PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie - bot



kakot
01-10-2008, 18:38
Bardzo proszę się nie śmiać, ja tak z ciekawości: co to właściwie jest i co robi ten Yahoo lub Google Bot, który od czasu do czasu łazi po forum (widać je na dole na liście obecności)?

marmez
01-10-2008, 18:44
Indeksuje posty, tak aby mogły być wyszukiwane przez te wyszukiwarki.

3oko
01-10-2008, 18:46
Jedna z moich stron istnieje juz 8 lat i bot Google wpada na nia jak po ogien raz w miesiacu w najlepszym razie.

To prawdziwy zaszczyt miec googlebota niemal non-stop na forum :thumbs up:

kakot
01-10-2008, 18:49
bardzo dziękuję :)

marmez
01-10-2008, 21:00
To pytanie do 3oka: Czy boty mają dostęp do części dla zalogowanych (strzelam, że tak) i jak daleko ten ich dostęp się kończy? czy do tych gdzie trzeba mieć napisane ileś tam postów też?

Nieraz szukając czegoś w Google trafiałem na coś co mi potem kazało się logować, cache nieraz w tych wypadkach pomagał, temu się tak zastanawiam jak to jest tutaj...

3oko
01-10-2008, 23:31
Ciekawe pytanie, na ktore mam nieciekawa odpowiedz: nie wiem.

Na probe zkopiowalem kawalek starego tekstu z jednego z moich ukrytych forow i Google tego nie znalazl wiec...

Dzieki wielkie za poruszenie tematu, dam googlebotowi standartowe prawa zarejestrowanego uzytkownika.
Mam nadzieje ze nie zacznie nam pisac postow o rychlym koncu swiata..

Slyszales moze o tym crawlerze ktory rzekomo przepowiada przyszlosc na podstawie analizy doboru slow uzywanych przez ludzi w Internecie?

kakot
02-10-2008, 08:41
dam googlebotowi standartowe prawa zarejestrowanego uzytkownika.


nie wiem w sumie dlaczego, ale strasznie mnie to rozbawiło. Dziękuję Panom za miły poranek :lool:

marmez
02-10-2008, 08:50
Slyszales moze o tym crawlerze ktory rzekomo przepowiada przyszlosc na podstawie analizy doboru slow uzywanych przez ludzi w Internecie? Nie, pierwsze słyszę.


dam googlebotowi standartowe prawa zarejestrowanego uzytkownika.

nie wiem w sumie dlaczego, ale strasznie mnie to rozbawiło. Dziękuję Panom za miły poranek :lool:Hmm Ciekawe. To pewno ta wczesna godizna ;)

Agnen
02-10-2008, 10:21
a co to to: Google Feedfetcher ??

3oko
02-10-2008, 12:29
Czyta pewnie feeds, ale my takich nie mamy. Albo moze jakas nowa dyskretna funkcja w phpbb3. Nie mam pojecia.

Meta
07-10-2008, 17:55
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/bot.jpg

Czyżby Yahoo Bot też była kobietą? ... :roll: