PDA

Zobacz pełną wersję : formowanki Sketch



kawiareczka
01-05-2011, 20:32
znalazłam w Krainie Pieluszek, dość tanie, fajnie wyglądają, z atestami. Czy ktoś może miał i może napisać opinię?

ewaibartek
02-05-2011, 08:25
ona ma jakieś zapięcie bo nie widze w opisie
czy to do snappy?
popatrzyłam i chyba zadne nie maja zapiecia,a szkoda bo fajnie wygladaja ich formowanki i niedrogie :)

kawiareczka
02-05-2011, 09:57
z tego co widzę, to część jest bez zapięcia a część, te kolorowe, na rzep.
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/category&path=47_59&sort=p.price&order=ASC

blabla0
02-05-2011, 10:22
tez mnie kusza, ale boje sie o mała chłonnosc...

kawiareczka
02-05-2011, 10:32
a czy wiecie może co to jest szerpa?
piszą, że specjalny rodzaj chłonnej bawełny. Na necie mało informacji na ten temat. Jedyne co znalazłam, to że to jest 70% akrylu i 30% poliestru, więc do bawełny daleko.

ewaibartek
02-05-2011, 10:37
z tego co widzę, to część jest bez zapięcia a część, te kolorowe, na rzep.
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/category&path=47_59&sort=p.price&order=ASC

niby tak,ale te bez zapięć sa fajniejsze,takie zgrabniejsze
a jeśli chodzi o chłonność to ja czesc moge miec mniej chonne byle byly zgrabniejsze :)

Anyczka
02-05-2011, 10:38
Hm hm, istotnie wyglądają ładnie, a cena kusząca, taniej, niż za forumowe handmady niektóre...
To kto się skusi i wypróbuje?;)

kawiareczka
02-05-2011, 10:43
niby tak,ale te bez zapięć sa fajniejsze,takie zgrabniejsze
a jeśli chodzi o chłonność to ja czesc moge miec mniej chonne byle byly zgrabniejsze :)


mi też zależy na zgrabności. Te kolorowe mają 19cm w kroku, to dużo za dużo. Nasza najszersza pieluszka (kieszonka ) ma 18cm, używam do drzemek albo na krótko np przed kąpielą. Widzę że idealne dla młodego to kieszonki 15-16cm, wtedy i zgrabnie wygląda i lepiej chodzi. On już nie musi mieć szerokiego pieluchowania ;-)

kawiareczka
02-05-2011, 10:44
Hm hm, istotnie wyglądają ładnie, a cena kusząca, taniej, niż za forumowe handmady niektóre...
To kto się skusi i wypróbuje?;)

ja mogem się poświęcić dla dobra ludzkości. Tylko nie wiem którą....nie mam żadnej formowanki a lecą do mnie szorty wełniane i otulacz pulowy więc muszę kupić coś do środka.

kawiareczka
02-05-2011, 10:45
ja mogem ;) *się poświęcić dla dobra ludzkości. Tylko nie wiem którą....nie mam żadnej formowanki a lecą do mnie szorty wełniane i otulacz pulowy więc muszę kupić coś do środka.

*żeby nie było, że nie znam polskiego;)

ewaibartek
02-05-2011, 10:50
:high:to kup http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=59&product_id=537 albo
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=59&product_id=538 :)
pomozesz ludzkości :)

kawiareczka
02-05-2011, 11:04
:high:to kup http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=59&product_id=537 albo
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=59&product_id=538 :)
pomozesz ludzkości :)

hehe;-) jakby co odkupisz ode mnie?;)
o tej drugiej też myślałam, więc wezmę na pewno. Ale ta pierwsza bawełniana, wydaje mi się że będzie słabo chłonna....myślałam o tej:
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_59&product_id=553

ewaibartek
02-05-2011, 11:20
bierz :)

kawiareczka
02-05-2011, 11:33
już wrzuciłam do koszyka;) czekam na męża co by przelew zrobił. Powiedziałam mu, że mam 'nową koncepcję pieluchowania'....westchnął tylko i zapytał ile nas to będzie kosztowało. Drobiazgowy jakiś;)

Anyczka
02-05-2011, 11:41
To czekamy z niecierpliwością na recenzję;)
A wzięłaś tylko tę z szerpą, czy jeszcze coś?

kawiareczka
02-05-2011, 12:06
i tę białą bambusową:
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=59&product_id=538

Anyczka
02-05-2011, 12:06
Dziewczyny, pogrzebałam w czeskim necie i znalazłam bardzo duzo negatywnych recenzji (tak się składa, że czytam po czesku;). Że mało chłonne, wielkie i neizgrabne, i ich jedyną zaletą jest cena. Podaję link do wątku recenzyjnego na czeskim forum:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=25168
Czeski łatwy jest, może się przedrzecie...
Mój zapał jakby ostygł;((

ewaibartek
02-05-2011, 12:12
przeczytałam troche i sie zmęczyłam haha

panthera
02-05-2011, 12:37
o dobrze ze tu trafiłam, bo tez nad nimi myślałam, zwłaszcza nad tymi wzorzystymi -na lato bez otulacza, ale jak by miały po 1 siknięciu byc do zmiany to raczej nie kupię.
to czekam na opinie kawiareczki
:D

Anyczka
02-05-2011, 12:41
Na lato bez otulacza to słyszałam, że czeskie Anavy są super, i jeszcze bambusowe Beilashenn czy jakoś tak...

KaiDo
02-05-2011, 12:58
Ja mam dwie takie formowanki od niedawna.
Jedna to welurowa, zapinana na rzep. Zdziwiła mnie informacja na stronie krainy pieluszek, że to duża pielucha. Mam rozmiar 1 - wg producenta do 10kg, a na moim ponad 8 kg synku (ma 8 miesięcy) ledwo ją dopiełam. Miał na sobie raz, i szykuję się, by wystawic ją na bazarku, trochę z żalem, bo wrażenie zrobiła fajne.
Druga jest bez zapięć (używam do niej snapi), one size z froty bawełnianej. Dość szeroka, ale zgrabnie leży. Chłonność średnia, ale przecieków nie mieliśmy do tej pory (używamy od miesiąca mniej więcej).
Podsumowując - pieluszki zgrabne mimo że szerokie, czas schnięcia średni, chłonność też, ale za taką cenę jako formowanki dzienne w zupełności się nadają moim zdaniem. Ogólne wrażenie pozytywne - tylko ta rozmiarówka przy welurowej.

Anyczka
02-05-2011, 13:03
KaiDo, a którą frotową masz, tę z bawełny organicznej, z kolorwym obszyciem? I czy snappi się dobrze na niej trzyma? Bo czasami niektórych frotek nie chce "łapać"...

panthera
02-05-2011, 13:24
beileshen - mam są ok, ale dość drogie żeby tak kilka zakupić na raz :) no i te krówki śliczne takie :)

kawiareczka
02-05-2011, 15:02
jak okaze sie wielka to oddam, wielkich nie chce. Chlonnosc musze juz sprawdzic sama...;)

blabla0
02-05-2011, 16:43
a te beileshen to chłonne sa? nadadza sie na noc?

kawiareczka
02-05-2011, 16:54
Ja mam dwie takie formowanki od niedawna.
Jedna to welurowa, zapinana na rzep. Zdziwiła mnie informacja na stronie krainy pieluszek, że to duża pielucha. Mam rozmiar 1 - wg producenta do 10kg, a na moim ponad 8 kg synku (ma 8 miesięcy) ledwo ją dopiełam. Miał na sobie raz, i szykuję się, by wystawic ją na bazarku, trochę z żalem, bo wrażenie zrobiła fajne.
Druga jest bez zapięć (używam do niej snapi), one size z froty bawełnianej. Dość szeroka, ale zgrabnie leży. Chłonność średnia, ale przecieków nie mieliśmy do tej pory (używamy od miesiąca mniej więcej).
Podsumowując - pieluszki zgrabne mimo że szerokie, czas schnięcia średni, chłonność też, ale za taką cenę jako formowanki dzienne w zupełności się nadają moim zdaniem. Ogólne wrażenie pozytywne - tylko ta rozmiarówka przy welurowej.

A możesz napisać czy one są grube-czy robią dużą pupę? i chłonność...2 godz dadzą radę?;)

kawiareczka
02-05-2011, 17:58
szerpy nie ma, wzięłam bawełnianą na rzepy. Z krową;)

KaiDo
02-05-2011, 20:59
Ta formowanka one size, którą mamy to taka:
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_59&product_id=543
Kawiareczka, dobre pytanie, teraz się zastanawiam i nie wiem...:hmm: używam jej od miesiąca tylko w domu, wtedy zmieniam pieluchy tak co 1,5 godz plus wysadzanie. Póki co jestem zadowolona. Leży zgrabnie, nie robi dużej pupy. Jeszcze poobserwuję dokładnie jej chłonność.
O welurowej się nie wypowiem, bo tylko raz ubrałam synkowi.

kawiareczka
02-05-2011, 22:26
ta właśnie jakaś 'licha' mi się wydała i jej nie wzięłam, choć za tę cenę może warto się 'szarpnąć';) na razie czekam na te dwie. Mam tylko nadzieję, że nie będą wielkie i grube.

kawiareczka
05-05-2011, 19:38
Dostałam.
Biała bambusowa, której już nie ma w sklepie z tego co widzę. Chudzinka wątła, obawiam się o chłonność. Namacalnie takiej postury jak pampers. Zgrabniusia bardzo ale raczej bez dodatkowego wkładu nie da rady.Nie bardzo umiem operować zapinkami, więc jej na razie nie zapięłam.
Druga z krowami na rzep. Fajna, milusia, dość szeroka w kroku ale miękka więc dobrze się układa. Niestety rzepy z ledwością obejmują brzuszek:-( jest duża i 'wysoka' ale te skrzydełka z rzepami krótkie. Młody waży 10.5kg jest pyza ale bez przesady. Też raczej cienka.
Nie wiem, nie mam porównania z żadną inną formowanką. Nie mam nawet otulacza (lecą do mnie) więc nie mogłam zbója zapakować. Założyłam mu tylko na szybko, bo śpiący już był i się wił. Jutro zrobię to na spokojnie i może fote cyknę jak chcecie.

Anyczka
11-05-2011, 21:56
Kawiareczko, i jak te formowanki? Przetestowałaś? Bambusowa rzeczywiście zniknęła ze sklepu...

kawiareczka
11-05-2011, 22:07
hihi, jak się pojawi tzn że to ta moja, którą odesłałam;) odesłałam obie. W krowy jest jakaś dziwna, dziwny ma krój. Jest bardzo duża, wysoka a skrzydełka z rzepami krótkie, ledwo łapały brzuszek synka. Wydaje mi się, że dobra dla chudych i wysokich. Z zew. bawełna, wew. milutka włochata frotka. Średnia grubość, dość szeroka w kroku ale miękka. (chyba to pisałam już;))
Nad białą bambusową długo się wahałam, bo fajna, milutka, mięciutka, zgrabniejsza chyba nawet od pampersa;) ALE bardzo delikatna. Bardzo. Snappi musiałam zaczepiać bardzo ostrożnie i delikatnie (przy wijącym się dziecku) żeby a. nie uszkodzić materiału; b. nie dziabnąć dziecka. Jakby miała rzep, to bym ją zostawiła choćby na jednego sika. Ale w takim układzie zaraz byłaby porwana...

Anyczka
11-05-2011, 22:17
O, a jak niby załatwiłaś zwrot? Tak po prostu, że Ci się nie podobają i rezygnujesz?
Szkoda swoją drogą..
Ja się zastanawiam nam tymi, co zostały, ale raczej bezrzepowymi własnie...

kawiareczka
12-05-2011, 10:20
Oddałam normalnie. W każdym sklepie internetowym jest 10 dni na oddanie towaru. Czystego i nieużywanego.
Szkoda mi tej bambusowej ale naprawdę nie da się w nią wczepić zapinki. Chyba że by przyszyć rzep, jak się komuś chce, wtedy byłoby super. Mam frottową formowankę i tam można się spokojnie 'wbić', nic się nie szarpie i jest o co zaczepić.

mamaUlki
02-08-2011, 17:26
Ma ktoś jeszcze te formowanki?? Jak się sprawują??

Mania
24-08-2011, 09:49
kupiłam i na na rzep i te bez ale na razie leżą nieuzywane i czekają na maluszka
te bez zapięcia są cieńsze, obie wydają mi się dosyć duże jak na noworodka
zobaczymy jak się sprawdzą
w dotyku milutkie i mieciutkie, te bez zapiec nie powinny robic duzej pupy

*LOLA*
08-04-2013, 23:45
Posiadam formowanki sketch nie sa złe może faktycznie nieco szerokie ale nawet chłonne kiedy chcę by chłonność była większa to dokładam wkładke z bambusa a na noc wkładkę z kieszonki i formowankę"L" do tego szału nie ma ale za tą cenę dziwne by był!!!Generalnie nic do nich nie mam i ogólnie polecam