PDA

Zobacz pełną wersję : Otulacz Wełniany



stokrotka.a
30-09-2008, 20:07
...Tak się zastanawiam czy by się nie pokusić na taki otulacz,wydaje mi się że jest bardziej przewiewny niż PUL.
Co wy o tym myślicie? Sprawdza się?Troszkę mnie zniechęca ta kuracja lanolinowa i że trzeba prać chyba osobno z wełną w specjalnym płynie ale jakoś tak sobie myślę że tyle zabiegów nie na marne...
A czy takie otulacze z ekobaby to nadają się dla 8 mce siuśmajtka?
No i nie rozumie tej numeracji. S M L ale na ile kg? Córka ma 9 kg i zastanawiam się jaki rozmiar jest dobry i jakie są przedziały wiekowe(kilogramowe).
Proszę o pomoc bo w tej sprawie to kompletny laik ze mnie...
Pozdrawiam! :omg:
_____________________
http://b1.lilypie.com/DdFhp2.png

serafinka
30-09-2008, 20:51
hej!!! ja jestem wielbicielką wełny!!!!! już zresztą o tym pisałam i choć mamy dużo pieluszek z PUL to częściej i chętniej używam otulaczy wełnianych SĄ ZDECYDOWANIE BARDZIEJ PRZEWIEWNE!!!!! niektóre niestety też mniej szczelne dla siusiu- szybciej przeciekną ale te storchen-coś-tam są porównywalne z PUL

olazola
30-09-2008, 21:39
Moze zeby byly bardziej szczelne zrobic na drutach np 2mm, czy ktos probowal?

agul
30-09-2008, 23:33
my tez uwielbiamy welniane otulacze (storchenkinder sa boskie) i tylko takich uzywamy, pieluchy z pulem na dluzsze wyjscia, oczywiscie welna jest o wiele bardziej przewiewna niz pul i oczywiscie nie tak szczelna, podczas dlugiej jazdy samochodem w foteliku to takie gatki sie wilgotne zrobia, ale poza tym na dzien czy na noc super ja w kazdym razie polecam (9kg to mi sie wydaje ze rozm.m)

Lawa
01-10-2008, 19:17
Ja z otulaczy mam tylko welniane gatki i bardzo je lubie. Bardzo przewiewne, a dzieciak w nich wyglada uroczo. Uzywam na zmiane z kieszonkami (kieszonki do zlobka przed poludniami i w nocy, popoludniami welniaczki) i po domu sa rewelacyjne. Na dluga wyprawe nie zaryzykowalam, bo jednak nie sa tak szczelne jak PUL, ale i tak je uwielbiam. Kuracja lanolinowa wogole nie jest uziazliwa. Najgorsza ich wada to, ze bardzo dlugo schna, wiec jak je piore (niezbyt czesto- faktycznie nie wchlaniaja zapachow), to 2-3 dni musze sobie radzic bez otulacza.
Na 9 kg zdecydowanie m i moim zdaniem ta m-ka wystarcza na bardzo dlugo. Na upartego bym je wcisnela starszakowi, czterolatkowi.

mart
01-10-2008, 20:04
dokładnie tak jak lawa pisze.
pranie nie tak często i na pewno można ręcznie - nie ma co się meczyć w pralce.
kuracja lanolinowa raz na jakiś czas - ja używałam jednych szrotów pół roku zanim je wrzuciłam do lanoliny. :oops:
po domu u nas tylko te szorty i tetra. a na krótkie wyjścia do sklepu szorty + formowana. kieszonki z pulem tylko na dłuższe eskapady.

stokrotka.a
03-10-2008, 22:57
Dzięki dziewczyny za pomoc... :)

Mag
04-10-2008, 08:51
m-ka ma naprawdę duży zapas,ja kupiłam szorty na 9-kilową Marię i wręcz były lekko za luźne.