PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidło najlepsze dla półtoraroczniaka??



aska.jb
28-04-2011, 09:58
Dziewczyny pomóżcie, bo w tej kwesti nie mam doświadczenia właściwie zupełnie. Do tej pory z nosideł wypróbowałam Bondolino i Tuli (Kuba miał koło 8 miesięcy) ale później się ich pozbyłam, bo przerzucilismy sie tylko na chusty. Teraz potrzebuję jakiegoś sensownego ergonomika i mam dylemat
Powinien byc szyty na wymiar czy taki one size też da radę? JAk się sprawdza dla dziecka w takim wieku Tuli, Angel Pack, Manduca albo R&R?
Poradźcie, bo coraz bardziej doskwiera mi brak nosidła:help:

mynia
28-04-2011, 10:09
u nas doskonale sprawdziła się manduca. Mała ma ok 80-82cm wzrostu i nie mogę powiedzieć żeby manduca była na nią za mała... często spinam panel żeby miała wolne rączki. Miałam obawy i chciałam szyć na wymiar, ale dziewczyny dały przymierzyć i zdecydowałam się właśnie na manducę. Chyba najlepiej byłoby poprzymierzać...

magdalena
28-04-2011, 10:27
Manduca jest bardzo wygodna i fajna. Długo się w niej nosiliśmy.
Jednak brak zagłówka stał się problemem na spacerach i kupiliśmy MT szyte przez tutejszą forumowiczkę:lol: właśnie z takowym zagłówkiem.
Teraz, gdy maluch zaśnie w nosidle, nie martwię się o opadającą we wszystkie strony świata główkę:D

aska.jb
28-04-2011, 21:37
podbiję - może któraś z Was nosi malucha w tym wieku w Tuli albo APLX i się wypowie :)

paskowka
28-04-2011, 22:01
Ja nosiłam Lidkę w Tuli i Manduce - i w zasadzie oba sa ok:) Dobrze by było przymierzyć:)

Olban
28-04-2011, 22:02
Asiu,
mam tulika i sobie chwalę... choć na mój skrzywiony kręgosłup to chusty lepsze, bo mogę dociągnąć jak chcę, żeby mi do końca nie wysiadł... jak chcesz, to mogę pożyczyć i sprwadzisz, jak Ci się teraz będzie nosiło :) wymiar jest jeden, więc nie powinno być problemu z doborem ;)

madzior
28-04-2011, 22:06
ja noszę Kubę w Tuli już z pół roku (czyli od ok.1,5 roczku) i jestem nadal zadowolona. Wzrostu ma teraz tak ok 90 cm.
Ponieważ ręce musi mieć zawsze "na wierzchu" jest mu wygodnie na plecach,bo panel nie jest bardzo wysoki. Szerokość też jest ok - nóżki nadal w żabkę (albo już sam utrzymuje) :)
Kuba nie zasypia na spacerach, więc nie powiem jak z główką podczas spania, ale jak czasami w domu przyśnie i mam go z przodu to opiera głowę o mnie i jest oki

nam się Tuli sprawdza nadal i myslę, że jeszcze trochę posłuży (choc i tak Zbój juz bardziej samobieżny i tylko czasami chce tuli-tuli...chlip,chlip)

aska.jb
28-04-2011, 22:13
Magda no widzisz :) Zupełnie zapomniałam że masz Tulika ;)
Ola, to ja sie w takim razie piszę na wspólny spacer, ok:)?? Pomierze i przegadamy kwestie odcyckowania :D Co powiesz na przyszły tydzień?

Olban
29-04-2011, 00:30
Asiu,
z chęcią się spotkam :) dzwoń- umówimy się niechybnie :D

marta-la
01-05-2011, 23:16
Ja z nosideł nosiłam a APLX, Manduce i Ono Wiem że bluźnię ale sławetna Manduca nie zrobiła na mnie absolutnie żadnego wrażenia i z pewnością bym jej nie chciała (miałam do testów) za to Ap byłam zachwycona, było to z pewnością najwygodniejsze z wyżej wymienionych nosideł. Gdyby nie to że zrobiło się za małe miałabym je do dzisiaj.
Zostały mi 2 fotki :(
http://pogodzinach7.blox.pl/2009/09/Ostatnie-cieple-dni.html

Olban
02-05-2011, 22:26
Marto,
czy panel w takim nosidle nie powinien być od kolanka do kolanka? jak ma się to do komfortu noszenia dla noszącego i noszonego?

blabla0
02-05-2011, 22:32
nosilismy w manduce, tuli, Pathi i doux doux
nośność podobna, ale najwygodniejsze i najbardziej precyzyjnie odszyte to doux jednak na pierwszym miejscu
zaraz po chuście ;)

grazynajac
02-05-2011, 22:33
Ja noszę swoją 2 latkę w ANPX i czas juz powoli na zmianę. Ale do dwóch lat było super wygodne. Szybko sie zakłada służyło nam ponad rok i nie wymieniłabym go na inne.

aska.jb
02-05-2011, 22:33
Ola, z tego co wiem to ma znaczenie głownie dla małego dziecka
Starsze nawykowo będzie utrzymywało nóżki w żabkę (co zresztą widac na zdjęciu Marty)

marta-la
03-05-2011, 00:33
Marto,
czy panel w takim nosidle nie powinien być od kolanka do kolanka? jak ma się to do komfortu noszenia dla noszącego i noszonego?
Szerokość panela nie jest istotna dopóki dziecko ma wymuszoną pozycję żabki.
W mt łatwiej wymusić taką pozycję przy wąskim panelu odpowiednim wiązaniem ale w APLX dziecko fajnie siedzi i nózki bez problemu są w odpowiedniej pozycji.

Olban
04-05-2011, 22:45
Dzięki za odpowiedzi :) czytałam kiedyś wątki o mt i pamiętam zapytania o szerokość paneli- stąd zapytanie... pozdrawiam

miumi
17-10-2011, 14:43
Podbijam, gdzie mogę szukać nosideł (ale nie hybryd) dla większego dziecka? Wiem o TULI, doux-doux. Jest coś jeszcze do wyboru?

martakania75
10-06-2012, 11:23
Podbijam, gdzie mogę szukać nosideł (ale nie hybryd) dla większego dziecka? Wiem o TULI, doux-doux. Jest coś jeszcze do wyboru?

Ergobaby

spadłamznieba
10-06-2012, 11:36
witam,
ergobaby
mam te z serii organic petunia pickle bottom
i najtańsze jakie znalazłam są na aktywnym urwisie
Chcę jeszcze dokupić sobie ocieplacz i p. deszczowe.
Może któraś ma coś podobnego? Jak się sprawdza?

indianka
27-05-2013, 11:35
Szerokość panela nie jest istotna dopóki dziecko ma wymuszoną pozycję żabki.

Serio?
Odgrzewam temat, choć trochę inaczej.
Mam Tulę i synkowi już trochę tego uda wystaje. Od panela do kolanek jakieś 4-5cm i zastanawiam się czy jest ok, czy muszę jednak coś zakupić.