PDA

Zobacz pełną wersję : Anavy, formowanka



arta
04-04-2011, 11:49
Formowanki pojawiły się w wątku na forum tutaj http://chusty.info/forum/showthread.php?t=49039&highlight=anavy, ale żadna z dziewczyn nie używa. Są faktycznie śliczne i jeżeli są do tego wytrzymałe (szukam czegoś na noc), to chyba bym się skusiła mimo ceny.

Malgo
04-04-2011, 19:39
ja mam :), niestety tylko jedną. jest bardzo podobna do monkey snuggles (krój i materiały)i wg mnie tak samo dobra, czyli najlepsza z formowanek!:thumbs up: na noc używamy kieszonek (sucho przy pupie), ale myślę, że dałaby radę, ma duży składany wkład, dodatkowy mały i sama w sobie też mięsista :)

naprawdę uwielbiam tę pieluszkę, leży genialnie i śliczna jest bardzo. no i dostępna w Polsce, czym przebija monkey S. zbieram na kolejną :)

Dorocie
09-04-2011, 12:18
hej, kupiłam jedną formowankę Anavy na targach Planeta Dziecko od juju
http://juju.redcart.pl/p/31/78/-anavy-kwiatki-rozowe-odcienie-rozu-wg-koloru-pieluszki-wielorazowe.html
i gorąco polecam!

Planuję zakup jeszcze dwóch. Są śliczne, mają ładny kształt - zgrabna - i wzory - zwłaszcza dla dziewczynki, bardzo chłonna, będzie świetna na lato. Nie zakładam do niej otulacza po domu.

Malgo
09-04-2011, 13:20
hej, kupiłam jedną formowankę Anavy na targach Planeta Dziecko od juju

ja też :)
i też oczywiście bez otulacza, szkoda taką śliczną chować

arta
09-04-2011, 14:13
właśnie od juju mam zamiar kupić, bo widzę, że recenzje są doskonałe :)

s0nata
09-04-2011, 14:21
ja też mam chęć , ale nie mają otulaczy wełnianych, szkoda. Magda pisała, że ma i mi się zamarzyło zwłaszcza, że to one size.

arta
09-04-2011, 15:05
a jeszcze jedno pytanie, bo ja używam prefoldów, otulaczy i kieszonek, więc nie ma praktyki z formowankami. Czy one od środka dają uczucie suchości (tak jak kieszonki)? Bo marzyłaby mi się taka formowanka właśnie z mikropolarkiem od środka - mała pupa czyli wygoda i sucho.

Malgo
09-04-2011, 15:55
niestety, anavy nie daje uczucia suchości, przy pupie jest bambus.

większość formowanek raczej nie ma polarku, te które pamiętam to lulu nature i yetta

Dorocie
10-04-2011, 10:16
kupując właśnie taką formowankę chciałam aby było czuć wilgoć :ninja: bo zaczęłam córkę wysadzać na nocnik
od suchości - na spacery, to mam kieszonki z mikropolarem

s0nata
13-04-2011, 18:28
zakupiłam jedną od juju i czekam, jutro powinna przyjść :-) Oni na stronie sklepu piszą, ze wstępnie wyprane i można od razu używać. Ciekawe czy ktoś aż się zdecydował, ja raczej nie...

Alkestis
14-04-2011, 17:23
Ja też czekam na swoje :cool: Nawiasem mówiąc nieźle się ruszyło na ich stronie ;) Wchodzę, a tu nie ma ani jednej z tych, które sobie upatrzyłam. Ciekawe w czyim stosiku będą :ninja:
Ja kupiłam ludowe i różową w kwiatki. Jak ponosimy, dam znać, choć tak naprawdę szykujemy się na lato :roll:

s0nata
14-04-2011, 17:56
moja przyszła, piękna, czeka na pranie, ale wysyłka listem zwykłym to mi się nie podoba... Nie zwróciłam uwagi kupując czym ma przyjść, pamiętam tylko, ze priorytet, ale nie zdecydowałabym się na list zwykły na pewno kupując za taką kasę

s0nata
14-04-2011, 17:59
mam na myśli kasę, jaką warta jest pielucha

Alkestis
14-04-2011, 19:58
Naprawdę zwykłym :omg:

s0nata
14-04-2011, 21:02
tak, priorytet. Mówię do listonosza, ze podpisać muszę, a on do mnie , ze to zwykły i nie trzeba.

ewaibartek
15-04-2011, 11:08
no szok!!!!!

s0nata
15-04-2011, 11:33
może się pomylił ten, kto wysyłał . Zerknę na stronę jeszcze raz jak z ta wysyłka. I fajnie, ze doszło, nie miałam stresa :)

Alkestis
15-04-2011, 16:22
Za to ja mam stresa :( Napisali, że dziś wysłali. Sprawdziłam - przesyłka listowa priorytetowa :twisted: Jakoś wybierając tę opcję nie pomyślałam, że może być inna niż polecona :omg: Cały weekend będę się denerwować. Zamówiłam 2 i jeszcze tetrę kikko :hmm:

arta
15-04-2011, 16:45
Za to ja mam :( Napisali, że dziś wysłali. Sprawdziłam - przesyłka listowa priorytetowa :twisted: Jakoś wybierając tę opcję nie pomyślałam, że może być inna niż polecona :omg: Cały weekend będę się denerwować. Zamówiłam 2 i jeszcze tetrę kikko :hmm:
Eeee, no co ty Alkestis... Na pewno nic się nie stanie! PP działa dość dobrze. Napiszcie potem jak się sprawują wasze formowanki!

Alkestis
15-04-2011, 20:32
Dzięki za pocieszenie, ale ja poczcie nie ufam bezgranicznie :roll:, nawet polecony raz do mnie zaginął.
Trochę za cenna przesyłka, żeby proponować wysyłkę zwykłym listem, jakoś przez myśl mi nie przeszło, że to nie polecona :twisted: Ale kończę bo to nie miejsce na pogaduchy tylko recenzje ;)

morla1
17-04-2011, 11:48
Ja co prawda czekam dopiero na maluszka i nie mam jeszcze możliwości testowania pieluch ale kupiłam 2 Anavy i muszę przyznać że wyglądają na to ze będą to najlepsze formowanki w moim stosiku...wydają się być najbardziej chłonne - tyle mają tych warstw bambusowych i do tego takie piękne.....mam oprócz nich jeszcze tots botsy oraz lulu nature (bambusową i konopną). Po testowaniu dokonam porównania:)

arta
17-04-2011, 13:23
Ja co prawda czekam dopiero na maluszka i nie mam jeszcze możliwości testowania pieluch ale kupiłam 2 Anavy i muszę przyznać że wyglądają na to ze będą to najlepsze formowanki w moim stosiku...wydają się być najbardziej chłonne - tyle mają tych warstw bambusowych i do tego takie piękne.....mam oprócz nich jeszcze tots botsy oraz lulu nature (bambusową i konopną). Po testowaniu dokonam porównania:)
morla1 - a wstaw sobie sygnaturkę, żeby było wiadomo kiedy Twoja pociecha przyjdzie na świat :) i w nawale zajęć, kiedy już się pojawi, postaraj się znaleźć 5 minut na opinię :)

morla1
17-04-2011, 16:03
morla1 - a wstaw sobie sygnaturkę, żeby było wiadomo kiedy Twoja pociecha przyjdzie na świat :) i w nawale zajęć, kiedy już się pojawi, postaraj się znaleźć 5 minut na opinię :)

ok:thumbs up:

s0nata
17-04-2011, 16:18
nasza po pierwszej nocy. dopiero raz prana, zestaw ona plus gatki storchenkinder wytrzymal całą noc. Ciekawa jestem jaka będzie w dotyku po wielu praniach, bo taka nowa jest aksamitna wręcz :) A, i na noworodku sobie nie wyobrażam jej, pupa wyżej niż głowa ;) Zresztą maluch nie potrzebuje aż tak chłonnej chyba. Chętnie kupię jeszcze ze dwie jak znajdę kasę ;-)

Alkestis
18-04-2011, 13:06
Moje dziś dotarły, poleconym!!! Obawy więc niepotrzebne ;). Na razie czekają na pranie, ale wizualnie - przepiękne, mięciutkie, mięsiste.

s0nata
18-04-2011, 14:02
to dziwne... moja zwykłym na pewno. może czytają forum i teraz poleconym będą słać ;)

Gula
18-04-2011, 17:19
czytaja, czytaja - tylko czasu cos malo ostatnio ;-) te zwykle listy to byla pomylka :( Kochany chlop karteczek nie zauwazyl! Dostal juz za swoje a Wy mam nadzieje wybaczycie ;-)))

Bardzo sie ciesze, ze Wam Anavy sie podobaja :D

arta
18-04-2011, 17:33
czytaja, czytaja - tylko czasu cos malo ostatnio ;-) te zwykle listy to byla pomylka :( Kochany chlop karteczek nie zauwazyl! Dostal juz za swoje a Wy mam nadzieje wybaczycie ;-)))

Bardzo sie ciesze, ze Wam Anavy sie podobaja :D
No i wyszedł wilk z lasu ;) Cudne są te Anavy (i Twój blog też fajnie się czyta :) )

Gula
18-04-2011, 17:53
hehehe akurat blogiem glownie zajmuje sie druga czesc z juju, czyli moja kolezanka ;-)))

aaa mam nadzieje, ze wkrotce dotrze nastepna partia formowanek :-))) a zaraz dodam dwie w wersji new born (hmmm "zaraz" czyli jak tylko Jula mi pozwoli :twisted:

s0nata
18-04-2011, 18:48
super ze nowa partia :) A można wiedzieć, jakie wzorki? ;) i kiedy..? choć i tak na raziem splukana :(

arta
18-04-2011, 20:14
hehehe akurat blogiem glownie zajmuje sie druga czesc z juju, czyli moja kolezanka ;-)))

aaa mam nadzieje, ze wkrotce dotrze nastepna partia formowanek :-))) a zaraz dodam dwie w wersji new born (hmmm "zaraz" czyli jak tylko Jula mi pozwoli :twisted:
apage satanas, bo kusisz otwarcie, a kasy brak:twisted:

Alkestis
18-04-2011, 20:48
Ja też się cieszę, że będzie nowa partia formowanek, bo coś czuję, że to będą naj... i dziękuję juju za przesyłkę i miłe zakupy w ich sklepie. Pozdrawiam!!!!
A kiedy można się spodziewać? Choć i tak zaglądam codziennie ;) A otulacze będą?

ewaibartek
18-04-2011, 21:11
ja cały czas zbieram na chociaz jedna :)

Dorocie
18-04-2011, 22:20
Gula, ja też czekam z niecierpliwością na nową partię! :beat:

Gula
19-04-2011, 10:52
Dziewczyny jesli macie jakis wzor na oku to koniecznie dawajcie znac na prv - mysle, ze troche powtorzymy i bede jeszcze grzebac za nowymi kolorami :-)))

Ciezko mi podac dokladny terrmin, bo druga strona musi miec czas na zdobycie materialow, uszycie itd :(

No i strasznie dziekuje za zakupy :-) w zyciu nie przypuszczalam, ze bede latac ze skrzydelkami na poczte :D

erithacus
19-04-2011, 11:44
Do mnie wczoraj dotarła pieluszka (używka) i mam pewne obawy co do niej. Ona ma na skrzydełku po trzy napy. Czy uzywacie ich na troche wiekszych dzieciach? Bo jak się jej nie zapnie najciaśniej, to te wystające napki dotykają bioder. Boję się, że będzie obcierać młodego.
Chyba usune te napy. Albo sprzedam pieluchę. Tylko mi szkoda, bo poza tym jest swietna.

Mag
19-04-2011, 12:22
Dziewczyny jesli macie jakis wzor na oku to koniecznie dawajcie znac na prv - mysle, ze troche powtorzymy i bede jeszcze grzebac za nowymi kolorami :-)))

Ciezko mi podac dokladny terrmin, bo druga strona musi miec czas na zdobycie materialow, uszycie itd :(

No i strasznie dziekuje za zakupy :-) w zyciu nie przypuszczalam, ze bede latac ze skrzydelkami na poczte :D
Gula,recenzje są tylko dla użytkowników.sprzedawcy mogą tylko na reklamie i handmade działać.
erith-u nas nie obcierały,spróbuj,wydaje mi się,że Franek powinien sygnalizować jakby coś go uwierało,czy raczej nie?

Gula
19-04-2011, 18:54
ups sorry juz znikam :-)

erithacus
19-04-2011, 21:45
erith-u nas nie obcierały,spróbuj,wydaje mi się,że Franek powinien sygnalizować jakby coś go uwierało,czy raczej nie?
Założyłam dziś Frankowi i odwołuję to,co napisałam. :D Nic nie uwiera, nic sie nie odcisnęło. Super. :)

Alkestis
20-04-2011, 22:14
Wspa-nia-łe, naprawdę :D Ślicznie leżą, już po pierwszym praniu niezła chłonność (a użyłam tylko małej wkładki), jestem bardzo zadowolona :heart:

aginia
24-09-2011, 23:08
Podbijam:) I jak po dłuższym używaniu? Szukam czegoś bardzooo chłonnego na noc:) Da radę?

s0nata
25-09-2011, 08:22
u nas na noc dawało radę spokojnie, ale jak szukasz baardzo chłonnego to poszukaj MS na bazarku, bo choć anavy są swietne to tamte jeszcze lepsze

aginia
25-09-2011, 08:47
Myślisz, że ktos sprzeda??? Spróbuję ale bez większej wiary;)

s0nata
25-09-2011, 11:30
były na bazarku, na pewno raz Demona sprzedawała (zresztą od niej 1 szt mam)

aginia
25-09-2011, 20:56
Wiem, że sprzedawała:( a ja głupia nie kupiłam:duh: No nic będę próbować a na anavy może też się skuszę8))
Sonata - a może Ty chcesz puścić anavy w świat???

s0nata
25-09-2011, 23:06
na razie nie :) nocą zakładam rossmannowskie pieluchy, ale czasem zakładam anavy na dzień jak się szczególnie boję "wpadki" np wyjazd, spacer...

aginia
26-09-2011, 09:32
To daj znać jakbyś zmieniła zdanie;)
Jeszcze jakies opinie???

atelka
16-12-2011, 15:16
ktokolwiek widział kotkolwiek wie?
gdzie je można kupić?

s0nata
16-12-2011, 15:21
a w Juju nie ma?

arta
16-12-2011, 15:22
ktokolwiek widział kotkolwiek wie?
gdzie je można kupić?
były w sklepie juju, ale widzę, że strona sklepu w budowie. Wyślij maila z pytaniem na adres sklepu, albo do juju (jest obecna na forum, chyba ma ten sam nick, ale nie jestem pewna)

KaiDo
21-05-2012, 23:07
Bardzo chłonna, miękka, niezawodna formowanka. Składane wkłady pozwalają na dowolne umieszczenie strefy największej chłonności.
Jedyny minus - ktoś już o tym wspominał w tym wątku- pieluszka ma po trzy pary nap, więc przy większym dziecku część wystających nap będzie dotykać skóry. Do tej pory zapinałam ciaśniej, ale trochę się obawiam obtarć przez te wystające napki.
Pieluszka bardzo podobna do monkey snuggles, z tym, że tam przód pieluszki jest szerszy, więc póki co z nadmiarem nap nie ma problemu.

petruska
08-06-2012, 01:34
u nas na noc dawało radę spokojnie, ale jak szukasz baardzo chłonnego to poszukaj MS na bazarku, bo choć anavy są swietne to tamte jeszcze lepsze
potwierdzam. mam Anavy i Monkey Snuggles. MS sa znacznie bj chlonne niz anavy. anavy uzywalam na noc, ale teraz juz przeszlam z nimi na dzienne uzywanie. sa bardzo mieciutkie i za to je lubie. ale mam poczucie, ze nie sa to najlepsze pieluchy, jakie mam. znacznie bj lubie MS :)

len_a
21-03-2014, 21:50
mam pytanie czy na pieluszkach jakoś jest zaznaczone czy jest to rozmiar one size czy noworodkowy?

Niezapominajka
23-03-2014, 00:13
mam pytanie czy na pieluszkach jakoś jest zaznaczone czy jest to rozmiar one size czy noworodkowy?
Napisz do baletki, ona jako jedyna sprzedaje anavy w polsce

fensterka
23-03-2014, 02:12
nie jest zaznaczone, ja mam one size i wiem to tylko po napach zmniejszających

Nata
21-06-2014, 11:27
sa na allegro, jakie ładne....

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2078595

bohemka
21-06-2014, 11:47
Ja wciąż nie mogę się zdecydować, czy jestem z nich zadowolona czy nie. Mam około 10 sztuk. Dobrze leżą, mają fajny krój, no i te wzory :beat:. Ale po kilku miesiącach użytkowania daleko im do miękkiego puchu. Próbuję zmiękczać czym mogę, ostatnio kwasem mlekowym, ale niewiele pomaga.

Nata
21-06-2014, 13:51
Ja wciąż nie mogę się zdecydować, czy jestem z nich zadowolona czy nie. Mam około 10 sztuk. Dobrze leżą, mają fajny krój, no i te wzory :beat:. Ale po kilku miesiącach użytkowania daleko im do miękkiego puchu. Próbuję zmiękczać czym mogę, ostatnio kwasem mlekowym, ale niewiele pomaga.

może by trzeba w suszarce suszyc?
a masz jakies inne formowanki dla porównania?

bohemka
21-06-2014, 21:13
może by trzeba w suszarce suszyc?
a masz jakies inne formowanki dla porównania?

Suszarki niestety nie mam, dlatego kombinuję na różne sposoby. Z formowanek mam jeszcze Popolini i Lollipop. Miękkość po kilku miesiącach podobna, a sporo tańsze są od Anavy.