PDA

Zobacz pełną wersję : tuli czy manduca?



saraswati
09-05-2011, 12:31
Mam te dwa nosidła, są nowe - jednak nie potrzebuję dwóch i zastanawiam się, które mam sprezentować siostrze spodziewającej się dzidziusia:)

Rozsądek mi podpowiada, że lepiej dla mandukę, bo można jej wcześniej używać(nie mówię, że od urodzenia, ale tuli nie ma wkładek i wydaje mi się, że komfortowo można nosić najwcześniej ok. 10 miesiąca - przynajmniej ja do roku wolałam nosić w beco ze względu na te wkładki, ale potem wygodniej jednak bez wkładek).

Natomiast ja moją małą(18 miesiecy) noszę teraz ma plecach i szczerze powiedziawszy też mi wygodniej w manduce i zastanawiam się czy może coś źle robię z tuli? Mam wrażenie, że te zapięcia od pasów są za wysoko i wżynają mi się w szyję...

Może mi doradzicie? Nie chcę dać siostrze gorszego nosidła, tylko wolałabym to wygodniejsze, zwłąszcza, że przed nią sporo noszenia, a mój malec zdecydowanie woli teraz nóżki:D

Szczuru
09-05-2011, 12:39
Ja bym jej dała oba(o ile masz coś zastępczo dla swojej pociechy) i powiedziała,żeby sobie potestowała.. a to które jej będzie bardziej odpowiadać jest dla niej :)

saraswati
09-05-2011, 12:55
tak byłoby najprościej;) tylko, że jej maluch pojawi się dopiero w grudniu:)
natomiast mojemu jest potrzebne teraz, bo z każdym tygodniem mniej noszenia nam zostało...

to może doradzicie mi, co z tym tuli, co mogę robić źle? nie miałyście takich problemów?

Szczuru
09-05-2011, 13:03
ja nie miałam żadnych problemów z tuli..póki Lilka nie zaczęła z niego wyrastać.
trochę nie rozumiem co Ci się wrzyna w tuli. :P możesz jaśniej?

JJ
09-05-2011, 13:20
trochę nie rozumiem co Ci się wrzyna w tuli. :P możesz jaśniej?

Ten pas pewnie co sie zapina na klatce piersiowej - chest belt -
w gardlo mi sie nie wrzynal ale jakos zawsze byl dla mnie za wysoko i nie wygodnie mi bylo
trzeba lepiej podociagac pasy poprostu i powinno byc ok
tuli jest sliczne i mieciutkie
ale ja wlasnie wymienilam je na innym forum chustowym na manduce
(jeszcze w manduce mozesz dac pasy naramienne na krzyz co dla mnie jest na plus )

saraswati w watku z recenzjami CABabies duzo pisala jak poprawiac itd
warto poczytac http://chusty.info/forum/showthread.php?t=32319

wiec odpowiadajac : ja wybralam manduce

saraswati
09-05-2011, 13:26
no właśnie to skrzyżowanie pasów jest świetne, bo nie czuć ciężaru...

właśnie 'chest belt' miałam na myśli...dociągam pasy, ale im mała cięższa, tym jest to bardziej uciążliwe...
tuli jest tak piękne i miłe, dlatego cały czas kombinuję, jak się z nim dogadać...w manduce jest bardzo wygodnie, ale nie jest nawet w połowie tak ładna;)

Sania
09-05-2011, 13:27
pas piersiowy w tuli można przesuwać góra-dół :) wtedy się nie wżyna...

saraswati
09-05-2011, 13:48
rady wszystkie czytałam;) klamry miałam nisko, obniżyłam jeszcze centymetr(bardziej już się nie da), jak tylko młodzik się obudzi, to zrobimy ostatni test:)

JJ
09-05-2011, 14:01
Zostaw sobie oba - bo siostra nim go uzyje to jeszcze dobry rok minie . Sprezentuj jej chuste :ninja: . Potem jesli ona mieszka niedaleko to sie wymieniajcie poprostu nosidlami .

Szczuru
09-05-2011, 14:01
ahh,to o to chodzi :P
a mi ostatnio ktoś mówił,że przy noszeniu na plecach w tuli to tak właściwie tego nie trzeba zapinać..

JJ
09-05-2011, 14:02
Jak zrobisz test to zrob tez foteczke i w watek wrzuc - zobaczymy co i jak :)

saraswati
09-05-2011, 14:20
to pójdę zrobić makijaż;) żart

Szczuru
09-05-2011, 21:44
jak dla mnie to ta Twoja pociecha za duża jest na tuli :P ale może mi się zdawać :lol:

saraswati
09-05-2011, 22:10
za duża? fakt, że spora wyszła na tym zdjęciu(ja zresztą też:() ma 18 miesięcy i wzrostu ok. 86cm(przynajmniej na taki wzrost kupuję jej ubrania;) waży 11,5 kg

Szczuru
10-05-2011, 09:24
wiesz,mam takie wrażenie,bo bardzo za panel wystaje :P
a mi jakoś zawsze wydawało się,że panel dziecia kryć powinien :P

CABabies
10-05-2011, 13:31
dziewczyny, aga napisala tez do mnie na priv. Na zjeciach widac, ze panel jest o wiele za nisko, ale nie jestem pewna czy to nie dlatego, ze dziecko nie siedzi gleboko w nosidle. Gdybys mogla jej nozki do gory podniesc i wlozyc ja glebiej, tak aby siedziala (o ile to przy tak duzym dziecku mozliwe) w pozycji zabki... wtedy panel bylby wyzej. Pupka musi wpasc glebiej, a na zdjeciu wyglada bardzo na plasko. Moj synek wazy ok 12 kg i panel siega mu duzo wyzej. Poszukam zdjec i zalacze. Pozdrawiam :)

saraswati
10-05-2011, 14:47
Ula, dziękuję!!! założyłam, jak napisałaś w mailu:) i jest o niebo lepiej!!!! zatem, jak podejrzewałam, to nie wina tuli, a mojego braku doświadczenia:duh:

teraz wyjdziemy na spacer i zobaczymy:)

Szczuru
10-05-2011, 15:06
zdecydowanie lepiej :):thumbs up:

to lećcie na spacer i opisz jak było :)

saraswati
10-05-2011, 20:30
Och, teraz zupełnie inaczej było:) Nic już mnie nie uciskało i naprawdę fajnie się nosiło, zupełnie jak wtedy, kiedy mniej ważyła:D

Naprawdęnie wiecie, jak bardzo się cieszę, bo tuli bardzo mi się podoba, jest takie klimatyczne, mięciutkie bez udziwnień w postaci zamków etc., dokładnie tak, jak lubię:)
Bardzo dziękuję za rady, zwłaszcza Uli!!


No, ale mój dylemat pozostał nierozwiązany, które nosidło mam dać siostrze?;) Zatem chyba zostawię sobie oba, a jej chyba faktycznie sprezentuję chustę, ale to już temat na inny wątek:) Pewnie zanim jej szkrab podrośnie do nosideł, to mój już wyrośnie i problem sam się rozwiąże:D