PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło dla dużego 6-miesięczniaka



Pat
02-05-2011, 22:38
Witajcie!

Chciałabym wypróbować nosidło dla synka, który lada dzień skończy 6 miesięcy i jest wieeelki (74 cm, 9800g). Synek jeszcze nie siedzi samodzielnie, tzn. lekko opada do przodu. Chusta nam się nie sprawdziła, ponieważ pomimo tego, że krytyczny 3. miesiąc minął, Junior nadal ze mną walczy za każdym razem, kiedy próbuję go zamotać (kieszonka, 2x, siodełko, plecak).

Czy mogę na tym etapie wprowadzić nosidło? Szybciej się je zakłada... Już nie daję rady go nosić, a jako kolkowe dziecko bardzo tego potrzebuje...

Co radzicie?

marta-la
03-05-2011, 00:36
A jaką chustę próbowałaś? Może w kółkową będzie Wam najszybciej?
Mieszkasz wiszę w W-wie, tam jest kilka fajnych miejsc gdzie systematycznie chustomamy się spotykają. Może wybierz się i poprzymierzaj i niech dziewczyny na miejscu Ci doradzą

Pat
03-05-2011, 08:48
Mam bawełnianą LL. Chciałabym spróbować nosidła, o ile znajdzie się jakieś odpowiednie dla nas. Nie wiem, czy chusto-MT będzie dobre, a może Bondolino lub Manduca? A może to jednak za wcześnie?

Na chusty.com.pl można wypożyczyć na próbę chusty i nosidła. Z nosideł mają tylko MT i Manducę. Może znacie jakiś inny sklep z odbiorem w Warszawie, gdzie jest większy wybór? Przymierzanie na miejscu chwilowo odpada, ponieważ nie ma mnie w Warszawie. Muszę uruchomić męża, żeby mi przywiózł ;).

jul
03-05-2011, 11:07
nosidla.com.pl - Julita mieszka w Legionowie, kiedy kupowalam od niej nosidlo dla starszej (ponad poltora roku temu) to umawialysmy sie w Warszawie, mozesz sprobowac. Jesli mieszkasz na Ursynowie to niedlugo pewnie bedzie spotkanie mam - kazda z nas moze przyniesc co ma zeby Ci pokazac.

Mozesz tez uderzac do mam szyjacych na wymiar - wtedy nosidlo bedzie dopasowane do Was - do wielkosci synka i Twojej, co w tej sytuacji pewnie bedzie nie od rzeczy - tez mam synka z gory siatki centylowej i z niektorych nosidel zaczal juz wyrastac wzrostem, zanim nawet zaczelam sie do nosidel przymierzac - w wypadku mlodszego dziecka dobrze dobrane nosidlo - podparte nozki, otulone plecki - nosidlo dostatecznie wysoko i pasy dobrane do noszacego tak, zeby mogl je dobrze dociagnac (przy noszeniu na plecach często pasy maja dla mnie za duzo wypelnienia i nie moge dociagnac tak mocno, jakbym chciala) - jest szczegolnie wazne.

Pat
04-05-2011, 09:24
Dzięki. A czy nadawałyby się dla nas jakieś powszechnie dostępne nosidła? Jaki rodzaj byłby według Was najlepszy? I czy to nie za wcześnie na nosidło?

Chciałabym jakiegoś spróbować, żeby nie kupować w ciemno, bo to są sakramencko drogie rzeczy...

inka
24-03-2013, 17:54
podnosze temat, jako, ze zaczynam pomalu myslec o kupnie nosidla. Mysle,ze za jakies 2 mce bedziemy go mogli uzywac.Mlody jest duzy ma juz chyba ponad 9kg i 65 cm - 4,5 mca. Planuje zakup jeszcze jednej bardziej nosniej chusty.Przy okazji wysylki ( poza granice PL:), chcialabym tez kupic nosidlo. Tylko co kupic, zeby nam starczylo na dluzej?
EDIT: ma 9 kilo z hakiem ;) , bo to co napisalam brzmi jakbym nie wiedziala ile wazy :)

jul
24-03-2013, 18:14
zdziwiło mnie pytanie Pat, i że ma ino bawełnianego ll - a potem popatrzyłam na datę*;)

szczerze mówiąc to chyba bym radziła się jeszcze wstrzymać, chyba że Twój synek to wyraźna błyskawica rozwojowa - młodszego zaczęłam wkładać do nosidła z w miarę czystym sumieniem jak miał jakie 9 m-cy, wcześniej wydawał mi się za mało stabilny, a że - jak pisalam wyżej ;) - był spory, to do tego czasu zdążył wyrosnąć ze standardowych rozmiarów (zależało mi, żeby miał panel sięgający do karku a nie pod pachy, jak czasem się nosi starsze, stabilniejsze dzieci) i od razu wskoczył w toddlerowe nosidło swojej półtora roku starszej siostry ;) (akurat mei favorite).

Jest kilka firm robiących nosidła dla toddlerów (m.in. tula), mi akurat udało się kupić nówkę*okazyjnie - gdyby nie to to albo bym kupowała na forumowym bazarku, albo zamówiła na wymiar od którejś z szyjących u nas dziewczyn - ale to chyba trudno na wyrost...

Pat
24-03-2013, 18:43
zdziwiło mnie pytanie Pat, i że ma ino bawełnianego ll - a potem popatrzyłam na datę*;)

:lool: Też mnie zdziwiło, że temat na tapecie ;) Boże, najlepsze jest to: "chusta nam się nie sprawdziła" :lool: Dwa miesiące po tym wpisie z Miłosza zrobił się prawdziwy chustomaniak. Fajnie tak powspominać...

Ale w temacie - jeśli nie ma innego wyjścia, polecam szycie na wymiar. No i jak zawsze - polecam pani_olo :mrgreen:

inka
25-03-2013, 00:20
heh no nie chcialam zakaldac nowego watku to sie dopisalam ;), czas leci co nie.

To moze jednak sie wstrzymam z nosidlem, i kupie sobie chuste jakas bardziej nosna.Mamy LF, jest to jedyna jaka kiedykolwiek posiadalam i dotykalam, i wydaje mi sie, ze czas na cos mocniejszego, moze z lnem...Chetnie wyslucham podpowiedzi.
byc moze uda nam sie przyjechac do PL na wakacje to poprzmierzamy wtedy nosidla.

jul
25-03-2013, 01:15
przy tej wadze - co prawda konkretnie LF nie posiadałam - ale zdecydowanie polecam poszukanie czegoś nośniejszego, zwłaszcza jeśli nosisz głównie na brzuchu - IMHO właśnie przy takich zupełnie niesztywnych jeszcze "maleństwach", które często nosi się dość długo, najważniejsza jest nośna chusta - starsze dzieci czasem są cięższe, ale zazwyczaj nie nosi się ich tyle, no i są stabilniejsze.

Wątków na temat nośnych chust jest chyba sporo - więc napiszę tylko, że len lnowi nie równy i że fajne są też (a może bardziej? ;)) konopie, są też b. nośne bawełny.

Mooli
25-03-2013, 15:04
zdziwiło mnie pytanie Pat, i że ma ino bawełnianego ll - a potem popatrzyłam na datę*;)

szczerze mówiąc to chyba bym radziła się jeszcze wstrzymać, chyba że Twój synek to wyraźna błyskawica rozwojowa - młodszego zaczęłam wkładać do nosidła z w miarę czystym sumieniem jak miał jakie 9 m-cy, wcześniej wydawał mi się za mało stabilny, a że - jak pisalam wyżej ;) - był spory, to do tego czasu zdążył wyrosnąć ze standardowych rozmiarów (zależało mi, żeby miał panel sięgający do karku a nie pod pachy, jak czasem się nosi starsze, stabilniejsze dzieci) i od razu wskoczył w toddlerowe nosidło swojej półtora roku starszej siostry ;) (akurat mei favorite).

Jest kilka firm robiących nosidła dla toddlerów (m.in. tula), mi akurat udało się kupić nówkę*okazyjnie - gdyby nie to to albo bym kupowała na forumowym bazarku, albo zamówiła na wymiar od którejś z szyjących u nas dziewczyn - ale to chyba trudno na wyrost...


jakiej firmy toddlera masz?