PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego wkładki z mikrofibry szarzeją?



fijonka
14-04-2011, 00:35
i to tak szybko? wszystko z materiałów naturalnych wciąż mam w stanie idealnym, a wkładki poszarzały, choć prane są tak samo i krótko używane. można temu jakoś zapobiec?

panthera
14-04-2011, 00:45
moje tez poszarzały. pomaga namoczenie w sodzie, ale do idealnej bieli to chyba już nie wrócą.
dlatego podoba mi się pomysł pupeko - żeby wkładki szyć kolorowe ( oni mają niebieskie w ofercie)

bianka2009
14-04-2011, 08:06
Używasz odkażacza do pieluch? Jakiego?

AMK
14-04-2011, 08:19
to chyba zależy i od materiału,danej partii i od sposobu prania
ja mam białe, pojedyncze sztuki lekko zszarzały i w sumie też nie wiem dlaczego

Laminatorka
14-04-2011, 08:42
mi też szarzeją, choć nie mocno, a piorę zawsze z sodą.

Za to pomarańczowe nie zmieniły koloru :D

fijonka
14-04-2011, 11:41
zawsze piorę z nappy fresh, i sypię go dużo więcej niż jedną łyżkę. a najbardziej poszarzały wkładki od bum genius, których zresztą nie lubię i rzadko używam.

metis1
14-04-2011, 12:44
To chyba nie ma nic wspólnego z rodzajem proszku... Ja prałam w Bambinexie, teraz w Urlichu lub Bobasie+MioFresh i też są szarawe. Strippinguję regularnie, przede wszystkim tę nieszczęsną mikrofibrę...
Najlepiej widać, jak bardzo zszarzały, w porównaniu z nowymi... :(

erithacus
14-04-2011, 12:47
Moje wkładki drastycznie szarzeją po kwaskowaniu. A może to temperatura? Komuś też tak się dzieje?

Pondo
14-04-2011, 12:56
Myślałam i myślałam nad tym i wymyśliłam, że mikrofibra jest bielona , wybielana etc i po prostu tą biel traci w trakcie użytkowania kwaskowania itp.

panthera
15-04-2011, 14:10
bardzo możliwe, postanowiłam poświęcić jedna wkładkę na eksperyment (będzie robiła za szmatkę do kurzu) i wrzuciłam na całą noc do vanischa - pobielała, ale w porównaniu z nową dalej lekko szarawa, wrzuciłam jeszcze do śmierdzącej bielinki, co mi szkodzi - i dalej śnieżnej bieli nie odzyskała (wydaje się bielutka, ale w zestawieniu z nową jednak nie)- widocznie taki jej urok.

Fusia
15-04-2011, 14:27
moje pobielały w praniu na 90 stopni w płynie do naczyń i sodzie-ale mi szarzeją z twardej wody

jasenka
15-04-2011, 16:52
Dziewczyn, a pierzecie białe wkładki tylko i wyłącznie z białymi rzeczami? Mi białe, prane z białym w proszku do białego nie szarzeje. Ale jak już w praniu "poniewierają się" nawet pojedyncze sztuki w kolorze - szarzeje niestety. Dlatego na początku wybierałam wyłącznie jaśniutkie pieluchy. Teraz mam już na tyle dużo, że mogę prać oddzielnie białe i kolorowe, więc zdecydowałam się na kilka ciemniejszych pieluch.

fijonka
15-04-2011, 23:40
tak, moje poszarzały jak były prane tylko z białymi rzeczami

sag8
29-04-2011, 16:27
a można wkładki samemu zafarbować? są w sklepach farby do materiałów... jak myślicie.... np żółte, zielone....

agatha
29-04-2011, 20:33
moje też szarzeją - różne różnie- bardziej, mniej, nie zauważyłam efektu sody, proszku, ani kwasku - niestety...

mart
29-04-2011, 20:49
a może to wynika z samej specyfiki materiału?

ostatnio wpadła mi w ręce reklamówka chusteczek do prania br beckmana - z mikrofibry. teoretycznie mają "zbierać" barwniki i brud z kolorowego prania i nie dopuścić do zafarbowania białego - czyli można mieszać kolory.
tak samo ściereczki do czyszczenia - przez cienkość włókien zbierają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia i nie zostawiają smug i plam.
i pewnie dlatego wkładki szarzeją - bo zbierają brud z reszty prania i samej wody.
szarzenie to cena za chłonność.

smellson
30-04-2011, 12:24
Sag, ja bym nie ryzykowała z farbowaniem, nie wiadomo jak taki barwnik zareaguje w kontakcie z moczem, a przede wszystkim czy nie zacznie wydzielać jakichś szkodliwych substancji, zwłaszcza, że to kontakt z błonami śluzowymi i mokre "środowisko"

kasia_mb
02-05-2011, 12:35
mi też jedne wkładki szarzeją mniej inne bardziej. Szybciej, inne wolniej. Czekam ma rozwikłanie zagadki ;)