PDA

Zobacz pełną wersję : plamy z kup noworodkowych



atelka
08-05-2011, 22:42
zgłupiałam,
Czy po kupach noworodkowych zostają żółte plamy czy powinnam zmienić proszek?
Uprzedzam pytania. Tak stosuję papierki.
Tak spłukuję kupę.
Piorę na cyklu intensywny 60stopni.
Moja mama twierdzi że te pieluchy mają plamy czyli są brudne...

Ratunku!

mirabel
08-05-2011, 23:01
Atelko po 2-3 praniu plamy powinny zejść całkowicie (zakładam, że plamy od normalnych kupek a nie od smółki);

No i nie zapominaj o słonku:) - to najskuteczniejszy wywabiacz plam

my praliśmy od poczatku w płynie ulrich natuerlich, (ekologiczny więc ogólnie średnio z dopieraniem rzeczy) a plam po kupach na pieluszkach nie posiadamy

IwonaKM
08-05-2011, 23:08
mogą zostawać, zależy od faktury pieluszki.

U nas np. na pieluszkarniowych prefoldach, wkladach do Itti Bitti, Teeny Fit plamy nie zostają, ale na polarku w kieszonce Blueberry, bambusowych frotowych wkładkach już niestety zostają slady.
Schodzą w podwojnym praniu, z praniem wstępnym na 60 stopni. Do wstępnego dosypuję do proszku startego mydla odplamiającego IV, przeczytalam o tym patencie chyba na forum Pieluszkarniowym.

Te plamy na pieluszkach motywują mnie do tego, by jeszcze uważniej przygladac sie córeczce i łapac kupki do nocniczka. Coraz częsciej nam sie to udaje ale niestety nie zawsze.

fijonka
08-05-2011, 23:40
piorę w kulach i zwykle w 40 stopniach i nie mam żadnych plam, a dziecię ma 3m-ce więc kupek bywa i 5 dziennie. nie stosuję papierków. z bambusa (jakiegokolwiek) wszystko schodzi super bez żadnych starań, czasem na bawełnie organicznej widać zaraz po praniu lekki ślad, ale na słońcu w czasie suszenia od razu znika.

kubutkowa
08-05-2011, 23:43
Atelko, a może mydłem galasowym natrzec po spłukaniu? I jakby Ci sie udało na słonku wysuszyć to byłoby cudnie...

JustNik
08-05-2011, 23:45
zgłupiałam,
Czy po kupach noworodkowych zostają żółte plamy czy powinnam zmienić proszek?
Ratunku!
tak, to prawda, one zostaja, ale pocieszę, z czasem się spiorą, zapewne w strippingu z soda.
sprawdzilo sie mydlo odplamiajace z rossmana i słońce.
już zapomniałam jak to było; wkroczyliśmy niedawno w kolejny etap czyli rozszerzenie diety (czytaj - zmiana kupy) co nastąpilo niemal jednocześnie z sygnalizowaniem kup i nocnikiem, bonanza

szalotka
08-05-2011, 23:57
Ja zapierałam takie plamy zwykłym szarym mydłem, ale podobno zatłuszcza pieluszki, więc polecić nie mogę. ;) Mydło odplamiające Imse Vimse też się świetnie sprawdzało.

atelka
09-05-2011, 06:35
dzięki, właśnie wykopałam mydło odplamiające pieluszkarniowe i będę zapierać.
Generalnie widać te plamy na mokrych pieluszkach. Jak wyschną jest lepiej.

Jedyna
09-05-2011, 07:54
Asia, zapierz mydłem i na pewno znikną:)

barbamama
09-05-2011, 08:50
zawsze kupkę zapieram mydłem marsylskim albo galasowym i schodzi :)

Olik
09-05-2011, 09:43
Ja niczym nie zapieram, nie używam papierków. Schodzą w zwykłym Dzidziusiu w 60 stopniach z praniem wstępnym.

Jedyna
09-05-2011, 12:07
mały OT - moja mam kupiła Dzidziusia - i jest zachwycona!!!

pszczoła
09-05-2011, 12:09
Kurczę, a ja tylko spłukuje kupki wodą, piorę w Domolu na 60 stopniach i schodzi mi wszystko....

Alkestis
09-05-2011, 12:41
Dziewczyny, a do tego Dzidziusia czy Domolu dodajecie jeszcze jakieś antybakteryjne środki? Ja piorę w Bambinexie, dodaję Mio Fresh, też mi w 60 st. wszystko schodzi, ale trochę drogi to interes...

pszczoła
09-05-2011, 12:54
ja daje olejek z drzewa herbacianego.

kasia wska
09-05-2011, 13:05
zawsze kupkę zapieram mydłem marsylskim albo galasowym i schodzi :)

dziewczyny, marsylskie nie zatłuszcza? można?

Alkestis
09-05-2011, 13:10
ja daje olejek z drzewa herbacianego.
Średnio lubię ten zapach :rolleye: Wkraplam olejek do wiaderka, ale raczej nie chciałabym, żeby pachniały nim pieluszki, ale dzięki za odpowiedź :D

kasia wska
09-05-2011, 13:11
Dziewczyny, a do tego Dzidziusia czy Domolu dodajecie jeszcze jakieś antybakteryjne środki? Ja piorę w Bambinexie, dodaję Mio Fresh, też mi w 60 st. wszystko schodzi, ale trochę drogi to interes...
ja dodaję nappy fresh (bio D) i kilka kropel olejku herb. do zapachu się przyzwyczaiłam, z czasem nawet polubiłam ;)

pszczoła
09-05-2011, 13:16
Średnio lubię ten zapach :rolleye: Wkraplam olejek do wiaderka, ale raczej nie chciałabym, żeby pachniały nim pieluszki, ale dzięki za odpowiedź :D

Ja go uwielbiam i boleję nad tym, ze pieluszki pachna tak tylko po wyjeciu z pralki, a po wysuszeniu juz nie;)