PDA

Zobacz pełną wersję : bambusowe ściereczki



darijah
28-09-2008, 21:44
Wlaśnie zaczęłam przygodę z wielorazówkami. Ekwipunek komletuję stopniowo i narazie jeśli chodzi o firmówki 8)) jestem posiadaczką trzech otulaczy Imse Vimse. Jako pieluch uzywam tetry , pieluszek flanelowych i małych ręczników.Kombinuję co jeszcze może mi się przydać i wykombinowałam a własciwie znalazłam przypadkiem ściereczki bambusowe.Na opakowaniu napisane jest , że są wykonane z 82% włokna bambusa i 18% włokna kukurydzy.Pytania moje są takie:
Czy śmiało mogę je pociąć i używać jako wkładek?
Jeśli tak to czy taka wkładka ma być bezpośrednio przy pupie małej czy włożona między warstwy np tetrówki?
Czy jedna taka wkładka wystarczy czy można dać dwie?

agul
28-09-2008, 22:26
jesli znalazlas takie sciereczki to super, nie wiem jak wlokno kukurydzy wplywac moze na skore dziecka i jakie sie te sciereczki zrobia po praniu, ostre czy nie, mozesz potestowac, wkladac do srodka, na wierzch, 1, 2, 3 wkladki .... zalezy jak dziecko sika, bambus jest w kazdym razie bardzo chlonny, ja kiedy uzywalam skladanych pieluch frotkowych lenya zawsze do srodka wkladalam konopie

erithacus
28-09-2008, 23:20
To pewnie zależy tez od tego jaki to rodzaj tkaniny. Np. z konopii bardziej chłonny jest polarek niż dżersej. Musisz po prostu przetestować.Możesz tez zrobic test chłonności - wylać taka samą ilość wody np. na tetrę, frotowy ręcznik i tę ściereczkę, zobaczysz czy rzeczywiście dobrze wchłania.
A jeśli boisz sie o podrażnienia, to na górę połóż jeszcze kawałek polaru, bedzie mięciutko i sucho na dodatek.


A gdzie dorwałaś takie ściereczki?

darijah
29-09-2008, 01:25
Dzięki za odzew :D
Ściereczki dorwałam w sklepie pod domem , zupełnie przypadkiem :D . Są firmy Ravi , pakowane po dwie sztuki 30x50 cm