PDA

Zobacz pełną wersję : pieluszki na basen.



Kanga
09-01-2008, 14:56
no własnie.. jedyne pieluchy -kąpieluchy jakie znam to ... pampersy..
dziś na to wpadłam . my kupujemy zazwyczaj po jednej sztuce dlatego jakoś mnie do tej pory to nie raziło ale dzis to sobie uświadomiłam przeglądając allegro..
znacie inne rozwiazania "basenowe"?? my chodzimy na basen raz w tygodniu a przeciez na zwykłe kąpielówki jeszcze Franek za mały i bez pieluchy nikt go na basen nie wpuści

mart
09-01-2008, 15:10
proszę bardzo:
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=12
miłego pływaczkowania 8))

Kanga
09-01-2008, 15:13
dzięki o Wielka :bliss: ( choć mniejsza odemnie rozmiarem ) mamo :)
idę zakupować :)

mart
09-01-2008, 15:19
a proszę bardzo

a skąd ta pewność z rozmiarem????????? :lol: :lol: :lol:

Kanga
09-01-2008, 15:35
a bo cie widziałam na żywo :) w Herbea cośtam :)
jak nie kojarzysz to ja bylam z tą dwojką rozbieganych dzieci co cukier wyjadały rozdawały..

wogóle to chyba rozmiarem dalej jestem największa :oops: spośród chustowych mam .. zwłasza w zimie

Kanga
09-01-2008, 15:42
teraz mam problem z rozmiarem imse vimse pływaczkowego..

Franc wazy 10,5 kilo.. kupować m czy większe??
chyba większe co?? ale czy za duże nie będzie??

EDIT.. okazało się, ze ślepota jestem i nie zauważyłam rozmiaru 9-12 :)
czarne jaszczury mnie urzekły :) Franc będzie cudnie wyglądał :)

mart
09-01-2008, 16:01
a bo cie widziałam na żywo :) w Herbea cośtam :)
jak nie kojarzysz to ja bylam z tą dwojką rozbieganych dzieci co cukier wyjadały rozdawały..

a to przepraszam :oops:
poprawię się następnym razem jak się zobaczymy na żywo :D

a z rozmiarem pływaczek - nie mam pojęcia.
wiem tylko, że używamy otulacza imse vimse na Magdzie od jakiś 5kg a mamy rozmiar 7-10 :shock: więc chyba warto kupić większe....

Anna Nogajska
09-01-2008, 20:00
no się cieszę, że tak pięknie poradziłyście sobie :lol:

serafinka
10-01-2008, 21:06
ja mam majtki na basen dla Bronka ( kupując myślałam ze to otulacze hi hi) i choć on waży ok 9 kg a te sa do 12 to razmiar taki tylko na teraz i lada moment trzeba będzie wieksze

La Loba
20-01-2008, 15:59
Chodzicie ze swoimi małymi na basen?
Gdzie? Który?
Czy słyszałyście o przypadku, żeby przyjmowano na basen już dzieci kilkudniowe? Czy to w ogole byloby bezpieczne - ze wzgledu na różne bakterie?

bonsai
20-01-2008, 18:08
Maluszka poniżej 6 tygodni nie powinno się zabierać na basen. Czasami [tak jak u nas] lekarz zaleca poczekać do ukończenia 6 miesięcy :roll:

kajkasz1
20-01-2008, 22:15
Jak ja Wam zazdroszczę! My z Kubkiem mamy zakaz wstępu na basen, do jeziora, do morza, nawet kąpać w wannie się z nim nie możemy. A tak by mi się podobało rodzinne wyjście na basen, u nas kilka lat temu świetny park wodny otworzyli, buuuuuuuuuu!

Kilkudniowych, kilkutygodniowych maluchów na basen bym nie zabierała, bo i po co? Jest głośno, zmiany temperatury dla niewykształconego układu immunologicznegi i termoregulacyjnego nie są najlepsze, a bakterie, cóż, nie życzę Wam antybiotyków i takiej jazdy jaką miałam kilkakrotnie z zakażeniami układu moczowego. O alergiach skórnych i chlorowanej wodzie nie wspomnę.

La Loba
21-01-2008, 11:05
Kilkudniowych, kilkutygodniowych maluchów na basen bym nie zabierała, bo i po co?

Bo kilkudniowy włożony do wody potrafi pływać. Jeśli sie go wklada do wody od samego poczatku co jakis czas, to odruch ten nie zanika i dziecko umie pływać.
A jesli idzie sie pierwszy raz na basen z kilkumiesiecznym dzieckiem, to może ono tylko grajdac sie w kole ratunkowym, i musi uczyć sie pływać od nowa.

Co do chloru: w domu przecież też kąpie sie dziecko w chlorze. No chyba, ze ktoś kąpie w oligoceńskiej, a to przepraszam...
Bakterie - tego sie obawiam najbardziej, nawet dla samej siebie, a co dopiero dla noworodka.

Zastanawiam sie, czy na samym poczatku wanna może spełnic funkcję basenu w takim razie. Ciekawe, czy waliłby się rękami i nogami w boki wanny. Na pewno wypróbuję ten sposób.

Agnen
21-01-2008, 11:09
odruch pływania zaczyna zanikać dopiero w 4-5 mies, ale jak chcesz to pewnie że możesz pływać młodym w wannie 8))

kajkasz1
21-01-2008, 11:34
"A jesli idzie sie pierwszy raz na basen z kilkumiesiecznym dzieckiem, to może ono tylko grajdac sie w kole ratunkowym, i musi uczyć sie pływać od nowa. "

Starsze dzieci też potrafią nauczyć się pływać i daje im to dużą frajdę.

"Co do chloru: w domu przecież też kąpie sie dziecko w chlorze. No chyba, ze ktoś kąpie w oligoceńskiej, a to przepraszam..."

La Loba
21-01-2008, 11:38
odruch pływania zaczyna zanikać dopiero w 4-5 mies, ale jak chcesz to pewnie że możesz pływać młodym w wannie 8))

:-)
A to dlaczego te trzymiesięczne dzieci na zdjęciach widzę całe opatulone w sprzęt dmuchany? Nie przesada to? Nie uwstecznia to dzieci?

Skoro tak, to ja bym podłożyła na poczatku tylko reke pod brzuch, i pozwoliła rozwinąć małemu skrzydła... yyy, to znaczy rozwinąć płetwy. I niech sie od razu uczy jak to jest w wodzie, a nie jakieś rękawki i inne protezy zakładać.

Kanga
21-01-2008, 14:12
[quote="kajkasz1":3u0kxwdl]"A jesli idzie sie pierwszy raz na basen z kilkumiesiecznym dzieckiem, to może ono tylko grajdac sie w kole ratunkowym, i musi uczyć sie pływać od nowa. "

Starsze dzieci też potrafią nauczyć się pływać i daje im to dużą frajdę.

"Co do chloru: w domu przecież też kąpie sie dziecko w chlorze. No chyba, ze ktoś kąpie w oligoceńskiej, a to przepraszam..."

Agnen
21-01-2008, 14:32
A to dlaczego te trzymiesięczne dzieci na zdjęciach widzę całe opatulone w sprzęt dmuchany? Nie przesada to? Nie uwstecznia to dzieci?


Nie mam pojęcia. może mają jakieś takie wymogi bezpieczeństwa czyco....

kajkasz1
21-01-2008, 15:32
Aga, ja nie piszę, że basen jest zły. Przeciwnie, kocham pływać i mogłabym nie wychodzić z wody.

serafinka
25-01-2008, 14:52
a czy ktoś moze polecić takie " przyjazne" dla niemowląt baseny w Warszawie

Kanga
25-01-2008, 15:02
a czy ktoś moze polecić takie " przyjazne" dla niemowląt baseny w Warszawie

w każdej dzielnicy taki znajdziesz :)
na bielanach jest na potockiej, na kasprzaka jest na woli
ja chadzam na warszawiankę :D
wazne aby zapytać o temperaturę wody, sposób oczyszczania ( czy woda jest ozonowana ) i jak często wymieniają wodę. no i o przebieralnie rodzinną - ta się baardzo przydaje :) przewijaki tez :D

serafinka
25-01-2008, 16:53
to ja zobaczę na Potockiej bo tam mam najbliżej

Kanga
26-01-2008, 13:31
na potockiej na pewno jest dobry dla niemowląt. naukę pływania dla niemowlaków też mają ;)

serafinka
26-01-2008, 15:26
dzieki jak już bedziemy po bobomigach i innych zajęciach tak pewnie koło kwietnia to zaczniemy w takim razie naukę pływania !!!!!

Bogusia
28-01-2008, 17:21
słuchajcie ja mam takie majty do pływania - może któraś chce ,ktoś mi oddał , one są do 12 miesięcy ,ale myślę że mi sie nie przydadzą , reflektuje ktoś .Przyniosę na spotkanie może któaś łapnie

Bushido
01-10-2008, 10:42
witam :)
mam pytanie,moj synek niedlugo zacznie chodzic z moim mezem na basen i mma dylemat czy zwykle majteczki do plywania wystarcza ? mam takowe<---http://www.monkeydoodlez.com/store/WsAncillary.asp?ID=5 . Macie moze doświadczenie czy nie przeciekaja ? mam dziwna obawe, ze mu zleca w trakcie plywania :roll: moze podzielicie sie ze mna swoim doswiadczeniem :)

Bogusia
01-10-2008, 11:04
Ja Maciusiowi zakładam wielorazówkę z Mathercare - to jest tak że w środku na frote potem ceratę , a potem to co na zewnątrz widać . Jest w porzadku . I nie uważam że są gorsze od jednorazówek , bo w jednorazówkach to woda zawsze mu przepływała bo majty zlatywały, więc gorzej być nie może . A takie wieksze dziecko to co najwyżej siku zrobi do majtek to się wchłanie

myrra
18-07-2009, 11:06
Mam dylemat :hide: Jesteśmy już na wakacjach i wybieram się z młodym na basen. Od prawie 2 tygodni mały jest odpieluszkowany, ale wiadomo - wpadki się zdażają ;) No i teraz nie wiem - czy na basen brać pieluszkę? Jesli tak, to jaką? Do tej pory uzywaliśmy raczej jednorazówek. Może jednak polecicie coś wielorazowego dla dwulatka?

Trochę boję się jednak zaryzykować, bo wiadomo, woda jakoś tak moczopędnie działa ;)

dominika79
18-07-2009, 11:12
a może kąpieluszkę wielorazową??

myrra
18-07-2009, 11:22
No tak myślałam, ale mialam takie dla niego rok temu i one siuśków nie trzymały :(

Wtedy bylismy nad Balatonem, więc do jeziora to ostatecznie nie problem, ale do basenu :( A Ty używasz? Sprawdza Ci się? My mieliśmy Kushies.

JustNik
18-07-2009, 11:23
kapieluszke koniecznie, nigdy nie wiesz co strzeli mu do glowy, kapieluszki sa sliczne, zreszta na basenie nikt nie lata z golym tylkiem to sie chlopak poczuje dorosly !

dominika79
18-07-2009, 11:26
mamy i uzywamy. Mam kilka par. Jedne to nawet takie fajne bo na rzepy i jak mokre to sie łatwiej ściaga a rzep duuużo mocniejszy niez przy wielo. Przy Macku tez miałam ale nie wiedziałam ze to taka"pielucha" -byłam pewna ze to zwykłe kąpielówki tyle ze kulkuwarstwowe.

Przedwczoraj na basenie pierwszy raz od niepamietam kiedy zdarzył się na wypadek w pieluchę.. i zdła egzamin w 100% -nic się nie wydostało poza pieluchę.

A gdzies tu któras z dziewczyn pisała że siuski u tak małych dzieci maja inny skąłd niz u dorosłych i na basenie nie jest to problemem ( w sumei to jakos trudno mi uwierzyc że ze zwykłego jednorazowego Huggisa zadne siusiu nie wycieknie..)

Agnen
18-07-2009, 11:27
z tego co wiem, żadna pieluszka, jednarazówka basenowa też, nie chroni przed sikaniem do wody a tylko przed pływającą kupą.

myrra
18-07-2009, 11:28
DZięki :)

Znalazlam Imse Vimse i Bambino Mio - zarza zamówię, to może do wtorku dojdą :)

dominika79
18-07-2009, 11:29
z tego co wiem, żadna pieluszka, jednarazówka basenowa też, nie chroni przed sikaniem do wody a tylko przed pływającą kupą.

czyli rozsądek dobrze mi podpowiadał ;)


a własnie mi się przypomniało ze wczoraj jakis tatus wporwadzał malucha ( na oko tak gdzie koło roku miał) w zwykłej jednorazówce.. po wyjsciu z wody pielucha małemu sięgała do kostek :omg::omg: tatus zlitował się nad dzieckiem i wziął je na ręce zeby zaniesc na koc jak jakas babcia zwróciął mu uwage ze mały ledwo idzie bo ta pielucha taka cięzka..

Nymphadora
18-07-2009, 11:59
z tego co wiem, żadna pieluszka, jednarazówka basenowa też, nie chroni przed sikaniem do wody a tylko przed pływającą kupą.

Bardzo duzo osob, takze doroslych sika do wody (ogladalam kiedys program na ten temat i az mnie zatkalo)... Troche siusiu malego dziecka nie jest problemem ;-) A pieluszki faktycznie maja na celu zatrzymac kupe, bo jak kupa wyladuje w wodzie to konieczne jest spuszczenie calej wody i wyczyszczenie basenu.

myrra
18-07-2009, 12:02
He he mnie w dziecinstwie straszyli, że jak się zsiakam do basenu, to woda bedzie czerwona ;)

O kupę sie nie boje, ale w razie draki chyba jednak pozostanę przy kąpieluszkach a nie zwyklych kąpielówkach ;)

landa
18-07-2009, 12:42
He he mnie w dziecinstwie straszyli, że jak się zsiakam do basenu, to woda bedzie czerwona ;)
U nas to samo wszyscy mówili :p

Ruda
18-07-2009, 13:43
mimo, ze hanka odpieluchowana, to na basen zakladam jej pieluche kapielowa. na ogol dosyc dlugo siedziemy w wodzie i mam pewnosc, ze wszysko co ma zostac w pieluszcze-zostanie. ale z tego co widze ludzie sie tym wcale nie przejmuja w uk. chodza nawet z takimi maluszkami paromiesiecznymi w zwyklych strojach. kupa plywajaca juz sie niestety zdazyla... fuuuuj.

Renka
18-07-2009, 19:55
wlasnie imse vimse ma takie specjalne wielorazowki no i dzis odkrylam gatki dla niemowlat zaklada sie je na gole cialko bez pieluszki i one chronia przed wyciekiem kupy, bo z siuskami wiadomo jak jest ;-)

a propos sikania do wody to mama mnie straszyla ze wyplynie kolo mnie taka zolta plama :hide:

erithacus
18-07-2009, 21:24
Żadna pielucha, czy to jedno- czy wielorazowa, nie chroni przed siusianiem do wody. No bo jak materiał/wkład chłonny, który już jest nasączony wodą na maxa, ma wchłonąć coś jeszcze. Wszystkie basenowe pieluszki chronią jedynie przez pływająca kupą.
A jeśli ktoś myślał inaczej, to sorry :lol:

lila4
18-07-2009, 21:51
U nas na basenie jest przepis,że dzieci do lat 3 mają mieć jednorazowe pieluchy:omg:
kolega,który nurkuje mówi,że ludzie dzielą się na 2 grupy - tych,którzy sikają w piankę i tych,którzy się do tego przyznają:)

dominika79
19-07-2009, 13:18
wlasnie imse vimse ma takie specjalne wielorazowki no i dzis odkrylam gatki dla niemowlat zaklada sie je na gole cialko bez pieluszki i one chronia przed wyciekiem kupy, bo z siuskami wiadomo jak jest ;-)

a propos sikania do wody to mama mnie straszyla ze wyplynie kolo mnie taka zolta plama :hide:


hehe a ja słyszałam o plamie koloru.... fioletowego :mrgreen::mrgreen:

może nie jezdzimy zbyt czesto ale do tej pory nie zdazyły się problemy z wpuszczeniem na basen w wielorazówce

herbal2
02-10-2009, 15:24
Być może już był taki wątek, ale coś nie mogę znaleźć. Jakie wielorazówki polecacie?? Ja teraz jestem w Niemczech i znalazłam takie w sklepie internetowym:http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?products_id=1805&osCsid=b351d80e8d6f211d952d114f544af275 czy ktoś je zna i może polecić? Chciałam się wreszcie wybrać z Julką na basen, i może uda się uniknąć jednorazówek.

A, jak rozumiem to takie coś chroni przed kupką, prawda? Zdarzało się Wam, że maluch robił "grubszą" rzecz w czasie kąpieli na basenie?

karolibu
02-10-2009, 15:51
My chodzimy na basen moja ma 6 miesiecy i jeszcze nie zdarzyło się żeby kupke zrobiła nawet nie siusia aż tak jest tak zafascynowana woda iteż z miłą chcęcią się dowiem czy ktoś używał wielorazówek bo ja na jednorazówkach na basenie .

erithacus
02-10-2009, 15:51
Wydaje mi sie, że między pływaczkami nie ma zbyt dużych różnic. Muszą być jedynie dobrze dopasowane, żeby kupsko nie wypłynęło. Przed siuśkami pływaczki nie chronią, ale jednorazówki również.
A co do kupy w basenie, to nam się to nigdy nie zdarzyło.

karolibu
02-10-2009, 15:52
http://chusty.info/forum/showthread.php?p=294588
prosze znalazłam :mrgreen:

ph78
02-12-2009, 22:39
Dziewczyny, moja Gwiazdka już niedługo dorośnie do wycieszki na basen i zastanawiam się nad wyborem pierwszej kąpieluszki. Myślałam o Imse Vimse, ale widzę teraz Bambino Mio ma śliczne:mrgreen: Których używałyście i Wam się sprawdziły? Czy one się czymś między sobą różnią prócz producenta?

farfallina_07
03-12-2009, 10:59
Ja mam kilka szt takich gatkow co w srodku maja cos w stylu frotka,wewnatrz jakis szeleszczacy material,na zewnatrz material jak kostium kapielowy.Generalnie moga.Jeden defekt to ze gumki odciskaja,ale moja starsza to ma grubsze udka.Z poczatku nie wiem czemu myslalam ze jak mala mi sie w tych gatkach zsika to nic nie poleci na zewnatrz:hide::hide:

asiowiec
14-01-2010, 00:57
Widziałyście:

ekomaluch.pl/kapielowki-na-basen--niebieskie-,p1074,l1.html (http://ekomaluch.pl/kapielowki-na-basen--niebieskie-,p1074,l1.html)

Czy ktoś ma? Jakie wrażenia? Co o tym sądzicie?

andzia_1978
14-01-2010, 02:50
ja miałam zwykłe niemowlęce kąpielówki, gumki przy nóżkach od wewnątrz, a z zewnątrz wyglądały jak bokserki, kupiłam w tesco po sezonie za 8 zł, żaluje, że tylko jedne, bo synek juz z nich wyrósł a są rewelacyjne.
najważniejsze, żeby kupsztal nie wyskoczył do basenu, bo siusiu, to nic nie zatrzyma.;-)

sza
14-01-2010, 09:30
asiowiec, te kąpielóki z ekomalucha wyglądają jak bumgenius bez wkładki. To w sumie jest pomysł, założyć dziecku tylko otulacz z PULu.

Dodam jeszcze, że tych zwykłych jednorazowych kąpieluszek można używac wielokrotnie - po wysuszeniu oczywiście. Robiłam tak w zeszłym sezonie i jedna pielucha starczała na kilka kąpieli w basenie...

zochmama
14-01-2010, 15:45
Dodam jeszcze, że tych zwykłych jednorazowych kąpieluszek można używac wielokrotnie - po wysuszeniu oczywiście. Robiłam tak w zeszłym sezonie i jedna pielucha starczała na kilka kąpieli w basenie...
:omg:Ojojoj, to wg tej reguły jednorazówki też by można było podsuszyc i założyć ponownie, w sumie wielo po paru godzinach na kaloryferze też... Przecież tam siuśki są, chlor z wody zostaje, ble... Ja tam wyrzucam. Nad kąpielówkami wielo też myslelismy, ale to sie chyba mało opłaca przy pływaniu raz w tyg, paczka kosztuje cos 20 zł, a i tak raczej starcza na jeden rozmiar, nastepne większe, a wielo dwa razy tyle a i tak by trzeba było kilka rozmiarów mieć. Ale moze ktoś kto próbował się wypowie, chetnie dam się przekonać:lol:

mama-japonka
14-01-2010, 17:07
Ja uważam kąpieluszi za świetny wynalazek. A jak zrobi siku poza basenem, to i tak przecieknie i tak, czy w jedno, czy w wielo...
Wrzucam normalnie do prania i tyle... co do bakterii, to nie wiem, czy w basenie przeżyją, przy takim chlorowaniu albo innych metodach oczyszczania, a z chloru mi się normalnie wypłukiwały...ale nie to, ze przekonuję:mrgreen:

ewinka
14-01-2010, 17:14
Ja uważam kąpieluszi za świetny wynalazek. A jak zrobi siku poza basenem, to i tak przecieknie i tak, czy w jedno, czy w wielo...
Wrzucam normalnie do prania i tyle... co do bakterii, to nie wiem, czy w basenie przeżyją, przy takim chlorowaniu albo innych metodach oczyszczania, a z chloru mi się normalnie wypłukiwały...ale nie to, ze przekonuję:mrgreen:

Ale tu chodziło o suszenie jednorazówek.
Też sobie nie wyobrażam, bo tego się jednak nie da wypłukać, jak wielo.

mama-japonka
14-01-2010, 17:19
oj, to nie zaiskrzyłam :rolleyes: ale wybaczcie mamie karmiącej :hide:

Behemot
26-01-2010, 15:15
I jak sprawozdania uzywajacych wielo na basenie, chetnie się zastanowię nad uzytkowaniem.

agaja
26-02-2010, 17:17
moje dziecko typowo basenowe. Chodzimy od 4 miesiąca życia. Z drugim też zamierzamy. Stąd mam pytanie: miał ktoś te pieluchy na basen? Ma to sens? Sprawdza się to? Z czego to jest? Działa jak aio? są rozmiary czy onesize?

nadia.r
26-02-2010, 17:21
Ja też jestem bardzo ciekawa, zamierzamy z Nadusią zacząć chodzić na basen:)

espejo
27-02-2010, 12:56
Mamy Imse Vimse pływaczki - mają rozmiary - bardzo je lubimy:) fajne, niekrepujące ruchów maluchów w wodzie
jednorazowych nigdy nie uzywalam, wiec nie mam porownania

herbal2
27-02-2010, 13:35
Mamy Imse Vimse pływaczki - mają rozmiary - bardzo je lubimy:) fajne, niekrepujące ruchów maluchów w wodzie
jednorazowych nigdy nie uzywalam, wiec nie mam porownania

A gdzie takie można kupić? Nie mam czasu szperać teraz we wszystkich sklepach, może ktoś po prostu wie i zalinkuje:)

espejo
27-02-2010, 13:39
A proszę bardzo
http://www.pieluszkarnia.pl/cat-pol-1214554097-DO-WODY-Plywaczki.html

Mayka1981
22-03-2010, 21:46
Zapisałam się z młodym na "szkołę pływania dla niemowląt", zaczynamy w kwietniu.

Dla pewności napisałam do pani prowadzącej zajęcia czy będziemy mogli używać kąpieluszki imse vimse (podesłałam linka) bo takową posiadam, pani mi odpisalła, że nie zna takiego wynalazku i nie może się wypowiedzieć i póki co obowiązują huggiesy (plus dają jeszcze jakieś elastyczne spodenki... nie wiem po co...)
Na 1 zajęcia pójdzie tata z synem bo ja pracuję w tym czasie, mam nadzieję, że się nie da zindoktrynować i nikt go nie zmusi do kupienia jednorazowych pieluch...

Ale tak sobie myślę - jednorazowe to przecież chłoną siuśki tak czy nie? (nie wiem bo w rękach nie miałam...)
To czemu wielo to tylko majty? Nie dawać jakiegoś wkładu do środka?
Chociaż one chyba przepuszczają na gumkach i woda by się do środka wlewała i wkład byłby cały z basenowej wody...

A i kąpieluszki używaliśmy już latem na otwartym basenie.
Kupy nigdy nie było to nie wiem, jak by sobie pielucha poradziła, a siku nie przyuważyłam :D

zochmama
22-03-2010, 21:53
Siusiu przepuszczają, kupę zatrzyuja podobno-też nie testowałam (my na huggisach) Zastanawiałam się w drugą stronę-po co ten wkład?

panthera
22-03-2010, 22:05
no to jest niestety problem ze mniejszych dzieci bez jednorazówki nie wpuszczą na basen w wielu miejscach...

espejo
22-03-2010, 22:08
Mamy Imse - rewelacyjne! drogie, fakt, ale raczej sie nie zniszczą, mozna sprzedac i kupic wiekszy rozmiar:) z tego co wiem, to pieluszka na basenie ma za zadanie tylko grubsze rzeczy przytrzymać, siusiu i tak leci przecież - jednorazowek nie stosowalam, te co mam maja jeszcze jedną zaletę - nie krepują ruchów malucha w wodzie, jednorazowki za mocno mi szeleszczą i sa jakies takie... sztywne do wody, no nie wiem, tak mi sie wydaje:)

edit - dziwne, ze bez jednorazowek nie wpuszczają...u nas bez problemu:) a jak fajnie taka dupcia wyglada w wodzie w czarnych kapielowkach:):):):)

Mayka1981
22-03-2010, 22:12
no to jest niestety problem ze mniejszych dzieci bez jednorazówki nie wpuszczą na basen w wielu miejscach...

No właśnie dlatego napisałam wcześniej do pani prowadzącej zajęcia (prowadzi szkołę w kilku miastach od lat) - i w sumie dziwne, że wcześniej nikt z wielorazówką nie przyszedł...

Na basenie otwartym mogłabym z młodym na golasa wleźć (tzn ja nie, ja się wstydzę :D) i ratownik nic by nie powiedział (bo były inne małe golaski...)

panthera
22-03-2010, 22:19
usunęłam

Efunia
07-04-2010, 22:11
Ha, ciekawam, czy ktoś już próbował takiej partyzantki?? Awaryjnie lub z premedytacją? :ninja:
Do tej pory używaliśmy grzecznie cudnych kąpieluszek imse vimse, teraz szukam większego rozmiaru, grzebię na forumie i mi mignęło gdzieś zdanie/pytanie nie zgłebione do tej pory chyba: Co by było gdyby wpuścić malucha do basenu/morza etc w samym otulaczu PULowym?? Bo na chłopski rozum kąpieluszki na tej samej zasadzie zadziałają...
co myślicie??

v
28-04-2010, 08:43
jaka maja rozmiar - zawyzony, zanizony czy idealny?

waham sie miedzy L a XL
i nie wiem
mloda dobija do 11 kg, proporcje ma makaronu spaghetti: dluga i szczupla

to L?

Olapio
28-04-2010, 11:31
moj ma 9 kg
nosi rozmiar M, niby do 6 miesiecy
jest grubaskiem :) i ze wszystkich pieluszek wyrasta szybcciej ale kapieluszka nadal jest dobra

pomogłam cos?

Mayka1981
28-04-2010, 21:36
mój ma 10kilo, M mu zwisa z tyłka :P
ale on szczuplaczek jest (ciuszki na 80cm, portki zazwyczaj luźne...)

wniosek - raczej L jeżeli już, ale proponowałabym M...

poszukam foty jak wygląda w tych kąpielówkach, ale chyba tegorocznej nie mam...
(rok temu też były dobra tylko jeszcze luźniejsze...)

edit - a zmierz obwód w udzie i pasie, to porównam czy w M by wlazła, w każdym razie IMO nie XL...

pawimi
29-04-2010, 06:37
hmm, z tego co wiem one maja raczej "ciasna" rozmiarowke, na mojego szuplego roczniaka M w ubieglym roku ledwo sie miescila ale raczej XL nie polecam. Jesli juz to L.

Mayka1981
29-04-2010, 23:47
hmm, z tego co wiem one maja raczej "ciasna" rozmiarowke, na mojego szuplego roczniaka M w ubieglym roku ledwo sie miescila ale raczej XL nie polecam. Jesli juz to L.

no widzisz to są chyba różne modele bo mój prawie półtora roku szczuplak i mu M zwisają :D

Va najlepiej obmierz młodą w pasie i udach to porównamy, teraz kąpieluszka gdzieś zawieruszona ale jak jutro nie zapomnę to swoją Mkę obmierzę...

Kanga
29-04-2010, 23:51
mój Franek do dziś pływa w Xlkach - a ma 3,5 roku. z milości do czarnych jaszczurek na kapieluchach do dziś nie kupiłam mu żadnych innych gaci basenowych. edit
w świecie dziecka i na solcu możesz sobie na żywo obejrzeć. W lullaby chyba też.

JustNik
29-04-2010, 23:53
Imse Visme radzę L 9-12kg, moja corka prawie 13kg sie miesci
mam ja pod ręką po dzisiejszym basenie, wiec zmierzylam Ci obwod bez rozciagania - 33 w pasie, 21 w udzie
kąpieluszki w wodzie sie troche rozciagaja, jesli ma figure makaronu to raczej dlugo jeszcze na nia bedzie dobra

v
30-04-2010, 09:59
dzieki, dziewczyny:)

zamowilam L

ale z ciekawosci wieczorem ja zmierze, czemu nie

aga, w swiecie dziecka maja taka marze (?), ze po prostu ich bojkotuje. i zapomnialam o istnieniu resztek stoiska z wielo u nich...
a to byl najlepszy trop ;)

pawimi
02-05-2010, 02:51
no widzisz to są chyba różne modele bo mój prawie półtora roku szczuplak i mu M zwisają :D

Va najlepiej obmierz młodą w pasie i udach to porównamy, teraz kąpieluszka gdzieś zawieruszona ale jak jutro nie zapomnę to swoją Mkę obmierzę... no to faktycznie, ale z tego co czytalam na "naszych" stronach raczej matki mialy podobny problem jak u mnie. Moze mamy inne rozmiarowki robione na USA? Moj ma teraz 28 mc i L jest ciasna na niego chociaz tak chudy az przezroczysty :D

Em
06-05-2010, 14:20
Przyszły dzis do mnie i... jakoś sobie nie wyobrażam, że dziecko nie przesika...
Jak to działa?

czarna_agis
06-05-2010, 14:29
Nie mam tych IV, ale wydaje mi się, że działają na tej samej zasadzie, co wszystkie. Nie chodzi o to, żeby nie można ich było przesikać, tylko o to, żeby zatrzymały kupkę w razie czego.

mamka_klamka
06-05-2010, 14:30
Chyba chodzi raczej o to, żeby kupa nie uciekła IMO, też się nad tym zastanawiałam.

Em
06-05-2010, 15:56
Czy w takim razie mogę zabrać w nich dzieci na basen?

Iwanna.T
06-05-2010, 16:00
kąpieluszki działają tak samo jak pieluszki jednorazowe na basen. Ani jedne, ani drugie nie są szczelne, więc ich działanie ogranicza się do łapania kupy (chociaż gdy chodziliśmy z naszym jako niemowlakiem to nigdy nie robił kupy na basenie).

Po to są, żeby w nich zabierać dzieci na basen :)

Mayka1981
06-05-2010, 20:28
kąpieluszki działają tak samo jak pieluszki jednorazowe na basen. Ani jedne, ani drugie nie są szczelne, więc ich działanie ogranicza się do łapania kupy (chociaż gdy chodziliśmy z naszym jako niemowlakiem to nigdy nie robił kupy na basenie).

Po to są, żeby w nich zabierać dzieci na basen :)

Tak właśnie :)

Tzn materiał jest nieprzemakalny - ale siuśki i tak wylecą bokiem, kupka ma się zatrzymać.
ja z moim w takowej na basen chodzę.

Na kursie na który uczęszczamy dostaliśmy jeszcze elastyczne spodenki (takie jakby kolarki z lycry) żeby już na pewno-na pewno nic nie wyciekło.

Idź i testuj śmiało :D

Kanga
06-05-2010, 22:00
w tych huggiesowych i innych jednorazowych kąpieluszkach siuśki na zasadzie osmozy i tak wyciekaja do wody więc tu chodzi o to aby zatrzymać poważniejsze sprawy niz siuśki. A działają dobrze :)

araszara
08-05-2010, 03:11
Też mamy kąpielówki IV, jeszcze ich nie używaliśmy. Ja naiwnie wierzyłam, że siku tu się będzie trzymało ;) dobrze wiedzieć jak jest naprawdę :)

mila
09-05-2010, 21:36
My mamy kąpieluszków całą kolekcję i żadne nie wyglądają na takie co by miały siku zatrzymać, bo nie ma w co wsiąkać(zwłaszcza Kushies). Jedne szeleszczą w środku inne nawet nie, więc siku sobie pewnie ucieka. a kupy na basenie nigdy jeszcze nie było ( i oby tak dalej) :D

mi.
09-05-2010, 21:42
ja na swoje czekam!
a czy do nich coś się wsadza? (poza dzieciem... ;))

Mayka1981
09-05-2010, 21:46
ja na swoje czekam!
a czy do nich coś się wsadza? (poza dzieciem... ;))

poza dzieciem nic :)

tzn są jakies kąpieluszki wielo z wkładem chłpnnym i na upartego można tam jakiś wsadzić jak kąpieluszka dobrze dobrana rozmiarowo - tylko po co? siuśki i tak zwieją a z mokrym wkładem będzie ciężko i nieprzyjemnie :)

Wlaszczka
09-05-2010, 21:52
To ja się wypowiem jako ekspert od kupy. Chodzimy na basen od 3 miesiąca i raz się zdarzyła kupa na basenie. Majtki kąpielówki rzeczywiście ją utrzymały.
A co do siku, to ja zawsze tłumaczę to sobie tak, że przecież jednorazowa kąpieluszka nie wie, że wody nie wchłaniamy, a mocz wchłaniamy :)...
Jeszcze jedno (ekologicznie), koleżanka suszyła jednorazówkę - służyła jej dla dwójki dzieci :).

marushka
09-05-2010, 21:59
Fifi ostatnio rąbnęła kupala - plusem IV jest fakt, iż wytrzepałam, przepłukałam i siuuuup znowu do wody :D

mi.
09-05-2010, 22:10
dziękuję za odpowiedź! :)

JustNik
10-05-2010, 09:11
zaliczylam 3 kupy na basenie w IV u dziecka poniżej roku :oops:
kapieluszka je zatrzyma tylko jezeli jest naprawde dobrze dopasowana.
odradzam z w/w powodow kupowanie za luźnej

martuszka
10-05-2010, 09:16
Ja też myślałam, że siuski zatrzymuje hehe.

aniouek
10-05-2010, 13:08
Ja sie zastanawiam czy opcja zwykłe majty bawełniane i flip by się nie sprawdziła na basen? Chłopaki wyrośli z kapieluszek i nie wiem czy inwestować w kolejny rozmiar. Używał ktos kiedyś takiego patentu?

junona
12-05-2010, 23:15
Do mnie też dziś zawitała kąpieluszka IV i też przyznam szczerze byłam zaskoczona, że to taka konstrukcja cepa :). Taki ot PUL na gumce, prostsze w wykroju niż otulacz, a droższe o dziwo.
Teraz sobie pluję w brodę, bo na bazarku akurat jak złożyłam zamówienie pojawiła się Kushies i to w naszym rozmiarze. Na L-kę będę czatować do oporu, bo IMHO producenci za dużo sobie za te kąpieluszki krzyczą.

xbetkax
13-05-2010, 07:07
dobry temat, bo też o tym niedawno myślałam i byłam prawie pewna, że tam się jeszcze coś wsadza...

Em
13-05-2010, 21:19
Przemogłam się i założyłam Starszej na basen. Wszystko ok :)

Iwanna.T
14-05-2010, 19:05
no to jak już to wałkujemy - to może wystarczyłaby pusta kieszonka???

elizek
14-05-2010, 19:12
Kieszonki bym nie zakladala bo ma jeszcze "cos" w srodku ale otulacz mozna jak najbardziej. Problem polega tylko na tym ze z powodu chloru szybciej sie bedzie niszczyl. Kapieluszki sa jednak z troche innego materialu - takiego jakiego czesto uzywa sie w strojach kapielowych, ktory powinien wiecej wytrzymac...

yetta
14-05-2010, 22:53
Synu wybiera się na basen.
Regulamin basenowy mówi: dzieci od 0-3 pieluszka kąpielowa
Powiedzcie mi czy pieluszka kąpielowa = kąpieluszka?
Na przykład taka?

http://www.babyetta.pl/pieluszki/uzywane/016.jpg

Kiedyś czytałam na forum, że pieluszki kąpielowe jednorazowe nie chłoną siusiu, ich zadaniem jest tylko zatrzymać na miejscu grubszą sprawę? Czy tak?
Generalnie chodzi mi o to, czy jest obowiązek kupić na basen dla 1,5 roczniaka pieluszki kąpielowe jednorazowe np. huggisy, czy może być taka kąpieluszka, jak powyżej na zdjęciu?

kamelia
14-05-2010, 23:01
Szyłaś sama?

Bardzo ładna.


Ja na basen używam kąpeiluszek bambino mio i nikt na basenie nie zwrócił mi uwagi, ze nie mogą być.

yetta
14-05-2010, 23:03
Nie szyłam jej, kupiłam. Jedynie rzepy wyprułam i nabiłam napy :)
A kąpieluszka bambino mio podobnie wygląda?
W sensie kąpieluszka nie ma wkładu chłonnego tak?

Gertruda
14-05-2010, 23:06
Ja mam kąpieluszkę cheerokie (czy jak to się pisze) nie ma wkładu chłonnego i wygląda jak majteczki. PUL jest od zewnątrz podszyty bawełną chyba żeby było milej na pupie.

kamelia
14-05-2010, 23:12
Ulubione delfinki :lol:

Jest z dwóch warstw.
Jedna jest coś w stylu jak stroje kąpielowe (skład poliester i elastan) a druga jakby dzianina (skład bawełna - poliester).

Na opakowaniu napisane jest,ze posiadają woododporną warstwę zewnętrzną, uszczelnioną w okolicy pasa i nóżek dziecka.

edit też jest w ksztalcie majteczek ze sznureczkiem do regulacji w pasie.

mila
15-05-2010, 10:49
My mamy kąpieluszki Mothercare Floaties Kushies i jeszcze jakąś i żadna nie ma wkładu chłonnego, no bo niby skąd pieluszka ma wiedzieć czy to siku czy woda z basenu ?!? 2 pierwsze mają jakąś szeleszczącą warstwę w środku obszytą jakimś materiałem a na zewnątrz to wyglądają jak kąpielówki. Kushies z zewnątrz coś jak ortalion a w środku siateczka i kawałek frotty ale on chyba nie do pochłaniania wilgoci ale zwiększenia komfortu.
Kupsztali na razie nie było na basenie ( i oby tak dalej) ale pewnie by utrzymały bo są szczelne przy nóżkach i w pasie mają sznureczek.

Em
15-05-2010, 15:24
pare dni temu założyłam taki wątek ;)

yetta
15-05-2010, 15:27
W takim razie czy mogłabym prosić moderatorów o połączenie wątków?
Przepraszam za zdublowanie. ;)
Em podasz linka bo nie mogę znaleźć? :D

Em
15-05-2010, 16:41
proszę bardzo :)
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?31896-jak-działa-kąpieluszka-imse-vimse

Pondo
15-05-2010, 19:55
To ja tylko dodam ,ze my chodzimy na basen w kąpieluszce Motherhood i nikt nie odwazył się nic powiedzieć:)

pelasia
22-05-2010, 10:03
żeby nie dublować wątków- powiedzcie, czy taka kąpieluszka dałaby radę jako majtki trenerki?

Godulka
21-06-2010, 21:26
Hej dziewczyny
ja wybieram się po pierwszym lipca z moim 3,5 miesięczniakiem na basen, myslicie ze mozemy iść w wielorazówce kąpielowej? Boję się trochę jedna o tą kupkę, ze mogłaby być draka. W zasadzie karmimy się już w 90% butlą ale czasem jeszcze zdarzają się takie rzadkie cyckowe kupki.

co myślicie?

neverendingstory
21-06-2010, 22:53
czyli rozsądek dobrze mi podpowiadał ;)


a własnie mi się przypomniało ze wczoraj jakis tatus wporwadzał malucha ( na oko tak gdzie koło roku miał) w zwykłej jednorazówce.. po wyjsciu z wody pielucha małemu sięgała do kostek :omg::omg: tatus zlitował się nad dzieckiem i wziął je na ręce zeby zaniesc na koc jak jakas babcia zwróciął mu uwage ze mały ledwo idzie bo ta pielucha taka cięzka..

ech....moja mama tak zrobiła:duh: mała już była po jacuzzi i już ją przebrałam w pampka zwykłego (to jeszcze było jak mała nosiła to coś), zostawiłam ją z mamą a sama poszłam do sauny. Jak wróciłam po 15 min. mama mi się pochwaliła, że małą wsadziła do jacuzzi i się jeszcze mnie pyta rychło w czas: to taka pielucha do kąpieli? dżizas!!! a ja nie miałam już żadnej pieluchy na zmianę i mała musiała wytrzymać pół godziny bez sikania w aucie - wytrzymała:D

wiki100
22-06-2010, 00:08
A ja mam taki problem: wybieramy sie w lipcu na kompleks odkrytych basenów (Węgry -nie napiszę nazwy bo brakuje mi liter;-). w każdym razie tam się chodzi nawet na cały dzień i trochę sie opala a troche kąpie w basenach. No i jaką pieluszkę tu dziecku założyć? Cały czas w pieluszce kąpielowej latac nie będzie bo ona nie chłonie (sprawdzałam - także te jednorazówki prawie nie chłoną bo nie mają żelu), a za każdym razem zmieniąć jak bedzie chciała do wody - to może być kłopotliwe. dodam że nie używamy pieluszek z PULem bo dzidzia dostaje odparzeń tylko wełnę lub huggiesy. Ktoś gdzieś pisał że używał na basen jakiś kąpielówek bez PULa ale nie mogę znaleść... Najbardziej to chciałabym pojechać nad morze i tam dzidzia by mogła latać po prostu golutka i byłoby fajnie.. ale na basenach przecież nie wypada. jak by kupę zrobiła w wodę to chyba bym sie ze wstydu spaliła... (zdarzyło jej sie raz do wanny i powiem wam: to był moment;-). tak jak pisałam wcześniej- dzidzia ma wrażliwą skórę - gorąco będzie- boję się odparzeń.
a z drugiej strony.. PUL w wodzie nie zaszkodzi bo przecież woda będzie i tak wpływała... Może jednak kupić kąpieluszkę i zmieniać jak wyjdzie z wody?
Macie jakieś doświaczenia tego rodzaju? Bo ja już sie gubię?

Pondo
22-06-2010, 16:02
Chodzimy właśnie na basen w pieluszce wielorazowej tzw kąpieluszce pływaczkach czy zwał jak zwał:)

klusiecka
22-06-2010, 17:08
hehe a ja słyszałam o plamie koloru.... fioletowego :mrgreen::mrgreen:

może nie jezdzimy zbyt czesto ale do tej pory nie zdazyły się problemy z wpuszczeniem na basen w wielorazówce
też słyszałam o fioletowym :) baa ja w to nawet dość długo wierzyłam, a że dziecko małe to też myślałam że pieluchy na basen chłoną siku też.:hide:
i nie jestem w tym jedyna- nikt mi nie wierzy, że pielucha ma złapać kupę a nie wszystko.

wiki100
28-06-2010, 23:44
nikt nic ?

agaja
21-07-2010, 08:32
maz wymyslil, czy naszych naughty baby by nie mozna uzywac na basen
wg mnie to wklad chlonny by nasiaknal i porazka
no ale skoro nawet jednorazowki basenowe nie maja za zadanie pochalaniac siku tylko trzymac kupe, to moze by dalo rade, jakby zakladac tylko te czesc kieszonki z PULEM i polarem, bez wkladu w srodku albo same otulacze?
jak myslicie?

Paprotka
21-07-2010, 10:41
Hmm, chyba prędzej sam otulacz ;> Tak mi się wydaję, jak porównuję do naszej pieluszki do pływania - ma warstwę nieprzepuszczającą oraz cieniutką podszewkę: http://www.bezpiecznyurwis.pl/p/pl/fas7/pieluchomajtki+do+plywania.html Polar raczej pod wodą za bardzo by wsiąkał :)

Guest
21-07-2010, 10:44
ja na plaże założyłam samą kieszonkę bez wkładów
właściwie kilka kieszonke bo jak dziec wychodził z wody to zmieniałam na suchą
najlepiej jakaś dobrze dopasowana
i się sprawdziała :)

agaja
21-07-2010, 10:56
paprotka czyli jak wyglada taka pielucha basenowa? PUL i co? podszewka z czego?
boi tak kombinuje jak tu nie wydac 2x po 50 zl na pieluchy basenowe, wole kupic za to bambusy na noc ;)
tak sobie mysle, mzoe ja te kiesoznki w wannie na starszym wyprobuje

mama-donna
21-07-2010, 13:56
Ja użyłam raz na basenie kieszonki FB bez wkładu i było spoko. Słyszałam tylko, że chlor może PULowi szkodzić i zmniejsza jego żywotność.

Paprotka
21-07-2010, 14:17
Szczerze, to nie wiem, czy to jest taki normalny pul jak w pieluszkach, bo jest obszyty podszewką i nie da się pomacać - taką cieniutką, hmm, nie wiem jak Ci opisać - ale zdaje mi się, że to coś podobnego jak jest od wewnętrznej strony w kroku zwykłych strojów kąpielowych ;> Z zewnątrz też jest obszyte takim materiałem, tylko w kolorze.
Ale masz racje - najlepiej próbować różnych sposobów, a skoro dziewczyny piszą, że się da, to znaczy, że się da ;D

Kanga
21-07-2010, 14:48
ja robiłam na odwrót ;) kąpieluszkę IV używałam jako awaryjnego otulacza do tetry czy frotowego wkładu. otulacza czy samej kieszonki bez wkładu bym nie używała jako kąpieluszki, bo to jednak nigdy nic nie wiadomo.

kejti
23-07-2010, 22:30
też się nad tym zastanawiam właśnie i chyba wypróbuję tą kieszonkę, bez wkładu jutro na basenie, myślę, że będzie lepsza niż nasiąknięta wodą, ciężka kąpieluszka

agni
23-07-2010, 23:03
kąpielówki są szyte mniejsze i dopasowane (zakres w kg jest mniejszy) - bardziej szczelne są przez to w porównaniu z normalnymi kieszonkami czy otulaczami nawet - szczególnie przy nóżkach (obszycie dookoła) no i w sumie też w tali (też gumka dookoła). Jak Lenka zrobiła premierowo siku przed basenem to te kąpielówki musiałam rozpiąć żeby wyleciało :-D (posiadam Imse vimse)
NB na pewno bym do tego nie porównała i na basen nie wzięła.

Kanga
23-07-2010, 23:50
dokładnie jak mówi Agni - mój Franc do dziś pływa w kąpieluszkach IV czarne jaszczury ( piękniejszych slipek na basen mu nie znalazłam ;) w czasem jak wychodzi z wody albo leci na zjeżdzalnie to widzę, jak ukradkiem wylewa sobie wodę z majtasów, bo jak coś wpłynie to nie wypłynie ( dodam, że od roku już do wody nie sika, ale te kąpieluchy są takie śliczne, że żal nam się z nimi rozstać).

kamelia
24-07-2010, 00:22
też się nad tym zastanawiam właśnie i chyba wypróbuję tą kieszonkę, bez wkładu jutro na basenie, myślę, że będzie lepsza niż nasiąknięta wodą, ciężka kąpieluszka

I jak test?

Co do kąpieluszek to nie odnoszę wrażenia,ze są ciężkie. Chodzimy na basen co tydzień i się super sprawdzają (mamy bambino mio) tym bardziej,ze mają regulacje w pasie na sznurek.
Z kieszonkami zapinanymi na rzepy miałabym ten problem,że synek już je bez problemu rozpina, są tez większe. Mokry polar może być tez nieprzyjemny przy pupie.

kejti
24-07-2010, 15:30
dokładnie jak mówi Agni - mój Franc do dziś pływa w kąpieluszkach IV czarne jaszczury ( piękniejszych slipek na basen mu nie znalazłam ;) w czasem jak wychodzi z wody albo leci na zjeżdzalnie to widzę, jak ukradkiem wylewa sobie wodę z majtasów, bo jak coś wpłynie to nie wypłynie ( dodam, że od roku już do wody nie sika, ale te kąpieluchy są takie śliczne, że żal nam się z nimi rozstać).
Aga a gdzie kupiłaś tę piękne kąpieluchy??


I jak test?
a testu nie było, bo tata do pracy pojechał i nici wyszły z basenu:(

Sania
25-07-2010, 15:52
Ja zakładam na basen kieszonki meenkee (czy jak to się tam pisze) i świetnie się sprawdzają :) Powiedziałabym, że robimy furrorę oryginalnymi gatkami. W porównaniu z kąpieluszką (mam Aquafloaties) są - moim zdaniem - dużo zgrabniejsze. Nasiąkają standardowo - nie mamy efektu ciężkiej i obwisłej pupy.
Nie wiem jak to jest z ich trwałością i późniejszą chłonnością, bo używamy ich tylko na basenie.

http://lh6.ggpht.com/__arfT1l0SZU/TEnVK47BK0I/AAAAAAAAJ7E/q_QY47lYPGg/s288/DSCN6359.JPG (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/ILWnn69kU0E4WWiKfFbWFQ?feat=embedwebsite)

Em
26-08-2010, 22:12
jesteśmy po wakacjach. Młody testował wytrwale i tak: kupa się trzyma i nic nie wypływa. Robił w basenie i w foteliku do karmienia. Co ciekawe, w foteliku kupa się utrzymała, a siki wyleciały...

jagnam
23-09-2010, 14:42
A czy ktoś wie, czy we Wrocławiu można gdzieś kupić kąpieluszki Imse Vimse (te czarne w jaszczury mnie nęcą...:) )? Czy zostaje internet tylko?

junona
23-09-2010, 15:34
Jagnam, moja kąpieluszka IV (ale w morskie stwory i żółta) wisi od wieków na bazarku jakbyś chciała, ale ona jest od 7-10 kg.

suri80
23-09-2010, 21:39
Nie wiem jak IV ale BambionMio przeciekają.

suri80
23-09-2010, 22:15
Ja kupiłam swego czasu starszakowi BambinoMio i siku przeciekło! Na szczęście jeszcze w domu...

Wiewiórka
23-09-2010, 22:57
ale kąpieluszka ma zatrzymywać tylko kupę! Nie chłonie siku! Też mam kąpieluszki na zbyciu...

Mag
24-09-2010, 11:45
Nie wiem jak IV ale BambionMio przeciekają.

i powinny przeciekać:),gdyby kupę przepuszczały to by było źle,ale siku jak najbardziej mogą.

suri80
24-09-2010, 11:59
Brrr, jak sobie pomyślę w czym moje dzieci pływają...

jagnam
24-09-2010, 12:16
Junona, to niestety moje dziecko już przekroczyło ten zakres :)

afiliacja
28-10-2010, 09:25
i powinny przeciekać:),gdyby kupę przepuszczały to by było źle,ale siku jak najbardziej mogą.

jak to mogą przeciekać? :/

a takie? http://allegro.pl/tots-bots-swim-tot-kapielowki-wielorazowe-super-i1275307375.html myślicie, że będą przeciekały?

magdzia
28-10-2010, 09:43
Jak to mogą przeciekać?! Przecież właśnie o to chodzi by nie przeciekały! W moczu też są bakterie, dzieci nieraz się napiją, mają mocz połykać?? No się zbulwersowałam aż :duh:

joleczka
28-10-2010, 09:45
przeciekają przeciekają, jednorazówki też :) zadaniem ich jest złapanie kupy i nic poza tym

afiliacja
28-10-2010, 10:05
przeciekają przeciekają, jednorazówki też :) zadaniem ich jest złapanie kupy i nic poza tym

nie wiem jakich jednorazówek basenowych używałaś, ale my mieliśmy z Rossmana i nie przeciakały :)

joleczka
28-10-2010, 10:08
hmmm u nas i huggiesy i rossmanowe przeciekały :roll: więc nie wiem jak to jest

Mika
28-10-2010, 10:19
ja też z młodą imse vimse , a teraz zwykłe takie również specjalne do pływania http://www.mothercare.com/Swim-Nappy-Girls-Pink-Polka/dp/B00314N126/sr=1-79/qid=1288253941/ref=sr_1_79/275-6462206-8455923?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42854041&mcb=core
i się sprawdzają :)

magdzia
28-10-2010, 10:54
mnie się wydawało, że jednak ta "ceratka" trochę chroni a do tego wkład w jednorazówkach ma tak szybko zmieniać się w żel by nie wypływało.. to w końcu jak to jest? bo aż strach pomyśleć w czym się te dzieci (i my) kąpią..

dziobak
28-10-2010, 11:39
Przeciekają przecież wielorazówy i jednorazówki też. Z tego co oglądałam hagisy do pływania, bo używaliśmy trochę, to one nie mają żelu. Przecież jak wsadzicie na chwilę bobasa w takiej pieluszce do basenu i nie zdąży się wysikać, to i tak pielucha jest mokra w środku, bo woda z basenu się tam dostanie. Skoro woda może wpłynąć do środka, to też i wypłynie na zewnątrz z zawartością sików.
Aha, czasem to wygląda tak, że jak Piotrucha wyjmę z basenu, trzymam go na rękach, to on wtedy siknie i w pieluszcce (IV) robi się buła z tych sików, ale wystarczy go posadzić na ziemi, albo przycisnąć ręką do pieluchy i wtedy siczki wypłyną. Z jednorazówką tak samo się działo.

ekomummy
28-10-2010, 12:52
Tak, siki wypływają i z jednorazówek i z wielorazówek. Nie ma innej mozliwości. To nie jest tak, że "wielorazówki" przeciekają. Po prostu w jednorazówkach tego tak nie widać ale siku tez dostaje się do basenu.

mgosia
28-10-2010, 14:03
A w wikipedii twierdzą że zatrzymują http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%85pieluszki

LittleMonster
28-10-2010, 14:36
Wikipedię piszą ludzie tacy jak ja i Ty, niekoniecznie specjaliści i znawcy tematu ;-)
Ponieważ temat przewija się już kolejny raz wklejam linki do materiałów firmowanych przez poważne amerykańskie instytucje. W skócie mówią one, że pieluszki do pływania nie ochronią basenu przed wypłynięciem kupki biegunkowej, a więc dziecka z biegunką nie należy zabierać na basen (to łopatologiczna informacja dla amerykańskich rodziców, typu: pralka nie służy do prania kota ;-))
http://emr.ifas.ufl.edu/inside_ifas/6_2007/6_2007_30.html
http://www.cdc.gov/healthywater/swimming/pools/swim-diapers-swim-pants.html
IMO oczywisty jest więc wniosek, że tym bardziej pielucha nie utrzyma w środku siuśków.
Jednorazówki do pływania pozbawione są absorbentu, bo inaczej nabierałyby wody basenowej i po chwili dziecko pływałoby z 3-kg odwłokiem. Mają też niezbyt grubą warstwę chłonną, z powodu j.w.
Mocz zdrowego dziecka jest jałowy, natomiast kupa zawsze zawiera bakterie i to groźne, dlatego to przed nią trzeba chronić basen.
A co do (wręcz retorycznego) pytania 'w czym my i dzieci kąpiemy się w basenie', to niestety, ale do basenów szczają i dorośli, całkiem świadomie. I dorosły sika znacznie więcej niż niemowlak. Że nie wspomnę o tym, że niektórzy myją się w basenie a nie przed basenem. Więc parę mililitrów niemowlęcych siuśków to betka.

Mayka1981
28-10-2010, 15:01
W zdrowym moczu nie ma bakterii!! no :)
za to wiecie ile ich jest w powietrzu? na skórze? także siki to nic, relaks :)

ja polecam także IV - są super, nie tracą na urodzie po chlorowanej wodzie ani po ozonowanej:)
kupiłam niedawno większy rozmiar innej firmy ale jeszcze nie zdążyłam wypróbować - jak zaczniemy się znów na basenie pluskac to napiszę czy warto czy nie...

zylcia588
12-01-2011, 22:54
Dziewczyny ja jestem początkująca w tym temacie. Zamierzam zakupić kąpieluszką dla mojej córci. Którą doradzacie? Bambino Mio czy Imse Vimse?
A jak z rozmiarami? - Hania ma nie całe 11 kg i raczej jest szczupła. Kupić ten rozmiar do 12 kg czy większy 12-15?

A Imse - L czy XL. Nie chcę żeby były za duża a z kolei jak kupię za małe to krótko pochodzi...

Doradźcie coś bo już sama nie wiem...

zylcia588
15-01-2011, 21:11
Nikt nic nie wie? Cicho tu i głucho...

espejo
15-01-2011, 21:36
Niewiele poradzę bo kupiłam 2 rozmiary IV - S i M (juz nie pamietam)- tez nie widzialam ktory wybrac, w sumie to sa tylko majteczki, nie ma zadnego wkladu jak w pieluszce, zgrabniej lezy na pupci - chyba dobrze zrobilam - na poczatek mniejsza byla akurat, wieksza się przydala duzo pozniej:) ale juz ją mialam z glowy

dziobak
15-01-2011, 21:43
XL będzie za duża moim zdaniem. Mój Piotruś ma jakieś 12 kg i chodzi w L, myślę, że jeszcze w niej trochę popływa. Zresztą tu w wątku dziewczyny pisały, że IV starczają im na trochę więcej niż zakres wagowy wg rozmiarów.

kejti
15-01-2011, 23:31
my mamy L i niecałe 11kg i jest ok. jeszcze posłuży

pani_olo
03-04-2011, 19:58
hej :)
Znalazłam sklepik z pieluszkami do kąpieli może ktoś się skusi http://klubben.pl/sklep/dla_dzieci/nauka_plywania/prd,FASHY%20PIELUCHOMAJTKI%20NA%20RZEP%20G%C5%81AD KIE,rid,13591.html
a może któraś z Was je ma i może coś napisać? :)

Paprotka
03-04-2011, 20:12
My mamy taką pieluszkę, już chyba gdzieś o niej pisałam ;)

Generalnie, to na baaaardzo długo nam starcza, dzięki temu, że jest regulowana (mamy jeden rozmiar chyba już prawie rok, ale też Franek ma małą pupcie ;) ). Co tu dużo mówić, fajna jest i ładna :) Spełnia swoje zadanie, choć nam się nie zdarzyła kupka na basenie, więc nie wiem, czy na pewno nic nie wypuszcza, ale nie powinna, bo można ją dobrze dopasować.

sheana
25-08-2011, 15:37
W sumie też pieluszki i nie mogę znaleźć recenzji, a poszukuję. Jakie macie, jakie polecacie?
Które trzymają zawartość, które odciskają?
Wczoraj na szybko znalazłam Bambino Mio, kojarzę że na pewno ktoś korzystał, zobaczyłam też AppleCheaks (zapinane nie wciągane) i Mothercare (opisane że z ceratką w środku).
Jakie są jeszcze, jakie plusy, minusy :)

Mazi
25-08-2011, 15:46
My mamy BambinoMio i są super. Nie obciskają, a zawsze dobrze przylegały przy pachwinach, nawet gdy uzywalismy jej gdy Mała była poniżej podanego przedziału wagowego. Nie mam niestety porównania z innymi firmami, ale naszą mogę polecić:)

Iga
25-08-2011, 15:55
Bambino Mio też mieliśmy i były fajne, ładny wzorek w rybki, nie zsuwały się przy kąpieli. Myślę, że kupę spokojnie zatrzymają, ale mocz na pewno wycieka. Teraz mamy Imse Vimse i muszę powiedzieć, że choć nie tak ładne i droższe, to zapinają się z boku, co baaardzo ułatwia rozebranie dziecka po kąpieli. I ten PUL mocniej trzyma, jak byłam w Pieluszkarni ostatnio to usłyszałam, że właścicielka używała IV jako trenerek i były w stanie nawet siku zatrzymać.

sheana
26-08-2011, 13:09
O, zapomniałam o IV.
Już sobie zobaczę, co by zakupić :)

kulka
24-04-2012, 10:18
Dziewczyny!
Zaczęliśmy chodzić z synkiem na basen. Na pierwszych zajęciach w szkole dla niemowląt mieliśmy jednorazówki ale ponieważ używamy wielorazówek chciałam także na basenie ich używać. W tej szkole co chodzimy zalecają używanie kąpielówek tylko jednej firmy - konfidence. Zakupiłam te kąpielówki:
http://www.konfidence.pl/produkty/dla-niemowlat/aquanappies/
ale jakoś trudno mi uwierzyć że one dadzą radę zatrzymać nieczystości w środku. One składają się z 3 warstw z czego jedna jest nieprzepuszczalna. Boje się jednak że kupa może wypłynąć w okolicach nóżek szczególnie że syn odżywiany jest tylko piersią i ma płynne kupy jeszcze.
I teraz pytania:
1. Czy wszystkie kąpieluszki tak wyglądają czy może inne mają warstwę chłonną?
2. Jak sobie dają radę kąpieluszki waszych dzieci? Czy ktoś zaliczył wpadkę na basenie? Jeśli tak to jak się to skończyło?
3. Czy ktoś używał kąpielówek, które zalinkowałam (AquaNappies z konfidence)? Jak się sprawowały?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne rady dla mnie. Dodam jeszcze, że chcemy też z synem chodzić na normalne baseny a za niedługo na wakacje wyjeżdżamy więc przydałoby się coś niezawodnego co da radę dłuższy czas (bo w szkole dla niemowląt zajęcia trwają tylko pół godziny).

Wiewiórka
24-04-2012, 11:31
też się oawiam, że kupa może wypłynąć w okolicach nózek, większość kapieluszek jest inna, jak majteczki, ma ściągacze solidne w nogawkach. Wszystkie kąpieluszki nie posiadają wkładu chłonnego bo by wchłonęły wodę z basenu, chronią tylko przed wypływem kupy. Zwykle mają tylko frotkę od środka.
My mamy floaties aqua nappies

Mag
24-04-2012, 12:25
te zalinkowane niewiele sie różnią od zwykłych kąpieluszek,chyba tylko tymi zapieciami.przeciętna kąpieluszka to po prostu gacie,chyba wolałabym dla niemowlaka taką rozpinaną,bo jak zrobi kupę to kładziesz dziecko i rozpinasz kąpieluszkę,a nie ściągasz przez nogi i kupsko się rozmazuje. Poza tym zadaniem każdej kąpieluszki jest po prostu złapanie kupy (i w innych płynne potrafią wycieknąć),moczu to nie trzyma i nie może technicznie,każda warstwa chłonna wciąga też wodę,dlatego w kąpieluszkach jej nie ma.
ogólnie to lepiej uzywac polecanej na danym basenie kąpieluszki jak u Was,bo jeśli dzieć ma wpadke,to "sorry,ale państwo polecali te kąpieluszki dla niemowlaków,a wiele niemowlaków robi takie kupy".
no i jest jedna zasada,jeśli decydujemy sie na wodę z niemowleciem to czy jednorazówka (jednorazówka też moczu nie wyłapie nawet w połowie,choc lepiej sobie radzi niż wielo) czy wielorazówka,nie ma znaczenia,musimy zaakceptowac to,ze dziecko może nagle przy basenie zacząć sikać na podłogę,po prostu często sprawdzamy,mamy na zapas kąpieluszki i tyle,gdy nie korzystamy z basenu czy morza,jeziora,dziecię siedzi na plaży, lepiej założyc od razu wielorazowa pieluchę,dziecko potrafi czując grubszą warstwę między nóżkami jakby bezwiednie sie wypróżnić,trzeba mu dac okazję do tego.nie jest to miły widok dla reszty ludzi taka wpadka na basenie czy plaży,ale na ewentualne dyskusje też należy być przygotowanym,w końcu sami tez bysmy nie chcieli się kapać w wodzie,w której jest mocz. czyli pełne zrozumienie dla innych ale i stanowczość.

Mycha
24-04-2012, 12:42
Ja używałam Bambino mio, bo miały najlepszą opinię wśród naszych forumowiczek 3 lata temu. Ale niestety, zaliczyłam nieprzyjemną wpadkę - okazało się, że Dosia zrobiła na basenie rzadką kupę - i wszystko, co płynne, wypłynęło. Zostały tylko gęste frakcje. Myślałam, że spalę sie ze wstydu, a potem domycie córki pod prysznicem tak, żeby uniknąć komentarzy innych matek, to też była nieziemska ekwilibrystyka :hide: Z innymi pieluchami tego typu nie mam doświadczenia.

kulka
25-04-2012, 08:52
Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak myślałam te kąpieluszki nie są niezawodne. Chyba dokupię pieluchy jednorazowe do pływania do czasu kiedy będzie mieć bardziej zwartą kupę, a te kupione kąpieluszki będę używać później.

spadłamznieba
28-05-2012, 13:17
Używam kąpieluszek ImseVimse oraz dwie pary spodenek-kąpieluszek firmy iplay, ale nie wiem czy iplay jest dostępne w Polsce.
ImseVimse - nie zatrzymają wszystkiego, natomiast iplay zatrzymują. Są świetnie dopasowane przy nóżkach

Jóna
06-06-2012, 11:44
Nam w jednorazówkach huggisowskich kupka też wypłynęła, więc nie ma pieluch idealnych.

spadłamznieba
07-06-2012, 16:19
Właśnie otrzymałam w prezencie dla mojego bobasa od mojej psiapsuły kąpieluszki firmy iplay z wkładami jak w pieluszkach. Wkłada się je pod pupcię tylko nie ma co tam przytrzymywać, bo w środku brak napów czy czegokolwiek do czego można by było przyczepić wkłady.
Dam wam znac jak będą się spisywały. Co prawda mam syna a koleżanka sprezentowała kąpieluszki w kwiatki, ale co tam dla takiego maluszka to bez różnicy, prawda?:D:D:D

Są cudowne te kwiatuszki. Jak zrobię fotkę to wkleję.

annagdynia
09-06-2012, 09:20
czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?

spadłamznieba
09-06-2012, 09:57
czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?
w naszym przypadku jeśli była kupa to zazwyczaj lekko sie zabarwiła woda i wychodziliśmy. Nie wypływało nic innego.
Woda jest chlorowana, ozonowana lub solona (akurat mojemu dziecku ta ostatnia nie odpowiada bo wymiotuje po) wiem ze jest tez filtrowana i zapewne to jakoś zabija wirusy.
Przecież dorosłe osoby tez chodzą na basen z różnymi "lokatorami" i nie ma plagi zakażeń.
Tak mi się wydaje, ale jak jest naprawdę to nie wiem.
:-)

A kąpieluszki z tymi wkładami spisały się super. Znacznie lepiej leżą niż bez, ale dla mojego smyka wystarczy jedna (w zestawie były dwie)
Zobaczymy jak dziś im pójdzie, wczoraj było bardzo ok. Nie było kupy ale kąpieluszka fajnie leżała na pupci.

spinek
09-06-2012, 22:37
czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?

ojej;D tak czytam, czytam i prawie na podłogę padłam;D haha racja - pytanie samo się nasuwa, korka z basenu nie wyjma i wody nie wypuszcza, cedzakiem tez nie złapia;) - ogólnie kicha

wiecie co, dziewczyny, tak mysle, że chyba jednak nasze "społeczeństwo" szybciej przebaczy kupke wypływajaca z jednorazówki niż z wielo;/ wielo- to wina, dziwactwo i nieodpowiedzialność matki

Mycha, współczuję doświadczenia.

Planowałam własnego bobiniusza w wielorazówce zaprowadzić, ale teraz to już chyba jedno- poleci:]

mi.
02-07-2012, 13:29
nołaśnie... jak to jest... czy sam (dobrze dopasowany) otulacz to nie to samo, co "kąpieluszka dedykowana"? :hmm:

bo w sumie... to na czym polega różnica? :hmm::hmm::hmm:

roneczka
02-07-2012, 15:44
nołaśnie... jak to jest... czy sam (dobrze dopasowany) otulacz to nie to samo, co "kąpieluszka dedykowana"? :hmm:

bo w sumie... to na czym polega różnica? :hmm::hmm::hmm:
Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.

mi.
02-07-2012, 15:47
Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.
dziękuję :)

kamisia
02-07-2012, 17:07
czyli pusta kieszonka pulowa powinna sie nadac? :)

sharkah
02-07-2012, 18:11
Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.

nie każda - IV wyglądają jak pulowy otulacz, jedna warstwa materiału.

kawiareczka
02-07-2012, 21:00
czyli pusta kieszonka pulowa powinna sie nadac? :)

ostatecznie mogłaby ale wydaje mi się, że za dużo będzie tego mokrego materiału na pupie. W sensie będzie takie mokre ciężkie wisiało:) bo woda wchłonie w tę warstwę wewnętrzną. Ale tak mi się wydaje, może spróbuj w wannie. My mieliśmy kąpieluszkę, niestety nie zdała egzaminu, mokra wisiała młodemu do kolan, była właśnie tak regulowana troczkami w pasie, rozmiar był dobrze dobrany. W zasadzie to nie widzę różnicy między kąpieluszką a zwykłymi majtkami czy kąpielówkami, więc sobie odpuściłam i mały latał w majtkach. Kupę zatrzymają a siku tak samo przeleci jak przez kąpieluszkę.

wesoła_mrówka
26-11-2012, 23:32
Dwa dni temu byliśmy z małą pierwszy raz na basenie. Spontanicznie :) W kasie kupiliśmy pieluszkę nie wiem jakiej firmy, ale faktycznie od razu zrobiła się pełna wody ;) Zastanawiam się teraz, czy kupować IV, czy jednak jednorazówki. Nawet nie wiem, ile takie jednorazówki kosztują w Rossmanie. Bo w kasie na basenie to jednak drogo. Muszę sprawdzić ceny :)