PDA

Zobacz pełną wersję : Która chust najlepsza na lato dla 9 kg dziecka?



kista1
04-04-2011, 21:46
Witam
Proszę o radę chciałabym kupić dobrą chustę na lato, która jest odpowiednia dla większego dziecka (9 kg). Powiem szczerze, że jestem raczej zielona w temacie chust. Do tej pory mam jedna, którą dostałam w prezencie, jest to samoróbka i raczej mało jej używałam najwyżej pół godziny dziennie i w domu. Na początku było ok ale teraz Bianusia jest chyba za ciężka bo kiedy ją nosze chusta strasznie się wpija w ramiona i szybko luzuje. Dodam, że córcia lubi być noszona w chuście szczególnie na dworze. Słyszałam, że chusty z lnem są bardzo nośne? Czy może bambus bedzie lepszy? Myślałam o jakiejś chuście nati ale jest tyle rodzajów i wzorów, że naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Doradźcie coś.

madorado
04-04-2011, 21:51
Ale trochę chyba wiesz, czego chcesz (jednolita, pasiak, indio itd.)? Bo jeśli nie, to chyba ciężko będzie Ci coś konkretnego z całego morza chust doradzić.

Kanga
04-04-2011, 22:04
najlepsza będzie ta, która ci się najbardziej spodoba :)

kista1
04-04-2011, 22:08
Myślałam o chuście Sweet Place nati albo jakimś pasiaku. Nie wiem tylko, jak chusta jest bardziej nośna bambus czy len. Zależy mi przede wszystkim na komforcie noszenia

dirk5
04-04-2011, 22:22
Ileż to ja czasu ryłam po forum, by znaleźć odpowiedź na to pytanie:lol:... I jednoznaczniej nie znalazłam- niestety albo na szczęście. Ostatecznie zdecydowałam się na bambus Nati (pasiakowy, rzecz jasna, bo ja kocham pasiaki).
Ale jaki nośny? Jak się sprawdzi latem? Tego niestety nijak stwierdzić nie mogę. Albowiem chustę nówkę obchodzę na razie trwożliwie dokoła głowiąc się nad tym, jak ją najprościej uprać, coby nie zepsuć.
Tu też ryję po forum i nijak nie mogę znaleźć odpowiedzi: "daj sobie na luz, kobito, wrzucaj do pralki i pierz jak leci!". A tak bym chciała właśnie, bom leniwa:P...

modrooczka
04-04-2011, 22:34
Miałam identyczny dylemat. Powiem tak, mam strorchenwige leo natur - jakiś bardzo miękki egzemplarz, kupiony tu na bazarku. Byłby idealny, gdyby nie to, że za krótki. Dlatego nabyłam sweet place z lnem i już kocham tę chustę. (Kupiłam już miękką, używaną). Jest cienka, przewiewna a Zuzka - 9 kg siedzi w niej bardzo fajnie.
Mam też bebelulu, długą, ale strasznie jest sztywna, trzeba by ją przystosować. Co prawda u Vernei widziałam na własne oczy złamaną bebelulu, ale ona ma kilka lat :-)
Jeśli podoba Ci się SP z lnem to myślę, że nie pożałujesz.

kista1
04-04-2011, 22:37
Ja mam ten sam problem godzinami czytam fora i z nadmiaru wiadomości głowa mi pęka i im wiecej czytam tym mniej wiem. Czy lepiej jest kupić chuste nowa czy używana i czy ktosmi mi wytłumaczy co to jest łamanie chusty?

Anais
04-04-2011, 23:19
Najprościej rzecz ujmując: W czasie użytkowania, włókna bawełniane ulegają łamaniu, dzięki czumu przestają być sztywne, a chusta staje się bardziej miękka, przestaje być sztywna, jest przyjemniejsza w dotyku. Wystarczy chustę intensywnie użytkować: prać, składać, wiązać, a przede wszystkim nosić dziecko ;)

edoro
04-04-2011, 23:23
Oczywiście lepiej używaną bo jest już 'złamana':D czyli zmiękczona przez noszenie :P

Co prawda niektóre nowe są od razu mięciutkie i przytulaśne- jak bambus diament Nati, ale niektóre cholery długo trzymają się sztywno;)

Fajnie by było jakbyś mogła gdzieś sobie pomacać różne chusty i zobaczyć 'na żywo', ale jak nie masz możliwości to kupuj to co ci się spodoba, potem najwyżej sprzedasz i kupisz coś innego- a jak będziesz czytać i szukać chusty idealnej to i tak nie znajdziesz:rolleye: a ramiona ci od samoróbki odpadną:mrgreen:

A Bianusia to od Bianki?

modrooczka
04-04-2011, 23:23
No właśnie, może to z początku nie wydaje się super fajne (miło mieć coś nowego prosto ze sklepu) ale w przypadku chusty przekonałam się, że jeszcze milej mieć miękką od razu :-) Ja po elastycznej okropnie się mordowałam z jedną nową i dopiero ten używany Leoś dał się porządnie zawiązać.

kista1
04-04-2011, 23:44
Do moodroczka: odnośnie sp jaka jest w niej zawartość lnu bochyba im większa tym chusta sztywniejsza?
Do edoro: Własnie nie mam gdzie pomacac i stad moje pytania, chciałabym kupić i wypróbować ale z kasa kiepsko odkąd jestem na maciezynskim a i mąż koniecznie chce dla siebie nosidlo kupić bo twierdzi ze chusta jest babska;)chyba dam ogłoszenie na bazarku czy ktoś ma używana skoro mówicie ze taka najlepsza. A Bianusi to Bianka:)

dirk5
04-04-2011, 23:45
Właśnie dlatego nowy bambus Nati leży wciąż niewyprany, ze razem z nim przyszła kupiona za pół darmo Grecja, pierwsza chusta Aurory, od której kupowałam te dwie chusty.
Ta Grecja nie za bardzo w moim guście, gdyby nie to, że taka promocję Aurora zrobiła, nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Ale jest taka cudnie wynoszona:love:!!! Naprawdę, mój wcześniejszy pasiak Nati poszedł na dłuższą chwilę w kąt, bo w porównaniu z ta staruteńką Grecją, to był taki jakiś... nieprzytulny:-?...
Teraz wrócił do łask z ciepłymi dniami, a i bambus w końcu wypiorę, bo ciekawa jestem go szczerze...
... ale
...dziś znów zimno i w czym wyszliśmy na spacer:lol:?
Oczywiście w starej, wiele razy łamanej Grecji:razz:!

kista1
04-04-2011, 23:48
A i muszę wam podziękować dziewczyny za tak szybka odpowiedz, nigdy nie udzielalam się na żadnych forach ale to jest naprawdę dobre i nie ma tu tyle jadu jak na niektórych. I to nie jest wazelina;)

dirk5
04-04-2011, 23:53
To życzę dalej takich pozytywnych doznań i zadowolenia z wyboru chusty:thumbs up:!

ania
04-04-2011, 23:57
Właśnie dlatego nowy bambus Nati leży wciąż niewyprany, ze razem z nim przyszła kupiona za pół darmo Grecja, pierwsza chusta Aurory, od której kupowałam te dwie chusty.
Ta Grecja nie za bardzo w moim guście, gdyby nie to, że taka promocję Aurora zrobiła, nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Ale jest taka cudnie wynoszona:love:!!! Naprawdę, mój wcześniejszy pasiak Nati poszedł na dłuższą chwilę w kąt, bo w porównaniu z ta staruteńką Grecją, to był taki jakiś... nieprzytulny:-?...
Teraz wrócił do łask z ciepłymi dniami, a i bambus w końcu wypiorę, bo ciekawa jestem go szczerze...
... ale
...dziś znów zimno i w czym wyszliśmy na spacer:lol:?
Oczywiście w starej, wiele razy łamanej Grecji:razz:!

Ja bym tam grecji staruteńką nie nazwała, bo w końcu to one chyba z rok-półtora temu "wyszły" ;)? No chyba, że inne pojęcie "starości" mamy na myśli :)
Grecje po prostu od samego początku mięciutkie i przytulaśne są i łamania nie potrzebują :)

modrooczka
05-04-2011, 00:06
[QUOTE=kista1;1156359]Do moodroczka: odnośnie sp jaka jest w niej zawartość lnu bochyba im większa tym chusta sztywniejsza?
Nie wiem ile ma, ale jest mięciutka. Nie mam porównania, bo nie miałam nigdy innej z lnem.

kista1
05-04-2011, 00:26
http://m.allegro.pl/przedmiot,galeria,chusta-natibaby-z-bambusem,1544265889.html dziewczyny a co myślicie o tej? Kolor śliczny:) czy będzie dobra dla większego dziecka. I wybaczcie laikowi czy diament to tez splot skosnokrzyzowy? Czy łatwo się dociaga?

lominia
05-04-2011, 08:27
Agave:)

Mika
05-04-2011, 08:44
ja pamiętam dokłądnie jak w ubiegłym roku szukałam na lato i kupiłam nowa nati z jedwabiem, i qrde dobrze ponosiła całe lato :)
teraz wiem że jesli kupie na lato to tez jedwabik (choc młoda już sporawa i raczej samobieżna )

asia889
05-04-2011, 10:02
kista1, z Lublina jesteś :), więc zapraszam do mnie na macanie. Mam kilka chust więc wyrobisz sobie jakiś pogląd co ci pasuje.

czuppi
05-04-2011, 10:29
ja mam nati sp z lnem i jest świetna, chociaż jak ją kupiłam to była strasznie sztywna a teraz to jedna z moich ulubionych chust. A latem jak jest straszny upał to we wszystkim za gorąco :frown;)
Tutaj masz link do spotkań w Lublinie, http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=135

kista1
05-04-2011, 11:33
kista1, z Lublina jesteś :), więc zapraszam do mnie na macanie. Mam kilka chust więc wyrobisz sobie jakiś pogląd co ci pasuje. Wróciłam do Lublina po trzyletniej nieobecności w kraju i nie znam tu nikogo kto by mi mogl doradzic w kwestii wyboru chusty także bardzo dziekuje za propozycję na pewno skorzystam:)

dirk5
05-04-2011, 15:44
Ja bym tam grecji staruteńką nie nazwała, bo w końcu to one chyba z rok-półtora temu "wyszły" ;)? No chyba, że inne pojęcie "starości" mamy na myśli :)
Grecje po prostu od samego początku mięciutkie i przytulaśne są i łamania nie potrzebują :)


:o A to nie wiem...:hmm: Aurora pisała, że to jej pierwsza chusta była, a Jej Córa ma przeszło trzy latka już... W sumie to tu też słowo "staruteńka" nieco na wyrost;).

A wiem, że tę chustę znasz, bo wasze oferty na chustostraganie były identyczne:D- podobały mi się geterki i czapeczka, którą dodawałaś jako bonus do bambusa, ale skusiłam się na tę drugą chustę- no i teraz cieszę się nią niesamowicie, bo naprawdę nośna i milusia. Pio uwielbia w niej się kulać:).

Mag
05-04-2011, 16:06
podushkowiec organizuje co jakiś czas spotkania chustowe (połączone z bazarkiem),można tam obejrzeć mnóstwo chust i poznać się z chustomamami z Lublina
http://podushkowiec.blox.pl/html
ostatnio jakieś było,jakby co napisz do nich z pytaniem kiedy następne spotkanie albo w podforum u nas wejdź na "pomocne chustomamy" i poproś o możliwośc pomacania chust,albo jeszcze jest podforum "Lublin" tam wejdź.

demona
05-04-2011, 16:23
Na poczatek proponuję pasiaka Nati z bawełna. Na 9 kg nie ma co cudować, bo to żadna waga :mrgreen: A pasiaki, szczególnie te nowe, w cienkie paski noszą dobrze i moje 12kg.

kista1
06-04-2011, 17:41
Podjęłam decyzję :) na początek kupię używane fale dunaju bo znalazłam w dobrej cenie, myślę że na początek bedą ok. Bliżej lata zastanowię się nad czymś z lnem albo może z bambusem. Zresztą nie ma co wybrzydzać na pewno i tak bedzie to 100 razy lepsze niż ta nieszczęsna samoróbka, która mnie wykończy niedługo. Jedyne co za nią przemawia to to, że nie muszę taszczyć 14kg wózka plus dziecko z 3 piętra i z powrotem. Dziękuje za wszystkie sugestie i pozdrawiam.