2008, 13:59
Dziewczyny. pomóżcie! jak wiecie w ten weekend w Warszawie odbywają się Dni Noszenia organizowane mi. przez Klub Kangura, więc ze wszystkich klubów w Polsce ciągniemy na weekend do Warszawy. Ja sobie jadę z rodziną na całe trzy dni do cioci, ale moja koleżanka Marzena, nie ma już niestety tak dobrze i szuka jakiejść miejscówy na przenocowanie z soboty na niedzielę z 10miesięczniakiem i mężem. Znacie jakieś niedrogie hoteliki, moteliki czy inne schroniska, żeby się dało z małym dzieciaczkiem przenocować? Będę wdzięczna za wszelkie namiary :D

Bushido
13-11-2008, 10:11
hej :)
na Tamce jest hostel i drogi nie jest :) tylko adresu nie pamietam dokladnie ale pozniej sprawdze :)

gagatek
30-01-2009, 16:46
Witajcie :)

Jestem bardzo początkującą (chusto)mamą. Synek ma niecałe 3 miesiące.
Mam chustę elastyczną polekont, wiązanie jakoś nam idzie, ale wybieramy się na warsztaty chustowe, żeby mieć pewność, że robię to dobrze. Bo chusty straszliwie mnie pociągają :lol: , mam zamiar prawie zrezygnować z wózka :wink:

Są tu mamy z Targówka...?

mamalina
13-02-2009, 15:49
(sama nie wiem, czemu się tu jeszcze nie wpisałam)
jestem najczęściej na Żoliborzu (tuż przy Cytadeli)
mam chusty długie tkane długie i krótką, elastyczną, kółkowe, poucha, Bondolino i chusto-mejtaja, no i podegi (część z tego to samoróby)

wszystkie nasze dzieci nosimy (-liśmy), więc opanowałam sporo wiązań
chętnie pomogę, pokażę, pokrzewię…

pozdrawiam i oby do wiosny!

sawanna
06-04-2009, 23:15
Witam chustomamy,
Czy któraś miałaby czas i ochotę umówić się ze mną i pokazać mi parę swoich chust, może jakis MT, żebym mogła spróbować zamotać małego (chociaż nie tak małego - 16 miesięcy, ale jest drobny)? Mieszkam na ochocie, prawie w centrum, czasowo jestem bardzo elastyczna.
Muszę wybrać coś zamiast lulu które się chyba nie sprawdza o czym pisałam w innym wątku. Chciałabym się zorientować w temacie "co zamiast". Jestem duża, generalnie szukam chusty/MT do szybkiego wkładania i krótkich dystansów. A przy okazji może zerknęłaby, czemu mi te lulu nie podeszlo - może źle noszę?
Jeśli któraś mieszka/bywa niedaleko i miałaby ochotę na spacer albo kawę, dajcie znać.

Dagmara
06-04-2009, 23:17
A może byś po świętach do 100P przyjechała?
Ja na Ochotę mam kawałek niestety.
Co do lulu to po prostu nie trafiłaś z wyborem ;)

sawanna
08-04-2009, 13:46
Na 16-tego nie zdąże wrócić z wyjazdu świątecznego, ale 23-ego będę na pewno :-)

malwes
17-04-2009, 20:05
Dziewczyny,
Czy któraś z Was mogłaby odwiedzić Bemowo :( - przy każdej innej okazji mogę podjechac gdziekolwiek ale tym razem (tym "dzieciem" nie dam rady). Młody ma 12 tyg i cierpi na straszne kolki. Już 9 tygodni :(. Miał porobione 100 badań, posiewy, cuda nie widy...i potrafi wyć 12h/na dobę - np. zacząć o 8.00 rano i skończyć o 3.00 rano dnia następnego. Już mu lekarz doładował enzym laktaza, być może skończy się na pankraetynie (hormonie trzustki)...niby lepiej ale stęka cały czas i nie spi w dzień wcale.
Jestem wykończona a mam jeszcze przedszkolaka który wiecznie łapie gile i siedzi w domu.
Młody bardzo lubi być w chuście - mam tkaną Nati, elastycznego LennyLamb, kółkową Oppamamę i dostałam własnie Vatanai Naglikti. Motamy się ale średnio nam idzie - głównie kieszonkę na razie a z kółkową nie idzie mi wcale.
Czy ktoś mógłby mnie odwiedzić i pomóc?. Zrewanżuję się jak tylko młodemu odejdą te okropne kolki...:(

agapee
17-04-2009, 20:49
Dziewczyny,
Czy któraś z Was mogłaby odwiedzić Bemowo (

Hej, ja mam blisko na Bemowo. Możemy się jakoś na niedzielę. Pisz pw :)

malwes
18-04-2009, 12:35
Agata,
Odpowiedziałam na pw :)

malwes
18-04-2009, 12:40
Agata - tylko nie wiem czy doszło bo dało znać, że "wiadomość wysłana pomyślnie" ale widzę ją w folderze do wysłania a nie w wysłanych i nie wiem co z tym zrobić....

wanderluster
18-04-2009, 12:53
dopóki adresat wiadomości się nie zaloguje, bedziesz mieć taki status. Wszystko ok, Agata się zaloguje, a wiadomość zmieni status.

Na Bemowie ja mieszkam, choć ekspertem chustowym nie jestem, jakby co, spróbuję pomóc. A wiesz, że są spotkania chustowe w bemowskim Klubie Mam? Co dwa tygodnie zwykle, dokładnych informacji szukaj na forum http://forum.klubmam.com/

malwes
19-04-2009, 22:25
Dziewczyny,
Serdecznie Wam dziękuję za wsparcie. Agata mnie dziś odwiedziła i naprawdę jest nieoceniona jeśli chodzi o drobiazgi, które sprawiają, że "prawie robi różnice". Już wiem co robiłam źle w kieszonce i 2x, że główka nie była dobrze trzymana. Wyrównywałam w 2x brzegi tak, że przy główce były same krawędzie zamiast zebranej partii materiału, jak w kieszonce i dlatego były luzy. A w kieszonce naciągałam nie od tych krawędzi i nie udawało mi się dobrze naciągnąć ruloniku przy szyjce. Zapatrzyłam się też na Agaty kółkową, w której podróżował Kuba o cudnych oczach :) - chyba zostawię swoją Oppamamę na chwilę i poczekam jak mój synek trochę podrośnie aby go tak nosić na biodrze.
Od dziś będę się czuła pewniej.
Jeszcze raz dziękuję!!!
Gosia

agapee
20-04-2009, 08:09
Miło mi, że mogłam pomóc i poznać Twoją świetną rodzinkę. Kuba przesyła serdeczne motoryzacyjne pozdrowienia brrrruuuum!

wiewióreczka83
21-04-2009, 19:44
Witam!
Czy może, któraś z doświadczonych chustomam mieszka w Piastowie, albo Wa-wa Ursus?
Od niedawna mam chuste i troche boje sie wiazac w nią swoje maleństwo, bardzo zależało by mi na fachowej pomocy i poradach.
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

barbamama
22-04-2009, 14:06
a ja się zastanawiam czy już szukać pomocy czy poczekać. Moja pierwsza chusta już w drodze do mnie (storczyk marine) już naoglądałam się instrukcji i filmików. Jedyny problem polega na tym, że pierwszy chuścioszek dopiero jest w drodze i pojawi się w sierpniu i chciałabym go od początku wsadzać w chustę... Jak myślicie poczekać na malucha ze spotkaniem z jakąś doświadczoną chustomamą i teraz wiązać na misiu ?

barbamama
22-04-2009, 14:06
a ja się zastanawiam czy już szukać pomocy czy poczekać. Moja pierwsza chusta już w drodze do mnie (storczyk marine) już naoglądałam się instrukcji i filmików. Jedyny problem polega na tym, że pierwszy chuścioszek dopiero jest w drodze i pojawi się w sierpniu i chciałabym go od początku wsadzać w chustę... Jak myślicie poczekać na malucha ze spotkaniem z jakąś doświadczoną chustomamą i teraz wiązać na misiu ?

dragmara
24-04-2009, 11:54
Witam wszystkie chustowe mamy :D
Ja tu po raz pierwszy :oops:

Niedawno zakupiłam chustę Vatanai maruyama ale nie za dobrze idzie mi motanie. Ciężko mi nauczyć się z papierowych instrukcji. Chcę jeszcze dokupić kółkową. Córcia ma prawie 3 miesiące i chciałabym zacząć już z nią wychodzić w chuście. Poza tym sporo podróżujemy samochodem i kółkowa przydałaby się jako taka "szybka".
Za miesiąc też idziemy na wesele więc myślę, że i tam chusta sprawdzi się najlepiej.
Czy któraś z was mogłaby mi pomóc w moich rozterkach wiązaniowych? :) Mogę podjechać w każde miejsce warszawy.

ivool
28-04-2009, 19:54
Witam!

Jestem mamą 2-miesięcznych bliźniaków i zainteresował mnie bardzo temat chust. Kupiłam juz tez dwa girasolki, żeby móc nosić (dla siebie i męża).Nie za bardzo mam jak pójść na spotkanie chustowe, bo zwykle odbywa się wtedy kiedy mąż jest w pracy a z dwójką nie dam rady sama dojechać.Potrzebowałabym bardzo kogoś kto nauczyłby nas wiązać u nas w domu. Kieszonke już wypróbowałam, ale nie wiem czy pawidłowo wiąże i czy dziecię dobrze ułożone. A jeśli źle to nawet nie wiem jak poprawić.
Mieszkam na Grochowie, blisko Ronda Wiatraczna. Czy znalazłby się ktoś kto mógłby nam pomóc? Byłabym bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.

Iwona z Agatką i Antosiem

Dag
02-05-2009, 20:53
Dziewczyny, a jak znaleźć jakąś pomocną chustomamę, mieszkającą na Mokotowie, najlepiej w okolicach stacji metra (Wierzbno / Wilanowska / Służew)? W czerwcu urodzi nam się mały szkrab i - jak tylko się "ogarnę" i zaskoczę, o co chodzi w obsłudze malucha, chciałabym go zacząć nosić w chuście (mam kupioną elastyczną).
Nie mamy samochodu, dlatego na początku chciałbym znaleźć jakąś pomocną duszę w okolicy... To możliwe?

hexi
02-05-2009, 21:42
ja jestem z wilanowa..moze sie uda ;)

Dag
05-05-2009, 10:04
hexi, z góry dzięki... :-)

nusialek
08-05-2009, 21:10
Szukam osoby która była by wstanie przyjechać do Marek i przeszkolić mnie z wiązania Nati, mam 3 tygodniową córeczkę 8)) Jak taką osobę mogę znaleść? :D Oczywiście przeszkolenie za odpłatnością 8))

agapee
09-05-2009, 11:26
Oczywiście przeszkolenie za odpłatnością 8))

No to chyba na zlym forum jestes :lol: My tu wszystkie charytatywnie w ramach pomocy kolezenskiej!

Dagmara
09-05-2009, 11:34
Oczywiście przeszkolenie za odpłatnością 8))

No to chyba na zlym forum jestes :lol: My tu wszystkie charytatywnie w ramach pomocy kolezenskiej!

No wiesz są też osoby odpowiednio przeszkolone :roll:

agapee
09-05-2009, 13:06
Wiem, że są. Ale chyba nie w wątku Pomocne Chustomamy:)

Dagmara
09-05-2009, 15:06
Wiem, że są. Ale chyba nie w wątku Pomocne Chustomamy:)


Napisałaś "forum", a nie wątek ;) 8))

agapee
11-05-2009, 09:51
Prawda:)

barbamama
11-05-2009, 16:04
a ja prosiłabym o poradę. Czekam na swojego pierwszego chuścioszka, który urodzi się w połowie sierpnia. Mam już storcha leo marine i zastanawiam się nad kupnem elastyka... tylko nie wiem jak to jest z tą długością czemu wszystkie elastyki są takie długie ? Jak wiązałam storcha 4,6 to wisiał mi spory ogon i martwię się że długość 5,5 będzie znacznie przesadzona... Jak powinno się dobierać długość elastyka ? Aha, dla męża który też chce nosić 4,6 jest w sam raz..

pola la
24-05-2009, 14:14
dziewczyny, nie wiem gdzie to umiescic.


jedna dziewczyna na gronie zapytala mnie czy moglabym na jakims pikniku dla ludu ;) poprowadzic kurs wiazania :>

gdzie ja i kurs- ledwo sama motam :)
wiec oczywista odmowilam, i obiecalam ze zapytam u zrodla czyli tu ;)

czy ktoras by byla zainteresowana?
nie wiem jakie sa warunki i wymogi.

wklejam jej ogloszenie i kontakt do niej.

pola la
24-05-2009, 14:56
1.06 w ramach Festiwalu Wisłostrada na Cyplu Czernikowskim w ciagu dnia ma się odbyć dzien dla nowoczesnych rodziców i ich dzieci. W programie mamy coraz wiecej atrakcji (moge przeslac na maila info na temat festiwalu). Zwracam się do Was z zapytaniem czy bylabyscie zaintersowane zrobieniem kursu wiazania chust?

eliza.krakowka@gmail.com

agapee
24-05-2009, 18:01
Pola la, moze napisz w dziale Reklama dla sprzedawcow? Gdybym sprzedawala chusty, to chetnie wykorzystalabym taka okazje do zdobycia klientow :)

ali
29-05-2009, 09:32
ja mieszkam na Gocławiu, w sumie to Gocław/Praga Południe, bo na Ostrobramskiej (przy Promenadzie).
Czy w tych okolicach byłaby jakaś pomocna Chustomama, która mogłaby mi doradzić jaką chustę wybrać, no i oczywiście nauczyć wiązać :?: :?: :?:
w razie co, to proszę o kontakt na PW.
Będę wdzięczna :)

kasiaczek
29-05-2009, 20:19
To ja dołączę do prośby ali, mam blisko do Ostrobramskiej i 3-tygodniową córeczkę. Może jakieś wspólne spotkanko :?:

shoshanna
31-05-2009, 17:44
Czy znajdzie się jakaś pomocna chustomama z okolic Woli blisko centrum? Chciałabym zacząć nosić moją małą (6 miesięcy jutro kończy) w chuście i potrzebuję pomocy i wsparcia :roll: Próbowałam ją nosić niedługo po urodzeniu, ale niespecjalnie jej się to podobało, więc spasowałam. Pewnie robiłam to nieumiejętnie... Niedawno znów włożyłam ją do chusty i jakby lepiej. Ale pewnie nadal nie umiem jej zamotać tak jak trzeba. No i w wyborze chusty pomoc by się przydała...

0kiki
01-06-2009, 20:48
to i ja sie dopisze Śródmieście sie kłania mam 4 mies. córeczkę o chustach mam zero pojecia dziś dostałam swoją pierwszą chuste - długą wiązaną w paseczki uszytą przez dziewczynę z Bielska Białej
pierwsza próba się juz dziś odbyła na szczeniaczku uczniaczku synka :wink: narazie jak nie wiem co i jak boję się trenowac z Oliwcią żeby mi niedajboże niewypadła
pozdrawiam wszystkie chustomamy
p.s.
(na zdjęciu - jeśli się wkleiło moja chusta jeszcze u starej włascicielki)

0kiki
01-06-2009, 21:13
aha i ma trochę czas ograniczony bo juz 23 czerwca wracam do pracy oczywiście weekendy wolne :)
no i 12 lipca wyjeżdżam prawdopodobnie w góry więc tam chusta będzie bardzo mi pomocna

shoshanna
01-06-2009, 22:13
Chyba nikt nie może... :(
No, w każdym razie, dziś odbyłyśmy swój pierwszy spacer w chuście :mrgreen: Trwał dwie godziny i obie wróciłyśmy zachwycone (pomimo tego, że na koniec 20min. spędziłyśmy w sklepie, czekając aż burza przejdzie :wink: ). Chyba po prostu pójdę w czwartek do 100 pociech, może tam mnie ktoś poinstruuje :applause:

nemhain
02-06-2009, 20:52
Ja mieszkam na Mokotowie i chustomaniacy z nas od ponad 3 miesiecy, chodzilam na warsztaty, uczylam sie od kolezanki ktora jest doradca i male pojecie mam wiec chetnie sie spotkam i pomoge w czym bede tylko mogla, na Wole tez moge podjechac byleby dobry dojazd byl :)
jak cos to pisac na pw :)

morepig
03-06-2009, 09:38
Marta, Warszawa- Saska Kępa/ Grochów
spotkania Klubu Kangura w miarę możliwości w Parku Skaryszewskim. Szybka konsultacja w parku itp, ale NIE nauka od podstaw i to np na 4 tygodniowym. Tak- normalna konsultacja z porządną nauką. wiąże się to z odpowiedzialnością zawodową, nie chcę uczyć po łebkach, mogę skontrolować w parku ale uczyć lepiej w domu.
Bywamy w parku na Grochowie (ten z mega placem zabaw i fontanną) w lumpeksach na Wiatraku ;-) oraz w multibabykinie.

kasiaczek
04-06-2009, 22:33
morepig, to ja się odezwę za jakiś czas w celach konsultacyjnych. Zapisałam się na warsztaty dla początkujących. Trochę ponoszę i pewnie narodzi mi się ileś pytań, o których teraz - z racji braku doświadczeń jakichkolwiek - nawet nie mam pojęcia, że powinnam je zadać :wink:

ali
06-06-2009, 21:35
morepig, a na naukę od podstaw to nie ma u Ciebie szans :?: :?: :?:

morepig
08-06-2009, 12:52
morepig, a na naukę od podstaw to nie ma u Ciebie szans :?: :?: :?:
oczywiscie ze jest ;-) tylko jak pisalam- nie na spacerze, nie w biegu, nie "przy okazji" ;-)
wolę jeśli jest to celowe spotkanie, określone wiązania do przerobienia i minimum czasowe jakieś, żebym i ja dobrze pokazała i żeby potem nie było pretensji albo czegoś- a bo morepig nei miał czasu ;-)
jak się umawiam to jestem cała "Twoja", przy okazji "tylko" kontroluję kogos kto już coś umie ;-)

morepig
08-06-2009, 12:53
morepig, to ja się odezwę za jakiś czas w celach konsultacyjnych. Zapisałam się na warsztaty dla początkujących. Trochę ponoszę i pewnie narodzi mi się ileś pytań, o których teraz - z racji braku doświadczeń jakichkolwiek - nawet nie mam pojęcia, że powinnam je zadać :wink:
no to czekam ;-)

0kiki
10-06-2009, 22:00
ja bym bardzo poprosiła kogoś na lekcje od podstawa mieszkam koło pól mokotowskich więc może tam jakies spotkanko?

paskowka
17-06-2009, 19:24
Małgosia - Bielany (Chomiczówka), też mogę pomóc, szczególnie w kieszonce (podobno mistrzyni kieszonki ze mnie:), w chwili obecnej mogę dać pomacać i pomierzyć indio bawełniane i nati oraz lniana kółkową.
Czas-popołudnia lub weekendy.

ali
22-06-2009, 16:30
oczywiscie ze jest ;-) tylko jak pisalam- nie na spacerze, nie w biegu, nie "przy okazji" ;-)
wolę jeśli jest to celowe spotkanie, określone wiązania do przerobienia i minimum czasowe jakieś, żebym i ja dobrze pokazała i żeby potem nie było pretensji albo czegoś- a bo morepig nei miał czasu ;-)
jak się umawiam to jestem cała "Twoja", przy okazji "tylko" kontroluję kogos kto już coś umie ;-)
to ja bym bardzo chciała żebyś była cała moja ;)
powiedz tylko gdzie i kiedy bys wolala i zaczniem działać ;)

morepig
23-06-2009, 18:45
hi hi hi napisz na priv albo na maila morepig małpa gazeta.pl
;-)

JustNik
27-06-2009, 13:09
Czy ktoras mama podczas spaceru na Mokotowie dalaby sie zaprosic na dobra kawe i w miedzyczasie pokazala mi jak zaladowac sobie ruchliwego ok 9kg roczniaka na plecy (w chuscie)?

(dziecie nawykle od urodzenia do chust z przodu i na boku i manduki na plecach)

sweetheart79
18-08-2009, 08:11
Witajcie,
Wczoraj kupiliśmy z mężem chustę Bebelulu wersja LULU.
Ogólnie bardzo nam się podoba idea noszenia dzieci w chustach. Jednakże nie mieliśmy zielonego pojęcia o typach chust i sposobów wiązania. Dlatego na początek wybraliśmy chustę, która miała być prosta w obsłudze. Niestety układanie w niej naszego 4-tygodniowego malucha przerosło nasze umiejętności. :oops:
Na filmikach, które znaleźliśmy w Internecie, wszystko wydaje się takie proste... :roll:
Czy może ktoś nam pomóc? Mieszkamy w W-wie na Bielanach (przy lotnisku Bemowo).
Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!!!

sweetheart79
18-08-2009, 10:42
Chustomamy, proszę pomóżcie... W sobotę jedziemy na Mazury na wesele kuzynki i miałam nadzieję, że chusta będzie nam służyła pomocą. Innej niż Lulu nie posiadam, chociaż dopiero teraz przeczytałam Wasze niepochlebne opinie na jej temat. Co prawda wiele z Was zaczynało właśnie od niej swoją przygodę z chustami. :-)
Jakieś rady i wskazówki?

Agakakaka
18-08-2009, 11:25
Sweetheart, trochę trudno poradzić jak nosić w czymś czego tu tak naprawdę nikt nie nosi. Ale, ja zaczynałam od bardzo podobnej chusty, Zefira, nosiłam w niej jak w zwykłej kółkowej na biodrze, ale już sztywno siedzące ośmiomiesięczne dziecko. Malucha w pozycji kołyski nigdy mi sie nie udało do tej chusty włożyć. Małe nie lubiły strasznie. Teraz noszę moje trzytygodniowe maluchy w pouchu w pozycji kołyski i odpowiada im. Poczytaj moze instrukcje wkładania do poucha, nosi się w takiej samej pozycji.

sweetheart79
18-08-2009, 11:48
Agakakaka, dzięki za odpowiedź!
Gdybym wcześniej trafiła na to forum to pewnie zdecydowałabym się na inną chustę.
No cóż, mam nadzieję, że któregoś dnia trafię na jakieś spotkanie lub warsztaty i dowiem się więcej o innych chustach.

Biedronka
18-08-2009, 11:54
wiem że kk spotyka sie w TEN CZWARTEK na polach mokotowskich
Warszawskie spotkanie plenerowe – POLE MOKOTOWSKIE 20 sierpnia godz.11 (http://klubkangura.com.pl/warszawskie-spotkanie-plenerowe-pole-mokotowskie-20-sierpnia-godz-11)
http://klubkangura.prv.pl/

Beda tam doradczynie które poniekąd współpracuja z bebelulu i maja "obcykane" uzywanie tej chusty .Napewno Wam pomogą :)

sweetheart79
18-08-2009, 14:26
Z przyjemnością wybrałabym się na to spotkanie, ale niestety będziemy w tym czasie na Mazurach.
Mam nadzieję, że jeszcze będzie wiele innych okazji!

nemhain
21-08-2009, 15:55
Czy ktoras mama podczas spaceru na Mokotowie dalaby sie zaprosic na dobra kawe i w miedzyczasie pokazala mi jak zaladowac sobie ruchliwego ok 9kg roczniaka na plecy (w chuscie)?

(dziecie nawykle od urodzenia do chust z przodu i na boku i manduki na plecach)


Ja z Mokotowa i wolałabym herbatkę bo kawkę to lubię z mlekiem ale niestety nie mogę bo Młody ma alergie.

Agut
31-08-2009, 16:57
Hej kochane chustomamy :)
Nooo i mam problem. Maz zrobił mi prezent i jestem własnie szczęsliwą- choć nie do konca :) posiadaczką ślicznej chusty ellaroo. Taaak i na tym sie konczy. Mam ją i niestety nie radze sobie z wiązaniem. Echhh a na instrukcji to wyglada tak prosto. Jestem mamą 3 miesięcznego maluszka, mieszkamy na Ursynowie, zaraz przy stacji metra. Czy znalazła by sie jakas dobra duszyczka i pomogła nam? Oczywiscie zapraszam na dobra herbatkę/ kawkę i ciacho :)
Pozdrawiam wszystkicyh chustowych rodziców

morepig
31-08-2009, 19:31
no i szkoda zescie na targi nei dojechali :(
metrem w poniedziałek do Kalimby się wybierzcie :)

Agut
31-08-2009, 21:09
Echhh no nie wiedzialam ze targi były :(
Kurcze ta Kalimba daleko... Ale dzieki ogromne za inforacje o takim miejscu! moze mi sie uda w poniedziałek pojechac. Ostatnio moje dziecko jest "nie za łatwe" w obsłudze i nagle przestał mu sie wózek podobać. Echh dzisiejszy spacer znow sie skoczył olbrzymim płaczem, wiec do domku wracałam z małym na ręku, drugą pchałam wózek. Stąd wlasnie pomysł chusty :) Od tygodnia każde wyjscie to dla mnie stres :frown

toreadorka
09-10-2009, 13:03
Hej kobietki, potrzebuję doświadczonej mamy z Ursynowa (również z okolic metra Ursynów, dokładnie z ulicy Koncertowej), która pomoże mi nauczyć się wiązać elastyka Babylonię. Córeczka Hania ma obecnie 6 tygodni i waży około 5,5 kg. Będę wdzięczna za pomoc :hello:

paskowka
14-10-2009, 09:15
Hej kobietki, potrzebuję doświadczonej mamy z Ursynowa (również z okolic metra Ursynów, dokładnie z ulicy Koncertowej), która pomoże mi nauczyć się wiązać elastyka Babylonię. Córeczka Hania ma obecnie 6 tygodni i waży około 5,5 kg. Będę wdzięczna za pomoc :hello:
Toreadorko - jeśli nikogo do tej pory nie znalazłaś to ja będę na Ursynowie 19.10 na Al. KEN w Lux Medzie i możemy sie tam umówić to ci pokazę co i jak. Tylko tak ok. 17.45-18.00 dopiero będę?

toreadorka
14-10-2009, 15:57
Toreadorko - jeśli nikogo do tej pory nie znalazłaś to ja będę na Ursynowie 19.10 na Al. KEN w Lux Medzie i możemy sie tam umówić to ci pokazę co i jak. Tylko tak ok. 17.45-18.00 dopiero będę?

Kurcze mam niestety w tym czasie kontrolę u ginekologa na drugim końcu Warszawy :frown, ale bardzo dziękuję za pomoc, może uda się innym razem.

Dziewczyny nie ma tu więcej chustomam z Ursynowa, które mogą mi pomóc? W ogóle mi to wiązanie nie wychodzi, a czytając was mam ogromną ochotę się tego nauczyć i sprawić mojej Hani trochę frajdy.:rolleyes:

floriss
15-10-2009, 17:14
Witam!
jestem mamą trzymiesięcznego chłopca, co bardzo lubi zwiedzać świat na moich rękach. Dodatkowo bardzo ciężko znosi pozycję leżącą, więc ja już się poddaję:)Potrzebuję wolnych rąk, a jednocześnie móc być blisko mej pociechy. Jestem poważnie zagubiona w świecie chustowym i potrzebuję mamy (z Warszawy - Mokotów lub okolice), która pomoże mi się w nim odnaleźć:). Dodam, że nie posiadam jeszcze żadnej chusty, bo nie mam pojęcia którą wybrać i to nie ze względu na wygląd, ale funkcjonalność. Chciałabym po prostu wypróbować kilka rodzajów zanim się zdecyduję. Cierpliwie czekam na pomoc i pozdrawiam!:)

La Loba
15-10-2009, 17:21
Floriss, a może do Stu Pociech byś w czwartek przyszła?

floriss
15-10-2009, 17:47
chętnie, ale gdzie to jest i w który czwartek i o której? La Loba proszę o więcej informacji i dziękuję za szybką odpowiedź:)pozdr

floriss
15-10-2009, 17:59
Znalazłam informacje o czwartkowych spotkaniach, ale niestety pracuję właśnie od 10 do 14, więc w tych godzinach będzie ciężko, chyba że.........zrobię sobie wolne:) a trzeba się wcześniej zapowiadać, zapisywać, umawiać?

La Loba
15-10-2009, 18:19
nic nie trzeba!
tylko mieć 10 zł na wejście (za chleb, masło i herbate, ktore są tam dla wszystkich bez organiczeń), no i jakies cieple skarpety czy kapcie, bo bez butów się chodzi. :-)

paskowka
15-10-2009, 18:31
Znalazłam informacje o czwartkowych spotkaniach, ale niestety pracuję właśnie od 10 do 14, więc w tych godzinach będzie ciężko, chyba że.........zrobię sobie wolne:) a trzeba się wcześniej zapowiadać, zapisywać, umawiać?

Floris, jakbys chciała to w sobotę na Bemowie w Bajkolandii spotyka się Bielański Klub Mam, spotkania są za darmo. Nie są to oczywiście spotkania chustowe, ale będę ja z kilkoma chustami, bo umówiłam się z koleżanką właśnie na przeszkolenie i pokazanie chust. Jak masz ochotę to zapraszam Bajkolandia ul Powstańców Slaskich http://www.bajkolandia.pl/lokalizacja_1.html

floriss
15-10-2009, 18:34
Super!!! Dziękuję:)

floriss
15-10-2009, 18:43
paskowka jestem bardzo zdeterminowana, więc bardzo chętnie się z Tobą spotkam w sobotę. Napisz mi jeszcze, o której godzinie się spotykacie? a i jeszcze pytanie mojego męża, który mnie podwiezie: czy można się gdzieś w pobliżu napić kawy?:)

paskowka
15-10-2009, 21:39
Floris, piszę priva, podam ci tam namiary:)

morepig
01-11-2009, 00:49
update - Warszawa Zacisze :)

krupka
20-01-2010, 21:56
dobry wieczór :)
Mam dziecko, mam chustę, nie umiem wiązać. Chusta kółkowa (ze strony chusty.pl), dziecko dwutygodniowe, więc sama niechętnie się na razie będę wypuszczać na miasto na jakieś spotkanie. Kto chciałby pomóc na Woli?

krupka
25-01-2010, 14:49
I jak, jest jakaś pomocna Chustomama na Woli lub w okolicy? Chętnie po przymierzałabym też inne chusty. Ta, którą mam jest raczej z przypadku niż bardzo świadomego wyboru, w razie czego mogę ją zwrócić, ale czasu mam co raz mniej. I wolałabym najpierw spróbować. Ktoś chętny pouczyć? Może być na priv

nemhain
25-01-2010, 16:09
Jak masz ochotę zapraszam na Mokotów, chust u mnie dostatek a i doradcą jestem więc podpowiem co nieco :)

kuleczka
25-01-2010, 16:38
A może mieszka jakaś mama w Konstancinie?
Poztanowiłam w końcu zawizać plecak i jakoś mi nie idzie :roll:

zanna
22-02-2010, 22:11
czy któraś chustomama spotkałaby się ze mną na bemowie? dziecko moje jakieś nieśmiałe ostatnio strasznie i boję się, że w 100 pociechach nie będzie współpracował jak będzie dużo osób...

Olapio
22-02-2010, 22:16
ja moge :)

Mika
24-02-2010, 12:39
Pinie potrzeba pomocy w motaniu :), plecaczek głównie ale i pozostałe opcje. bemowo w najbliższy weekend (jesteśmy mobilni nie ma problemu możemy dojechać) :)

marta88
24-02-2010, 13:26
potrzebuje pomocy a dokładniej żeby ktoś zobaczył czy poprawnie motam kieszonke(nie mam pewności czy robie to poprawnie a nie chce swojemu maleństwu krzywdy zrobić) i pokaze jakieś jeszcze wiązanie dla maluszka:) mieszkam na wawrze ale moge dojechać gdzieś

Mika
24-02-2010, 15:28
hallo mamuśki, ponawiam pośbę o pomoc !!!!:confused:

Olapio
24-02-2010, 15:30
ja moge pomoc na bemowie ale zalezy w czym
prosty plecak umiem oraz wiazania z przodu, na boku

ale w weekend mnie nie ma, ja moge w tygodniu

Mika
24-02-2010, 15:33
ja moge pomoc na bemowie ale zalezy w czym
prosty plecak umiem oraz wiazania z przodu, na boku

ale w weekend mnie nie ma, ja moge w tygodniu
ojoj no w week bo mój M chce się też nauczyć :( no szkooodaaaa

Olapio
24-02-2010, 15:37
jak Ty sie nauczysz to pozniej jego nauczysz...

Mika
24-02-2010, 15:41
w sumie nie pomyślałam:duh:
oki to co i jak i gdzie ?? :lol:

Olapio
24-02-2010, 15:52
napisz na priv bo juz sie umowilam z dwoma dziewczynami wiec do wtorku raczej jestem zajeta

anmuszka
24-02-2010, 18:40
jakby co to ja mam wolniejszy weekend. ale ja umiem tylko plecak prosty a inne plecaki to sama chetnie bym sie poduczyła. No i nie pomoge z patentem z "przerzucaniem dziecka" bo moje odmawia w tej kwestii wspólpracy.

mi.
26-03-2010, 22:10
pomocy! potrzebuję pomocy.
proszę :)

robię coś źle. nie wiem co. byłam w 100P w czwartek, ale nie było "wiązanek"...

czy któraś z Was mogłaby mi pomóc? mieszkam w Ursusie, ale chętnie dojadę tu, czy tam.

Olapio
26-03-2010, 22:18
na bemowo dojedziesz?
po weekendzie moge pomóc :)

mi.
26-03-2010, 22:25
dojadę :)
BARDZO chętnie! DZIĘKUJĘ!!!

Olapio
26-03-2010, 22:50
to napisz pozniej priv zeby mi przypomniec to uzgodnimy dzien i godzine

Liv
26-03-2010, 22:55
pomocy! potrzebuję pomocy.
proszę :)

robię coś źle. nie wiem co. byłam w 100P w czwartek, ale nie było "wiązanek"...

czy któraś z Was mogłaby mi pomóc? mieszkam w Ursusie, ale chętnie dojadę tu, czy tam.

no jak nie było, jak były. trzy nawet. a o której? może się rozminęłyśmy, byłyśmy od 11 do 13, jakoś tak

mi.
26-03-2010, 23:03
poważnie???
my byłyśmy we dwie i się dowiedziałyśmy, że na wiązania "zrobiło się za mało chętnych" i że teraz trzeba dzwonić wcześniej i się umawiać, to 100P postara się "kogoś znaleźć". Byłyśmy jakoś tak od 12.10 do 12.30. A skoro nie było od kogo się uczyć, to poszłyśmy na spacer po Starówce... choć mijałyśmy na Freta Mamę w chuście i z "parasolką".

emma
01-05-2010, 19:20
A kto by miał czas nauczyć mnie w niedługim czasie do wiązania plecaczka lub czegoś fajnego na plecach oraz na boku. No i jeszcze raz pokazał wiązanie 2x, bo ni w chol..ę opanować nie umiem :frown:hide:
A jak się uda to może i bym koleżankę namówiła. Ona była jakiś czas temu ochotna na poucha.
Spotkanie może być u mnie (Sródmieście- hmm tylko musze porządek zrobić:oops:) albo u kogoś a nawet w parku, jak ładna pogoda. Tyle, ze ja mogę w tygodniu albo w godz 13-15 albo w weekend.

Kredk@
14-06-2010, 10:51
Hop Hop!
Widzę, że więcej tych potrzebujących pomocy niż pomagających.

Ja też potrzebuję pomocy, co gorsza u siebie w domu! Buehehue, bo dzieciaki mi się pochorowały i musiałam ze spotkania w Wawce zrezygnować. Ej no, może jest jakaś szalona co mnie odwiedzi na kawę i pokaże co ze szmaciochem można zdziałać. PliZzzzzzz.

Warszawa Białołęka jezdem. Ale nie Tarchomin. :P:

andzia_1978
14-06-2010, 11:55
jestem do dyspozycji, piszcie pw to się umówimy

malwinka
18-06-2010, 14:19
szukam chustomamy z Wawy tóra pomoze mi opanowac noszenie mojego 19 miesięcznego szkraba na plecach...

mam chuste nati, ale chciałabym spróbować ponosić w MT.

Jestes któras z Was chętna, by mi pomoc?

nemhain
18-06-2010, 14:44
szukam chustomamy z Wawy tóra pomoze mi opanowac noszenie mojego 19 miesięcznego szkraba na plecach...

mam chuste nati, ale chciałabym spróbować ponosić w MT.

Jestes któras z Was chętna, by mi pomoc?


Miałaś do mnie wpaść :)

malwinka
18-06-2010, 14:52
to kiedy w takim razie mogłabym wpaść ??

nemhain
18-06-2010, 14:54
to kiedy w takim razie mogłabym wpaść ??


To napisz mi kiedy możesz i się umówimy :D

Marta
26-06-2010, 16:11
No to rozpocznę - Warszawa i powiat Warszawski Zachodni ;)

Chusty: Babylonia, Bebina, Merry Carry, MaM, Storchenwiege, Didymos pasy, żakard, indio; elastyczna Babylonia, kółkowa babylonia i samoróbka.
Niedługo do kolekcji dołączy znowu Nati, Girasol, Vatanai i Lana.

Mam też Mei-Tai a na dniach dołączy podaegi ;)
Vega,

Czy mogę prosić o pomoc? Mam chustę Bebelulu, ale mimo instruktażu moja córa nie chce w niej przebywać, nosidło też jej nie pasuje. Ma 2 miesiące i ok 65cm wzrostu. Chętnie spróbuję chustę elastyczną. Mieszkam koło Zaborowa i jestem zmotoryzowana. Będę wdzięczna, czy w ogóle info o jakimś spotkaniu w okolicy, gdzie mogę podpatrzeć inne mamy

duna23
10-07-2010, 19:52
Witam :-). Noszę moje Maleństwo od początku właściwie. Z przodu i boku mam opanowane. Teraz chciałam ponosić na plecach. I tu potrzebuję pomocy. Samo wiązanie nawet mi całkiem całkiem poszło, tylko nie umię Małego Człowieka ujarzmić.Ona ma 6,5 miesiąca i robi wszystko n tych moich plecach. Ja zaczęłam się bać i teraz mi coraz gorzej idzie :-). Może Ktoś ma czas nam pokazać troszkę i pomóc :-). Mieszkam koło Piaseczna, ale mogę gdzieś dojechać bez probleu. Dzięki :-)

annya
23-08-2010, 10:45
Poszukiwana mama z Solca, która pokazałaby chustę i podstawowe wiązania mamie już w zaawansowanej ciąży.

Szczuru
27-08-2010, 12:29
Mamy z bródna i okolic poszukuję.
Potrzebny mi trening przed wrześniem bo będę dużo nosić.. :P a warto by było umieć porządnie. :P

Agakakaka
27-08-2010, 12:37
Gajgo, nie jestem ekspertką, ani doradcą po kursach, ale sporo nosze i wiem o co biega ;) Jestem z Bródna, moge coś pomóc i podpowiedzieć :)

Monique76
27-08-2010, 14:16
Poszukiwana mama z Solca, która pokazałaby chustę i podstawowe wiązania mamie już w zaawansowanej ciąży.

Annya - z Solca nie jestem ale mam blisko (Praga Płd - na Solec 5 minut tramwajem w zasadzie). Jak by sprawa nadal była aktualna to zapraszam na PW.

Anque
17-09-2010, 17:27
Świeżynka jestem i chętnie bym zamotała kieszonkę pod okiem wyszkolonej mamy :)
Jestem z Piaseczna, ale oczywiście mogę podjechać w dogodne miejsce :)))

nemhain
21-09-2010, 16:15
Mieszkam na Mokotowie więc jeżeli potrzebujecie pomocy to piszcie, czasami z opóźnieniem ale odpisuję :D a w Klubie Mam na Mokotowie będę prowadziła spotkania chustowe więc też zapraszam :)

jamamajka
21-09-2010, 16:25
Świeżynka jestem i chętnie bym zamotała kieszonkę pod okiem wyszkolonej mamy :)
Jestem z Piaseczna, ale oczywiście mogę podjechać w dogodne miejsce :)))

Zapraszamy na Freta do Stu Pociech na piątkowy ostry dyżur chustowy! Od 10:30 do 12.

Sarna
08-03-2011, 15:47
Witajcie,
mam problem z motaniem synka. Niby wszystko robię ok, a mam wrażenie że jest coś nie tak...Czułabym się pewniej, gdyby doświadczona ChustoMama pokierowała nami :) Mieszkam na Targówku, mogę podjechać do Centrum :)

Olban
09-03-2011, 10:06
Sarno,
zajrzyj na wątek mam z Targówka http://chusty.info/forum/showthread.php?t=42571&page=12 jest ich sporo i na pewno jakaś Ci pomoże :)

Sarna
09-03-2011, 12:18
Dziękuję za pomoc :)

dudiim
21-04-2011, 10:52
jamamajka, a czy to spotkanie w 100 to w ten piątek czy już było? Nie umiem odczytać kiedy post był napisany.
Chętnie bym się podłączyła. Mam nati, kilka razy nosiłam córeczkę jak była malusia, teraz ma skończone 10 miesięcy i bardzo chętnie nauczyłabym się wiązania na plecach. Na urlopie bardzo się przyda ;-)

Agakakaka
21-04-2011, 14:18
Sarno, jestem z Targówka

olka84
10-06-2011, 23:55
Dziewczyny, pomocy! dobrze nam szlo, ale jakos ostatnio słabo wychodzi, krzywo trochę i nie możemy sobie z tym poradzic:duh:
chyba potrzebuje kogoś, kto pomoże na Bemowie...mam bawełenki Grecję i Zarę...

mi.
11-06-2011, 20:06
Dziewczyny, pomocy! dobrze nam szlo, ale jakos ostatnio słabo wychodzi, krzywo trochę i nie możemy sobie z tym poradzic:duh:
chyba potrzebuje kogoś, kto pomoże na Bemowie...mam bawełenki Grecję i Zarę...

bo chyba niełatwo zaczynać od żakardów :(

olka84
11-06-2011, 21:11
nosimy sie juz od kilku miesiecy i bylo ok jak Ania byla mniejsza...teraz jakos sie popsulo...moze cos robie zle...

anmuszka
14-06-2011, 23:01
Ola a kiedy i gdzie sie chcesz umówic?

olka84
16-06-2011, 18:31
anmuszka napisalam na PW

zoolka
19-07-2011, 17:40
a my też chcemy się zacząć nosić :hmm: !!! ale pojęcia nie mam jaką chustę... a jak w kangurka zawiązać to już w ogóle magia... a Kangurek dla Nas najfajnieszy... bo Franek 7 tyg :bfing: dopiero ma... z Bielan piszę i upraszam się o pomoc :mighty: !

Matusiomama
21-07-2011, 14:54
Cześć,

zaczynam swoją przygodę z chustowaniem, byłam na warsztatach, jak byłam w ciazy ale i tak się boję zamotać synka...Podjęłam próbę, ale był za nisko i nóżki jakoś na szerszą żabkę zrobiłam :oops:
i teraz mam blokadę emocjonalną:duh: i wolałabym, żeby doświadczona chustomama mi pomogła...mieszkam na tarchominie, ale chętnie dojadę gdzieś w okolice, a nawet do centrum (zdesperowana jestem8)))
pomożecie?:hello:

annia
21-07-2011, 23:43
Nie wiem, czy zdążysz przeczytać, ale jutro Klub Kangura w Stu Pociechach: http://klubkangura.com.pl/warszawa-–-lipiec-sto-pociech

I ogólnie, KK bywa w Stu Pociechach i w Kalimbie (w poniedziałki). Do Kalimby masz blisko z Tarchomina.

Matusiomama
22-07-2011, 08:46
Nie wiem, czy zdążysz przeczytać, ale jutro Klub Kangura w Stu Pociechach: http://klubkangura.com.pl/warszawa-–-lipiec-sto-pociech (http://klubkangura.com.pl/warszawa-%E2%80%93-lipiec-sto-pociech)

I ogólnie, KK bywa w Stu Pociechach i w Kalimbie (w poniedziałki). Do Kalimby masz blisko z Tarchomina.

dziękuję za info:kiss:
dziś Matuś ma lekarzy, więc nici z KK, ale do Kalimby na pewno dotrzemy jak najszybciej się da 8))

Matusiomama
22-07-2011, 15:06
i w ostatniej chwili zdążę do kalimby :razz: - w poniedziałek ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną

coocoo
03-08-2011, 17:18
Hej, szukamy pomocnej mamy z okolic Dolnego Mokotowa. Po 7 tygodniach (bo tyle właśnie ma Bruno, próbuję wiązać od samego początku) bezowocnych prób z wiązaniem Rapalu Bebelulu i kółkową Vombati zakładamy ręce i wołamy o pomoc. Sprawa jest tym bardziej pilna, że mój synek ostatnio bardzo demonstracyjnie okazuje swoją niechęć do wózka, a ja z kolei analogicznie-niechęć do siedzenia w domu...

mayli
24-08-2011, 13:32
Czy jakaś dobra dusza pomoże zamotać dzieciątko zaciekawione i matkę niedouczoną w ulli storczyka?chciałabym małą nosić w takie klasycznej pozycji brzuszek do brzuszka z nóżkami w żabkę bo bioderka musimy ustawiać:)Nieźle piekę:)

Hester
28-09-2011, 21:49
Dziewczyny, czy wiecie może czy gdzieś w Warszawie i okolicach są jakieś spotkania i chustowarsztaty późniejszym popołudniem lub w weekendy? Wszystko co znajduję odbywa się około południa w tygodniu, dla mnie tragedia bo w ciąży, ze starszymi dziećmi i spod Warszawy się tak nie zorganizuję... Mam wrażenie że wszystkie te spotkania dla mam pierwszych dzieci są :cry:

Kanga
28-09-2011, 21:51
Dziewczyny, czy wiecie może czy gdzieś w Warszawie i okolicach są jakieś spotkania i chustowarsztaty późniejszym popołudniem lub w weekendy? Wszystko co znajduję odbywa się około południa w tygodniu, dla mnie tragedia bo w ciąży, ze starszymi dziećmi i spod Warszawy się tak nie zorganizuję... Mam wrażenie że wszystkie te spotkania dla mam pierwszych dzieci są :cry:
w Dumel Junior będą w październiku po 16 - patrz także na moją stronę,bo się szykuje masa warsztatow po 15 właśnie :)

Hester
28-09-2011, 22:05
w Dumel Junior będą w październiku po 16 - patrz także na moją stronę,bo się szykuje masa warsztatow po 15 właśnie :)

Byłoby świetnie, to jeszcze zapytam - czy koszt warsztatów popołudniowych to zawsze jest około 100zł (takie dotychczas znalazłam...)? :)

mamasia
21-03-2012, 15:21
Witam, mam póki co elastyka i kilka prób noszenia za sobą, ale Młoda się ostatnio tak wierci, że ledwo daję radę i potrzebuję pomocy...

karolinka251
21-03-2012, 15:31
witaj nowa Warszawska chustomamo

matysia
21-03-2012, 15:31
Spotkania chustowe, gdzie można nauczyć sie wiązać są na pewno w kalimbie na Żoliborzu, tylko nie wiem w jakie dni tygodnia. I w "Stu pociechach"

jul
21-03-2012, 20:30
informacje o chustowych spotkaniach w Kalimbie i Stu Pociechach są na stronie Klubu angura - http://klubkangura.com.pl/warszawa
Byłam raz na takim spotkaniu w Kalimbie, trochę w innym celu bo sama już nosiłam od dłuższego czasu, ale widziałam Marię Ryll w akcji i polecam :)

Możesz też spróbowac się odezwać do Mam na Bemowie, widziałam, że coś się zaczynają organizować http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=69980

mamasia
23-03-2012, 10:56
Dzięki wielkie :) A swoją drogą, to zastanawiam się nad jakimś nosidełkiem, bo Młoda już strasznie wielka (ma raptem 3 miesiące i już ponad 6,5 kg).

mi.
23-03-2012, 10:57
Dzięki wielkie :) A swoją drogą, to zastanawiam się nad jakimś nosidełkiem, bo Młoda już strasznie wielka (ma raptem 3 miesiące i już ponad 6,5 kg).
a siedzi już samodzielnie?

mamasia
23-03-2012, 11:57
Jeszcze nie siedzi. A to warunek konieczny do nosideł? W chustę wkładam rzadko, bo trochę się boje, ze źle to robię, ale tylko na pionowo, bo na leżąco wydaje mi się już za duza.

sharkah
23-03-2012, 17:18
Nosidła dla siedzących dzieci, więc jeszcze parę miesięcy musicie poczekać.

Spróbuj nosić w tkanej, na pewno będzie Ci wygodniej.

A co do wiązania, to jak dziewczyny piszą, najlepiej i najszybciej nauczyć się wiązać od kogoś doświadczonego ;)

Karo.
25-03-2012, 19:37
Powiedzcie mi proszę, bo mi strona warszawskiego Klubu Kangura coś nie działa - aktualne są terminy spotkań które niedawno tam widziałam? tzn Kalimba w pn w południe i Sto Pociech w piątki o 10? Będę bardzo wdzięczna

kuszlielka
25-03-2012, 20:12
Kangur w Kalimbie w południe w poniedziałki. To na pewno a w stu pociechach nie wiem.
Ale Kalimbe i Marię Ryll bardzo Ci polecam, jest cudowna, nic nie wymusza i czujesz się tam dobrze...

Karo.
25-03-2012, 20:24
Dzięki! tam trzeba się jakoś zgłaszać, czy można tak z ulicy przyjsć?

aniaszew
17-05-2012, 22:43
Jestem z Ochoty.potrzebuje pomocy w wiązaniu maleństwa.Mam Nati tkaną.Wiążę ale wydaje mi sie ze za słabo i że mała jest za bardzo wyprostowana.Jak ktos z moich okolic to prosze o pomoc!!

matysia
17-05-2012, 22:53
Jestem z Ochoty.potrzebuje pomocy w wiązaniu maleństwa.Mam Nati tkaną.Wiążę ale wydaje mi sie ze za słabo i że mała jest za bardzo wyprostowana.Jak ktos z moich okolic to prosze o pomoc!!

Na Woronicza na sklep swój Juliwek, zobacz pod adresem www,nosidła.com.pl, ona jest doradczynią.

aniaszew
18-05-2012, 07:36
Na Woronicza na sklep swój Juliwek, zobacz pod adresem www,nosidła.com.pl, ona jest doradczynią.

Dzięki , właśnie szukałam tej strony i nijak nie mogłam jej znaleźć.

Doreczja82
19-05-2012, 12:05
Witam wszystkie warszawskie chustomamy, potrzebuję pomocy w nauce chustonoszenia, miesiąc temu urodziłam córcię w 27 tygodniu ciąży, prawdopodobnie mała wyjdzie do domu jak osiągnie 2 kilo i nauczy sie "samodzielnie" jeść , nie ma obecnie żadnych problemów ze zdrowiem, chciałabym przed jej powrotem do domu nauczyć się jak nosić, jak wiązanie jest najlepsze, jaka chusta najlepsza na początek dla takiego malucha i niedoświadczonej mamy, rozważam elastyczną lub tknaną, jakie inne warunki musi spełniać taka chusta, żeby można było w niej bezpiecznie nosić, koleżanka która nosi swoje dzieci od wielu lat( jedno z jej dzieci też jest wcześniakiem i obecnie jest noszone) poradziła mi żeby szukać chusty o szerokości 45 cm, bo wszystkie standardowe mają 70 a takie sie dla wczesniaka nie nadaja, czy ktoś wie gdzie można dostać taką chustę?
Szukam pomocy osoby z certyfikatem i doświadczeniem, bo sytuację mam dosyć wyjątkową, mieszkam na Gocławiu, ale dojadę w każde inne miejsce w Warszawie jeśli tylko któraś z Was wyrazi chęć pomocy, byłabym bardzo wdzięczna...

mi.
19-05-2012, 12:52
Witam wszystkie warszawskie chustomamy, potrzebuję pomocy w nauce chustonoszenia, miesiąc temu urodziłam córcię w 27 tygodniu ciąży, prawdopodobnie mała wyjdzie do domu jak osiągnie 2 kilo i nauczy sie "samodzielnie" jeść , nie ma obecnie żadnych problemów ze zdrowiem, chciałabym przed jej powrotem do domu nauczyć się jak nosić, jak wiązanie jest najlepsze, jaka chusta najlepsza na początek dla takiego malucha i niedoświadczonej mamy, rozważam elastyczną lub tknaną, jakie inne warunki musi spełniać taka chusta, żeby można było w niej bezpiecznie nosić, koleżanka która nosi swoje dzieci od wielu lat( jedno z jej dzieci też jest wcześniakiem i obecnie jest noszone) poradziła mi żeby szukać chusty o szerokości 45 cm, bo wszystkie standardowe mają 70 a takie sie dla wczesniaka nie nadaja, czy ktoś wie gdzie można dostać taką chustę?
Szukam pomocy osoby z certyfikatem i doświadczeniem, bo sytuację mam dosyć wyjątkową, mieszkam na Gocławiu, ale dojadę w każde inne miejsce w Warszawie jeśli tylko któraś z Was wyrazi chęć pomocy, byłabym bardzo wdzięczna...

hej!
w Warszawie są dwie dziewczyny, które się specjalizują w noszeniu wcześniaków:
Kasia (http://www.kolebkanatury.com.pl/?page_id=24) i Iza (http://pogotowiechustowe.pl/)
obie są super!

jesteście teraz w Szpitalu Orłowskiego?

julaac
19-05-2012, 13:51
Jestem z Ochoty.potrzebuje pomocy w wiązaniu maleństwa.Mam Nati tkaną.Wiążę ale wydaje mi sie ze za słabo i że mała jest za bardzo wyprostowana.Jak ktos z moich okolic to prosze o pomoc!!

w 1 środę miesiąca w Jogarytm na Baśniowej są konsultacje z Izą B-K. No i ja jestem z Ochoty, choć żadnym doradcą nie jestem, ale w razie czego służę ;)

Doreczja82
19-05-2012, 14:19
Mi. Bardzo Ci dziękuję za informację, moje Szczęście przebywa teraz w IMiD na oddziale KPN

mi.
19-05-2012, 14:23
Mi. Bardzo Ci dziękuję za informację, moje Szczęście przebywa teraz w IMiD na oddziale KPN
mam nadzieję, że info się przydadzą :)
pozdrawiam Was serdecznie!

Anais
21-05-2012, 11:43
Doreczja, witamy :hello:i od razu zapraszam do wątku praskiego: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=45431&page=758
Mamy tez doradczynie na pradze :)
Ja też jestem w Gocławia, chętnie się spotkam towarzysko, spacerowo :)

alexinarts
06-08-2012, 21:59
Szukam mamy która mając spore doświadczenie pomogłaby mi w zgłębieniu motania.:roll:

alexinarts
02-09-2012, 22:49
eeee.....a ja z Rembertowa. nikt tu nie nosi,a jaśrednio daleko mogę dojechać. czy to jest płatne coś?
mam LL skracaną z L na M.
coś nie tak wiążę i potrzebuję pomocy.:hello::roll:

andzia_1978
02-09-2012, 23:13
idę na PW, mogę do Ciebie podjechać.

alexinarts
03-09-2012, 00:19
Doreczja, witamy :hello:i od razu zapraszam do wątku praskiego: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=45431&page=758
Mamy tez doradczynie na pradze :)
Ja też jestem w Gocławia, chętnie się spotkam towarzysko, spacerowo :)

może spacerek?

JoShiMa
17-09-2012, 20:02
eeee.....a ja z Rembertowa. nikt tu nie nosi,a jaśrednio daleko mogę dojechać. czy to jest płatne coś?
mam LL skracaną z L na M.
coś nie tak wiążę i potrzebuję pomocy.:hello::roll:
I jak? Poradziłaś sobie?

alexinarts
17-09-2012, 21:16
I jak? Poradziłaś sobie?

tak. juz tak.

CzarownicaSa
18-09-2012, 17:08
Witajcie!
Jestem z Konstancina, dziś przyszła mi chusta(Moby D, elastyczna) i potrzebuję małego instruktarzu w wiązaniu i noszeniu mojej miesięcznej córeczki ;) Czy jest jakaś dobra dusza z tych okolic lub Warszawy, która mogłaby mi pomóc? :) Jeśli trzeba mogę dojechać np. do Wilanowa :)

Mat
30-09-2012, 23:03
Witajcie,
za niespełna 3 tygodnie urodzi się mój synek. Kupiłam chustę elastyczną Tuli za namową i radą Ewy z Pieluszkarni. Oczywiście pokazała mi jak się wiąże, ale mam obawy, że jak już będę miała na rękach moje Maleństwo, to zrobię coś źle. Czy są jakieś warsztaty, spotkania na Saskiej Kępie lub okolicach?
Dodam, że oczywiście planuję również zakup tkanej, ale nie mogę się zdecydować na firmę, długość itd. Póki co, jak się synek urodzi, potrzebuję pomocy przy tej elastycznej Tuli.

myl
08-12-2013, 22:29
Dzień dobry, czy poszukuję mamy z Bemowa, która chciałaby pomóc mi w nauce motania niemowlaka. Mieszkam blisko fortów Bema.
Córka jeszcze planowo miesiąc w brzuchu, ale ja już szukam przyjaznych dusz w okolicy. Chętnie się odwdzięczę :)

smerfna
27-02-2014, 13:36
Moje młodsze ma 3 m-ce i też kogoś szukam. WOLA zgłaszajcie się ! :)

samasia
27-02-2014, 16:24
Ja, Bemowo, przy Hali Woli :)

Myl, pisałam do ciebie w styczniu, ale już się nie odezwałaś :) Umawiałyśmy się na spacer ;)

smerfna
12-03-2014, 12:48
Samasia, a ze mną byś dała radę? Szukam kogoś kto mógłby mnie poduczyć

samasia
15-03-2014, 13:56
Pewnie :) Jak bedzie ladny dzien, najlepiej gdzies 13.00-15.00, bo wtedy odbieram Zosie ze zlobka :)

notalent
19-03-2014, 14:51
Witajcie:) Ja z Woli. Właściwie dopiero zaczynam noszenie. Dotychczas było motanie troche po domu i tyle. Boję się że nie do końca robię wszystko prawidłowo. Dziecko mi się jakoś tak przekrzywia na boki w kieszonce a w kółkowej jak się prostuje i napina to może wylecieć dołem mimo to że robię "majteczki", kilka chwil szapaniny mojego synka i już jest rozmontowany. Chętnie się dowiem gdzie mogę się udać, żeby się podszkolić.. Mógłby ktoś poradzić? Korzystałam z porad doradczyni ale te dwie godzinki mi nie wiele dały a też nie mogę sobie pozwolić na dużo lekcji.. Moim marzeniem jest nauczyć się wrzucać dziecko na plecy. Synek ma pół roku :) Pozdrawiam!:cool:

HoliPoli
19-03-2014, 18:31
notalent, z Woli i tamtych okolic to dużo chustujących, na pewno kogoś znajdziesz :)
tak na szybko to wiem, że w Kalimbie na Żoliborzu są spotkania klubu kangura w środy o 13:30 bodajże, tam na pewno chętnie podszkolą i doradzą :)

samasia
19-03-2014, 19:06
A może wpadnij na Bliskie Spotkania w Stu Pociechach za tydzień? Tam też jest doradczyni, pomoże :)
Ja kieszonkę mogę pokazać, ale na plecach nie czuję się dość kompetentna, żeby szkolić, a w kółkowej też mi różnie wychodziło ;)

martekle
12-04-2014, 18:31
notalent, z Woli i tamtych okolic to dużo chustujących, na pewno kogoś znajdziesz :)
tak na szybko to wiem, że w Kalimbie na Żoliborzu są spotkania klubu kangura w środy o 13:30 bodajże, tam na pewno chętnie podszkolą i doradzą :)

W Kalimbie są jeszcze te spotkania? Myślałam, że ona sprzedana, że tam jakieś zmiany są?

AMELIA
15-04-2014, 13:32
czy znajdę pomocną mamę z Warszawy z okolic Ursusa, Włoch bądź najbliższych okolic? potrzebuje rozmowy na temat właściwego noszenia dziecka w Manduce, będę zobowiązana za pomoc:-)

Feliosal
03-05-2014, 13:14
Moje Drogie ! Potrzebuję przymierzyć z moim brzdącem nosidełko TULA.Jestem z Ursynowa, czy któraś użyczy u siebie w domu na 5 minut?:)

HoliPoli
03-05-2014, 15:13
Moje Drogie ! Potrzebuję przymierzyć z moim brzdącem nosidełko TULA.Jestem z Ursynowa, czy któraś użyczy u siebie w domu na 5 minut?:)

jeśli nikt Ci nie odpowie to polecam wątek: http://www.chusty.info/forum/showthread.php/108662-Kawa-herbata-ploty-Warszawa-spotyka-się!-)-info-1-(24-kwietnia-czwartek)-aktualne-pogaduchy-od-1073 - zazwyczaj ktoś z Tulą jest i na pewno Ci da przymierzyć :)

turkusowa
30-05-2014, 20:08
hej
idziemy na wesele 7.06 i chciałabym się w tydzień nauczyć kółkowej. Mam plan wypożyczyć jedwabną vombati na tę okazję, ale nigdy nie miałam kółkowej i nie wiem czy ogarnę. Mieszkam na pradze pd do centrum lub pociech dojadę. Będę wdzięczna za pomoc w przyszłym tygodniu.

cathleen
02-06-2014, 23:13
turkusowa
mogę pomóc, też jestem z pragi pld, jak jeszcze jestes chętna, zapraszam na pw

maroussia
03-06-2014, 15:06
Dziewczyny, jutro na Kangurach w Kalimbie (albo w poniedziałek w 100 Pociechach na pogotowiu chustowym - Bliskie spotkania) można przymierzyć wszystko, tylko trzeba, tylko musicie złożyć wcześniej zapotrzebowanie.
Turkusowa jutro mogę wziąć kółkową do Kalimby.

ciocia_wiedzma
03-06-2014, 23:00
albo w poniedziałek w 100 Pociechach na pogotowiu chustowym - Bliskie spotkania
Na bliskie spotkania trzeba się zapisać, czy można tak po prostu z ulicy?

maroussia
03-06-2014, 23:24
Na bliskie spotkania trzeba się zapisać, czy można tak po prostu z ulicy?
Można z ulicy. Tylko ewentualne potrzeby na chusty, nosidła trzeba zgłaszać do Marii od Kangurów. :)

cathleen
03-06-2014, 23:37
maroussia
a nie wiesz czy jest szansa na zobaczenie tuli toddler?

maroussia
04-06-2014, 08:11
maroussia
a nie wiesz czy jest szansa na zobaczenie tuli toddler?
Nie wiem, dlatego trzeba pytać. Czasami dziewczyny przychodzą z Tulami.

samasia
04-06-2014, 08:20
Ja jeszcze toddlera chyba nigdy na żywo nie widziałam, też bym chętnie przymierzyła.