PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pierzecie i suszycie bambusowe wkłady close parent?



mama-donna
24-03-2011, 19:19
Pytanie jak w temacie. Chodzi mi o to czy odpinacie małą wkładkę od dużej przed praniem i czy wieszacie do suszenia osobno?

Ja tak nie robię. Piorę tak jak było zasugerowane w ulotce, żeby było mniej roboty. Tam pisali, że wystarczy tylko odpiąć od frontowej części otulacza. Ja odpinam od otulacza całkiem, bo płuczę je najpierw osobno. Suszę też spięte.

Pytam, bo zauważyłam na kilku wkładach, że się jakby popruły, przetarły w okolicach guzików na głównej wkładce. I teraz się zastanawiam czy mam wadliwe wkładki, słaby materiał czy to dlatego, że się to wszystko miesza w praniu i naciąga przy suszeniu? Podejrzewam, że nie wytrzymają już za długo, a co dopiero pieluchowania następnego dziecia, a tak się producent zarzeka.

Czy komuś się tak poprzecierały?

paskowka
24-03-2011, 19:43
Hmmmm, ja nie pamiętam żeby moje się przecierały, ale ja zawsze wszystko rozpinałam:)

biankaaa
24-03-2011, 21:11
U nas wkładki bambusowe są w stałym użyciu, nic się z nimi nie dzieje, nie ma przetarć ani nic takiego. Ale ja zawsze przed wrzuceniem do prania rozbrajam calą pieluszkę na części pierwsze.

ani.fa
24-03-2011, 21:16
Ja tez przed praniem odpinam wszystko i nic zlego sie nie dzieje.

ania
24-03-2011, 21:56
ja też odpinałam zawsze wszystko do prania i nie zauważyłam żeby coś się z wkładami działo...

mama-donna
24-03-2011, 22:29
No właśnie. Wy rozpinacie wszystko. Ja tylko wkład od otulacza. Nie odpinam już mniejszej wkładki od większej i chyba w tym tkwi problem chociaż dziwi mnie to, że przetarło się tylko na kilku, a mam ich 10 i wszystkich uzywa tak samo często. Ech...

pasqda
28-03-2011, 00:18
Ja na początku nie rozpinałam do prania, ale do suszenia zawsze, teraz mąż wrzuca do pralki i zawsze rozpina. Z żadną wkładką nic się nie stało ani bambusową, ani z mikrofibry, a często są prane, bo w ciągu dnia jak ja jestem w pracy to babcia zakłada małemu tylko CP .