PDA

Zobacz pełną wersję : Witam Was cieplutko z Sosnowca



ambra
20-05-2011, 17:04
Witam!!
Podczytuje Wasze forum od jakiegoś czasu - dokształcając się przed 1 szym razem z chustą;)

Aktualnie jestem w 8 mieś. i w pełni mnie perzekonałyście, do noszenia w chuście - mam nadzieje, że mój Jaś równie szybko załapie bakcyla. Jestem w trakcie wyboru chusty - wiem, że na początek chcę elastyczną - żeby było łatwiej się mnie i synkowi z tym oswoić.
Napewno będe szukac wsparcia u innych mam - mam nadzieje, że z Sosnowca znajde tu jakąś życzliwą dusze:oops:


Dodatkowo o sobie moge powiedzieć że należe do osób z duża empatią - pomagam na swój skromny sposób zbawić świat - ratując psy - konkretnie charty. Działam wraz z paroma innymi osobami na terenie całego kraju a także wspołpracuję ze zagranicznymi fundacjami. Służe wiec pomoca i wiedzą z zakresu kynologii i psiej bezdomności.

witam!:hey:

Luthienna
20-05-2011, 18:27
Witaj!
Cieszę się że zawitała tu osóbka, która ma otwarte serducho na psią niedolę

misunderstanding
20-05-2011, 20:38
hej :) w końcu! :D
ja wprawdzie mieszkam teraz w Czeladzi na Piaskach, ale sercem cały czas sosnowiczanka :P zresztą w okolicach centrum bywam codziennie. a Ty skąd dokładnie jesteś? ;>
zapraszam na herbatę i motanie :D

Karusek
20-05-2011, 20:47
:hey: witaj!

tylko tak bardzo delikatnie wtrącę, że w elastyku w czerwcu i lipcu będziecie się gotować z dzidziusiem ;) przy chuście elastycznej stosuje się tylko jedno wiązanie, w którym na dziecku są trzy warstwy materiału - uf, jak gorąco ;)
a tkana wcale nie jest taka straszna, nawet dla początkującej! Sama zaczynałam od tkanej, bo rodziłam na końcu maja :)

Paprotka
20-05-2011, 21:34
Witaj (zza granicy :P ) mam brata w Sosonowcu, ale nie chustowy :P
I ja nie polecam na lato elastyka, sama rodziłam w sierpniu i miałam elastyczną, więc wiem co mówię :D Chyba, że chcesz na pierwsze motania, do nauki, ale jak masz zamiar chustować się na całego, to tylko tkana w lecie ;D

goshya
20-05-2011, 21:37
Witaj:):):)

ambra
20-05-2011, 22:40
hej!!!
dziękuję za mile przyjęcie :P

Jejku! Dziewczyny - czyli że elastyk nie? to ja od 2 dni tylko o tym czytam .....nie wiem czy odważe się takie maleństwo od razu motać - termin mam na sam poczatek lipca - ale mam ciąże zagrożoną - i teraz każdy tydzień jest dla nas na wage złota!
(dziś zaczynamy 33 t.c.)

Boje się że z tkaną będzie mi ciężko...chociaż widze po forum, że zawsze i tak kończy się na tkanej. Rano jeszcze chciałam dodatkowo zakupić poucha - ale równierz mi odradzono dla noworodka - a myslałam że w takiej tajnicako bedę mogł np. karmić :duh:

misunderstanding - mieszkam w centrum/pogoń - dokładnie mireckiego - aktualnie jestem uziemiona - muszę jak najwiecej leżeć (dostaje szału już!) ale jak już bedzie po finale - to czy mogę liczyć na Twoją pomoc w nauce wiązania?

Może pomożecie nowicjuszce dobrać odpowiednią chustę? Zaproponujcie coś proszę...Może macie jakąs do sprzedania - używana - złamaną? :razz:

pozdrawiam.

Karusek
20-05-2011, 22:43
Na bazarku jest teraz mnóstwo chust, wybierz, która Ci się podoba i pytaj sprzedającej, czy się nada na lato dla noworodka :) na lato najlepiej coś cienkiego albo z domieszkami (ale to już zależy również od tego, ile finansów chcesz przeznaczyć ;))

masia
21-05-2011, 08:52
czolem Ambra :)

spojrzalam tylko na miasto i nicka i od razu pomyslalam, ze pewnie dogomaniacka charciara bedzie musiala jakos z futrami i dzieciatkiem wychodzic :lol:
gratuluje malenstwa :D i oby jak najdluzej posiedzial tam gdzie trzeba


i tak jak pisze Karusek: na lato dobrze miec cos z jedwabiem, bambusem, lnem. Albo z bawelnianych polecane sa cieniutkie czeskie vatanai. Albo starszego, diagonalnie tkanego girasola poszukaj - bardzo sobie chwalilam mojego na poczatku bo mieciutkie, dosc cienkie i super otulaja maluszka nawet przy niedoswiadczonej wiazacej jak ja ;)

ambra
21-05-2011, 09:49
Wiedziałam, że spotkam tu kogoś " z psich" klimatów. Tak jak biegła jestem na innych forach i obyta w słownictwie - tak tu 3ba się pogłowić - i skorzystać z Waszego słowniczka żeby wsio zrozumieć.:rolleye:
Masia Ty z K-c?Chyba nie. Alaskany?Malamuty? Czy wszelakie w potrzebie?
Dzięki za rady - pośledze bazarki i poszukam czegos lekkiego.

masia
21-05-2011, 14:39
Ja z nieslawnego Olkusza choc juz od kilku lat za Odra mieszkam. Staram sie pomagac wszystkim- i psom i kotom i innym potworom czyli 'lokalnie' missiek i 'globalnie' ;) swojej malamuciej fundacji. Na dgm, zanim podpadlam za krytyke nieomylnych i zaliczylam polrocznego bana, ;) mialam nicka masienka.
Osobiscie sie chyba nie znamy ale wirtualnie owszem od czasu Fuksa :)
Btw wiesz moze co u niego? Bo watek mi gdzies zaginal

ambra
21-05-2011, 16:40
no, juz po usł. olkusz wiedziałam że to Masieńka :Dhej!!!!
a Ty jeszcze sławetną Pigi chyba wyciagałas nie?
Fuks chyba ma sie dobrze - składa mi życzenia na każde swięta ;)
Wiem, że w Ol maja jakiegoś charta od grudnia - ale Pałka go ukrył dla siebie!:evil:

Ja na dgm bywa b. rzadko ost. Cioteczki drażnić zaczeły:bduh:

masia
21-05-2011, 20:24
no w stanie blogoslawionym trzeba sie oszczedzac a nie nerwy szarpac z niektorymi :wink:
Pigi tez od czasu do czasu sie odzywa wiec wiem, ze lalka fajnie trafila
a P. to chyba nawet bombe atomowa bylby w stanie przetrwac :evil: pewnie karaluchy padlyby szybciej

ambra
27-05-2011, 17:35
no i mam 1sza chuste.:mrgreen:
Używana (wyczytalam tu że najlepiej już złamaną) Nati diament turkus. Tylko mam niewiadomą - bo jej poprzednia włascicielka nie wiedziała czy to 100 % bawełna czy bawełna + bambus. Nie wiem wiec i ja ... Jak można rozpoznać?
Chusta mieciuta - chociaz zaskoczona jestem waga (choć nie wiem czego sie spodziewałam :rolleye:) 750 gr. No i tyle moge narazie na jej temat powiedzieć - z brzuchem ciezko się cwiczy dociagania - no, ale chociaz teoretycznie :)

Karusek
27-05-2011, 20:20
zobacz na metkę na skosie chusty - tam powinien być skład ;)
Nie pamiętam, czy diamenty były w ogóle czysto bawełniane czy tylko z bambusem

ambra
27-05-2011, 20:43
no wlasnie jest tylko metka środkowa bez składu.
Na stronie (http://www.natibaby.pl/sklep/?sLang=pl) Nati sa 2 rodz.

Karusek
27-05-2011, 21:30
hmm, bambus się powinien błyszczeć lekko (przynajmniej te chusty z bambusem nati, które miałam, się błyszczały)
odcięła metkę? bo powinna przecież być?