PDA

Zobacz pełną wersję : Porady nie od parady i dziwna fotka



Truscaveczka
04-05-2011, 08:55
http://www.forparentsbyparents.com/index.html?pn=888
Elastyk tył na przód, hell yeah! Zaszalejmy ;)

Kasia
04-05-2011, 11:34
Wiele elastykow ma w instrukcji pozycje twarza do swiata. Niektorzy twierdza, ze lepiej twarza do swiata w elastyku niz w nosidelku ;)

a z serii dziwnych zdjec:
niedawno pewna kobieta sprzedawala na ebayu tkana chuste, pokazala ja wiazac dziecko twarza do swiata w sposob dosc... swobodny ;)
zaatakowaly ja chustowniczki i pani zrobila dopisek w aukcji: ze wlasciwie nie nosi w ten sposob, ze dziecko bylo chore w dniu, w ktorym robila fotke i to byl jedyny sposob, zeby spokojnie zasnelo i jezeli ktos chce porozmawiac o chuscie, nie o technice wiazania, to zapasza do kontaktu.
Ciekawe, w instrukcji do tkanej, ktora sprzedawala nie ma pozycji twarza do swiata -musiala ja zobaczyc gdzies na kims w elastyku.

IzaBK
04-05-2011, 11:37
Kasia - ale jak to lepiej? na czym polega różnica? bo ja nie widze..

czuppi
06-05-2011, 12:09
nie wiem, pewnie skrzywiona już jestem, bo mi się takie wiązanie straaasznie nie podoba w wisiadle zresztą też :ninja: i ciągle chodzi mi po głowie Topor i jego "Dzidziuś panaLaurenta" Dawno to czytałam, ale był tam fragment o przybijaniu dzidziusia do drzwi :roll: Dziwne mam skojarzenia;)

ovejablanca
06-05-2011, 14:04
Kasia - ale jak to lepiej? na czym polega różnica? bo ja nie widze..

dobre pytanie, też mnie zafrapowało

mart
12-05-2011, 19:02
Kasia - ale jak to lepiej? na czym polega różnica? bo ja nie widze..

Nie Kasia, ale odpowiem.
Jeśli już robić takie teoretycznie rozważania, to faktycznie są przynajmniej dwie wady noszenia mniej po stronie elastyka
- dziecko nie "lata" na boki w trakcie chodzenia noszącego a przynajmniej lata mniej. Chusta, a zwłaszcza poziomy panel stabilizuje je zdecydowanie lepiej, niż niedopasowujący się panel wisiadła.
- ewentualnie można też zaryzykować stwierdzenie, że w elastyku dziecko ma mniejszy ucisk na krocze - bo nie wisi niepodtrzymane całym swoim ciężarem na kroczu tylko część jego masy przejmuje poła pozioma dociskając dziecko do noszącego siłami poziomymi.
oczywiście mowa o elastyku ściśle przylegającym do dziecka i nie zmienia to faktu, że elastyk w pozycji przodem to wisiadło.

to swoją drogą ciekawe ćwiczenie na analizę tego, co się dzieje z dzieckiem w różnych urządzeniach do noszenia i różnych pozycjach.
i nauka, że warto zawsze spojrzeć na pewne rzeczy "od nowa" i je zanalizować krok po kroku.

Kasia
12-05-2011, 21:09
dobre pytanie, też mnie zafrapowało

Chodzi o szerokosc panela miedzy nozkami. Ewidentnie w elastyku mozna go ulozyc szerzej niz w waskim nosidelku. Sa osoby, ktore twierdza, ze taka pozycja jest ok - stad pojawia sie w instrukcjach. No, ale w instrukcjach pojawiaja sie tez zdjecia twarza do swiata na plecach.

mart
12-05-2011, 22:41
Chodzi o szerokosc panela miedzy nozkami. Ewidentnie w elastyku mozna go ulozyc szerzej niz w waskim nosidelku. Sa osoby, ktore twierdza, ze taka pozycja jest ok - stad pojawia sie w instrukcjach. No, ale w instrukcjach pojawiaja sie tez zdjecia twarza do swiata na plecach.

Kasiu, ewidentnie elastyk jest miękki i się zwinie w węższy pasek w noszeniu tyłem do siebie niż sztywna wąska część wisiadła (kwestia jeszcze jakie wisiadło). Elastyk da się na chwilę rozciągnąć ale ponieważ nóżki i tak opadną to się wszystko zwinie pod ich ciężarem.
Więc ja bym pozostała przy wymienionych innych argumentach.

W sumie dyskusja bez sensu :hmm: chyba że w kategoriach ćwiczenia na rozum:ninja: