PDA

Zobacz pełną wersję : wkłady do otulaczy



himalaya
02-04-2011, 09:29
Czy są jakieś wkłady do otulaczy, które można używać zmiast składanek? Zeby było wygodniejsze od składanek, ale tańsze od formowanek, no i chłonne:) Żeby było wygodniej w użyciu niż składanki i taniej niż formowanki:) Dla 3- miesięcznego maluszka, dopiero zaczynamy przygodę z wielorazówkami.

okoani
02-04-2011, 09:57
Można używać wkładek takich, jak do kieszonek (mikrofibra, bamus, konopie) - kwestia sprawdzenia czy nie będą za duże.
Polecam przejrzenie innych wątków albo skorzystanie z wyszukiwarki :]

mirabel
02-04-2011, 22:28
Himalaya a orientowałaś się już w prefoldach? (osobiście nie używam prefoldów)
Bambino mio ma jakieś w ofercie.
Tetro chyba też wprowadziło ostatnio prefoldy.
Albo z bawełny organicznej sprzedawane w komplecie do otulaczy Econobum (na bazarku można upolować, ja osobiście mam 2 użyte przez nas kilka razy)
Jeżeli jednak nie o prefoldy Ci chodzi to może wkłady mikrofibrowe od otulacza Flip? (są większe i przez to bardziej się nadają do włożenia do otulacza niż zwykłe wkłady do pieluszek typu kieszonka).

Chyba że spójrz w Ikei na ręczniki NÄCKTEN - to juz zupełnie taniutko wychodzi.

bursztynka
02-04-2011, 23:32
Himalaya a orientowałaś się już w prefoldach? (osobiście nie używam prefoldów)
Bambino mio ma jakieś w ofercie.
Tetro chyba też wprowadziło ostatnio prefoldy.
Albo z bawełny organicznej sprzedawane w komplecie do otulaczy Econobum (na bazarku można upolować, ja osobiście mam 2 użyte przez nas kilka razy)
Jeżeli jednak nie o prefoldy Ci chodzi to może wkłady mikrofibrowe od otulacza Flip? (są większe i przez to bardziej się nadają do włożenia do otulacza niż zwykłe wkłady do pieluszek typu kieszonka).


Chyba że spójrz w Ikei na ręczniki NÄCKTEN - to juz zupełnie taniutko wychodzi.

nie wiem czy na mnie nie nakrzyczycie ale ja zrobiłam wkłady z mojego starego szlafroka ...... z froty pocięłam na kawałki pozszywałam dwie warstwy i dodatkowo składam na pół - wytrzymuje a pupa nie jest obtarta ..... zamiast ręczników Ikea....

mTuśka
02-04-2011, 23:40
nie wiem czy na mnie nie nakrzyczycie ale ja zrobiłam wkłady z mojego starego szlafroka ...... z froty pocięłam na kawałki pozszywałam dwie warstwy i dodatkowo składam na pół - wytrzymuje a pupa nie jest obtarta ..... zamiast ręczników Ikea....

alez to bardzo dobry pomysl jest :)

sakahet
02-04-2011, 23:41
nie wiem czy na mnie nie nakrzyczycie ale ja zrobiłam wkłady z mojego starego szlafroka ...... z froty pocięłam na kawałki pozszywałam dwie warstwy i dodatkowo składam na pół - wytrzymuje a pupa nie jest obtarta ..... zamiast ręczników Ikea....
dobre rozwiązanie:thumbs up:

mirabel
02-04-2011, 23:42
Bursztynko a dlaczego miałabyś zostać skrzyczana?:D
Stary szlafrok do pocięcia na wkłady jest super fajnym rozwiązaniem o ile się takowy posiada;

A Himalayę próbowałam naprowadzić na temat, bo na początku trudno jest rozeznać się w pieluchach, wkładach, wkładkach i całym tym ustrojstwie do pieluchowania wielo

bursztynka
02-04-2011, 23:46
Ojej dziękuję kochane :) co prawda wszystkie wkłady ręcznie szyję jeszcze mi 3 zostały :) mąż się śmieje ale jestem twarda :)
Dzięki jeszcze raz

Laminatorka
03-04-2011, 10:09
Mam kilka wkładów szytych przez jedną mamę szyjącą. Wg mnie są lepsze niż te klasyczne mikrofibrowe. Ale dla nas to chyba tetra najwygodniejsza - składam ja w prostokąt wielkości wkładu - w schnieciu nic tetrze nie dorówna :D

himalaya
06-04-2011, 10:25
Dzięki! Tylko czy prefoldy sprawdzą się przy luźnych kupach? (tak ze 2 razy dziennie pojawiających się)

AMK
06-04-2011, 10:29
no nie wiem czy kolorowa frota jest takim super pomysłem
barwniki nie są eko, a w kontakcie z moczem i kupą nie wiadomo jakie związki wytworzą

kiedyś już tutaj było o kolorowej frocie/bawełnie i dziewczyny odradzały

aginia
06-04-2011, 10:30
My do otulaczy pul używamy prefoldów plus wkładka sucha pupa na zmianę z tetrą do wełniaków. Na noc formowanki a na wyjścia kieszonki:) Bambino mio są ok, prefoldy pieluszkarni jak dla mnie za wąskie, tzn jako wkład do kieszonki będą ok, ale jako zastępstwo tetry w otulaczu pozostaje za dużo luzu.

bursztynka
06-04-2011, 10:33
no nie wiem czy kolorowa frota jest takim super pomysłem
barwniki nie są eko, a w kontakcie z moczem i kupą nie wiadomo jakie związki wytworzą

kiedyś już tutaj było o kolorowej frocie/bawełnie i dziewczyny odradzały
wiesz specjalnie nowej bym nie kupowała ale to już było tyle razy prane iż nie sądzę by coś jeszcze szkodliwego mogło zostać poza tym u nas kupka na nocnik :) a siusiu zrobi to zmieniam wkład i w tym nie siedzi godzinami tylko najwyżej kilka minut....