PDA

Zobacz pełną wersję : Słupsk



Jazzoo
29-12-2007, 01:26
Jeżeli chcesz pomóc, napisz jakie chusty możesz pokazać i z jakimi wiązaniami możesz pomóc. :D

Jeżeli potrzebujesz pomocy, daj znać! :wink:

zeamays
11-06-2008, 22:02
Widzę, że jestem sama w tej stronie świata :( , no cóż i tak bywa.

Właśnie nabyła nati, bo do tej pory moje szczęście, już 7 miesięczne, nosiłam w samoróbce, która nawet się sprawdzała prócz dłuższych wypadów.
Moja kluska jednak tak polubiła tą plątaninę, że postanowiłam to zmienić dla naszej wspólnej wygody.
Czekam zatem na mamy z mojej trony świata :lol:

Agnen
11-06-2008, 22:11
:op: kukurydza :?:

zeamays
11-06-2008, 22:20
A to czemu :?:

Agnen
11-06-2008, 22:27
:lol: miałam nadzieję że sama napiszesz czemu. W końcu to Twój nick. No

zeamays
11-06-2008, 23:27
Sorry teraz dopiero zobaczyłam :shock:, ale ze minie sierotka marysia :oops:

Goska Sucharska
12-06-2008, 07:53
Zgłaszam się jako dojeżdżająca do Słupska :) Wysyłam info na pw.
Osoby, które dotąd się nie ujawniły niech zgłaszają się do mnie na pw.
Razem coś ustalimy :)

zeamays
15-06-2008, 22:00
Widzę, że mój off topic się rozwija :wink:
Fajnie będzie w końcu poznać jakieś bardzie zaawansowane chustomamy, które zweryfikują mój domorosły warsztat :D

Ruda
25-06-2008, 12:41
To ja tez jako dojeżdżająca od czasu do czasu do Słupska się zgłaszam :) ostatnio niestety coraz rzadziej, ale kto wie :)

Meta
05-07-2008, 18:52
To i ja się do słupszczanek dopiszę. Mam chustę od 4 dni i dopiero ćwiczę wiązania - wczoraj już poszłyśmy z moją Leną zachustowane do miasta :)

zeamays
05-07-2008, 21:56
O jakże się cieszę niesłychanie, że jest ktoś ze Słupska, myślałam, że jestem sama :lol:
Ćwicz i chodź jak najczęściej, może się spotkamy :jump:

zeamays
05-07-2008, 21:59
Oczywiście nie chciałam urazić słupszczanek "dojeżdżających" :?
Mam nadzieję, że mi wybaczycie! :wink:

Goska Sucharska
28-07-2008, 19:53
Ze względu na przenosiny forum, nie było możliwości poinformowania o spotkaniu w Słupsku, które się odbyło w sobotę 26. Wrzuciłam info tylko na gazetowym forum (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=82591376&a=82591376).

Intensywnie było :) Fotki podeślę jak podładuję baterie, bo padły mi zarówno w komórce, jak i w aparacie. Dziękuję organizatorce Oli i pozostałym uczestniczkom za spotkanko :)

Dodam, że następnego dnia zamotana w chuście córka ściągała spojrzenia na deptaku w Ustce i Dolinie Charlotty :) Przepięknie tam jest.

Mag
05-05-2009, 14:02
dziewczyny,potrzebuję osoby ze Słupska pomocnej w doradzeniu i pokazaniu lub namiarów na spotkania dla przyszłej chustomamy z tego miasta.

Mag
11-05-2009, 18:13
no,dziewczęta,nikt nie pomoże?

Meta
14-05-2009, 09:06
Ja tutaj prawie nie zaglądam :roll:
Jak coś to pomogę

Monik75
08-06-2009, 23:17
Ja też słupszczanka z pochodzenia, a obecnie dojezdna. Chętnie bym spotkała się z mamami chustującymi w Słupsku :D

Meta
09-06-2009, 09:11
O :!:
To koniecznie daj znać, jak będziesz planowała wizytę w Słupsku :)

Monik75
09-06-2009, 12:58
Właśnie jutro będziemy jechać :D może uda mi się zostać na kolejny tydzień :D tylko z dostępem do netu będzie kiepsko, bo rodzice nie mają, będę musiała korzystać u teściów.

Meta
10-06-2009, 00:06
Gdyby Ci się udało dostać do netu, to poślij mi PW, może na jakąś kawkę się umówimy :mrgreen:

Monik75
10-06-2009, 12:02
ok, będę pamiętać :D . A w jakiej okolicy mieszkasz? Bo ja z Zatorza jestem.

Meta
10-06-2009, 15:40
Ja z Piastów :)

Monik75
11-06-2009, 20:24
To mamy niedaleko do siebie :D

nikagda
21-06-2009, 13:14
I ja bywam w Słupsku dosyć regularnie, chociaż trzymam się raczej okolic McDonaldsa :D

Meta
21-06-2009, 13:31
No to fajnie, ja całkiem blisko mieszkam :)

A przenosiny forum przeszkodziły mi w spotkaniu z Monik - danych z PW nie przepisałam, a później było za późno... :( A jak wczoraj forum ruszyło, to Lena "pomogła" mi w czyszczeniu skrzynki :D i poszłooooooo

ruttka
25-06-2009, 20:15
Witam!
Jestem tu zupełnie nowa.
Udzielam się na forum e-mama i tam polecono mi abym tu poszukała mamusie z okolic, które chustują
I znalazłam:D
Nie mam chusty i nie wiem czy warto kupować czy szyć, bo nie wiem czy moje dziecię zaakceptuje takie noszenie...
mam chustę-nosidło carrycot infant, ale synek jest do niej za duży (3m-ce, 67cm, 6800g)
ma rozmiary półrocznego dziecka, a pozycja leżąca w tej chuście jest do piątego miesiąca
a do siedzenia jeszcze daleko...
czy jest jakaś miejscówa w Słupsku gdzie można by się przymierzyć do chusty?
Dziękuję za odpowiedź

Meta
25-06-2009, 20:33
Cześć ruttka. Na bank się miejscówka znajdzie jakaś, daj tylko znać kiedy masz czas i coś pokombinujemy :)
Coś się w końcu w Słupsku ruszyło yeeeeeeee :bliss:

ruttka
26-06-2009, 09:36
Ja tam mam dużo czasu :rolleyes:
Codziennie na spacerkach, więc mogę się przejść gdzie trzeba
Mieszkam na Zatorzu

Meta
26-06-2009, 09:51
Koszalińska z tej strony się kłania :hello:

zeamays
24-07-2009, 18:49
Jak miło coraz nas więcej !!!!!!!!!!!!!!!! :thumbs up:, może więc warto się spotkać :lol:, co Wy na to?

Meta
24-07-2009, 19:56
Ja zawsze i wszędzie :D
A teraz, kiedy ciepło, może by jakieś plenerowe spotkanie zmajstrować?

zeamays
27-07-2009, 16:46
Plenerowe jak najbardziej, tylko, żeby nas nie zmyło :lol:

Mam więcej czasu w pierwszym tygodniu sierpnia, ale tylko po południu.
Meta może masz pomysł gdzie mogłybyśmy się spotkać?

emelbe
20-03-2010, 22:49
Hello! Czy zagląda tu jeszcze ktoś ze Słupska? Jestem nowa na forum.

Meta
21-03-2010, 01:38
:hello:
Ja na przykład zaglądam codziennie :)

emelbe
21-03-2010, 15:03
:hello:
Ja na przykład zaglądam codziennie :)O! Jak miło:applause: Nasza mieścina taka średnia i chustujących mam właściwie nie widzę (raz). Gdzie mieszkasz? Bo ja na Zatorzu (3 Maja).

EDIT: Ale głupie pytanie - napisałaś już, że na Koszalińskiej. Chyba, że się coś zmieniło?

Meta
21-03-2010, 16:24
Nic się nie zmieniło, nadal Koszalińska :D
A noszących jak na lekarstwo tutaj (część już przeszła w stan spoczynku, bo dzieciaki powyrastały)

emelbe
21-03-2010, 16:54
Ja to chustująca jestem od czasu do czasu. Zaczęłam od elastycznej. Teraz na wiosnę-lato szukam czegoś praktyczniejszego - w sensie przewiewnego, bo częściej będziemy wybywać na wycieczki, a już szczególnie w sierpniu, gdy pojedziemy w góry. No i mam zagwozdkę - czy chusta, czy nosidło MT? Poza tym więcej niż 200 zł nie mogę wydać.

Meta
21-03-2010, 18:44
Ja teraz noszę naprawdę niewiele - dzieć samobieżny, a ja na początku ciąży jakoś całkiem sił nie mam na noszenie :(
A co do wyboru - trudno tak doradzić autorytatywnie ;) bo każdemu pasuje co innego. Ja lubię chustę za uniwersalność - bo i wiązania różne, i hamak można zrobić, nawet huśtawkę na gałęzi :D
MT miałam i używałam, niedawno się go pozbyłam, bo mi córka pomału wyrastała z niego, a nowy Człowiek ma jeszcze spoooooro czasu, zanim się urodzi.
W tamtym roku w upały nosiłam dziecko w Perełce Nati (z bambusem) - cudowna była, przewiewna, nie grzała. Na zmianę miałam chusto-podaegi z Dolcino i też jest świetna na lato. W tym roku kupiłam sobie Natkę z lnem i będę testować. W gorące dni nosiłam też Leo Storchenwiege i też nie było źle. Myślę, że trzeba po prostu podotykać i potestować, a jeśli nie podpasuje, to sprzedać dalej. Na naszym chustostraganie często można dorwać świetne chusty nawet za 150 zł - a że używane, to nawet lepiej, bo nie dość, że mają swoją historię, to jeszcze nie trzeba nad nimi już pracować, są złamane i miękkie.

emelbe
21-03-2010, 23:26
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam czas na "nowe noszenie", ale już śledzę straganik z chustami. Ciemna jeszcze jestem w tych sprawach;)

PS. Weszłam na Twoje "wolne chwile" - śliczności:D Zazdroszczę talentu.

emelbe
25-03-2010, 11:53
No i znalazłam na straganie Leosia Natur za 200 zł. Mam nadzieję, że będę nim równie zachwycona, jak sporo dziewczyn. Mam tylko pytanie, czy jeśli nie będę sobie dawała rady z motaniem, to czy będę się mogła z Tobą jakoś umówić na mini-warsztaty?

Meta
25-03-2010, 13:19
Nie ma sprawy :)

caffem79
02-02-2011, 20:57
No nie wierze, to w Słupsku mamy tez chustują :D zarejestrowalam sie za namową znajomej z 28dni, wczoraj zamówiłam elastyka Lenny Lamb, mój synek dzis skonczył 12 dni, będę z mezulem potrzebowac pomocy, bo z instrukcji na kartce to wiecie jak jest z wiązaniem u osoby bez wprawy :) mieszkamy na os. Piastów na Br. Gierymskich :D czy ktoś z pomocnych słupskich mam mieszka może w okolicy zeby nie miec daleko do nas na herbatkę/kawkę i pomoc w wiazaniu?

MalgosiaN
03-02-2011, 16:45
Witam,
do mnie dziś dotarła piękna tkana! I jeśli jeszcze są na tym forum pomocne słupskie mamy, to i ja podnoszę łapkę na spotkania instruktażowe :-)

caffem79
03-02-2011, 17:35
Małgosiu, czy ty jestes zarejestrowana na 28dni, masz tam ten sam nick i córeczkę Ewe?? :D

MalgosiaN
03-02-2011, 20:44
No nie gadaj.... Mysza?! :-)

caffem79
05-02-2011, 09:41
Nooooo :D kurcze, nikt sie z pomocniczek słupskich nie odzywa :|

martalicja
07-02-2011, 12:00
To w takim razie, jak macie możliwość, zajrzyjcie do Koszalina :) bo nam się szykuje większe spotkanie 16go. Szczegóły w wątku koszalińskim. :)

Meta
08-02-2011, 21:48
No nie wierze, to w Słupsku mamy tez chustują :D zarejestrowalam sie za namową znajomej z 28dni, wczoraj zamówiłam elastyka Lenny Lamb, mój synek dzis skonczył 12 dni, będę z mezulem potrzebowac pomocy, bo z instrukcji na kartce to wiecie jak jest z wiązaniem u osoby bez wprawy :) mieszkamy na os. Piastów na Br. Gierymskich :D czy ktoś z pomocnych słupskich mam mieszka może w okolicy zeby nie miec daleko do nas na herbatkę/kawkę i pomoc w wiazaniu?

Byłam na krótkim urlopie od forum, ale już się melduję
Mieszkam na Koszalińskiej, na Gierymskich mieszkałam jako panienka (rodziców tam mam) - witam sąsiadkę :lol:
Jakby coś, to ja chętna na małe spotkanko, tylko nie u mnie, bo nie bardzo mam warunki.
721 743 416 mój telefon jakby cuś :D

caffem79
17-02-2011, 20:29
Basiu dziekujemy :) chustuje młodego codziennie po godzince, półtorej odzyskalam rece i moge cokolwiek zrobic w domu :) dziekujemy :D

Meta
18-02-2011, 23:49
Ale super!! :)
Może wpadniemy na siebie na jakimś spacerze

emelbe
20-04-2011, 11:42
Hop, hop! Jest tu kto?:ninja: Tak sobie pomyślałam (grunt to refleks, gdy się jest od roku zarejestrowaną chustoforumką:hide:), że dziewczyny z Koszalina mają kilka podwątków na ploty i się spotykają - nie bądźmy gorsze. Zrobiło się ciepło, przed nami piękne wiosenne i letnie dni, więc może udałoby się nam jakieś spotkanko zorganizować, np. w parku? Tylko że mi pasują weekendy albo wolne świąteczne dni (weeekend majowy).

madorado
03-05-2011, 23:03
Ja będę w Słupsku w czerwcu. Może umówimy jakieś potkanie spacerowo-chustowe, co by wzbudzić sensację na mieście?:ninja:

emelbe
04-05-2011, 12:18
madorado, chętnie, tylko że ja aktualnie jestem bezchustowcem. Czekam na przetestowanie MT od Alci. Może akurat wtedy będę go miała:roll:

madorado
04-05-2011, 14:56
Ale że co? Chusty żadnej nie masz na stanie czy dziecko nie chce być noszone?

emelbe
04-05-2011, 14:59
Nie mam żadnej chusty. Miałam tylko jedną, ale się pozbyłam niedawno, bo nie naumiałam się motać na plecach, a dzieć jest za duży i strasznie się wierci. Właściwie to najchętniej chodzi sam, bo z wózkiem też jest kłopot. MT ma być ratunkiem w górach:rolleyes:

Basinda
26-05-2011, 20:44
Hej sąsiadki :)
Tak się rozglądam po Waszym podwórku forumowym i pytanko mam.
Czy w Słupsku jest szansa na zrobienie warsztatów?
W sensie czy macie znajomych zainteresowanych tematem lub potrzebujących pomocy? I czy ewentualnie któraś z Was chciałaby się zaangażować w organizację logistyczną i pomoc?

Jakby co piszcie pw.

emelbe dzięki za wejściówki :) część juz wykorzystana.

MalgosiaN
02-06-2011, 09:52
Nie wiem jak z zainteresowaniem chustowym w Słupsku jest... wśród moich koleżanek, to wszystkie są ciekawe, ale czy na tyle aby przyjśc na warsztaty, to wątpię. Może jednak się mylę i jakby dobrze nagłośnić, to wypaliłoby? W każdym razie jakby potrzebna była pomoc w organizacji, to myślę że mogłabym swoje 3 grosze dorzucić ;-)
Ja w każdym razie chętnie na takie warsztaty wyruszę, bo wiążę się ale nikt mnie nie sprawdził, więc chętnie poddałabym się surowej krytyce ;-)

basiaT
14-07-2011, 22:43
Hello
mamy w planie tydzień w Słupsku i tu moja wielka prośba - gdzie znajdę jakiś fajny plac zabaw - nie musi być jakoś super-hiper wypasiony, ale przede wszystkim czysty, bez psich kup czy szkła po wieczornych imprezkach?
Z góry dziękuję

emelbe
16-07-2011, 00:49
Hello
mamy w planie tydzień w Słupsku i tu moja wielka prośba - gdzie znajdę jakiś fajny plac zabaw - nie musi być jakoś super-hiper wypasiony, ale przede wszystkim czysty, bez psich kup czy szkła po wieczornych imprezkach?
Z góry dziękujęA w której części Słupska będziesz mieszkać?

basiaT
16-07-2011, 21:29
niedaleko dworca PKP - ale my mobilni jesteśmy, więc to nie ma aż takiego dużego znaczenia

emelbe
24-07-2011, 15:33
niedaleko dworca PKP - ale my mobilni jesteśmy, więc to nie ma aż takiego dużego znaczeniaSorki,ale od tygodnia nie zaglądałam na forum. Dojechaliście już do Słupska czy jeszcze pytanie o plac zabaw jest aktualne? Na moim osiedlu malutkie palce zbaw są poodgradzane, a po psach wielu sprząta, jednak koty mają do piaskownic dostęp. W centrum miasta są dwa fajne duże place zbaw - przy ulicy Orzeszkowej oraz w Parku Kultury i Wypoczynku. Ten pierwszy jako jedyny ma piasek na całej powierzchni, więc ewentualne upadki z huśtawki czy drabinki są bezpieczne. W tym drugim parku przy huśtawkach i drabinkach jest taka miękka mata.

basiaT
27-07-2011, 00:18
Dzięki - wiedza przyda się pewnie nie raz.
Zatrzymaliśmy się na dłuższą przerwę w Sianowie - mają naprawdę sympatyczny plac zabaw dla dzieciaków.
W Słupsku wykorzystaliśmy placyk przy okazji odwiedzin u prababci na Jana Kazimierza. Poza tym - nasza Julka mało wybredna i kreatywna - wykorzystała kamienie i ogródek przy herbaciarni w młynie do zabawy. Pobrykała po trawce na wsi pod Słupskiem, obleciała poziomki w Rędzikowie i plażę w Rowach - na niecały tydzień to sporo atrakcji.

Basinda
31-08-2011, 10:51
Dziewczyny ze Słupska czy któraś ma może bondolino i mogłaby pokazać/pożyczyć na chwilkę nowej chustomamie?

MalgosiaN
31-08-2011, 11:15
Ja nie mam.

Malenstwooo0
31-08-2011, 11:17
Dzień Dobry. Ooo widzę, że Basia napisała w moim imieniu. Dopiero niedawno tu się pojawiłam, bo dopiero znalazłam forum. Mam chustę, ale moje dziecię jej nie toleruje i zamierzam kupic bondolino, nosidełko, tlko nie wiem, czy nie będzie jak z chustą:? Leży i leży, a nosidełko muszę kupić :) Byłabym wdzięczna za jaką kolwiek pomoc

Malenstwooo0
31-08-2011, 11:51
Mam też chustę Lenny Lamb i może któraś z mam mogłaby mi pokazać jak ją wiązać:roll:Zawsze na żywo to inaczej niż z instrukcji:bduh: i spróbować warto. Może wtedy będę mieć i nosidło i chustę:mrgreen:

Malenstwooo0
31-08-2011, 21:17
No i nikogo chyba nie ma:cry: Wogóle ktoś ze Słupska tu jeszcze zagląda?

MalgosiaN
01-09-2011, 07:22
Zagląda zagląda! :-)
Ja póki co nie mogę umówić się na wiązanko, gdyż poniewóż zaczął mi się cały etat tyry, a łikendami jestem na wylocie. Napisz do Mety, ona obyta i chętna, ale nie wiem jak u niej z dostępem do netu, bo miała jakieś problemos.

madorado
01-09-2011, 14:41
Ja będę w Słupsku w połowie września na 90%. Gdyby do wtedy nikt Ci nie pomógł, to pisz do mnie na priv :)

Malenstwooo0
01-09-2011, 20:34
Nie mogłam wytrzymać i za Waszą namową spróbowałam jeszcze raz oplątać się chustą i jakoś malutką zachęcić do niej. Ale chyba moment sobie zły wybrałam. Najpierw zapatuliłam siebie, wsadziłam ją i zawiązałam. Nawet jej sie podobało, bo siedziała spokojnie:jump:No ale po jakiś 7minutach zaczęła coś marudzić, kwękać, więc wypakowałam ją. Położyłam na łóżku, żeby się do końca rozpakować i ryk przeraźliwy. Wzięłam na ręce, troszkę spokoju, ale nadal płacz. Myśle-głodna:roll:Wzięłam do karmienia, ale nic, dalej płacze, na ręce, dalej płacz. No ale w końcu jakoś lekko się uspokoiła, jak zaczęłam ją rozbierać do kąpieli (uwielbia). No więc wykąpaliśmy ja, jak zaczęłam oliwkować znowu płacz, ubrałam szybko, uczesałam i wpadłam na genialny pomysł-jeść. No więc dałam znowu i okazało się, że wcześniej nie mogła załapać, bo tak płakała. Teraz mi pięknie zasnęła:mrgreen: Wyszło na to , że siedziała fajnie, tylko coś ją gdzieś uwierało, więc źle motam, no i była głodna. Jutro muszę lepszy wybrać lepszy moment i dalej motać. Z mężem postanowiliśmy zostawić chustę jeśli siedzi fajnie, i kupić także nosidło:)

Malenstwooo0
01-09-2011, 20:37
Ja będę w Słupsku w połowie września na 90%. Gdyby do wtedy nikt Ci nie pomógł, to pisz do mnie na priv :)jasne, jak tylko będziesz to poprosiłabym o spotkanie w sprawie nauki motania :) Oczywiście napiszę na priv

cube
02-09-2011, 19:58
Witam!
Ja mieszkam w Ustce, więc jakbyś przypadkiem wybrała się nad morze, to może mogłabym jakoś pomóc:lol: Co prawda noszę od niedawna i moje wiązania nie są jeszcze idealne, ale mój Mały siedzi grzecznie i wydaje się być zadowolony. Jakby coś, to pisz na pw.

Malenstwooo0
05-09-2011, 10:34
Przyznać się którą z chustomam spotkałam wczoraj jakoś koło godziny 12-13 koło stawku policyjnego? Chusta bodajżdże natibaby (zielono-żółta). No i szła z dzieckiem jeszcze drugim za rączkę:mrgreen:

Malenstwooo0
23-10-2011, 18:38
Jednak przez brak współpracy sprzedaję chustę. Jeśli któraś chce odkupić, to wystawiłam :D