PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką NATI wybrać?



marysia
06-04-2011, 12:05
Zdecydowałam się na chustę NATI tkaną tylko teraz nie wiem jaka będzie dobra. Maluszek ma 4 tygodnie i lato pomału się zbliża i nie wiem czy wystarczy mi zwykła bawełniana czy lepsza będzie np. z bambusem. Bardzo proszę o radę -dopiero chcę zacząć chustowanie :)

Karusek
06-04-2011, 12:08
na lato lepsza będzie z bambusem (tym bardziej, że miękka), bo ładnie chłodzi. Ale zwykłe natki są tańsze i przewiewne, więc jeśli nie chcesz zbyt dużo wydać, to wg mnie zwykła nati tez da radę (zwróć tylko uwagę przy zakupie używki, żeby to była chusta z "tych nowszych". Starsze są zdecydowanie bardziej grzejące i grubsze :)

demona
06-04-2011, 12:10
Polecam zwykłą bawełnę na początek. Mi dobrze nosi nawet 12kg.

marysia
06-04-2011, 12:11
A jak je rozpoznać?

demona
06-04-2011, 12:12
A jak je rozpoznać?
Trzeba zapytać;)
Poza tym te z bambusem maja brzydsze kolory i gorzej noszą IMO.

Karusek
06-04-2011, 12:13
a chcesz kupić nową czy uzywaną? Nowa ma opis w sklepie, używaną zwykle opisuje właścicielka, jak zapomni, to spytaj :)

marysia
06-04-2011, 12:17
Jesli chodzi o bawełnianą to myślę że kupię nową, bo ceny nawet przystępne, czyli już powinny być z tych "nowszych", zastanawiam się jeszcze którą szerokość wybrać 60 czy 70 cm? (W opisie nie jest napisane czy jest z grubszych czy z cieńszych)

demona
06-04-2011, 12:18
Nie ma wyboru szerokości, jest standard. Nie wiem czy stare były węższe

Karusek
06-04-2011, 12:21
Przy malutkim dziecku 60 Ci wystarczy, ale osobiście radziłabym chyba 70cm :)
(przynajmniej sama jestem raczej do takich przyzwyczajona ;))

edit: w sumie wybór szerokości jest chyba tylko w bambusie nati diament

Truscaveczka
06-04-2011, 13:21
Ja tam stawiałabym na używaną :) Co nie, Karusku? :) Łatwiejsza jest.

Karusek
06-04-2011, 13:22
Ja tam stawiałabym na używaną :) Co nie, Karusku? :) Łatwiejsza jest.

pewnie, że tak :D

scarlet
06-04-2011, 13:27
Ja mam bawełnianą nati, tą straszą i faktycznie jest grubsza i juz poszła pod nosidło bo poniesie dobrze starsze dziecię. A teraz przy młodszej mam milusią z bambusem - warto zainwestować, albo tu poszukać - mi się trafiła poniżej 200 złotych nati perełka i jestem bardzo happy! Nosze też w diamenciku i jest super!

Wika
06-04-2011, 13:37
Mi się też wydaje, że bawełenka starczy. Ja tylko w bawełnach noszę, bo bambusy za drogie na mnie i nie narzekam, nawet 16 kg ostatecznie dobrze ponoszą. A używana na pewno będzie bardziej miekka, choć ja nowej natki nigdy nie miałam i nie wiem czy są sztywne na początku!

Olapio
06-04-2011, 13:42
nowe pasiaste natki (przynajmniej te w szerokie pasy bo waskich nie mialam) sa juz bardzio miekkie prosto z pudla

Anyczka
06-04-2011, 13:44
Ja zaczynałam od Nati Grecja parę razy zamotanej wczesniej - cudownie miękka, ale jak dla mnie za gruba. Teraz noszę w uzywanej Perełce z bambusem, nie zamieniłabym jej na nic innego - miękka, ale nie za gruba, taka jakby 'sprężynująca' przy noszeniu. Ponoć fajna na lato przez ten bambus - zobaczymy;)
Słyszałam, ze nowe Nati są cieńsze - dla kogoś plus, dla kogoś minus... Miałam w ręku i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia - twarde, sztywne, takie jakieś "sitowate". ale może to rzecz gustu.

demona
06-04-2011, 15:46
Nowe Nati sa miękkie z pudła, waskie tez. I nie zauważyłam, żeby byly sitowate, raczej porzadna bawełna. Cienkie paski troche grubsze.

marysia
06-04-2011, 16:49
Ciężko się zdecydować jak ma się małe pojęcie o chustowaniu tak jak ja :(. Bardziej podobają mi się te pasiaste bo bambusiki mają mały wybór kolorystyczny.....

asia889
06-04-2011, 17:05
Ciężko się zdecydować jak ma się małe pojęcie o chustowaniu tak jak ja :(. Bardziej podobają mi się te pasiaste bo bambusiki mają mały wybór kolorystyczny.....
Wybieraj wg kolorów/wzorów. Jak Ci przy którejś mocniej serce zabije to bierz.

stanleyowa
07-04-2011, 10:04
Ja mam nowego Rodosa- cienki pasiak właśnie, przyszedł miękki już (mam porównanie do Rapalu- tą deską można kogoś zabić). Po wypraniu i prasowaniu Rodos zrobił się mięciutki. Dobrze się nosi i jest przewiewny, chociaż na lato nabyłam już Morze :cool:

maggs
07-04-2011, 16:28
Niedawno kupiłam moją pierwszą chustę - bawełnianą nati sunset. Od razu po wyjęciu z pudła zamotałam ją na sobie, nie było z tym żadnego problemu, chociaż robiłam to pierwszy raz. nie mam porównania, ale wg mnie to fajna chusta, po praniu jest jeszcze bardziej mięciutka, poza tym ładna i niedroga:D