PDA

Zobacz pełną wersję : Koszalin



Strony : 1 2 [3] 4 5

Anka32
03-01-2011, 11:21
witam
to forum poleciła mi kolezanka z innego forum , która strasznie mnie namawia na noszenie malucha w chuście.Mój synek ma 2 tygodnie i mimo ze jest to moje trzecie dziecko, nie mam kompletnie doświadczenia w chustowaniu.Czy byłaby chętna któraś mama z Koszalina, żeby pokazać mi na czym polega wiązanie i doradzić jaką chustę powinnam kupic? Mieszkam w centrum.

mamuchap
03-01-2011, 11:35
hej
super ze chcesz nosic swoje malenstwo

Iwka
28-01-2011, 12:32
Witaj, Anko!
I jak, zamotałaś malucha? Poszperaj tu na forum, jest mnóstwo rad, jak nosić i jaką chustę wybrać :) Najlepiej najładniejszą :)

Co u Was dziewczyny? Czekamy na wiosnę, żeby się spotkać, co?

Dzwoniła do mnie wczoraj Hania ze szkoły rodzenia, prosiła, żeby przyjść opowiedzieć o chustach i pieluchach, bo ludzie są ciekawi. Jak dobrze pójdzie, to wpadnę tam na chwilę w czwartek, idzie ktoś ze mną?

mamuchap
28-01-2011, 12:40
moge pójść, przynajmniej wyrwe sie z domu

ja tez czekam na wiosne i spotkania z Wami

gouraanga
28-01-2011, 12:53
ja też chętnie do rodzących pójdę :)
a spotykać się mogę co dzień, właśnie ze spaceru wróciliśmy :D

Iwka
28-01-2011, 12:58
hehe, to zrobimy zmasowany atak :) I okazja pogadać będzie :)
weźcie co macie, chustowo i pieluchowo. Szkoda, że pozbyłam się wisiadła :D I elastyka nie mam.
Umówiłam się na czwartek o 17 na Leśnej 1, bo w szpitalu remont mają.

A spotkamy się może w ferie? Czyli w II połowie lutego. Bo jak ja wracam z roboty to ciemno i nie chce mi się łazić w taką pogodę. I Zosia zgubiła jedną rękawiczkę :(

A w ogóle Asia moja dziś roczek kończy!

mamuchap
28-01-2011, 13:01
eee no to wielkie gratulacje dla Panny :D

gouraanga
28-01-2011, 15:56
a Leśna 1 to ten internat od medyka chyba, tak?

Iwka, pewnie, że może być i w ferie. ja mam cały czas dla Ciebie amonity w pożyczkę - korzystaj, póki jeszcze Asia Ci współpracuje ;)
wszystkiego dobrego dla jubilatki! :)
i tu nie będę oryginalna - przecież Ty dopiero co rodziłaś!

Iwka
28-01-2011, 19:31
Tak, to ten internat.
No, ja o tych amonitach ostatnio myślałam :) gouraanga, Ty się jeszcze bawisz w postcrossing? Bo znalazłam jakieś stare pocztówki, może coś byś chciała.

gouraanga
28-01-2011, 20:14
bawię się, mniej intensywnie, bo mnie zniechęciły dwie przeterminowane, które utknęły w niebycie, ale bawię się. jeżeli Tobie zalegają, to z chęcią przygarnę :)
i przyszykuję ślimory na czwartek w takim razie.

Iwka
28-01-2011, 20:26
Fajnie, dzięki :)

mamuchap
28-01-2011, 20:30
weźcie co macie, chustowo i pieluchowo. Szkoda, że pozbyłam się wisiadła :D I elastyka nie mam.


no ja to nie mam czym sie chwalić, u mnie same natki
a wisiadło miałam kiedys, musze poszukac czy jeszcze jest

Iwka
28-01-2011, 20:34
A co, natkami nie można się chwalić? Ja zamierzam :)

gouraanga
28-01-2011, 21:01
a zupełnie z innej beczki...
chcę wstawić link w sygnaturkę , szukam edycji sygnaturki w profilu i ociemniała chyb a jestem, bo nie widzę :hide:
gdzie tego szukać?

gouraanga
30-01-2011, 01:20
a tummy tuba brać do ciężarówek?
czy jak powiem, że kąpałam noworodka w wiadrze, to wyjdę na dziwoląga? :D

Iwka
30-01-2011, 10:21
A weź- tam wisiał kiedyś plakat z tummy tubami i się zastanawiałam, co to za dzieci w próbówkach :) Sama chętnie zobaczę, bo nie widziałam na żywo.
Na miski niewysypki, bilibo i inne hity forumowe jeszcze chyba dla nich za wcześnie :D

gouraanga
30-01-2011, 11:48
Na miski niewysypki, bilibo i inne hity forumowe jeszcze chyba dla nich za wcześnie :D
:lol:

jak mi niemąż odda na czas samochód to wezmę rekwizyty.
bo niestety jak będę miała na grzbiecie taszczyć wszystko, to będę musiała się ograniczyć.

budzynskamila
30-01-2011, 12:31
Koszalińskie mamy, zróbcie warsztaty, ach zróbcie :) Przyjadę do Was wtedy na pewno.
Dzisiaj pierwszy plecak motałam i aż szkoda gadać:hide:. Masakra jakaś! A tu dookoła nikt nie mota! Ja mieszkam koło Drawska i opanowałam kieszonkę:oops:. Inne wiązania wydają się banalnie proste, dopóki nie spróbuję ich wykonać:oops:. Kółkowa też leży bo dzieć w niej ryczy! Heeeelp.

Iwka
30-01-2011, 15:44
:lol:

jak mi niemąż odda na czas samochód to wezmę rekwizyty.
bo niestety jak będę miała na grzbiecie taszczyć wszystko, to będę musiała się ograniczyć.
Jak coś, to moge Cię zabrac, będę miała jeden fotelik wolny, bo bez Zosi pojadę. Trochę nie pod drodze, ale mogę się przejechać :)

mamuchap
30-01-2011, 16:05
moze zróbmy liste co która weźmie, bo ja autobusem przybęde wiec za duzo to nie zabiore

gouraanga
30-01-2011, 23:09
Jak coś, to moge Cię zabrac, będę miała jeden fotelik wolny, bo bez Zosi pojadę. Trochę nie pod drodze, ale mogę się przejechać :)

merci dobra kobieto, będę Cię miała w pamięci na w razie czego :) najpewniej będziemy zmotoryzowani, ale JAKBY co, to będę się odzywać.

a co wezmę: szmaty ze dwie (jedna w pożyczkę pójdzie), manducę, mt, pieluszki ofkors przecie, no i wiadro. coś jeszcze?

Kamiolka, przybywaj do nas! może się umówimy jakoś na tą drugą połowę lutego (Iwkowe ferie) i byś do nas przyjechała wtedy? :) WSZYSTKIEGO Cię nauczymy ;)

Iwka
30-01-2011, 23:20
a co wezmę: szmaty ze dwie (jedna w pożyczkę pójdzie), manducę, mt, pieluszki ofkors przecie, no i wiadro. coś jeszcze?

Jeszcze lalkę treningową weź ;)
Ja wezme wszystkie moje szmaty (może weźmiesz którąś na wymianę?) w tym poucha i kółkową, nubigo, MT drugie brać?
I pieluchy, ale moje w większości już mocno zużyte.
Przydało by się jakąś ściągę wydrukować z adresami sklepów itp

gouraanga
30-01-2011, 23:23
nieeee, no lalka to mus ;) ostatnio się ode mnie z rzadka odpina, więc nie ma innej opcji ;)
a z drukowaniem, to mogę yettową ulotkę druknąć razy kilka, bo ładna jest i rzeczowa.

Iwka
30-01-2011, 23:30
a chciałoby Ci się przy okazji druknąć parę linków, ze sklepami chustowymi i pieluchowymi? Bo jak nie, to ja mogę. No i z adresem chustoforum na początku :)

gouraanga
30-01-2011, 23:34
chciałoby się ;) podrukuję co trza. a ile tych brzuchatych tam jest mniej więcej?

mamuchap
30-01-2011, 23:45
ja wezme trzy szmaty, kółkową i mt, moze jakies pieluchy i wkładke wielo - oczywiscie nową :)

na bilibo i miske niewysypke to dla nich zawczesnie


przybede o ile stan zdrowia na to pozwoli, bo własnie dziecie dostało goraczki 38,3

gouraanga
31-01-2011, 01:28
to zdrowia dla Was!

a czy Marta i Asia bywają na forumie? macie do nich kontakt jakiś inny? bo może też by się chciały babolki z domu wyrwać...

mamuchap
31-01-2011, 01:33
do Asi i Marty mam telefony

obawiam sie tylko czy Hania będzie chciała poświecic dla nas całe swoje zajęcia, bo przy takim nalocie to 15 min nie wystarczy

gouraanga
31-01-2011, 01:37
ło matulu! tylko 15 min na tyle tematów? toż to można godzinami gadać :D na bank nie wystarczy!

mamuchap
31-01-2011, 01:52
kiedy byłam w zeszłym roku to tylko tyle czasu mi dawała. Przed pierwszym razem myslałam, ze to tyyyle czasu i o czym ja mam gadac, zeby go wykorzystać, a zleciało nawet nie wiem kiedy
może teraz będzie inaczej

budzynskamila
31-01-2011, 09:09
Kamiolka, przybywaj do nas! może się umówimy jakoś na tą drugą połowę lutego (Iwkowe ferie) i byś do nas przyjechała wtedy? :) WSZYSTKIEGO Cię nauczymy ;)

Druga połowa lutego mi bardzo pasuje (tak zresztą jak wszystkie inne ;)) Serio mówisz gouraanga? Mogłybyśmy się umówić jakoś? To ja bardzo chętna jestem. Przyjechałabym o ile nie zasypie i nie zawieje. Chętnie bym na ten pokaz dla ciężarówek wpadła, ale jak to ma być tylko 15 minut, to raczej się nie opyla :(

gouraanga
31-01-2011, 10:51
pewnie, że mogłybyśmy :)
ja widzę to tak:
-Iwka mówi nam kiedy ma ferie
-wybieramy dzień, który wszystkim pasuje
-że czasu jeszcze dużo, ustawiamy sobie wszystko tak, aby się stawić
-ustalamy ludzką godzinę - taką, aby Kamila z Drawska dała radę dojechać
-a miejsce... - może się na kulki umówimy jakieś, żeby starsza dzieciarnia się wyszalała?
i już :)

co Wy na to? :ninja:

mamuchap
31-01-2011, 10:59
o tak tak kulki :applause::applause::applause:

proponuje Smokusia na Franciszkanskiejm przy kosciele

duze do kulek a dla nas zostaje tam duzo miejsca na motanie

Iwka, dowiedz sie może ile Hania chce przeznaczyc czasu dla nas

Iwka
31-01-2011, 11:01
Kwadrans? nie ma mowy!
Jak byłam ostatnio to przynajmniej godzinę zajęłam, jak nie więcej. I dwa razy byłam, bo z pieluchami oddzielnie:)

Plan gouraangi jest świetny :) Ferie mam od 14 do końca lutego. Któryś czwartek mi nie pasuje tylko, bo idziemy z wolontariatem do niewidomych (moi uczniowie wymyślili, ze w ferie pójdziemy, bo bedize więcej czasu niż w czasie lekcji, szczęka mi opadła do samej podłogi :))

Kulki są super - mi najbardziej pasują te w forum, bo mam blisko, ale one małe są, jak znacie fajniejsze to się dostosuję.

mamuchap
31-01-2011, 11:09
zaproponowałam na Franciszkańskiej bo byłam tam

w Emce i Forum nie ma dla nas miejsca

pokazałabym fotki ale zostały w padniętym kompie :/

postaram sie dowiedziec o cene kulek

budzynskamila
31-01-2011, 11:27
Mi też bardzo pasuje! Dostosuję się do miejsca i dnia. Godzina najlepsza dla mnie byłaby między 11 a 12. Muszę mieć co najmniej 1,5 h na dojazd.
Śledzę więc temat i czekam na konkretniejsze ustalenia - bliżej terminu.
Już się cieszę:mrgreen:

martalicja
31-01-2011, 12:42
Ale tutaj dyskusja :)
A ja byłam odcięta od świata, bo komputer mi padł. Na razie działa, ale co będzie dalej to nie wiem.
Chętnie bym się z Wami wybrała do Hani, ale byłby to cud jakby mi się udało wyrwać. raz, że mam korepetycje w czw. Dwa, mój mąż pracuje do 20 tej akurat w tym tygodniu, a chciałabym choć części dziatwy nie brać ze sobą ;)

A co do SPOTKANIA w ferie, to jestem jak najbardziej za.
Jeszcze są jedne kulki pod Empikiem. Dość małe. Ale i ludzi tam nie było za dużo. No i dla maluszków też coś tam jest do zabawy, a nie tylko wielkie konstrukcje.

gouraanga
31-01-2011, 16:43
no dobra, skoro wszystkie chcecie sie dostosowywać, to ja Wam poniekąd narzucę :D
wtorek/środa (15/16.02) godzina 12.00. może być?
z miejscem, to chyba jednak dobrze byłoby, aby istniała jednak jakaś przestrzeń dla nas na motanie.
kojarzę tylko jak to wygląda w forum i faktycznie, tam jest mało miejsca...to może ta Franciszkańska, co? tylko proszę o dokładne wskazówki gdzie dokładnie, bo nie wiem.

budzynskamila
31-01-2011, 18:28
Może :)
Tak, tak, dokładne wskazówki jak dojechać dla wioskowych motaczy! Please.

mamuchap
31-01-2011, 20:13
jutro postaram sie dowiedziec ile nas skasują za nasze piknikowanie, zobacze gdzie dokładnie to jest, bo byłam tam raz, po ciemku i na dodatek samochodem

martalicja
31-01-2011, 22:26
no dobra, skoro wszystkie chcecie sie dostosowywać, to ja Wam poniekąd narzucę :D
wtorek/środa (15/16.02) godzina 12.00. może być?
z miejscem, to chyba jednak dobrze byłoby, aby istniała jednak jakaś przestrzeń dla nas na motanie.
kojarzę tylko jak to wygląda w forum i faktycznie, tam jest mało miejsca...to może ta Franciszkańska, co? tylko proszę o dokładne wskazówki gdzie dokładnie, bo nie wiem.

Mój Bartek jest wielkim fanem smokusia na franciszkańskiej, więc jak dla mnie może być.
Mi też pasuje 15/16 lutego,a godzina 12 też nawet.

mamuchap
31-01-2011, 22:32
słuchajcie godzina 12 odpada, bo czynne jest od 14

i nam pewnie bardziej sroda bedzie pasowała, ale to bede wiedziała jutro, zalezy na kiedy uda sie zarejestrowac Patryka na terapie

Iwka
31-01-2011, 22:32
To niech będzie smokuś, termin mi też pasuje, tylko powiedzcie, gdzie to dokładnie jest? I czy Aśkę też tam będę mogła puścić? Ona już chodzi całkiem sprawnie.

Edit: Od 14? To kicha trochę. W ferie też?

mamuchap
31-01-2011, 22:35
dowiem sie jutro jak to z godziną jest

Iwka
31-01-2011, 22:46
Fajnie, dopytaj :)
Nas z 5 będzie, to może im się opłaci nawet otworzyć ciut wcześniej?
A tam jakąś kawkę można wypić, czy coś?

mamuchap
31-01-2011, 22:55
mozna zamówic kawe, herbate
tak jak na innych kulkach


edit: tutaj ich strona http://smokus.koszalin.prv.pl/cennik.html

gouraanga
31-01-2011, 23:30
uuu... 14 to kiszka, ale pogadaj , może właśnie jak nas więcej ma być, to okażą dobrą wolę.
Iwka, ja mam nadzieję, że mniejszą młodzież można będzie puścić, bo Mikołaj też nie wysiedzi.

mamuchap
31-01-2011, 23:33
szczerze wątpie we wczesniejsze otwarcie, bo to miejsce było brane po d uwagę przy organizacji wartatów w tamtym roku i nie byli za bardzo chętni za współprace, wiec pewnie dla 5 nas nie otworzą

jak nie 14 to moze 16 po południowych drzemkach i obiadku?

Iwka
31-01-2011, 23:38
No to może gdzie indziej? Tam przy empiku? Jeszcze jakiś Puchatek mi się kojarzy, gdzieś tam na Mielno, w okolicach Morskiej. Od biedy i w forum, tam tez są stoliki dla rodziców, biedne takie, ale zawsze.

mamuchap
31-01-2011, 23:41
jutro zajrze pod Empik, bo nigdy tam nie byłam

martalicja
31-01-2011, 23:54
Pod Empikiem są stoliki dla rodziców, kawka itepe, ale między stolikami nie ma za bardzo miejsca. Ale jak wejdzie się na teren dla dzieci, to mały placyk na motanie się znajdzie, no i mają zabawki dla młodszych dzieci z tego co widziałam :) I mają ładny kibelek i przewijak w środku :)
I zwykle jest mało ludzi.

Sporo miejsca (i też mało ludzi) jest w Bajkolandzie w odysei. Ale to poza miastem, więc pewnie dla większości niedogodna lokalizacja (dla mnie też w sumie, bo odległość tam mam podobną jak do miasta). 10zł za godzinę od dziecka.

gouraanga
31-01-2011, 23:55
to może pod-empikowo?
a myślicie, że w ferie też będzie mało ludzi?

Iwka
01-02-2011, 00:02
Mi tam rybka, może być i empik, nie będziemy się przecież godzinę motać, na tyle, żeby pokazać co i jak , to chyba się znajdzie miejsce :)

martalicja
01-02-2011, 00:17
w ferie, właśnie ciekawe jak będzie. Ale byłam kiedyś tam w sobotę na godzinę 11 na urodzinkach kolezanki. Tylko my (tzn. goście urodzinowi) byliśmy...

mamuchap
01-02-2011, 00:24
weszłam na ich strone i nawet mi sie podoba
to bedzie taki mały wstep przed urodzinami Patryka :)

skrzywka
01-02-2011, 21:45
dziewczyny, przepraszam, ale mały mi się co chwila budzi i obawiam się, że nie jestem w stanie doczytać do początku wątku o spotkaniu no i nie wiem, czy w miedzyczasie czegos nie przeoczę. Moja siostra jest z Koszalina i właśnie próbując znaleźć jej jakąś pomocną chustomamę trafiłam na ten wątek. Mogłaby któraś z Was napisać w jednym poście co ustaliłyście? Czy moja siostra może dołączyć do Was mimo, że nie jest na forum? Ja jej nie moge pomóc w wiązaniu, bo mieszkam w Krakowie, a ona baaardzo chce - samej jej nie wychodzi niestety :) Czy to odpłatne spotkanie z instruktorką, czy po prostu spotkanie pomocnych chustomam? Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam, że zawracam głowe ale zęby nam idą i nie znam dnia ani godziny (a raczej godziny ani minuty hehehehe) Pozdrawiam!

gouraanga
01-02-2011, 21:51
skrzywka, jak dla mnie żaden problem, żeby siostra się pojawiła na spotkaniu.
a spotykamy się troszkę towarzysko, a troszkę żeby pomóc Kamili z Drawska, która ma specjalnie do nas przyjechać na nauki ;)
dzień to 15 albo 16 lutego, godzina wstępnie 12, ale to jest jeszcze do dogadania. a miejsce - też wstępnie - sala zabaw z kulkami pod empikiem, przy parku (jak jest z Koszalina, będzie wiedziała gdzie)

tylko myślę teraz, skoro nas więcej będzie czy się tam pomieścimy? co myślicie?

Iwka
01-02-2011, 22:18
Nie wiem, jak tam jest, ale nie chce mi się wierzyć, żeby się 6 osób nie zmieściło :) Jak będą inni rodzice, to na nasz widok na pewno opuszczą lokal i pójdą do Biedronki na zakupy :D
skrzywka, zapraszamy siostrę!

mamuchap
01-02-2011, 22:23
byłam dzisiaj zobaczyć sale, podoba mi się, nie ma co prawda taaaakiej dużej przestrzeni jak na Franciszkańskiej, ale juz oblookałam, ze można stoliki poprzesuwać

no i mi zdecydowanie pasuje 16, bo 15 mam terapie z Patrykiem

czyli może ustalmy
16.01.2011godz 12:00 pod Empikiem


i tak sobie jeszcze pomyślałam, ale do tego potrzebna jest Wasza zgoda
posłałabym maila do np Głosu Koszalinskiego, TV Max ze koszalinskie chustomamy sie spotykają i jeśli są zainteresowani tematem chust, pieluchowania wielo to moga sobie przyjść popatrzec

gouraanga
01-02-2011, 22:24
ale 6 osób ze szmatami rozwianymi jak nietoperzowe skrzydła to już mógłby być problem ;)
tka się zastanawiam jeno.

fajnie, niech piszą, medialne będziemy :)

Iwka
01-02-2011, 22:29
Jak nie będzie błota możemy wyjść się motać do parku, będzie jeszcze bardziej medialnie :D
Ja tam nie byłam, nie wiem, niech zdecydują mamuchap i martalicja. Termin mi pasuje.
mamuchap, jestem za :) Tylko niech to zredagują tak, żeby było wiadomo, że to nie warsztaty z doradcą, tylko spotkanie chustomam :) Żeby nie było afery jak będziemy gadać o miskach niewysypkach ;)

skrzywka
01-02-2011, 23:10
dzięki dziewczyny :) to ja dam cynka siostrze, może ją to zmobilizuje do zalogowania się na forum, bo ona z zasady mało forumowa jest, na dodatek jej maluszek ma dopiero półtora miesiąca i dość absorbujący jest :) a Empiki wszelakie ma w Koszalinie obcykane, więc z pewnością będzie wiedziała gdzie to :) Mam tylko nadzieję, że termin jej podpasuje. W każdym razie, jeżeli sama się nie zaloguje to ja Wam na bank dam znać czy będzie czy nie, bo moim zdaniem lepiej wiedzieć ilu osób się spodziewać

mamuchap
01-02-2011, 23:14
na razie napisałam maile info ze się spotkamy i jesli sa zainteresowani to sa zaproszeni

jesli ktos sie pojawi to sie powie, ze to tylko lużne spotkanie a nie profesjonalne warsztaty

martalicja
01-02-2011, 23:42
To ja powiadomię moją znajomą o naszym spotkaniu jeśli nie macie nic przeciwko. :) Pewnie chętnie skorzysta, jak tylko czas pozwoli.

I niech będzie medialnie, a co! :)
To może i na to spotkanie jakieś ulotki trzeba by przyszykować? ;)
mamuchap, gdzie posłałaś maile? :) tak z ciekawości pytam :)

mamuchap
01-02-2011, 23:44
do głosu koszalinskiego i tv max, bo wiecej nie moge skojarzyć czy cos jest u nas

ulotki jak najbardziej można zabrac, moze się przydadzą

ide wrzucic info na gazetowym :)

gouraanga
01-02-2011, 23:44
ale się fajnie dzieje :D

moi współlokatorzy z dawien dawna mawiali - im ciaśniej, tym rubaszniej . ja się ograniczę tylko do im więcej, tym lepiej ;)

gouraanga
01-02-2011, 23:45
do głosu koszalinskiego i tv max, bo wiecej nie moge skojarzyć czy cos jest u nas

jest jeszcze radio koszalin
+ portale w sieci

mamuchap
01-02-2011, 23:47
jest jeszcze radio koszalin
+ portale w sieci

to ide pisac do nich :)

Iwka
01-02-2011, 23:48
hihi, wesoło się tu robi :D

martalicja
01-02-2011, 23:50
o, i gazeta "miasto" jeszcze.

mamuchap
01-02-2011, 23:51
niedługo zrobią się z nas chustopróchna, a przynajmniej ze mnie, wiec trzeba coś zrobić, coby chusty nie zniknęły z Koszalina ;)

martalicja
01-02-2011, 23:53
eee, ja tam liczę, że obecne tu koleżanki jeszcze nie zakończyły prokreacji :D
No, ale nowy narybek zawsze w cenie :P

budzynskamila
02-02-2011, 09:27
Ale narobiłam :mrgreen:hihihi
Qrcze, do tv to trzeba choć lekki makijaż zrobić - nie wiem czy pamiętam (no i czy mi puder się nie zważył ze starości :hide:)
Skrzywka - mnie nie znajdziesz nigdzie, na żadnym forum ani portalu społecznościowym, tylko TU:D... no i w kilku sklepach pieluchowych ;) Niechaj się siostra śmiało zapisuje.
Tylko bardzo proszę o małe wskazówki jak dojechać. Nazwa ulicy wystarczy :)

gouraanga
02-02-2011, 10:51
to jest ul.Andersa, obok biedronki, komendy policji i parku miejskiego

Iwka
02-02-2011, 11:06
To może jeszcze zaprośmy Metę, podziergają sobie z mamuchap, a jak będzie trzeba to wścibskim reporterom wałkiem przyłoży ;)

Basinda
02-02-2011, 11:28
Dziewczyny to ja się może wproszę na spotkanie :) tylko nie wiem czy moja kluska nie za mała na kulki...

Skrzywka gdyby Twoja siostra jednak potrzebowała indywidualnego spotkania z doradcą to daj znać, bo z półtoramiesięcznym maluszkiem na takie spotkanie to nie bardzo to widzę :(

martalicja
02-02-2011, 11:52
Wszystko zależy, przecież nikt malucha w kulki wkładał nie będzie :)
Moja Milka była na spotkaniu u Iwki i chwalę sobie :D A była w podobnym wieku ;) Acz nie dotyczyło ono nauki wiązania, tylko było czysto towarzyskie, leżała więc dobie mała na chuście na trawie, albo ssała cycuśka :)
Jednak do typowej nauki wiązań przy maluszku, to najlepiej z doradcą, to oczywiste :)
Basinda, koniecznie wpadaj!;-)

mamuchap
02-02-2011, 13:00
do Mety zaproszenie poszło, przyjęła i jest chetna, ale zobaczymy czy uda jej się dojechać

Iwka
02-02-2011, 13:13
No to już koniecznie się musimy spotkać, bo się właśnie zarejestrowałam na testy alergiczne i bardzo pilnować, żeby to nie było 16 II :D

Basinda, fajnie, że będziesz! Dopiero Cię poznamy, a Ty już doradca, ładną mamy częstotliwość spotkań :D A ty masz jakąś stronę, albo coś? Bo jak będziemy w tej szkole rodzenia, to możemy Cię zareklamować, może ktoś będzie miał ochotę na prywatne spotkanie z doradcą. Jak chcesz, to puść na PW jakiś namiar na Ciebie i cenę, żebyśmy mogły im powiedzieć.

gouraanga
02-02-2011, 13:15
rany julek! sama META do nas zawita???
ale fajnie, może jeszcze ktoś się trafi :)

Iwka
02-02-2011, 13:19
Ja tylko rzucam hasło, a mamuchap już działa :)
To może jeszcze Jazzoo zaprośmy, blisko ma przez morze :D

Basinda
02-02-2011, 13:20
No to już koniecznie się musimy spotkać, bo się właśnie zarejestrowałam na testy alergiczne i bardzo pilnować, żeby to nie było 16 II :D

Basinda, fajnie, że będziesz! Dopiero Cię poznamy, a Ty już doradca, ładną mamy częstotliwość spotkań :D A ty masz jakąś stronę, albo coś? Bo jak będziemy w tej szkole rodzenia, to możemy Cię zareklamować, może ktoś będzie miał ochotę na prywatne spotkanie z doradcą. Jak chcesz, to puść na PW jakiś namiar na Ciebie i cenę, żebyśmy mogły im powiedzieć.

Iwka ja też będę w czwartek bo mamy akurat o 16 spotkanie z dzieciakami (co by się pochwalić) w szkole Hani bo też chodziłam :)
Jestem świeżo po certyfikacie i jeszcze nie mam strony, kolejna ciąża trochę mi skomplikowała plany ale może uda mi się wizytówki zrobić albo chociaż ulotki do czwartku.

Fajnie że wątek tak odżył i coś się będzie działo. Cieszę się że się wreszcie spotkamy.

mamuchap
02-02-2011, 13:21
słuchajcie, przy tej ilosci ludzi to poważnie zastanawiam sie nad zmianą miejsca na Franciszkańską godz 14
bo nie wiem czy sie wszystkie pomiescimy pod Empikiem, zeby na spokojnie sobie posiedziec, zamotac

Basinda
02-02-2011, 13:23
słuchajcie, przy tej ilosci ludzi to poważnie zastanawiam sie nad zmianą miejsca na Franciszkańską godz 14
bo nie wiem czy sie wszystkie pomiescimy pod Empikiem, zeby na spokojnie sobie posiedziec, zamotac

No i pytanie czy "właściciel" lokalu został uprzedzony o nalocie?? Myślę że takie spotkania należy uzgodnić.

martalicja
02-02-2011, 13:24
już nie mogę się doczekać spotkania :) no i trochę zazdroszczę Wam tego czwartku :) bo do 16go jeszcze 2 tygodnie :)

mamuchap
02-02-2011, 13:26
No i pytanie czy "właściciel" lokalu został uprzedzony o nalocie?? Myślę że takie spotkania należy uzgodnić.

a dlaczego ma być uprzedzony o nalocie? po prostu wchodzimy, płacimy i wpuszczamy dzieci w kulki :)

Basinda
02-02-2011, 13:33
a dlaczego ma być uprzedzony o nalocie? po prostu wchodzimy, płacimy i wpuszczamy dzieci w kulki :)

Dzieci wpuszczamy w kulki, płacimy ok :)
Ale jest jedno ale.... powinnyśmy uprzedzić o zamiarze rozkładania tam "kramu ze szmatami" i motania się w te szmaty :)
No i uważam że powiadomienie mediów o takim spotkaniu bez zgody właściciela lokalu nie jest dobrym pomysłem.

gouraanga
02-02-2011, 13:38
gratulacje Basiu! fajnie, że się doczekałyśmy doradczyni w Koszalinie :)
znaczy się pomału przestajemy być czarną dziurą na mapie chustowego świata ;)

Iwka
02-02-2011, 13:41
AA, Basinda, no super! Tylko po co my tam w ogóle, jak będzie doradca...

gouraanga
02-02-2011, 13:51
AA, Basinda, no super! Tylko po co my tam w ogóle, jak będzie doradca...

też o tym pomyślałam, teraz to my się możemy schować :hide:

martalicja
02-02-2011, 13:55
Dzieci wpuszczamy w kulki, płacimy ok :)
Ale jest jedno ale.... powinnyśmy uprzedzić o zamiarze rozkładania tam "kramu ze szmatami" i motania się w te szmaty :)
No i uważam że powiadomienie mediów o takim spotkaniu bez zgody właściciela lokalu nie jest dobrym pomysłem.

może faktycznie masz Basiu rację...
bo w sumie wiesz, nasze spotkania do tej pory były głównie spacerowo-towarzysko-ogródkowe, bez kramu szmatowego, po prostu każdy miał to co na grzbiecie :) Ale teraz może faktycznie lepiej powiadomić lokal...
Kolejna sprawa, to to, że będą ferie, może ktoś zaklepał już tam urodziny na przykład. Warto się dowiedzieć, bo inaczej będzie mega tłok.
mamuchap, co o tym sądzisz?

Mamuchap, z innej beczki :) Wydziergałabyś mi kapelusik na wiosnę dla Milenki? Na spotkaniu mogłabym Ci dać włóczkę (kupię taką jaka się nadaje), i oczywiście wycenisz odpowiednio robociznę :) Chyba, że masz włóczki w kolorze czekolada i blady róż :D

Iwka
02-02-2011, 14:07
Kurczę, może faktycznie...
Tzn myślę, że motać się możemy ale z tą prasą to za szybko...

Martalicja, a Ty chcesz pożyczyć tę napownicę? I chyba Pożegnanie z pieluszkami chciałaś, ale nie wiem czy już nie za późno na to wszystko :)

Basinda
02-02-2011, 14:36
AA, Basinda, no super! Tylko po co my tam w ogóle, jak będzie doradca...

Dzięki :)

No ale to ma być przecież towarzyskie spotkanie i luźna pogadanka szmato-pieluszana i ja o pieluchach bym coś posłuchała.
Nie podejmuję się (przynajmniej na razie) zajęć grupowych bo ciężko brać odpowiedzialność za to co każdy zobaczy i zapamięta. Kurs zrobiłam głównie dla własnej samoświadomości i ewentualnie indywidualnych konsultacji. Więc zostajemy przy opcji luźnego spotkania.

martalicja
02-02-2011, 14:47
Kurczę, może faktycznie...
Tzn myślę, że motać się możemy ale z tą prasą to za szybko...

Martalicja, a Ty chcesz pożyczyć tę napownicę? I chyba Pożegnanie z pieluszkami chciałaś, ale nie wiem czy już nie za późno na to wszystko :)
Pożegnanie z pieluszkami, może za późno, może i nie, czytałam w internecie tyle ile znalazłam. Chętnie przeczytam książkę, nawet jak już jest za późno :)
Wyobraź sobie, że mój Damian nadal kupsko sadzi w majty. Idzie sobie w ustronne miejsce, kuca i sadzi. NIGDY w jego odpieluszonym życiu nie zdarzyła się kupa na nocnik, toaletę czy pod krzaczek... Wie, że co zamierza zrobić, ja też wiem kiedy, bo specyficznie wtedy się ukrywa, wycisza, ale żadne sposoby nie działają... Codziennie piorę majtki... ale w sumie co mi to za różnica, prawda :D hihi... nooo... gdyby toto jeszcze tak nie waniało!
A napownicę zamówiłam u Darii i chyba akurat w ferie powinna być :)

Iwka
02-02-2011, 14:47
Towarzyskie spotkanie i luźna pogadanka to w kulkach, na spotkaniu z ciężarówkami nie będziemy plotkować :)

skrzywka
02-02-2011, 14:52
Basinda dzięki za propozycję, ale maluch 16.02 będzie miał już 2 miesiące i 10 dni (przesadziłam z tym półtora miesiąca..prawie 2 ma :D ) i jeżeli tylko zdrowy będzie to powinni dać radę. Ja z moim w tym wieku też do klubokawiarni w Krakowie z mamami pomykałam bo też się wtedy zaczynaliśmy wiązać :) W każdym razie gdyby wolała indywidualnie dam znać :) Napisz mi proszę na priv ile kosztują u ciebie takie indywidualne konsultacje (no, chyba, że chcesz na forum, mi tam wszystko jedno :) )

mamuchap
02-02-2011, 14:53
słuchajcie, rozmawiałam z szefową Frajdy tam pod Empikiem p.Martą

nie ma najmniejszego problemu na spotkanie, termin zaklepany, w razie czego wózek dzieciecy tez mozna tam postawić, gdyby ktoś przybył z takowym
nawet moga dla nas otworzyc o 10 jeśli chcemy :)

co do mediów to szefowa sie zgadza, bo to reklama dla niej, ale mówiła tez, ze raczej nie sa chetni oni na odwiedziny, chybaze temat ich zainteresuje


Martaalicja jeśli masz włóczke to przynies, bo w takim kolorze nie posiadam,
nie ma problemu - zrobi się :) tzn wydzierga sie :)


a jutro to dużo nas do Hani sie wybiera??

Basinda
02-02-2011, 14:55
Towarzyskie spotkanie i luźna pogadanka to w kulkach, na spotkaniu z ciężarówkami nie będziemy plotkować :)

Spoko to Wasze "pięć minut" ja po prostu powiem Hani że zrobiłam kurs i jakoś na później się może umówimy. Na razie młoda tak daje mi popalić że nawet na pogadankę planu nie przygotuję.
Kluska ma 10mcy i dopiero idą jej pierwsze zęby i ciężko to przechodzi a ja razem z nią :(

Iwka
02-02-2011, 15:10
a jutro to dużo nas do Hani sie wybiera??
Z tego co wiem, to Ty, gouraanga i ja. Basinda już tam bedzie o 16 :)

Już pieluchy odłożyłam, żeby były czyste na jutro :)
mam Wonderoosa starego, BG, FB, moje, otulacze IV, Amsterdam i Storcheny
Macie coś jeszcze? jakieś AIO, SIO?

gouraanga
02-02-2011, 15:48
no ja mogę niby aio pszczołę wziąć. i yettę, alohę, babykangas... nie wiem, co jeszcze - co się nawinie ;)
weź wełenki, weź, obadam z chęcią, bo własnych jeszcze nie posiadam.

Iwka
02-02-2011, 15:55
Dobrze, to wezmę jeszcze wełenkę disany :)
Fajnie, ze masz yettę, bo ja mam tylko bardzo starą,jeszce bez nap. A nappime nie masz? Naughty baby nie biorę :)

mamuchap
02-02-2011, 15:58
ja nie mam czym sie pochwalić z pieluch wiec nie wiem czy cos wezme

gouraanga
02-02-2011, 15:59
monikowych nie mam, a NB i ja nie wezmę.
w ogóle mało tych pieluch u mnie, bo lecimy głównie na otulaczu + coś do środka z racji częstego nocnikowania.
Iwka, ale jutro to Ty będziesz gadać, taaak? :ninja: wszak masz wprawę ;)

Iwka
02-02-2011, 16:02
"coś do środka" też wezmę - dla porównania zwykłą tetrę, kikko i IV. Bambusowe kikko mam, ale się sfilcowały mocno i wyglądają kiepsko
A formowanki macie? Bo moje też zużyte mocno, ale wezmę, żeby tez zobaczyli.

Gadać mogę, nie ma sprawy :) Ale pomożecie?

Wicie co, strasznie się cieszę :) Moje dziewczyny trochę zakatarzone, mam nadzieję, ze mi się modelka nie rozłoży :)

mamuchap
02-02-2011, 19:45
która mi powie, gdzie powinnam się skierować jutro z pętli? przyjadę autobusem

gouraanga
02-02-2011, 20:53
od przystanku 10 przy centrum edukacji musisz iść w stronę szpitala.
pierwsza poprzeczna pod górkę to jest leśna. tam są takie 2 piętrowe budynki - to jest internat.

proponuję, zobacz sobie tutaj: http://maps.google.com/ wpisz dokładny adres i voila!

gouraanga
02-02-2011, 20:56
ja nie mam czym sie pochwalić z pieluch wiec nie wiem czy cos wezme

i tam! weź koniecznie , warto pokazać, że samoróbki to też jest dobra alternatywa.

mamuchap
02-02-2011, 21:10
i tam! weź koniecznie , warto pokazać, że samoróbki to też jest dobra alternatywa.


samoróbki juz spakowane :)

martalicja
03-02-2011, 00:04
NB nie bierzecie?? A czeemuuuu??? hihi ;)

Powodzonka jutro dziewczyny :) Tylko nie zagadajcie ich na śmierć nowinkami z chustowo-pieluchowego świata :) hehe

budzynskamila
03-02-2011, 10:13
Basinda, koniecznie dopisz się do listy doradców http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=2414. Szukam, szukam, a Ciebie ni ma :(

Iwka
03-02-2011, 12:49
Czy ja mam jeszcze jakieś ulotki na dzisiaj drukować? Czy już macie?
Przydałyby się:
1. o pieluszkach
2. chustowa - KK np.
3. z adresami sklepów

gouraanga
03-02-2011, 13:21
mam o pieluszkach (od yetty ) - szt.10 albo 11
+ lista sklepów

ściśle chustowej nie rozbiłam, więc jak masz ochotę / możliwości, to druknij

Iwka
03-02-2011, 13:43
to druknę:)

mamuchap, a jak Patryk jeździ? Na podkładce? Macie? Bo ja bym Was podwiozła, tylko nie wiem, jak z Patrykiem, dla Bartka fotelik mam.

mamuchap
03-02-2011, 16:21
Iwka, ja jestem teraz u mamy na Placu Gwiaździstym, Patryk zostaje u babci a ja z Bartkiem pojade autobusem

Iwka
03-02-2011, 16:29
Aha, to Ok. Czyli spotkanie bez starszaków :)

martalicja
04-02-2011, 13:13
I jak poszła pogadanka? :)

Iwka
04-02-2011, 13:15
Miło było :) WIdać, że słuchali i byli ciekawi. Ciekawe, czy ktoś trafi na forum :)

gouraanga
04-02-2011, 15:15
I jak poszła pogadanka? :)

Iwka tak fajnie opowiadała, że jakbym nie nosiła, to na pewno dałabym się przekonać :)
w cale mnie nie zdziwi wiosenny wysyp nówek ;)

mamuchap
04-02-2011, 15:47
zobaczymy ile z nich trafi na forum :)

martalicja
04-02-2011, 19:00
Brawo :D

Przeglądałam dzisiejszy głos, i jest pełno o atrakcjach w koszalinie dla dzieci i młodzieży na ferie, i oczy wypatrywałam licząc, że będzie coś o spotkaniu chustomam, ale ani słowa nie było ;)

moniska
07-02-2011, 00:42
Witajcie ChustoMamy!!
Po Waszych odwiedzinach u Hani na forum trafiła na pewno jedna :D ...mła...
Chusto-posiadaczka, która nigdy po forum nie smigała, bo kompiuter za bardzo mnie pochłania. Wolę życie w realu ;) ale temu wątkowi nie mogłam się oprzeć i nie żałuję, bo szykuje się spotkanie, na które i ja chciałabym się wprosić :D:D o ile się dacie...
Ja z dziecięciem swoim raczej bym nie przyszła - dla ścisłości - bo śpi w tym czasie, ale może babcia dałaby się na dyżur namówić, a chętnie bym powiązała z Wami. Dla kolejnego potomka się przyda na pewno :)
Na razie to tyle, bo małż już śpi a niby czekał na żonę... hihi a ja tu z doczytaniem tego wątku nie mogłam wykończyć i z rejestracją... grrrr...!
Ale to inna bajka :)
Póki co zgłaszam swoje zainteresowanie spotkaniem :D

Pozdrawiam ciepluchno w ten wiosenny odcinek zimy :)

Iwka
07-02-2011, 00:46
O, witaj, monisko!
Oczywiście serdecznie zapraszamy na spotkanie! Fajnie, że się pojawiłaś na forum :)

mamuchap
07-02-2011, 00:57
witaj moniska :)
bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie :)

martalicja
07-02-2011, 11:36
Witamy, witamy :) Fajnie, że jest nas coraz więcej!!!! :)

Basinda
07-02-2011, 11:44
Witamy :) Fajnie że nas co raz więcej.

moniska
07-02-2011, 17:09
Dziękuję za zaproszenie, nie omieszkam skorzystać i spotkać się z Wami :)

młoda_mama
08-02-2011, 13:43
Iwka tak fajnie opowiadała, że jakbym nie nosiła, to na pewno dałabym się przekonać :)
w cale mnie nie zdziwi wiosenny wysyp nówek ;)

Cześć dziewczyny, rzeczywiście potwierdzam, że fajnie opowiadała :) Tak fajnie, że moja córeczka na 100% będzie noszona. Bardzo chętnie bym się wprosiła z jeszcze jedną dziewczyną od Hani na to spotkanie 16-tego, jeżeli nie macie nic przeciwko. No chyba, że Maleńka wyjdzie szybciej na świat, termin mam na 24 luty. Jestem kompletnie zielona, a chciałabym nosić od początku.

Mam jeszcze takie pytanie, czy jest sens już teraz, przed porodem kupić z chusty.pl kieszonkę i elastyczną. Tak sobie wymyśliłam, że ta elastyczna byłaby dla mnie i męża, no i będzie łatwiejsza przy moim braku wiedzy niż tkana. Co wy na to?

Iwka
08-02-2011, 14:11
młoda_mamo, bardzo się cieszę i witam na forum :)
Na spotkanie oczywiście zapraszamy.
Co do elastycznej - zdania są podzielone. Poczytaj na forum. Ja Zosię od razu po kieszonce wrzuciłam w tkaną, dla Asi kupiłam elastyka, zamotałam dwa razy i sprzedałam, wolałam tkaną, ale wiele osób uważa, że jest lepsza na początek.
Najlepiej by było, gdybys zobaczyła i spróbowała zamotać, ale mu chyba nie mamy żadnej w Koszalinie - czy się mylę? Ma ktoś? Możesz tez kupić jakąś używaną i odsprzedać potem na bazarku forumowym, tak jak ja :)

Basinda
08-02-2011, 14:19
młoda_mamo Ja też nie mam elastyka, miałam pożyczoną i nie sprawdziła się. Polecam tkaną najlepiej czystą bawełnę będzie dobra na początek i na długo wystarczy (poniesie nie jedno dzieciątko). Na spotkaniu pogadamy, chusty zobaczysz, pomacasz itp... No i są też różne szkoły odnośnie noszenia noworodków więc na pewno coś dla siebie wybierzesz :)

mamuchap
08-02-2011, 17:51
Bardzo chętnie bym się wprosiła z jeszcze jedną dziewczyną od Hani na to spotkanie 16-tego, jeżeli nie macie nic przeciwko. No chyba, że Maleńka wyjdzie szybciej na świat, termin mam na 24 luty. Jestem kompletnie zielona, a chciałabym nosić od początku.

Mam jeszcze takie pytanie, czy jest sens już teraz, przed porodem kupić z chusty.pl kieszonkę i elastyczną. Tak sobie wymyśliłam, że ta elastyczna byłaby dla mnie i męża, no i będzie łatwiejsza przy moim braku wiedzy niż tkana. Co wy na to?

bierz koleżankę pod pache i przyjdźcie razem, serdecznie zapraszamy :D

kieszonki nie kupuj, nie ma sensu. Mam, wiec jeśli będziesz chciała to pożyczę, zobaczysz i zdecydujesz



Tak sobie wymyśliłam, że ta elastyczna byłaby dla mnie i męża, no i będzie łatwiejsza przy moim braku wiedzy niż tkana.

niestety, ale żadna chusta nie zawiąże się sama i przy każdej potrzebna jest odrobina wiedzy i zdrowego rozsądku
elastyk mi nie przypadł do gustu, lepiej dociąga sie i nosi w tkanej, ale to moje zdanie :)


niczego sie nie bój, wszystkiego nauczymy :D

lati
08-02-2011, 19:14
elastyka mogę pożyczyć, co prawda pentelki i szary ale nosiłam w nim dzielnie... przez miesiąc :), jak Młody przekroczył 4 kg to mi zjeżdżał, nie umiałam dobrze zawiązać, dla maluszka mogę też pożyczyć Girasola Maki polne (4,6 chyba, milutki bardzo i fajnie się wiążę, taka flanelka) ale muszę odzyskać najpierw z pożyczki
Jak jakaś mama zainteresowana to na priv proszę. Ja co prawda z Białogardu ale myślę że to nie problem :)
Jakże bym chciała z Wami na spotkanie... ale niestety już musiałam do pracy wrócić :/ może jak będę miała 1 zmianę to by mi się udało na chwilę wpaść i by mi może ktoś pokazał jak zawiązać porządnie plecak bo nam nie idzie :)

mamuchap
08-02-2011, 19:18
lati, własnie o Tobie myślałam :)
i zastanawiałam się kiedy na jakąś kawke zawitasz

Iwka
08-02-2011, 19:26
hehe, jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie halę Gwardii wynająć, a nie jakieś kulki :)

lati
08-02-2011, 19:28
mamucha muszę się w któryś wtorek do związku kynologicznego wybrać a to obok Ciebie, jakby co to się odezwę :)

mamuchap
08-02-2011, 19:48
zapraszam serdecznie :)
tylko wczesniej daj znać, bo moge akurat byc z maluchami na terapii

gouraanga
08-02-2011, 20:53
ho ho ... ale się dzieje! :D witajcie nówki ;) przybywajcie tłumnie - też się zaczynam zastanawiać gdzie my się wszystkie pomieścimy :)

a co do chusty na start - ja osobiście elastyka nie miałam i dla mnie to strata kasy. a dla maluszka na początek jak chcesz coś miękkiego i przyjemnego to polecam domieszki kaszmiru albo jedwabiu. ale to moje skromne zdanie ;)

Iwka
08-02-2011, 21:03
W sumie każda jest przyjemna, jak jest złamana. A jak zaczynałam z Zosią, to zabrałam w góry nową chustę, nawet nie wypraną. Taka mądra byłam :)

Basinda
08-02-2011, 21:19
Też dużo zależy jaka chusta, pierwszą nati wiązałam bez prania (nie wiedziałam że powinnam wyprać) i było ok, nie była twarda ani sztywna, za to pasiak storch to normalnie deska koniecznie złamać trzeba,ale złamana to bajeczna chusta.
Za to domieszki zwłaszcza lny i jedwabie są fajne w dotyku i dają wrażenie jakby chłodu ale bynajmniej nie ułatwiają dociągania jak nie ma się wprawy.

WeronikaS
08-02-2011, 21:29
Witam chustomamy z Koszalina!
Wizyta u Hani przyniosła efekt, bo jeszcze ja chciałabym dopisać się do listy na środowe spotkanie 16-tego lutego. I mam pytanie - mogę przyjść z mężem czy jest to tylko babskie spotkanie? On niestety nie mógł przyjść do Hani a też jest bardzo chętny do noszenia w chuście i chciałby zobaczyć wiązania w realu.
Mam jeszcze jedno pytanie o chusty - na zakupy polecałyście kieszonkę, bo łatwo i szybko można do niej włożyć i wyjąć dziecko, ale z tego co zrozumiałam kieszonka musi być dopasowana do wzrostu noszącego. My oboje chcielibyśmy nosić i czy podobną funkcję mogłaby spełniać chusta kółkowa? Czy kółkową chustę łatwiej dopasować do różnego wzrostu dwóch osób noszących?

moniska
08-02-2011, 21:33
Och.... a to chustę trzeba wyprać?? :D:D:D:D hihi tak się zastanawiam czy ja swoją prałam...?!!??!!?? Chyba tak, bo generalnie piorę nowe rzeczy dla zasady.... No i właśnie mam pasiaka storcha...(zwanego też storczykiem...? :D) Ja to się nie znam, ale taka sztywna chusta wydawała mi się solidna i mocna do utrzymania Anusiaka :D hihi
Proszę, nawet jak człowiek nauczy się wiązać, to i tak niewiele wie ;) <hahaha>
Muszę Wam powiedzieć, że rozbawiła mnie moja niewiedza!! Ojj, dobrze, że się pojawiłyście na szkole u Hani, bo nosiłabym drugie dziecię ucząc się "metodą prób i błędów"...!!!!!
O mamuńciu... ehhh...

mamuchap
08-02-2011, 21:34
witaj Weroniko :)

kółkową lepiej dopasować, ale na początek i tak polecam tkana, jeśli chcecie nosic oboje

edit: to nie jest babskie spotkanie wiec śmiało zabieraj męża, niech chłopina się oswoi i nauczy :)

Basinda
08-02-2011, 21:39
To ja już się szykuję do dogadania lokalu na warsztaty bo coś czuję że po kulkach to dopiero niedosyt będzie :)

WeronikaS
08-02-2011, 21:41
Dzięki za szybką odpowiedź mamuchap. O chuście kółkowej myślałam, że to dobra alternatywa na szybkie wypady do sklepu a tkaną i tak chcieliśmy kupić do używania na co dzień do dłuższego noszenia.

moniska
08-02-2011, 21:42
Ja kupiłam na początek kieszonkę i tylko tyle, że znosiłam Anusię przez kilka tygodni pierwszych - dopóki nie trzymała dobrze główki. Później poszła w odstawkę. Zresztą sporo schudłam i chusta na mnie wisiała... Więc wylądowała w szafie :D a później do koleżanki.
I teraz się zastawiam czy nie lepsza na taki początek własnie byłaby kółkowa. Dodatkowo jak mówiła Iwka kółkowa sie przydaje na krótkie wypady, więc się zastanawiam czy takowej nie sprawić sobie... :)

Iwka
08-02-2011, 21:43
Witaj!
Ale dobrze, ze Hania nas (tzn mnie, hehe) zaprosiła :)
Może naprawdę przeniesiemy imprezę do Smokusia? Bo się nas sporo robi. I bardzo dobrze, ale trzebaby miec gdzie motac, bo widzę że będzie spotkanie robocze, a nie tylko ploty.
Weroniko, jak macie fundusze, to kupcie i kółkową i tkaną. Mam kieszonkę na zbyciu, rozmiar 5 (chyba) i samoróbkę ciut mniejszą jakby co :) ale kółkowa bedize lepsza, jeśli rodzice się sporo różnią wzrostem. Zresztą obejrzycie sobie wszystko na spotkaniu.

Basinda, przydałaby się jakaś lalka testowa, masz już? Bo nasze dzieciaki za duże do nauki noszenia dla nowych dziewczyn. Albo chociaż bobasa porządnego dużego ma któraś?
A w ogóle kiedy dodałaś suwaczek? Czy ja gapa nie zauważyłam? Gratulacje! :)

W sumie jednej kółkowej też się mogę pozbyć bo mam dwie, może któraś będzie chciała, to je wezmę na spotkanie.

moniska
08-02-2011, 21:52
Ale dobrze, ze Hania nas (tzn mnie, hehe) zaprosiła :)
W sumie jednej kółkowej też się mogę pozbyć bo mam dwie, może któraś będzie chciała, to je wezmę na spotkanie.

Pewnie, że dobrze, bo tyle co można glupot narobić przy chustowaniu dzieciaków, to aż strach jak widzę!
Iwka bierz tę kółkową! Bo ja już nie chcę niezłamanej chusty :D hihi


To ja już się szykuję do dogadania lokalu na warsztaty bo coś czuję że po kulkach to dopiero niedosyt będzie :)

A warsztaty przydadzą się i to baaardzooo! Ja mam dużego miśka bez brzucha :D a lalkę mam taką na 40cm, więc za mała jak na noworodka ;) ale jakby był mus na branie, to piszcie! Misiek w sumie to jest sporo większy, tak na 68-74cm, więc może on mógłby za modela robić :D

Basinda
08-02-2011, 21:52
Dzięki Iwka :)
Wezmę lalkę ale to chyba tylko dla Kamili się przyda, bo do wiązania na brzuszkach to się kompletnie nie nadaje, z resztą z brzuszkami to tylko teoria a później trzeba wszystko od początku próbować.
Ale najważniejsze to że tyle nowych mam chce nosić :)

Basinda
08-02-2011, 21:58
A warsztaty przydadzą się i to baaardzooo! Ja mam dużego miśka bez brzucha :D a lalkę mam taką na 40cm, więc za mała jak na noworodka ;) ale jakby był mus na branie, to piszcie! Misiek w sumie to jest sporo większy, tak na 68-74cm, więc może on mógłby za modela robić :D

Wiązanie na miśkach dobre jest tylko do nauki kolejności ruchów ale nie ma nic wspólnego z prawidłowym ułożeniem dziecka, tak samo jak wiązanie na ciążowych brzuszkach. Później w praktyce wychodzi że takie próby nijak się mają. No ale od czegoś trzeba zacząć :)

WeronikaS
08-02-2011, 22:02
Jeżeli moniska nie zdecyduje się na kupno kółkowej to ja też jestem zainteresowana. Ogólnie wolałabym odkupić chustę od którejś z was, żeby ją przymierzyć przed zakupem. Także jeżeli któraś z chustomam ma niepotrzebną chustę to może podczas spotkania znajdą się chętne na odkupienie jej.
Różnica wzrostu między mną a mężem wynosi ok. 10 cm. Ja mam 165 cm, Piotr 175cm, więc ta S to byłaby tylko dla mnie. Zobaczymy wszystko na spotkaniu.

Iwka
08-02-2011, 22:18
Basinda, ale będzie jeszcze jeden tatuś, więc też będzie mógł potrenować wiązanie, więc lalka się przyda. Wiem, że z brzuchem ciężko. Ale Zosię nosiłam w kółkowej niedługo przed porodem :)
http://images39.fotosik.pl/242/8e0a8e5c2f7509b7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

mam trzy długie chusty i mogłabym się którejś pozbyć, ale nie możemy z mężem dojść do porozumienia której, więc nie wiem, czy coś z tego będzie :)

moniska
08-02-2011, 22:33
Iwka, pięknie wyglądałyście!

A co do lalki/miśka dajcie znać czy mam brać, przyjadę autem sama, więc mogę cosik przytargać, choć nie wiem czy to się będzie nadawać ;) Jakby co, jestem chętna!

mamuchap
08-02-2011, 23:02
czyli znowu trzeba będzie przykulać się z bagażem :)

dziewczyny weźcie tez wielo ze sobą

martalicja
08-02-2011, 23:09
Aleście się rozgadały :)
Witam nowe dziewczyny, bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej!!!! :D

Co do kółkowej, to ja jakoś nie przemogłam się, by włożyć do niej Milenkę tak do 4 mca. Wolałam zdecydowanie wiązać symetryczne wiązania.
No i poza tym kółkowa, mimo, że wygląda na prostą jak budowa cepa ;) wcale taka łatwa w obsłudze nie jest. Krótko mówiąc, i tak nas nie ominie nauka prawidłowego noszenia, czy to w elastyku, czy w kółkowej czy w tkanej.

Ja mogę przytachać pasiaka Katję, i kółkową z Indio do pomacania/przymierzenia :) Nic poza tym nie mam ;)
Acha, i prawdopodobnie przyjedzie ze mną bratowa Kasia. Z synkiem 3,5 mca i chustą. Nosili się do tej pory tylko kilka razy, więc są chętni bardzo.

Iwka, pamiętam to zdjęcie, niby tak niedawno, a ładnie ponad rok :)

moniska
09-02-2011, 00:13
hehe, ale nas duuużoooo będzie! Dziewczyny, ten klubik na pewno nas pomieści i nie pogonią nas przypadkiem?? hihi

martalicja
09-02-2011, 00:39
Co prawda późno już, ale pokusiłam się o listę osób chętnych lub zgłoszonych do spotkania ;)

Iwka
mamuchap
gouraanga
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta
moniska
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa

Czyli 13-14 dorosłych osób, plus dzieci oczywiście :) Ciekawe jaki procent z naszej listy dotrze:ninja:
Oj chyba optowałabym za Smokusiem :hide: Pod Empikiem mimo wszystko miejsca mało...

mamuchap
09-02-2011, 00:53
w takim razie jutro dowiem sie o Smokusia, ale tam czynne od 14:00

po 1. zastanawiam się tez jak własciciele rozwiążą sprawe odpłatności, bo np ja i Iwka płacimy, bo wpuszczamy dzieci w kulki a co resztą towarzystwa. Trzeba sie liczyć z tym, że policzą sobie jakąś kwote za użytkowanie lokalu w tym przypadku.

po 2. jutro musimy konkretnie ustalic miejsce i godzine. W czwartek mam spotkanie z dziennikarką gazety, wiec w piątek ukaże się info o spotkaniu.

martalicja
09-02-2011, 01:13
Ja mam trójkę dzieci(swoją drogą ciekawe czy niemowlaki też wchodzą odpłatnie), wy z Iwką po dwójce (no chyba, że planujecie przyjść z jednym), myślę, że jakoś się wyrówna ilość dzieci do ilości dorosłych :)
A nawet jakby nie, to się nie doliczą pewnie.

moniska
09-02-2011, 09:25
Dziewczyny, jeśli na spotkanie będzie na 14, to ja przydrepczę ze swoją gwiazdą :) Będzie miała okazję pierwszy raz pobawić się w kulkach hihi

lati
09-02-2011, 11:25
jak na 14 to wtedy mam duże prawdopodobieństwo że będziemy ja i 7 miesieczniak, wielo będą z nami na pupie i w zapasie :)

mamuchap
09-02-2011, 15:23
mam dobre wieści

dzwoniłam do Smokusia na Franciszkańską, Agata zaproponowała, ze mogłaby otworzyć troche wcześniej, ale
jest potrzebna lista ile będzie dzieci "kulkowych"

my szukamy lokalu na spotkanie, a ona moze nam go udostępnic, ale powinna też cos na tym zarobić - wiadoma sprawa,
czyli moze byc np. tak, ze "niekulkowi" będą poproszeni o wpłate drobnej kwoty za użytkowanie lokalu
jak dla mnie to brzmi sensownie

fajnie, gdyby udało sie dograć szczegóły dzisiaj do godz 20:00, bo jestem umówiona na telefon, a jutro bym mogła podac pełne informacje do gazety


lista:


Iwka
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa

Iwka
09-02-2011, 15:28
mamuchap, świetnie, ze się tym zajęłaś :) Dzięki!

lista:


Iwka 2 kulkowe
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa

martalicja
09-02-2011, 16:02
lista:


Iwka 2 kulkowe
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa (2 kulkowych chłopaków, 1 niekulkowa. A co do bratowej to się dopiero dowiem czy da radę ale jej synek niekulkowy)

gouraanga
09-02-2011, 17:03
a po czym rozpoznać czy dzieć kulkowy / niekulkowy?

Iwka 2 kulkowe
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga + syn kulkowy
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa (2 kulkowych chłopaków, 1 niekulkowa. A co do bratowej to się dopiero dowiem czy da radę ale jej synek niekulkowy)

mamuchap
09-02-2011, 17:19
a po czym rozpoznać czy dzieć kulkowy / niekulkowy?

myśle, że jak chodzące i głodne poznawania świata to raczej kulkowe

swojego Bartka nie utrzymam na miejscu, bo w ośrodku na terapi Patryka cięzko go było wyciągnąć z gabinetu, wiec on mi odrazu pewnie ucieknie i pójdzie się bawić

gouraanga
09-02-2011, 17:22
myśle, że jak chodzące i głodne poznawania świata to raczej kulkowe


hmmm... tak mi się zdawało, dlatego od razu wpisalam M w grupę kulkową

moniska
09-02-2011, 17:29
Iwka 2 kulkowe
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga + syn kulkowy
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska 1 kulkowe dziecię - o ile będzie to ok 14 bo Anusiak śpi tak do 13 z haczkiem... :)
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa (2 kulkowych chłopaków, 1 niekulkowa. A co do bratowej to się dopiero dowiem czy da radę ale jej synek niekulkowy)

Basinda
09-02-2011, 17:49
No właśnie się zastanawiam co z moją młodą, wszędzie wstaje ale chodzi jeszcze na 4 :) ale usiedzieć spokojnie taż nie potrafi więc albo zostawię ją w domu albo zabiorę razem z mężem i M bedzie jej w kulkach pilnował :)

A tak przy okazji to pozwolicie że zapytam was o kasę :) znaczy się rekonesans cenowy robię. Szukałam info o cenach konsultacji i warsztatów chustowych i tak sobie myślę czy ogólnie przyjęte ceny przyjmą się na naszej prowincji :twisted:
No bo 150zł za indywidualne i 50-60 za warsztaty to trochę dużo.

I myślę żeby tak na początek promocje zrobić :)
100 za indywidualne całościowe 2godziny
50 za 1godzine dla osób już w temacie
i np. taki pakiet 150zł za 3 spotkania
warsztaty to sama nie wiem....

Kurcze od początku zdawałam sobie sprawę że kurs mi się nie zwróci ale chociaż dojazdy i materiały może :ninja:

gouraanga
09-02-2011, 17:52
50 byłoby dla mnie do przełknięcia nawet.
a zapytam w drugą stronę - ile kurs stoi?

Basinda
09-02-2011, 18:05
1000-1400 zależy od szkoły + 3dniowy pobyt + dojazd +lalka +...... grubo trochę.

gouraanga
09-02-2011, 18:35
jesssoooo... spodziewałam się, że dużo. ale TYLE???
i to jeszcze mówisz, że z założeniem , że średnio się odpracuje ta kasa...
nie wiem, czy bym się na to porwała...

Basinda
09-02-2011, 18:40
Wiesz ja planowałam to rozszerzyć o szycie różnych akcesoriów i inne kursy ale ciąża druga trochę mi skomplikowała plany więc nie wiem sama co dalej bo nijak mi się nie opłaci teraz zakładać DG.
Ale z kursu się ciesze bo mogłam poprawić własne błędy i wiem że to czego nauczę innych nie zaszkodzi ich dzieciom.

WeronikaS
09-02-2011, 20:58
Ja tylko chciałam potwierdzić, że na pewno przyjdziemy i opłata za lokal od wszystkich to faktycznie brzmi sensownie.

mamuchap
09-02-2011, 21:10
Iwka 2 kulkowe
mamuchap 2 kulkowych
gouraanga + syn kulkowy
siostra skrzywki
budzynskamila
Basinda
Meta 1 niekulkowy
moniska 1 kulkowe dziecię - o ile będzie to ok 14 bo Anusiak śpi tak do 13 z haczkiem... :)
młoda_mama
lati (jak się pracowo wyrobi)
WeronikaS z mężem
martalicja i być może moja bratowa (2 kulkowych chłopaków, 1 niekulkowa. A co do bratowej to się dopiero dowiem czy da radę ale jej synek niekulkowy)

mamuchap
09-02-2011, 21:51
ja już wszystko wiem

mam bardzo korzystną ofertę :mrgreen:

napisze cos wiecej za chwile, jak cycoholik sie zaspokoi :p

gouraanga
09-02-2011, 21:58
czekamy więc cierpliwie :)

martalicja
09-02-2011, 22:03
czekamy czekamy


Spieszę donieść, że moja bratowa chętna nadal :)

mamuchap
09-02-2011, 22:16
lokal możemy zająć do 16:30, bo na 17:00 będą urodziny

niekulkowi czyli rodzice z malutkimi dziećmi lub bez dzieci płacą po 5 zł za wejście

kulkowi
na każde 5 lub 9 dzieciaczków możemy wykupić karnet czyli wyjdzie nam 10zł od dziecka na dowolną ilość czasu, czyli nie płacimy za faktycznie spędzony czas liczony godzinowo

jeśli będziemy miały taką ochotę lokal można otworzyć już o godz 12:00

napoje możemy mieć swoje, dostaniemy kubeczki plastikowe

czy są jakieś pytania??

Iwka
09-02-2011, 22:45
Są pytania :)
Jak tak, to co? 12? I siedzimy do oporu (czyli do 16.30)? Wtedy drzemiący i pracujący dojda jak będa mogli, a reszta będize wcześniej? Czy jak?
Swoje napoje to co? kawę w termosie mamy wziąć? A jedzenie jakieś można wnieść? Bo jak tak długo, to ja nie wytrzymam, co dopiero dzieciaki. I może by ktoś w ramach wkupnego ciasto upiekł? Taka luźna sugestia :D
No i czy w związku z karnetami hurtowymi dostanę paragon na 2 dzieci? Ewentualnie dla mnie? Bo wtedy mogę sobie odliczyć z socjalnego sporą część :) 20 zł niby nieduzo, ale zawsze.

mamuchap
09-02-2011, 22:59
ja bym z chęcią przyszła na 12, to przynajmniej Patryk wyszalałby sie porządnie i moge siedziec do konca ( o ile Meta to wytrzyma ) :)

kawe/herbate można tam zakupic, ale mozemy przyniesc swoj prowiant

ciacho na wkupne?? hmmm, mąż Mety proponował żeby ciacho zrobiła :)

paragon na karnety? myslę, że tak. Mi nie jest potrzebny, wiec spokojnie może być na Ciebie.

wogóle postaram sie Agate nakręcić na to, żeby dla dziciaczków naszych było za dyche, jesli nie uda sie zebrac tych 5 czy 9

Iwka
09-02-2011, 23:01
Moja Zo normalnie śpi ok 13-15, ale już nie codziennie, więc tez mogę siedzieć od 12, nie sądzę żeby w kulkach zrobiła się śpiąca. A Aśka najwyżej w chuście się prześpi.
A Meta czemu bez Leny?

mamuchap
09-02-2011, 23:09
Lenką zostaje z ojcem, Meta nie chce jej teraz brac, bo to wielki łobuz sie zrobił :)

gouraanga
09-02-2011, 23:22
my też najchętniej od 12 do oporu. z opcją spania na plecach w międzyczasie.
mam tylko nadzieję, że mi dzieć do tego czasu ozdrowieje, wirus go rozłożył ostatnio :(

Iwka
09-02-2011, 23:24
U mnie w pracy dwie dziewczyny mają dzieci z ospą, mam nadzieję, ze nic się nikomu nie przyplącze... Podobno w przedszkolach grasuje.

gouraanga
09-02-2011, 23:27
oj chyba bym już tą ospę wolała, jakbym miała wybór.
bo teraz to i haftowanie i drugą strona wydalanie mega częste odchodzi, męczy się bidok strasznie.
a ospę z dzieciństwa pamiętam - tylko mnie mama smarowała białą maścią i tyla.

mamuchap
09-02-2011, 23:31
oj, choróbska teraz panują

moja siostra niedawno była w szpitalu z małym a teraz znowu ma wirusówke
Bartek na szczęscie wyzdrowiał, ale znowu zaległe szczepienie musiałam przełozyc,

Madziu, duzo zdrówka dla Mikołaja :)

gouraanga
09-02-2011, 23:34
dzięki :)
szpitala bałam się jak ognia, na szczęście obejdzie się bez, jakaś łagodniejsza forma wirusa się trafiła. i dobrze, że M cyckowy nadal, bo inaczej cienko by było. nie je w cale, a picie inne też słabo mu idzie. piersią nadrabia.

Iwka
09-02-2011, 23:38
Oj, biedaczek :( mam nadzieję ze mu szybko przejdzie.

martalicja
09-02-2011, 23:38
No to fajnie :)
Ja też chętna na 12 do oporu. Muszę Kasi spytać czy też, bo jakby co przyjedziemy razem vanem. Jej maluszek bywa marudzioch, więc nie wiem czy da radę tyle czasu w zgiełku być, ale najwyżej wróci bez nas i odda samochód mojemu tacie lub mężowi i po nas ktoś dojedzie. Milena spokojnie wytrzyma. Zaśnie przy cycku (bo w chuście ostatnio nie wytrzymuje długo- musi się turlać, turlać i turlać jak nie śpi, ew. pełzać do tyłu :) ). A chłopaki się wyszaleją.
Już dumam jak to zrobić, bo około 14 zwykle jemy obiad ;)

Mam nadzieję, że choróbska nas ominą przez ten tydzień. Dziękuję bardzo, ja już swoje w domu przesiedziałam ;) Chłopcy chorowali łańcuchowo... bladzi jak kreda są teraz.

mamuchap, jesteś wielka, że się tak wszystkiego "wywiedziałaś" :) Dzięki :D

martalicja
09-02-2011, 23:40
dzięki :)
szpitala bałam się jak ognia, na szczęście obejdzie się bez, jakaś łagodniejsza forma wirusa się trafiła. i dobrze, że M cyckowy nadal, bo inaczej cienko by było. nie je w cale, a picie inne też słabo mu idzie. piersią nadrabia.

niech zdrowieje!!
och jak dobrze, że jest piersiak :D

gouraanga
09-02-2011, 23:45
niech zdrowieje!!
och jak dobrze, że jest piersiak :D

prawda? ;)
kolejny argument za długim karmieniem ;)
a o bladości nic nie mów - Mikołaj wygląda w tej chwili jak sam Vlad Tepes rodem z Transylwanii :P

Meta
10-02-2011, 01:12
Ojej, ja widzę, że przygotowania do spotkania idą pełną parą, a ja dopiero tutaj zajrzałam
Jak coś, to mogę z Leną upiec jej ulubione ciasto (ona lubi pomagać przy nim) - murzynka rozpakowywacza ;) (mam nadzieję, że nikt nie będzie na końcówce ciąży? :poke:)
No i nie biorę Leny, bo od kiedy jest Borys, coś w nią wstąpiło i im większą ma widownię, tym większy daje popis :( Ja do Koszalina przyjadę samochodem a wracać będę pociągiem i trochę się boję sama z nią i Krabem. A że mąż ma akurat wtedy urlop, to skorzystam i ja też wezmę urlop i wyskoczę do ludzi, jak za starych dobrych czasów (tylko że teraz z przyklejonym do mnie Krabikiem ;))
Chociaż z drugiej trony, jak sobie pomyślę, że będą kulki i dużo dzieci i dużo fajnej zabawy, to trochę mi żal, że młodej tam nie będzie...

budzynskamila
10-02-2011, 09:40
Jako, że ja poniekąd czuję się sprawczynią zamieszania, ciasto z chęcią upiekę. Ale ciasto ciastem, a kanapki do torebki i tak proponuję zabrać.
... Sernik? Czy ktoś jest bezbiałkowy?

moniska
10-02-2011, 11:01
Nono...! Widzę, że tu grubsza impreza się z tego zrobiła... hihi!!! Na prawdę tylko dodatkowej opieki do dzieci brak i możemy siedzieć i balować do rana ;)
Cieszę się ogromnie, bo nie wiem, kiedy później znajdę czas dla ludzi...

Iwka
10-02-2011, 11:12
Meto, jak maż ma urlop, to go zabierz :) Będzie się bawił z dziećmi, a kobiety poplotkują :) Moja Zośka też zaczęła świrować przy Asi, ale Cię pocieszę, że jej przechodzi.

To ja może zrobię muffinki na niesłodko - będzie namiastka obiadu dla dzieci. Tylko jeszcze nie wiem z czym. ja tam mogę sernik zamiast obiadu ;)

gouraanga
10-02-2011, 15:18
To ja może zrobię muffinki na niesłodko - będzie namiastka obiadu dla dzieci. Tylko jeszcze nie wiem z czym. ja tam mogę sernik zamiast obiadu ;)

miło z Twojej strony :) jeśli mogę podpowiedzieć z czym - to z niemięsem. będziemy przeszczęśliwi! ;)
to ja mufiny zrobię w takim razie na słodko , bezcukrowo.

Iwka
10-02-2011, 15:26
miło z Twojej strony :) jeśli mogę podpowiedzieć z czym - to z niemięsem. będziemy przeszczęśliwi! ;)
to ja mufiny zrobię w takim razie na słodko , bezcukrowo.
o, fajnie :)
Mogę bez mięsa, nie ma sprawy. Albo do kilku dodam. Na pewno z kukurydzą, to moje na pewno zjedzą :) A mogą być z mlekiem i jajkiem?

gouraanga
10-02-2011, 15:48
siur! mleko i jajo jak najbardziej. my lakto-ovo wegetariany jesteśmy.

nomka
11-02-2011, 21:48
Witojcie chustomamy:)
zgłaszam swoje i swego dziecia przybycie na spotkanko. Jestem już na liście jako siostra Skrzywki, a teraz osobiście potwierdzam swe przybycie:) Ale się cieszę, że organizujecie takie spotkanko, bo już prawie zraziłam się do chusty, jakoś to wiązanie nam nie idzie:/ Także 16-stego biorę Olka w wózek, chustę pod pachę i przybywam:) dozobaczyska

mamuchap
11-02-2011, 22:02
witaj nomka :)
serdecznie zapraszamy

mamuchap
11-02-2011, 22:24
dzisiaj w gazecie "Miasto" ukazała się wzmianka o naszym spotkaniu,
oczywiście skopane na maksa, zero konkretnych informacji

martalicja
11-02-2011, 22:36
A co dokładnie napisali???

nomka, witaj :D zapraszamy :D

Dziewczyny, czy coś jeszcze przyszykować na spotkanie? Może jakieś paluszki wziąć? ;)

Iwka
11-02-2011, 22:47
Dziewczyny, czy coś jeszcze przyszykować na spotkanie? Może jakieś paluszki wziąć? ;)
Może owoce jakieś? Ja wiem, ze 3 jabłka dla dzieciaków.

nomka, witaj :) Mam nadzieję, ze się przekonasz do chusty :)

Normalnie trzeba będzie nam ponaklejać takie karteczki z imionami, jak dzieciom w kulkach zawsze naklejają, bo ja na pewno nie zapamiętam od razu :)

mamuchap
11-02-2011, 22:57
tutaj jest skan ogłoszenia
https://lh6.googleusercontent.com/_eVVFM3miEvk/TVT0kx92qII/AAAAAAAANBI/uDs7qMf3U_E/s640/DSCF1159.JPG

wszystko jest nie tak
po 1. to nie JA zapraszam tylko koszalińskie chustomamy
po 2. te "specjalistyczne chusty"
po 3. nie podali ceny

Iwka, ja własnie małam napisać o tych karteczkach, że przydałoby się imię i nick forumowy

Iwka
11-02-2011, 23:02
Dobrze jest, chusty są bardzo specjalistyczne :D Chciaż faktycznie napisane, jakby gimnazjalista miał na egzaminie za zadanie napisać ogłoszenie :D

martalicja
11-02-2011, 23:03
no jakoś tak topornie napisali :D
Ale jak ktoś szuka info to może przyjdzie albo chociaż maila napisze ;)

Iwka, OK. Biorę owoce.

mamuchap
12-02-2011, 01:55
hmmm, też musze pomyśleć o jakiejś zakąsce :D

martalicja nie zapomnij o włóczce

gouraanga, postaram się, przynieść próbki dla Twojej mamy, mam nadzieję ze zdążę przygotować

Iwka
14-02-2011, 11:48
Już dwa dni nikt nie pisał :)
Bardzo się boicie kataru? Bo mi się dziewczyny pochorowały :( Gorączki już nie mają, ale troszkę kaszlą, no i ten katar... Nie wiem, czy do środy przejdzie.

Niedzielka
14-02-2011, 13:11
Witam Koszalińskie Chustomamy:)
Chciałabym dopisać się na środowe spotkanie... Ja "dopiero" w 30tc więc przytoczę się z brzuchem na 12stą:) Chętnie posłucham i popatrzę, może mi się przyda jak wydam dziecię na świat:)
Pozdrawiam i do zobaczenia:)

Basinda
14-02-2011, 14:32
Witaj Niedzielka
Rośnie nam grono rośnie :)

Moja też trochę zakichana i nie wiem czy ją wezmę... zobaczymy. A z przekąsek to co jeszcze? może coś do picia zabrać?

lati
14-02-2011, 14:32
u nas się zapowiada, że na 12 damy radę :) na 2 godzinki:) Ile wziąć chust? wszystkie 3 jakie mam ( lana tattoo, girasol koktail ogrodowy i storch leo caffe) i 1 elastyk? ktoś zainteresowany obejrzeniem,pomacaniem ?:)

moniska
14-02-2011, 14:38
Witaj Niedzielka :)

Iwka, ja właśnie zasiadłam z zamiarem zapytania o ten katar... Bo moja znowu dostała! I wiadomo kaszel itp i zastanawiam się czy targać ją ze sobą czy Babcię na dyżur zawezwać :D

A za mną chodzą ostatnio paszteciki drożdzowe, co WY na to dziewczęta, abym uklepała cosik takiego? Z wielką chęcią cosik udziergam!! Oczywiście z kapustką i grzybkami, bez mięska :D Chyba ze dwa tuziny by się zdały, bo będzie nas tłumnie hihi :D Ach, barszczyk jak by kto chciał przytargam z torebki ;) wrzątek chyba nam dadzą...!!

Basinda
14-02-2011, 14:40
Lati jeśli to nie problem to weź co masz :) łatwiej będzie nowym dziewczynom wytłumaczyć czym się różnią, na co zwracać uwagę i jak pracują różne chusty.
Przydała by sie jakaś zara do pokazania, ma któraś?

moniska
14-02-2011, 14:40
1 elastyk? ktoś zainteresowany obejrzeniem,pomacaniem ?:)
Ja bym chętnie pomacała :D

Iwka
14-02-2011, 15:52
Niedzielka, witaj :)

Bierzcie dziewczyny wszystko, co macie, ja chusteryczka a mało chust w życiu widziałam, chętnie pomacam co się da :) Ja mam dwie natki (perła i japan z kaszmirem) i hopka.

Moniska, klep pasztety!

mamuchap
14-02-2011, 16:01
ho ho, ale nam sie grono powiększa:applause:

witaj Niedzielka :)

co do kataru to mi nie straszny, wiec nie mam nic przeciwko, wasza decyzja czy weźmiecie

za mna chodza pierogi i tak sobie myśle, że jutro ulepie i zabiore ze soba, bez mięska, co by wszyscy mogli zjeśc albo sałatke ryżową, bo tez za mną chodzi - jeszcze nie wiem

gouraanga, niestety nie zdąze przygotować próbek dla Twojej mamy :(


edit: znalazłam białe naklejki, tylko jeszcze musze poszukać markera i bedzie na czym napisac imiona i nicki

moniska
14-02-2011, 16:39
hoho! Będzie wyżera na całego!! :) Coraz bardziej mi się podoba :D I aż mam ochotę Ance dzień zamieszać i przyjechać z nią mimo spania, a co, raz na jakiś czas może nie spać. Najwyżej :D

mamuchap
14-02-2011, 16:45
moniska, bierz małą, jak zobaczy tyle dzieci to na pewno nie będzie jej się chciało spac, a jesli jednak padnie o pośpi sobie gdies w kąciku :)

martalicja
14-02-2011, 17:35
Iwka, mnie wasz katar nie przeszkadza. Tyle ludzi teraz zakatarzonych jest wokoło, że wasz mi jakoś nie straszny :D

Ja mam i wziąć mogę oprócz chust (Katja i kółkowa z indio) jeszcze MeiTai po Damianku z panelem z girasola- własnej produkcji (moje pierwsze szyciowe dokonanie ever, więc nie jakiś super hiper, ale pokazac mogę).

Nie przesadzajcie z ilością prowiantu. Nie przejemy!

moniska
14-02-2011, 20:04
Nie przesadzajcie z ilością prowiantu. Nie przejemy!
Wiesz, dzieciaki w towarzystwie potrafią nagle wieeelkieeee ilości zjadać, więc kto wie... ;)

mamuchap
14-02-2011, 20:36
Iwka czy przyniosłabyś filcowe jedzonko do pomacania i oglądania??

Iwka
14-02-2011, 20:58
Iwka czy przyniosłabyś filcowe jedzonko do pomacania i oglądania??
Nie ma sprawy :)

martalicja
14-02-2011, 21:53
Wiesz, dzieciaki w towarzystwie potrafią nagle wieeelkieeee ilości zjadać, więc kto wie... ;)

hehe, moje chłopaki zwykle w ferworze zabawy żyją powietrzem (i piciem), ale kto to wie:D

mamuchap
15-02-2011, 12:20
własnie miałam telefon, przyjda dwie nowe osóbki :)

WeronikaS
15-02-2011, 12:23
Szykuje się faktycznie bardzo duże spotkanie.:lol: Ja chciałam przynieść owoce, ale ktoś mnie wyprzedził, więc może zrobić jakieś kanapeczki lub przywieźć napoje?:confused:

WeronikaS
15-02-2011, 12:26
A co to jest filcowe jedzonko?

Iwka
15-02-2011, 12:30
A co to jest filcowe jedzonko?
to: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=50611

Rozrasta się impreza :) Weź co chcesz, zjemy. Moje dzieciaki dalej podziębione ale Zośka nie podaruje - od niedzieli juz pyta, kiedy będzie środa :)

mamuchap
15-02-2011, 12:33
moj Patryk wciąż odlicza dni, co chwila pyta ile zostało do kulek i urodzin

WeronikaS
15-02-2011, 12:59
To filcowe jedzonko naprawdę pysznie wygląda. Dobrze będzie je obejrzeć na żywo.:applause:

WeronikaS
15-02-2011, 13:00
To może jeszcze jakaś podpowiedź co piją wasze dzieci - jakieś Kubusie, soki Tymbarki czy wodę??

Iwka
15-02-2011, 13:02
To może jeszcze jakaś podpowiedź co piją wasze dzieci - jakieś Kubusie, soki Tymbarki czy wodę??
wodę :) zwykłą, przegotowaną.

mamuchap
15-02-2011, 13:13
z reguły wode, czasami jakiegos kubusia

WeronikaS
15-02-2011, 14:17
:)Dobrze. To wezmę wodę mineralną Żywca i jakieś Kubusie.

młoda_mama
15-02-2011, 14:26
Kurczę dziewczyny, to co ja mam przynieść??? Tu już zrobił się wątek kulinarny :)
Cały czas tajemnicą jest dla mnie czy wogóle do Was dotrę, w piątek odszedł mi czop i codziennie mam wrażenie, że rodzę... a tu nic :)
Jakby co, to idąc na łatwiznę, przydrepcze pewnie z sokami...

młoda_mama
15-02-2011, 14:28
Bez aluzji do Weroniki :) nie widziałam tego posta jak wysyłałam swój :lol:

mamuchap
15-02-2011, 14:30
spokonie, mi przy pierwsze ciązy czop odszedł na miesiąc przed porodem

hmmm, a moze przynies jakies talezyki,łyżeczki, bo nie wiem czy zapewnią nam w wystarczajacej ilości
no i to będzie lżejsze od soków ;)

młoda_mama
15-02-2011, 14:35
ok, to ja te talerzyki itd.
ty mnie nie strasz, ja mam termin za 9 dni :), a do dźwigania to miałam zamiar męża wynająć :)

WeronikaS
15-02-2011, 15:43
Jeżeli dobrze zrozumiałam to młoda_mama to ty Ania, tak? Jeżeli twój mąż nie będzie mógł pomóc, to my możemy ci pomóc. Mój będzie na spotkaniu, także nie ma problemu - jak chcesz to możemy po ciebie podjechać autem to będzie i transport i tragarz.

WeronikaS
15-02-2011, 16:07
Dobra. Ja muszę się odłączyć od sieci. Jak co to pogadamy dzisiaj po zajęciach z Hanią.:lol:

Iwka
15-02-2011, 16:09
Pozdrówcie Hanię :)

WeronikaS
15-02-2011, 16:11
Dobrze. Pozdrowimy.

mamuchap
15-02-2011, 16:12
i przypomnij innym o spotkaniu, moze ktos jeszcze będzie chetny :)

WeronikaS
15-02-2011, 16:16
Dobra. Może lista uczestników jeszcze się powiększy?:D

mamuchap
15-02-2011, 18:41
dziewczyny, ubrać się porządnie bo koło 13 zjawi się tv max :)

gouraanga
15-02-2011, 20:53
ale się rozgadałyście :) chwile mnie nie było a tu tyle stron natrzaskane, zaległości muszę nadrabiać :D
Madzia, Ty mnie bij , rób co chcesz, ja nie wiem co dla mojej mam mogłabyś mieć :confused:


a dokładny adres jaki tam jest? żebym na mapie mogła znaleźć?
bo strona ichnia się nie otwiera.

mamuchap
15-02-2011, 21:36
ul.Franciszkanska 24, 1 pietro

budzynskamila
15-02-2011, 22:31
Sernik gotowy!

mamuchap
15-02-2011, 22:43
u mnie sałatka też juz gotowa :)

gdyby ktos nie doczytał wyzej to powtórze
około 13 zawi sie telewizja MAX :D

martalicja
15-02-2011, 22:50
Jestem zła jak nie wiem...
chyba nas nie będzie! Milenka ma 38,2 temperatury. Pewnikiem od zębów. Łudzę się, że do jutra jej przejdzie, ale chyba nie mam co marzyć.
Co za pech.:cryy:

Iwka
15-02-2011, 22:51
Muffinki będą jutro. Zosia obiecała, ze pomoże piec :) Ale mam tylko 12 foremek.
Oj, biedna Milenka :( Może przejdzie, moje miała 1 dzień gorączkę, a potem tylko katar i trochę kaszlą. A nie dasz rady przyjść tylko z chłopakami jakby co?

gouraanga
15-02-2011, 22:56
Jestem zła jak nie wiem...
chyba nas nie będzie! Milenka ma 38,2 temperatury. Pewnikiem od zębów. Łudzę się, że do jutra jej przejdzie, ale chyba nie mam co marzyć.
Co za pech.:cryy:

ojjj... współczuję :( trzymam kciuki za rychłe ozdrowienie!
podejrzewam, że jak z gorączką, to pewnie jest przylepka nie do zostawienia...