PDA

Zobacz pełną wersję : mia mia MT



Meta
28-09-2008, 22:54
Nie testowałam dużo, bo
1) korzonki doskwierają
2) prywatny dzieć trochę mały na MT
3) obiecany do wypożyczenia dzieć w stosownym wieku - zachorował :?

MT piękny (baobab), taki do wieszania w gablocie i oglądania między noszeniami :lol: Materiał dość sztywny, podejrzewam, że po 2-3 praniach i paru godzinach zmięknie - ale ta sztywność bardzo mi pasowała, jak dla mnie mogłaby zostać. Zagłówek jest miękki, niewypełniany, ale przy wszytej taśmie przy tymże zagłówku - braku usztywnienia nie odczułam. Profilowany pas biodrowy bardzo mi się spodobał przy większym wypożyczonym dzieciu. Przy moim prywatnym różnicy niestety nie odczułam, bo musiałam skrócić panel :( Za to oba dziecie po przywiązaniu trzymały się moich pleców jak przymurowane - materiał bardzo dobrze nosi, a pasy ładnie rozkładają ciężar (starsze dziecię waży 12 kg). Starszaka nosiła tez jego mama - to było jej pierwsze noszenie w czymkolwiek i bardzo jej się spodobało (mam cichutka nadzieję, że nam nowa chustonoszka przybędzie). Nie bolały jej ramiona ani plecy po 2-godzinnym spacerze nawet.
Jedyną rzeczą, która mi nie pasuje, jest wypełnienie pasów - za daleko to wypełnienie jak dla mnie sięga, węzeł przez to trudniej się wiąże z grubszych pasów.

Podsumowując - nie dość, że piękny, to jeszcze porządnie i z głową uszyty. Po kosmetycznej zmianie w wypełnieniu pasów chciałabym taki mieć jako kolorystyczną alternatywę dla mojego cudnego orka :)


Na spacerze testowym baterie padły w aparacie :( Jutro przywiążę Lenę i chociaż w domu pstryknę fotkę, bo by mi chyba serce pękło, jakbym żadnej pamiątki po tej śliczności nie miała...

asiawid
29-09-2008, 12:05
Dziękuję, za pierwszą recenzję MT mia mia, co do pasów; domyślam się, że chodzi o naramienne wypełnienie dość długie, zrobione, by pod nóżkami pasy się nie wżynały, lecz, przy szczupłej osobie, która go nosi może sięgać aż do wiązania. Przy kolejnych pomyślę o nieco krótszych wypełnieniach, ponieważ wnioskuje, że o to chodziło pierwszej mamie testującej.
dziękuję
pozdrawiam
asia

29-09-2008, 12:17
asiu, a gdzie jest twoja strona www? umieść ja w podpisie, będzie łatwiej znaleźć twoje mt. a tak musze się przeszukiwac przez forum w poszukiwaniu linków do twojej galerii.
dzięki :)

asiawid
29-09-2008, 17:25
strona www. jest jeszcze w trakcie budowy. Powinna niedługo się pojawić. Póki co pokazuje jeszcze raz fotki
: )
pozdrawiam


POPAREA
http://images34.fotosik.pl/364/199c37059296e459med.jpg
MAŁY KSIĄŻE
http://images42.fotosik.pl/12/9bc09478ff15d5aemed.jpg
BAOBAB
http://images40.fotosik.pl/12/7b9fb37bc08a8e9fmed.jpg
REDRED
http://images32.fotosik.pl/364/f90e96458bce544cmed.jpg
MRBROWN
http://images42.fotosik.pl/12/b881f6322f45741cmed.jpg
BLACKBERRY
http://images27.fotosik.pl/276/3be803a7b4ba1b1cmed.jpg

mama-anika
29-09-2008, 19:58
cudeńka :shock:

monjan
02-10-2008, 12:45
sliczne!strasznie mnie kręcą takie esy-floresy

Dagmara
04-10-2008, 00:11
MT śliczny. Dla mnie jego plus jest jego minusem w zależności od potrzeby i punktu widzenia ;) Plus bo pasy są bardzo delikatnie wypełnione i dzięki temu ten miętek ma pewną właściwość poucha - mieści się w torebce! Jednak jest to z drugiej strony jego minusem przy najmniej dla mnie gdyż póki co koścista jestem i wpijają mi się pasy w ramiona :( na krótki wypad - jak np do lekarza czy sklepu - super, ale na dłuższy spacer dla mnie odpada. Mężowi nic się nie wpija.Co do wypełnienia za długiego - mnie to w wiązaniu nie przeszkadzało - chociaż lepiej skrócić wypełnienie. Ogólnie jest naprawdę fajny. Jeśli miał by być to mój jedyny mt to daje 4-, ale jeśli drugi taki co wszędzie można zabrać to daje 5+

Dagmara
04-10-2008, 22:20
Załączam zdjęcia z jeszcze zdrowym dzieciem.

http://images44.fotosik.pl/17/1cd5d2ece6f4d339med.jpg

http://images43.fotosik.pl/17/4e5782d9310a79a8med.jpg

http://images42.fotosik.pl/17/d06a33f677acfe1amed.jpg

Lulka
05-10-2008, 15:25
sliczny
maly ksiaze zupelnie jak dla mnie :lol:

asiawid
21-10-2008, 09:46
Dzięki dziewczyny za opinię. Jest dla mnie cenna, ponieważ w oparciu o nie spróbuję skorygować nieco mt.
Mam nadzieje, że mt nie zaginął i niedługo będzie kolejny wpis z opinią :) .
pozdrawiam
asia

landa
21-10-2008, 11:14
Po pierwsze MT jest prześliczny, bardzo spodobał mi się materiał, z którego jest uszyty, no i malunek :thumbs up:
Zaokrąglony na dole panel - rewelacja!!!
Wypełnienie pasów ramiennych jest super, bo dzięki niemu świetnie zakłada się pasy - nic się nie zwija ani nie wpija, niestety jak dla mnie zbyt daleko sięga, ale o tym już dziewczyny pisały.
Zagłówek, ja osobiście wolałabym sztywniejszy, taki który podtrzyma główkę śpiącego na plecach malucha, ten jest śliczny, ale miękki i przy zakładaniu MT na plecy zwijał mi się :?
Ogólnie jak dla mnie bomba (z malutkimi zastrzeżeniami) :applause:

kamuszyca
21-10-2008, 22:10
już się nie mogę doczekać... :jump: :jump: :jump:

grimma
27-10-2008, 13:30
wykonanie - super
material - dla tych ktorzy lubia nieco sliskie powierzchnie - super
malunek - bardzo ladny, chociaz wolalabym bez :ninja:
pasy w sam raz dla mojego meza.
panel ciut za maly na 2 latka

węgielek
27-10-2008, 13:34
jakie piekne sa twoje mei taje, asiuwid!!!
cudowne...
takie delikatne, dostojne, piekne :love:

lilalaj
27-10-2008, 15:30
Ja w sumie też wolę bez malunku (mam gładkiego mei-taia od Asi), ale po to są dwie strony, żeby można było wybrać :) Wszystko zależy od ubioru i nastroju. Ja przeważnie wolę się otoczeniu przesadnie nie narzucać, dlatego mei-taie wolę gładkie. Za to chusty kolorowe :) one same w sobie się narzucają...

Dagmara
27-10-2008, 16:12
A mnie się podobają są bardzo delikatne... No i tak jak pisze lilalaj - są 2 strony...

lilalaj
28-10-2008, 12:30
Tak, są bardzo delikatne, a przy prostym ubiorze taki delikatny ornament może być dopełnieniem stroju, bo ja mei-taia traktuję jako element swojego ubioru. Dlatego jakoś nie mogłabym nosić takiego z motywami bajkowymi, nawet jeśli mnie zachwycają (bo niektóre naprawdę mnie zachwycają). Dla mnie ten mei-tai to naprawdę to, czego szukałam. :D Mam co prawda gładkiego, ale takie wzorki z jednej strony też byłyby fajne dla odmiany.

kamuszyca
04-12-2008, 21:48
Testowanie zakończone, moja krótka recenzja:
- bardzo fajny, taki "luzacki" MT :) (luzacki dzięki materiałowi, z którego jest uszyty, taki młodzieżowy, trochę dżinsowy, bardzo mi się ten materiał spodobał)
- kolor jak najbardziej mój, rysunek ptaszków ok, ale nie zachwycił mnie jakoś specjalnie
- wykonanie bardzo staranne, MT wydał mi się bardzo solidny
- bardzo spodobał mi się patent z różnym ścięciem pasów - naramienne skośnie, biodrowy na prosto (lub odwrotnie :oops:), bardzo mi to ułatwiało rozwiązywanie, wiedziałam, co rozwiązuję. dodatkowo subtelnie ukryty ptaszek na jednym końcu pasa to też bardzo fajny akcent :)
- panel ma fajny kształt, świetnie otulał moje dziecko, długość wypełnienia pasów w ogóle mi nie przeszkadzała w wiązaniu, jednak wypełnienie pasów za cienkie jak dla mnie, zastanawiałam się nawet, czy one w ogóle są wypełnione ;)
- brakowało mi kapturka
- nosiło się wygodnie, jednak nie nosiłam długo i nie mogę się wypowiedzieć co do wygody na dłuższe wypady.

Bardzo dziękuję za możliwość testowania, MT bardzo mi się spodobał, szczególnie staranność wykonania i fajny materiał - bardzo w moim stylu ;)

april
07-12-2008, 20:26
Test zakończony. MT mnie zachwycił. Materiał fajny, krój super, otula świetnie. Nosi cudnie, moje plecy nic a nic nie odczuły 10 kilogramowej Mani z przodu. Ptaszki słodkie. Ja daję 5. Jutro MT leci dalej, a ja dzięuje za mozliwość potestowania.

Agnen
06-01-2009, 22:48
Dziękuję za możliwość potestowania
Moje wrażenia:
- Jest bardzo ładny. Fajne wrażenie robi ten dżins z namalowanymi ptakami. Może świetnym dodatkiem do stroju.
- Pasy szerokie (to +) i niewypełnione (to w te mrozy -, chociaż latem na pewno takie są lepsze).
- Panel ma ładny kształt. Tylko ze jest za mały na młodą + jej zimowe ubranie (sama młoda w domu mieści się bez problemu ;) ).
- Przydałby się jakiś kapturek albo zagłówek wyższy (chociaż taki kształt panela mi się podoba i nie wiem czy wyższy zagłówek by go nie zepsuł)

Generalnie MT zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Chociaż lepiej nadaje się dla mniejszych dzieci albo ma cieplejsze dni :).

Agnen
18-01-2009, 13:05
no i zdjęcie:

http://lh5.ggpht.com/_owGYs3bXXXs/SWdQDDftnhI/AAAAAAAAEsg/gy_fx3YfHn0/s400/Zdj%C4%99cie0040.jpg

polah
19-01-2009, 15:48
dziękuję za możliwośc przetestowania:)
MT bardzo starannie uszyty, zgrabny. Śliczny, delikatny wzór, choćbardziej podoba mi się Mały Książę). Materiał bardzo fajny, dobrze trzyma dzieckoW porównaniu do moich MT jest leciutki (moje nosidła są sztruksowe i mają grubsze wypełnienia), daje się łatwo złożyć i włożyć do torebki, może być zawsze pod ręką. Niestety przy moich kościstych biodrach dało się, że pas biodrowy ma cienką warstwę wypełnienia - po 45 minutach noszenia musiałam poprawić wiązanie. Pasy naramienne dla mnie też były za daleko wypełnione - węzeł nie był tak ściśnięty jak bym chciała. I co dziwne, dziewczyny chwaliły szerokie pasy, a mnie to z lekka przeszkadzało, podobnie jak w Bamberoo, po dłuższym chodzeniu zsuwały mi się trochę z ramion (oczywiście wystarczyło przesunąc pasy i było git).
Nie wypowiem się w kwestii kapturka, bo Wojtek nie usnął w MT, więc nie wiem, czy taki zagłówek jak jest, wystarczy.
Oceniam go podobnie jak Dagmara - gdyby to miał być mój jedyny MT - 4, jako nosidło do torebki, na szybko- 5+. Zdjęcie wieczorem
oto my w mia mia MT

http://images30.fotosik.pl/315/18de0ab49838b282.jpg

olivka
07-07-2009, 22:37
Pewnie powtórzę część z tego co poprzedniczki...

Po pierwsze - MT prześliczny! Całkowicie "mój" kolor i typ wzoru - taki delikatny, lekki, śliczny. Materiał bardzo fajny na MT, taki dżins jakby, tylko oliwkowy. Pomysł z malowaniem wzoru super - zanim dostałam MT, zastanawiałam się, w jakim stanie będzie ta farba po testach, ale liczne prania nic nie zaszkodziły farbie. Bardzo starannie uszyty i pomalowany. Zajmuje mało miejsca po złożeniu.

Niestety, MT ma jak dla mnie 2 spore minusy - po pierwsze wypełnienie, po drugie brak kapturka. Co do kapturka, młodemu zdarza się zasnąć mi na plecach, więc dla mnie brak takowego, choćby dopinanego, to spory problem. Co do wypełnienia - uważam, że powinno być ze 2-3 razy grubsze. MT jest wypełniony, i w pasach, i pod nóżkami, i zagłówek, ale tak cieniutko, że różnica jest prawie niezauważalna - gdyby nie pikowania, niektórych wypełnień bym się nie domyśliła. Pasy naramienne wolę wypełnione grubiej, a na krótszej odległości - mnie też wypełnienie sięgało poza węzeł. Myślę, że takie wypełnienie nie zaszkodziłoby bardzo kompaktowości MT po złożeniu - porównywałam z moim MT od Myrry, z cienkiego sztruksu, wypełnionemu jak wyżej, i myrrowy po złożeniu był prawie tej samej wielkości. Myślę tez, że przy dobrym wypełnieniu pod nóżkami tak dalekie wypełnienie pasów nie jest konieczne.

Podsumowując - gdyby powstała wersja upgrade'owana, z lepszym wypełnieniem i z kapturkiem, to byłby to naprawdę fajny, oryginalny MT, wart zakupienia.

escada
14-07-2009, 12:42
Dzięki za możliwość przetestowania.
MT ładnie uszyty ale dla mnie zbyt sztywny, nie mogłam dobrze dociągnąć pasów( ale to może przez to, że nie mam dużego doświadczenia z miętkami:roll:) , które się trudno zawiązuje. Osobiście nie chciałaby miętka w tym kolorze ale to kwestja gustu.
Jeszcze raz dzięki, że miętek doleciał i do mnie na te kilka dni:D