PDA

Zobacz pełną wersję : nosidło dla przedszkolaka - co polecacie



abeba
04-04-2011, 15:52
Hej,
Dostałam od profesjonalistki radę, że onbuhimo to jednak nei najlepszy pomysł dla dużego i ciężkiego dziecka (uczciwa dziewczyna, bo chciałam u niej zamowić szycie).
młody wyrósł z Nubigo, zresztą mi w nim nie było wygodnie, bo pas biodrowy był jakiś za miękki. Mąż lubił to nosidło, ale miał poczucie, że pasy naramienne były za krótkie (on lubi rozciągnąć niemożebnie szelki każdego plecaka, i dopiero na sobie je dociągnąć).
Gdybym chciała kupić/zamówić szycie nosidła dla obywatela wzrostu 98cm, wagi ok. 14,5-15kg, które by miało sluzyć na dłuższe leśne spacery a może nawet w małe góry, to co byście radziły? wiem że jak chuścioszki nam rosną to rynek nosideł dla przedszkolaków się ciągle rozwija.
Tak na oko, bo niestety nie mam gdzie pomacać, to mam wrażenie, że lepiej czułabym się z twardszym pasem biodrowym. Może taki wielokrotnie przeszywany (pikowany?). Może inny rodzaj pianki niż w Nubigo - a może Gosia zmieniła wypełnienie i obecnei jest twardsze niż 2 lata temu? szyć z chusty czy z wzorzystych materiałów jakie królują wśród szyjących (chodzi mi tu o nośnośc, nie o wrażenia wizualne)?

odynka
04-04-2011, 16:22
NubiGo;) nawet dla 3latka:)

http://wataha.odiland.com/galleries/Rodzinna_galeria_zdjec/2010/2010-10/2010-10-10_Tydzien-Bliskosci_Marsz/12.jpg

AMK
04-04-2011, 16:32
ja kloca targałam w Manduce i było ok

sylwik
04-04-2011, 16:36
Manduka ma sztywny pas ale za mały panel imho. Wg mnie mój prawie dwulatek wyrósł z manduki i szyje nosidlo u Anntenki. Wkrótce dam znać.

Mayka1981
04-04-2011, 16:48
Takie znalazłam większe:
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=10105&highlight=todler
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=14625&highlight=favourite
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=37169&highlight=favourite
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=16757&highlight=favourite
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=14625&highlight=favourite

Albo daj sobie uszyć uwzględniając zyczenia noszących - siebie i męża ;)

blabla0
04-04-2011, 16:59
myśle że doux doux w rozm xl by się sprawdziło :)

abeba
04-04-2011, 17:14
w doux doux nas nie widze, poza tym zanim by doszła kolejka i zanim bym się zdecydowała jak ma wyglądać, byłby to już 5latek. Odynka dizęki za foto.... jakoś dużo lepiej to na was leży.... może powinniśmy mieć te zaszewki i wtedy pas lepiej by leżał....ale jak patrzę na inne nosidła to klamry są wszyte, a w nubogo naszyte, i ja mam wrażene, że mi ten miękki pas wyjezdża spod pasów z klamrami - czy ktos rozumie o co mi chodzi?:confused:

grimma
04-04-2011, 17:30
ja nosilam w manduce 4latka. ale wagi lekkiej i dosc niewysokiego.

popatrz na wpisy Lindy - albo spytaj sie jej ona ma wg gigantyczne doswiadcznie w nosidlach i nosila Orlinka jak byl wiekszy juz

panthera
04-04-2011, 17:41
myślę że doux doux w rozm xl by się sprawdziło :)
jestem szczęśliwą posiadaczka doux-doux xl i potwierdzam ze na 3 latka spokojnie,
w porównaniu z manducą którą również posiadam ma szerszy i dłuższy panel, grubsze wypełnienie pasa biodrowego i lepiej wszyty panel w pas biodrowy (pupa sama wpada, a w manduce jak się nie podniesie nóżek za kolanka wychodzi czasem "rozdeptana żaba"
ale szybciej chyba faktycznie coś na miarę. i chyba hybryda byłaby najwygodniejsza.
ponoć szyte z chust skośnokrzyżowych są nośniejsze, ale jedyne co nosiłam z chusty to MT LL.

Bushido
04-04-2011, 17:43
zalezy jak duze dziecko.
nubigo da rade, o&a 18tka, preschool kinderpack, kangaxt

Ilonsa
04-04-2011, 17:51
ja noszę w sztruksowym mt z dobrymi wypełnieniami spokojnie daje radę.
Na wakacje pożyczalśmy O&A i było super.

m.m.
04-04-2011, 19:44
myślę, że odpowiednie byłoby mei favourite, rewelacyjne szerokie pasy naramienne i panel wielkościowo powinien być odpowiedni

Eyja
04-04-2011, 20:15
myślę, że odpowiednie byłoby mei favourite, rewelacyjne szerokie pasy naramienne i panel wielkościowo powinien być odpowiedni

i bardzo twardy pas biodrowy :) najtwardszy i najmocniejszy ze znanych mi nosideł.
ale dla szerokoramiennych rodziców, bo z wąskich ramion pasy sie niestety zsuwają.

aniakom
04-04-2011, 20:20
Mam na stanie prawie 4-latkę i noszę ją z powodzeniem w Nubigo i Hybrydzie Nubikowej z Inki (ma twardszy pas niż moje Nubigo, czyli wypełnienie się zmieniło), O&A 18, Mei Favourite też daje radę (ma twardy pas), Hybryda z Lany (panel ma już za wąski, ale szerokimi pasami to koryguję, za to pas biodrowy miękki).

mart
04-04-2011, 21:16
hybryda z zaszewkami na wymiar imo.

uszyliśmy hybrydę u Gosi Nubik i sprawdziła się super nad morzem w zeszłym roku.
co do pasa/pasów - to juz indywidualne ustalenia.
co do idei to ja zdecydowanie wolę hybrydę niż normalnego ergonomika, bo daje mi pewność że dociągnę to porządnie na sobie i że mogą swobodnie nosić osoby o różnych gabarytach.

wrapsodia
04-04-2011, 21:28
ja będę za 3 tyg testować panel7 i większe nubikowe mt - dam znać. Potwierdzam ze manduca ma już krótki panel. Jak siedzi z rekami na wierzchu to ok, ale jak zaśnie, to wygodniej schować ręcę do środka, a nie bardzo się da na starszaku. Pas też mam wrażenie że mógłby być mocniejszy. Manduca ogólnie daje radę, ale lepiej sprawdzi się coś większego.

Dopiszę że Tuli szyje teraz także na zamówienie nosidła w wersji toddler.

Asiolek
04-04-2011, 22:40
w doux doux nas nie widze, poza tym zanim by doszła kolejka i zanim bym się zdecydowała jak ma wyglądać, byłby to już 5latek. Odynka dizęki za foto.... jakoś dużo lepiej to na was leży.... może powinniśmy mieć te zaszewki i wtedy pas lepiej by leżał....ale jak patrzę na inne nosidła to klamry są wszyte, a w nubogo naszyte, i ja mam wrażene, że mi ten miękki pas wyjezdża spod pasów z klamrami - czy ktos rozumie o co mi chodzi?:confused:

Ja wiem o co Ci chodzi, masz po prostu starszy model (bardziej miękki i bez przeszyc), teraz Gosia szyje inaczej (z przeszyciami na całej dł.pasów, a pas biodrowy jest wypełniony pianką a nie gąbką).

abeba
05-04-2011, 09:46
no to z rad wynika, że najbardziej pasowałby mei favourite, bo on jest w barach faktycznie b. szeroki. A pas sztywniejszy dla mnie. tylko cena :(
Dzięki za potwierdzenei z tą pianką, ktoś kiedyś precyzował to w jakiejś ofercie, ale nie byłam pewna.
Orlinek jakiś taki delikatniejszy od mojego syna się wydaje, jakby był lżejszy choć starszy.

własnei widziałam ekstradużą Kangę XT wystawioną na NM... ech, gdybym miała córkę (to purpura w kropki) i 140funciaków...konstrukcja wygląda rzeczywiście nośnie.

PchlePsotki
05-04-2011, 11:02
Ja targałam młodą w MT od Marta-li,2 km do przedszkola ,ale ja to hardkorowiec jestem.(lat 3 waga 14-15 kg)

abeba
05-04-2011, 11:21
no hardcorowiec też jestem, bo noszę go w chustach z lnem po prostu, bo je kocham, ale bym chciała cos na szybko jak chłopak nie mozę się zdecydować czy jedzie czy nie i bez brudzenia końców w błocie. albo coś co naprawdę ujmie mu ciężaru.
A, już wiem skąd wrócił temat nosidla: chodzi o to, że on sie czasem bardzo wyrywa, jak idziemy nei w tę stronę co on chce. No i jak się pokręci i popręży to mu chusta z tyłka zjeżdża (zwłaszcza prosty plecak jak byl zamotany na szybko) i trzeba stanąć i sie motać na nowo. Z kolei za mocno go do siebie nie mogę docisnąć, bo on lubi sobie trzymać zabawkę lub bidon. Pomyślałam że jednak w nosidle nic się nie poprzesuwa. No i kapturek na sen, bo nie umiem jednak dociągnąć poły na głowę.

ovejablanca
05-04-2011, 14:55
a moze coś od antennki? tullimy jakieś
to są mega wygodne nosidla! tylko pas jest miękki, ale szeroki...dla takich chudzielców jak ja idealny - bo np. manduca mnie strasznie gniotła w kości biodrowe...

aniakom
18-06-2011, 22:34
Lovrita, poszukaj tych, co noszą dwulatka w Tuli, jakiś zdjęcie zobacz. No ale zmierzyć - podstawa.

Lovrita Bornita Rokita
19-06-2011, 05:26
A jak byscie mialy do wyboru Manduce, Tuli i Nubigo to co byscie wybraly?

Jasnie Pani :)
19-06-2011, 05:27
Lovrita dla przedszkolaka? Nubigo na miare bym wybrała.

aniakom
19-06-2011, 05:30
Dla przedszkolaka? Jaśnie Pani słusznie prawi :iagree: Nubigo!

Lovrita Bornita Rokita
19-06-2011, 05:35
Borna jeszcze nie przedszkolak, ale w tym watku zalapuje sie pod rozmiary - 15 kg zywej wagi;)
Manduce mam i jakos nie moge sie z nia polubic, wiec moze ja na cos wymienie - standardowe Tuli i Nubigo w tej chwili mam do wyboru. Na zywo ani jednego, ani drugiego nie widzialam, ale wydaje mi sie, ze cokolwiek bedzie lepsze od Manduki:hide: Radzcie dziewczyny!!!

Jasnie Pani :)
19-06-2011, 05:36
Borna jeszcze nie przedszkolak, ale w tym watku zalapuje sie pod rozmiary - 15 kg zywej wagi;)
Manduce mam i jakos nie moge sie z nia polubic, wiec moze ja na cos wymienie - standardowe Tuli i Nubigo w tej chwili mam do wyboru. Na zywo ani jednego, ani drugiego nie widzialam, ale wydaje mi sie, ze cokolwiek bedzie lepsze od Manduki:hide: Radzcie dziewczyny!!!

Manduka to troche za waska dla duzego dziecia. A jakie to jest standardowe Nubigo? one sa w wiekszosci chyba na mniere szyte.

Lovrita Bornita Rokita
19-06-2011, 05:43
Pomylilam sie, Tuli jest chyba standardowe, a Nubik wiekszy (dla 2-3 latka pisze). Tylko ze Tuli w urocze sowki jest...:oops:

aniakom
19-06-2011, 05:57
Tuli wydaje mi się wąskie, porównywalne z Manducą - ale przyznam, że w nim nie nosiłam. Widziałam tylko.
A ile Borna ma wzrostu? Bo wagi tyle, ile moja czterolatka :-)

Lovrita Bornita Rokita
19-06-2011, 06:08
93 cm - coz, chlop na schwal;) Jezeli Tuli jest podobne do Manduki to chyba odpada... Ide pomierzyc Manduce

abeba
11-07-2011, 18:39
to i ja wrócę do tematu.
Mamy teraz 16kg i 98cm.
Na Nubigo niestety mnie nie stać.
Zastanawiam się nad hybrydą Lany lub MT Lenny Lamb. Obydwa mają panele po 61-62cm i szerokosć 41-42cm. Ktoś nosił duże dziecię w którymś z nich?

matysia
11-07-2011, 18:54
Może urywane Nubigo trafisz na bazarku , bo tamte chyba są za małe

dankin-82
11-07-2011, 19:30
to i ja wrócę do tematu.
Mamy teraz 16kg i 98cm.
Na Nubigo niestety mnie nie stać.
Zastanawiam się nad hybrydą Lany lub MT Lenny Lamb. Obydwa mają panele po 61-62cm i szerokosć 41-42cm. Ktoś nosił duże dziecię w którymś z nich?

ja noszę czterolatkę w mt szytym na miarę a mąż w nubigo; tamte nosidła moga byc za małe ;) ale pomijając już wymiary panela zwróc uwagę na wypełnienie pasów, bo 16kg to już słuszna waga i fajnie jak nosidło jednak odbiera słodki ciężarek;)
naprawdę można uszyc fajne nosidło dopasowane indywidualnie, niekoniecznie wydając majątek ;)

abeba
11-07-2011, 19:42
matysia, dankin - a jakie panele mają wasze nosidła na ten wiek?
no dla mnie to jednak majątek, konsultowałam się z Gosią i pamiętam że samo szycie i klamry kosztowałoby więcej niż używane chustoMT Lana. (Nie neguję zasadności tego kosztu, zwłaszcza odkąd na blogu Antenki widać szczegóły tej pracy, szacunek!).
Uzywane oczywiście biorę pod uwagę, ale mąż odmawia kwiatków, co ogranicza wybór. Właśnie przeszło mi koło nosa nubigo z panelem w kocią gazetę :(

matysia
11-07-2011, 19:57
42 szerokość w najwęższym miejscu, czyli od dolu podkolanowego do drugiego. Wysokość panela 45 cm

dankin-82
11-07-2011, 21:23
przykładowo:

w jednym szer panela 47, dł 59
w innym szer 45 i dl 56

ale to są nosidła szyte typowo pod nas

marta-la
26-07-2011, 21:01
Mnie też wygodniej nosiło się w mt niż onbu jak moja Młoda była już spora.
W onbu pupa nie jest podparta i siłą rzeczy trochę ciężar inaczej się rozkłada:
Tu moja Zosia kiedy miała jakieś 2,5 roku
http://pogodzinach7.blox.pl/resource/019.JPG

http://pogodzinach7.blox.pl/resource/025.JPG

Natomiast dobrze zawiązany mt odejmuje Ci trochę kg, chodzi aby pas krzyżował się dokładnie pod pupą, wtedy dziecko w pewnym sensie siedzi na nim co odejmuje sporo ciężaru.
Dla porównania tutaj bez problemu lataliśmy po górach kiedy Zosia miała 3,5 roku, ok 100cm i kilkanaście kg czyli jak u Ciebie ;)
http://pogodzinach7.blox.pl/resource/Strbskie_Pleso_046.JPG

http://i968.photobucket.com/albums/ae166/xxxWOOLLOOMOOLOOxxx/rozne/chopok018.jpg

http://pogodzinach7.blox.pl/resource/wycieczka_pttk_001.JPG

I powiem szczerze że przymierzałam ją ost i ciągle było nam wygodnie ale coż... ma już 4,5 roku i sama lata już po górach ;)


łoooo matko - teraz doczytałam że to wątek z kwietnia ;/