PDA

Zobacz pełną wersję : pytania początkującej



ada
03-10-2008, 16:50
Cześć, jestem mamą półrocznej Marysi. Od miesiąca nosimy się w nati marsylia. Mania chustę pokochała od pierwszego noszenia, ja też, obserwuje nawet początki uzależniania, a mnie po głowie chodzą kolejne chustowe zakupy. Czytam forum namiętnie i chciałabym prosić o pomoc.
Nosimy się w podwójnym X, natomiast nie wychodzą mi inne wiązania. Przy pojedynczym X chusta zwisa aż do podłogi, a węzeł uwiera mnie w plecy. Przy wiązaniu na boku chusta też majta się po podłodze. Wyczytałam że powinnam zmieniać wiązania, czy jeżeli nosimy się ok. 2h dzienne czasem więcej (głównie po domu do usypiania i obgonienia domowych robót) to też powinnam zmieniać wiązanie.
Czy jeżeli chciałabym stosować inne wiązania to powinnam kupić krótszą chustę. Nati ma 4,6 a ja mam 170. W podwójnym X nosi mi się wspaniale (dzięki instrukcji z waszego forum) i całe szczęście że od tego zaczęłam.
Liczę na pomoc.
:D

landa
03-10-2008, 16:57
Ada fantastycznym wiązaniem jest kieszonka - każda z nas Ci to powie :lol:
Niedługo pewno przerzucicie się na plecy, a tam dopiero masz możliwości :D

Co do kieszonki; krótszej chusty nie potrzebujesz, bo ona zjada ciut więcej szmaty niż 2X, a wiązanie jest tylko pozornie trudne. Zaraz dorzucę Ci link do super opisu tego wiązania :lol:

landa
03-10-2008, 17:03
To jest to:
viewtopic.php?f=4&t=3098 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=3098)
Na drugiej stronie masz super opis w wykonaniu Ithilhil naszej forumowej oceniaczki-doradzaczki :D

Super instrukcję ze zdjęciami mają chusty Hoppediz, ja się z niej uczyłam.
Powodzenia, a w razie wątpliwości pytaj :D

ada
03-10-2008, 17:36
fakt o kieszonce zapomniałam jakoś tak myślałam, że to dla młodszych dzieci
będziemy sie zatem uczyć
niestety odpadł pretekst, żeby zakupić nową chustę :D muszę kombinować dalej

ithilhin
03-10-2008, 18:31
a moze sprobujesz noszenia na biodrze albo na plecach?

;-)

landa
03-10-2008, 22:14
niestety odpadł pretekst, żeby zakupić nową chustę :D muszę kombinować dalej

Na prosty plecak będziesz potrzebować krótszej chusty, do wiązania na biodrze też :lol:
A potem MT, w międzyczasie kółkowa jakaś i tak dalej :lool:

ada
04-10-2008, 15:21
MT już mam (leny lamb) :lol: ale nie nosi mi sie w nim tak fajnie jak w chuście