PDA

Zobacz pełną wersję : co byscie zrobiły?(Storcz Leo:ciąć czy nie ciąć)



happymum
18-04-2011, 16:34
Dziewczyny, prosze o opinie. Wy macie wieksze doswiadczenie i wiecej chust obmacalyscie.

Nosze sie z zamiarem potraktowania nozyczkami mojej chusty Storchen Leo. Mam rozmiar 4,70 i rozwazam pociecie jej tak, aby wyszla z tego kolkowa plus krotka chusta, np. 3,10-3,20. czy jest to technicznie mozliwe? (mi wystarczy krotka kolkowa, nie musi miec dlugiego "ogona", taka na rozmiar 38 i 1,65 wzrostu) czy jednak wyjdzie kolkowa plus chusta krotsza niz 3 metry?

(bylaby to pierwsza kolkowa jaka uszyje, stad watpliwosci)

No i druga watpliwosc: czy Leos sprawdza sie jako krotka chusta? Nie chodzi mi o super mega nosnosc, ale czy tak do 10 kg pociagnie jako shortie? Chcialabym go uzywac do kangurow (2,70 prawie mi starcza, zawiazuje sie resztkami ogonow, ale brzydko to wyglada), wiazan typu rebozo, rebozo wzmocione itp.

I trzecie pytanie:

Jesli chusta jest czerwona (Leo rouge), jakim odcieniem niebieskiego pofarbowac zeby osiagnac niezbyt ciemny fiolet/lila? Jest to w ogole mozliwe czy przy mocnej czerwieni przefarbowanie da tez ciemny kolor?
(byloby to tez moje pierwsze farbowanie chusty)

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi.
Jesli zalozylam watek w zlej kategorii, to go przeniescie :)

happymum
18-04-2011, 16:37
ajjj chcialam go zalozyc w kategorii Rozne chusty i nosidla :duh: a nie Recenzje chust, teraz to na pewno jest w zlej kategorii :roll:

wrapsodia
18-04-2011, 19:58
Jak dla mnie leoś cienki na cięzary. Ja ogólnie tne chusty bez sentymentów, ale obawiam się że chusty ci nie starczy na kółkową i wiązankę. Dzieć jak urośnie to i chusty więcej mu potrzeba. Kiedyś wiązałam plecak z 3,7 a z 2latką (12,5kg) już mi brakuje chusty. Nie polecam wiązania na ogonach, bo napięcie ucieka i w ostatecznym rachunku masz luzy.

happymum
18-04-2011, 20:08
zmierzylam chuste dokladnie, ma 4,95 (mierze tak jak kaza na stronie didymosa w dziale rozmiary, tzn. jeden dlugi bok od konca do konca), czy to nadal za malo? chociaz przypuszczam ze tak, bo w kolkowej trzeba troche materialu zalozyc przy kolkach.

dzieki mimezis za rade :D jeszcze jeslibys mogla sie wypowiedziec, do ilu kg Twoim zdaniem pociagnie Leo w wiazaniu jednowarstwowym?

Mag
18-04-2011, 21:21
2 metry chusty kółkowej to ja noszę-wielbicielka długich ogonów;)
przy Twoich wymaganiach i wymiarach to 170+10cm na ramię (płaskie,bo te inne więcej potrzebują,ale niewiele więcej),powiedzmy 180cm wszystkiego na kółkową,zostaje 3,15,jeśli z 3-3,10 długiej dajesz radę zawiązać co sobie założyłaś,to tnij.
ja tnę od dawna,przy dużych czy ciężkich dzieciach jednak wolę 3 warstwy plecaka,ale 3 metry starczą na krótkie noszenie w plecaku z węzłem pod pupą,taka długość to jest raczej na krótkie trasy.
do 10 kilo pociągnie,ale trzeba się przykladać bardzo do wiązania takich krótkich chust,właśnie z powodu wiązania na ogonach jak mimezis pisała.
no i trzecie-teoretycznie czerwień + niebieski dają fiolet,w praktyce nikt Ci nie pomoże przy farbowaniu ciemniejszych chust,zawsze jest to ryzyko,które musi podjąć farbujący właściciel:)

czuszka
18-04-2011, 21:46
czerwonego leosia nie farbuj. szkoda takiego pięknego odcienia czerwieni. gdybys zdecydowała się na 2 kólkowe to na jedną jestem chętna.

happymum
18-04-2011, 23:13
ano wlasnie ten piekny odcien czerwieni juz nie jest taki piekny jak kiedys... troche sie chusta sprala, niestety.

myslalam zreszta zeby tylko pofarbowac kolkowa, a ten drugi kawalek zostawic czerwony.

w sumie chetnie bym sie i z kims podzielila, ale nie mieszkam w PL i koszty wysylki zamieniaja cala sprawe w malo sensowna :wink:

dzieki za rady dziewczyny. maz natomiast radzi mi nie ciac dopki jestem w ciazy - bo mam wtedy tendencje do decyzji ktorych potem zaluje.

wiec chyba poczekam az sie nowy chuscioszek urodzi (teraz i tak nie nosze o A)ciaza i B)dziecko odchustowane), poprobuje z roznymi chustami i wtedy ewentualnie ciachne.

po prostu juz bym chciala miec wszystko gotowe jak sie dziec urodzi, ale chyba lepiej poczekac, moge to zrobic jak juz bedzie po tej stronie brzucha :D

happymum
18-04-2011, 23:15
aha, magdo1980. jesli sie jednak zdecyduje na operacje, i powiedzmy ze wystarczy mi 180, to mam ciachnac mierzac od dluzszego skosa czy krotszego?:rolleye:

i jak juz odmierze 180 cm od odpowiedniego boku, to musze ciachnac prostopadle do bokow, prawda? a potam te czesc ktora ma byc krotka chusta sciac pod skosem w tym miejscu?

(mam nadzieje ze jestescie w stanie mnie zrozumiec :rolleye:)

Mag
19-04-2011, 11:07
wiesz co,ja do cięcia mierzę po środku:),ale mierz wg. dłuższego,leo nie mają dużych skosów,i tnij na prosto oczywiście-ta strona pójdzie na kółka.
potem musisz tamten kawałek podciąć na skos i z resztki zrobić chustkę na głowę:)
a leosia spranego podfarbuj tym samym kolorem co oryginalny,bardzo dobrze się odświeży,meszek zniknie wizualnie i kolor będzie żywy.

happymum
19-04-2011, 11:51
Magdo, wielkie dzieki za rady :D te o farbowaniu rowniez, bo wlasnie mam ten meszek i zbrzydza chuste, a taka ladna byla na poczatku :love:

To jak juz sie namysle, bede kombinowac.

jeszcze raz bardzo wszystkim dziekuje !!!