PDA

Zobacz pełną wersję : tetra i welniak:)



Malina
09-04-2011, 19:09
no wlasnie, jaki welniak?

Dla ruchliwego poltoraroczniaka? by ruchow nie krepowal;) na razie malinowka biega w babybehinds, ale jakos tak niewyraznie mi to wyglada;) otulacz wydaje mi sie fajniejszy na noc.
A gatki? bede wyprobowywac loveybums, ale zastanawiam sie tez nad storchenami, ktorych nie mam:lol:

AMK
09-04-2011, 19:19
loveybums jest fajny na dzień,bo cieniutki i przewiewny,poza tym dzięki gumkom pasuje i na tetrę i na formowankę
storcheny to kawał otulacza ale sama tetra się w nim obsuwa, genialny na noc :D

Malina
09-04-2011, 19:30
Anka, dzieki!
a na lato tez bedzie dobry ten storchen? tzn na letnie noce?

Nasze babybeehinds sie juz robia za male na nocne pieluchy i nei wiem, czy lepszy bedzie taki sam tylko ze wiekszy, czy tez po prostu stoch

loveybums mam tylko jeden, buuu

AMK
09-04-2011, 19:41
storcheny duże wychodzą
Miły dobija do 14 kg i nadal M-ka dobra

mały letnie noce w nich spędzał i gitarra:D
a jak masz loveybums,to też nocą daje radę

Malina
09-04-2011, 20:26
Wiem, ze loveybums da rade noca, conajmniej od pol roku daje:) uwielbiam go! ale teraz na dniowki przejdzie:ninja:
Musze rozwiazac jakos cos jeszcze do tetry, bo jedna sztuka to malutko.

Ilka
09-04-2011, 20:55
kurcze! a mi sztorchen wydaje się taki mały/cieńki w porównaniu z disaną. Loveybums musi być cieniutki :confused: Zaczynam zbierać na Love-bumisia ;)

lemniscus
09-04-2011, 21:10
gatki loveybums
sa boskie cienkie trzymaja na mur beton na lato super i szybko sie ubiera
storche wypadaja przy nich blado tzn zjezdzaja z pupy body musi trzymac i szybciej zaczynaja przeciekac
wg mnie loveybums majtki to najlepszy mozliwy otulacz dla ruchliwego dziecka :)

fijonka
10-04-2011, 00:01
o których loveybums mówicie? bo na ich stronie są 4 różne otulacze wełniane? ja mam wełniaka imse vimse, no trzyma jak złoto bez najmniejszej wpadki, ale cieniutki to on zdecydowanie nie jest i wolałabym coś lżejszego na lato. ale na stronie krainy pieluszek jest tylko jeden wełniak loveybums, i to ten z grubszych.

biankaaa
10-04-2011, 00:05
Ja uwielbiam Storcheny - sprawdzają sie na noc z formowanka BBH i w dzien z tetra bambusową czy prefoldami. Super dopasowane, nic nam się nie zsuwa. M-ka świetnie leży na 10,5 kg synku. Trzymają mur beton, nie robią wielkiej pupy - zdecydowanie wolę Storcheny niż tradycyjne otulacze na rzepy.

bianka2009
10-04-2011, 07:12
Ja też bardzo lubię storcheny :) Po kuracji lanolinowej trzymają na mur beton. Długo schną. Mam też BBH. Ich w ogóle nie lanolinowałam i trzymają na mur beton. Też bardzo je lubię ale pupa jest zdecydowanie większa niż w storchenach. Schną błyskawicznie. Innych nie próbowałam.

AMK
10-04-2011, 07:37
o których loveybums mówicie? bo na ich stronie są 4 różne otulacze wełniane? ja mam wełniaka imse vimse, no trzyma jak złoto bez najmniejszej wpadki, ale cieniutki to on zdecydowanie nie jest i wolałabym coś lżejszego na lato. ale na stronie krainy pieluszek jest tylko jeden wełniak loveybums, i to ten z grubszych.

są zapinane na napy lub rzepy i są takie całe majtasy :D tych ostatnich osobiście nie znam

fijonka
10-04-2011, 09:57
no ale tych zapinanych na napy/rzepy są 4 różne rodzaje, w zależności od grubości:
http://www.loveybums.com/index.php?l=product_list&c=3

to o których mowa?

AMK
10-04-2011, 10:13
no ale tych zapinanych na napy/rzepy są 4 różne rodzaje, w zależności od grubości:
http://www.loveybums.com/index.php?l=product_list&c=3

to o których mowa?

w Krainie pieluszek mają ten z dwóch warstw wełny, dopytaj dokładnie w samym sklepie

fijonka
10-04-2011, 10:19
na stronie krainy pieluszek jest napisane, że mają ten 'wool crepe', czyli trzeci od góry. ale masz rację, dopytam.

Pentla
10-04-2011, 12:30
storcheny duże wychodzą
Miły dobija do 14 kg i nadal M-ka dobra


:omg: Żartujesz. Kupiłam w styczniu L i nie upchnęłam młodego w bambusowej BBH.

lemniscus
10-04-2011, 14:44
ja mowie oloveybums majtkach o takie
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_60_70&product_id=251
sa super naprawde polecam :)

mamapatryka
10-04-2011, 14:51
Oj temat dla mnie,może mi poradzicie ile tych storchenów trzeba mieć

Malina
10-04-2011, 16:37
Lemniscus, taki wlasnie mam. Tylko dlaczego one sa tak potwornie drogie:hmm:
Malinowka testowala go dzis rano i wczoraj wieczorem z tetra, z dobrym wynikiem. Do momentu zrobienia nr dwa. Wszystko do prania:mrgreen: BBH w tym sensie lepiej trzymal;)

A co do rozmiarow, nasz loveybums to rozmiar L, mloda wazy ok 10kg, ale na nocne pieluchy juz za maly. Do tetry i formowanek na dzien rozmiar idealny.


Skladacie tetre jakos szczegolnie?

AMK
10-04-2011, 16:43
:omg: Żartujesz. Kupiłam w styczniu L i nie upchnęłam młodego w bambusowej BBH.
no to teraz mnie szoknęło :omg:
u nas po praniu jest fajny obcisły, jak się "rozchodzi", to kawał gaci :ninja:


Lemniscus, taki wlasnie mam. Tylko dlaczego one sa tak potwornie drogie:hmm:
Malinowka testowala go dzis rano i wczoraj wieczorem z tetra, z dobrym wynikiem. Do momentu zrobienia nr dwa. Wszystko do prania:mrgreen: BBH w tym sensie lepiej trzymal;)

A co do rozmiarow, nasz loveybums to rozmiar L, mloda wazy ok 10kg, ale na nocne pieluchy juz za maly. Do tetry i formowanek na dzien rozmiar idealny.


Skladacie tetre jakos szczegolnie?

ja czasami robię wąski pasek z ręczniak IKEA i owijam w tetrę, co by w tyłek nie drapało :mrgreen:

szalotka
10-04-2011, 17:09
U nas znakomicie sprawdzają się gacie, wydziergane przez dziewczynę z tego forum, a do tego są śliczne, bo kolorowe. :wink:

mantissa
10-04-2011, 21:26
U nas też króluje wełniak od forumki. Ale rośnie mi apetyt na storcheny i loveybums.

mamapatryka
10-04-2011, 21:30
a od kogo macie te handmejdki???

mantissa
10-04-2011, 21:34
Ja się jeszcze załapałam na autumnfaerie :)

biankaaa
10-04-2011, 21:40
Ja do gatek skladam w zwykły prostokąt. Młody chyba ma niespecjalnie wrażliwy zadek bo nic go nie drapie. Mamy 3 szt Storchenów i jest to ilość optymalna ;) nr 2 ląduje zawsze w nocniku więc nie zaliczamy "niespodziewanych" prań. U nas konopna BBH mieści sie w M-ke bez jakiegoś specjalnego upychania ;)

espejo
11-04-2011, 12:29
Mam storcheny i gatki loveybums, ale njalepiej do zwyklej tetry skladanej w prostokąt sprawdza się nam zelazny amsterdam. No i szybkie zakladanie:) a kiedys nie cierpialam rzepow...
Gacie zdecydowanie wole do formowanek, nam zjezdzalo z tetrą z tyłka.

Malina
11-04-2011, 12:44
Espejo, a mala dupka w tych amsterdamach?

espejo
11-04-2011, 13:14
Espejo, a mala dupka w tych amsterdamach?

Hm.... jak jest cienki wklad np tetra lub flanela w prostokąt to niby tak - niby, bo amsterdam nie jest taki elastyczny, dzianinowy jak gacie, to taka jakby sfilcowana welenka. No i duzo zalezy tez od dobrze dobranego rozmiaru - jak jest lekko przyduzy to tez wydaje sie duzy - gacie wiadomo naciagna sie na grubej formowance i beda trzymac, rozciagna sie na niej i rozmiar tylka od formowanki pod spodem zalezy. Teraz mamy L, albo Xl - kurcze nie pamietam, a w praniu mam i do cienkich wkladow jest super, wczesniej jak byl wiekszy, idealnie mi sie sprawdzal na formowanki np. na noc. Odwlok nie byl za duzy, i w sumie luzno i cienko bylo:) - przy za duzym amsterdamie, ale przezten brak elastycznosci odstawal trochę - aha nigdy nie zdarzyl mi sie wyciek

Malina
11-04-2011, 13:21
Dzieki Espejo. Pewnie bedzie tak jak z BBH, chociaz i tak wydaja mi sie one zgrabniejsze ciut:)

Welniaki mam w sumie b fajne, ale bardziej na noc:) Formwanki ida na dupke bez otulacza, tylko ta nieszczesna tetra... A nie chce juz normalnych otulaczy, chociaz fakt, one trzymaja tetre w miejscu na mur beton:ninja:

mamapatryka
11-04-2011, 14:18
Poradźcie dziewczyny które mają storche dla szczupłego 11 kilowca M czy L,chciałabym,żeby pasowało na prefoldy bambino mio 2:):):)

biankaaa
11-04-2011, 19:53
Nam się te prefoldy na "wcisk" mieściły w M ale z racji tego, że były sztywne i żle się układaly to szybko z nich zrezygnowałam. Wżywam z tetrą bambusową Kikko i muślinami IV. Bambino Mio absolutnie nam nie podeszły bo tak naprawde z niczym dobrze nie leżały. Pieszę w odniesieniu do 10 kg prawie 11-miesieczniaka:)

mamapatryka
11-04-2011, 20:39
Ja w sumie bm używam tylko kilka sztuk, bo większą ilość mam pieluszkarniowych, bm są jakby tamtych zabrakło,chciałam ostatnio kupić te bambuski kikko ale nigdzie nie było,biankaa,ale sądzisz że do tej wielkości wkładu to raczej rozm. L?:)

biankaaa
11-04-2011, 21:34
Ja w sumie bm używam tylko kilka sztuk, bo większą ilość mam pieluszkarniowych, bm są jakby tamtych zabrakło,chciałam ostatnio kupić te bambuski kikko ale nigdzie nie było,biankaa,ale sądzisz że do tej wielkości wkładu to raczej rozm. L?:)
Szczerze, to uwazam ze Mka jest nieco przymała na te prefoldy.

mamapatryka
11-04-2011, 22:04
dzięki,to kupuje L:):):)

szalotka
11-04-2011, 23:37
Czy prefoldy do gaci składacie po prostu w prostokąt i wkładacie luzem? Czy w jakiś bardziej zaawansowany sposób? :)
My mamy gatki od Sylviontka.

Olban
13-04-2011, 09:43
mamy storcheny (teraz M-ki, w S-ki już panna się nie mieści) i są ok: łatwo się zakłada i zdejmuje, wymienia pieluchę (u nas tetra)- a Tośki już od dawna w pozycję horyzontalną do przebrania nie da się położyć ;) ale tetra się zsuwa :( mam zagwozdkę, jak zakładać, żeby można było "na stojaka" i się nie zsuwało???
mamy też BBH i są ok, ale troszkę jedną nóżkę obcierają :( i na dłuższą metę nie mogę Tosiuli zakładać, choć trzymają nieźle i rzepy dadzą się opanować w pozycji pionowej :)

app7
22-04-2011, 07:39
ja dopiero poczatkujaca w temacie- co to BBH?:?:

AMK
22-04-2011, 07:46
Poradźcie dziewczyny które mają storche dla szczupłego 11 kilowca M czy L,chciałabym,żeby pasowało na prefoldy bambino mio 2:):):)
przy tej samej wadze, miałam identyczny problem i wybrałam M, służy nam do teraz, Miłosz dobija do 14 kg i nie jest bynajmniej chudziną
ale niestety dzieci mają różną budowę i dla każdego co innego

agahk
22-04-2011, 07:47
ja dopiero poczatkujaca w temacie- co to BBH?:?:

BBH = Baby Beehinds :)

AMK
22-04-2011, 07:47
ja dopiero poczatkujaca w temacie- co to BBH?:?:

Baby Beehinds produkują pieluszki :D

app7
22-04-2011, 07:50
BBH = Baby Beehinds :)
Thank you :)